PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Προβληματισμοί...
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Κοινωνικές Εκδηλώσεις Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 07 Ιούν 2007, 00:45:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μάνο εν ολίγοις, αυτό που ήθελα να πω αναλυτικά (γι' αυτό και μακρυγόρησα τόσο πολύ) είναι το εξής:

Δεν είναι δυνατόν να είσαι "Αθλητικός Σύλλογος Φίλων και Ιδιοκτητών Ελλάδος" με όλα τα παραπάνω διευθυντικά στελέχη και να μην είναι η πρώτη προτεραιότητα στη ζωή σου. Δεν γίνεται να ασχολείσαι στον ελεύθερο σου χρόνο με κάτι που δημιούργησες και έκανες επίσημο.

Αν θέλεις να θεωρηθείς επαγγελματίας, θα το κάνεις σαν επαγγελματίας. Όχι μισοδουλειές, όχι ελεύθερος χρόνος. Αυτό το πράγμα θα είναι με το οποίο θα ξυπνάς και θα κοιμάσαι και το μαγαζί ή η εταιρία στην οποία δουλεύεις, θα είναι στον ελεύθερο σου χρόνο.



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
vinman 
Γεν. Γραμματέας


407 2.0

Ένταξη: 21 Φεβ 2005
Δημοσιεύσεις: 4577

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 07 Ιούν 2007, 05:40:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Steve έγραψε:
Μάνο εν ολίγοις, αυτό που ήθελα να πω αναλυτικά (γι' αυτό και μακρυγόρησα τόσο πολύ) είναι το εξής:

Δεν είναι δυνατόν να είσαι "Αθλητικός Σύλλογος Φίλων και Ιδιοκτητών Ελλάδος" με όλα τα παραπάνω διευθυντικά στελέχη και να μην είναι η πρώτη προτεραιότητα στη ζωή σου. Δεν γίνεται να ασχολείσαι στον ελεύθερο σου χρόνο με κάτι που δημιούργησες και έκανες επίσημο.

Αν θέλεις να θεωρηθείς επαγγελματίας, θα το κάνεις σαν επαγγελματίας. Όχι μισοδουλειές, όχι ελεύθερος χρόνος. Αυτό το πράγμα θα είναι με το οποίο θα ξυπνάς και θα κοιμάσαι και το μαγαζί ή η εταιρία στην οποία δουλεύεις, θα είναι στον ελεύθερο σου χρόνο.


άρα καλά το κατάλαβα τότε....
Και τι προτείνεις??
...γιατί για να γίνει ''επάγγελμα''του καθένα ξέχνα το....
Να κλείσει το ''μαγαζάκι'' αφού δεν μπορεί να γίνει επαγγελματικό??
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
teoman (Τεό)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


C230 Sport Coupe Kompressor

Ένταξη: 19 Αύγ 2002
Δημοσιεύσεις: 2143
Τόπος: Jurassic Park

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 07 Ιούν 2007, 09:35:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τελικά δεν είμαι ο μόνος που "ενοχλήθηκε" από τις αποφάσεις που είχαν παρθεί στην συνάντηση στο αεροδρόμιο (3η).Καλώς ή κακώς-όπως είπε και ο Χρήστος- έγινε η επιλογή το club να έχει περισσότερο αγωνιστικό χαρακτήρα και λιγότερο "παρεϊστικο".Καλώς ή κακώς αποφασίστηκε να μπει συνδρομή (ήταν επόμενο αφού αποφασίστηκε να ενοικιάσουμε έδρα).Καλώς ή κακώς έγινε η επιλογή να κλειδώσουν κάποιες θεματικές ενότητες στο forum (πάλι καλά που το κρατήσαμε ανοιχτό γιατί πολλά είχαν ακουστεί τότε).Καλώς ή κακώς άλλαξε η ονομασία που μας ένωσε.Το αγαπημένο 206club έγινε "απρόσωπο" ps.Σαν υστερόγραφο μου ακούγεται...
Προσωπικά πιστεύω ότι το μεγαλύτερο σφάλμα είναι ότι μετά την επιλογή της έδρας,επόμενο ήταν να σταματήσουν οι συναντήσεις που είχαμε σε διάφορες περιοχές (τα γνωστά "ασμπέτε"...).Αυτά εξυπηρετούσαν 2 βασικούς σκοπούς.
-Μέλη του club βρισκόντουσαν πάντα σε επαφή μεταξύ τους.Δεν θα ερχόταν κάποιος σε μια συνάντηση,θα ερχόταν στην επόμενη.Σίγουρα θα υπήρχε κάποια που τον βόλευε.
-Μη μέλη του club,δεν χρειάζονταν να κάνουν ένα μικρό ταξίδι για να γνωρίσουν την λέσχη μας και τα 5-6 (σχεδόν μόνιμα) άτομα που είναι εκεί κάθε Πέμπτη.Πηγαίναμε εμείς σε αυτούς,στην γειτονιά τους,μαζευόμασταν και 10+ αυτοκίνητα κάθε φορά και γινόταν τζερτζελές.Τραβούσαμε τα βλέμματα θέλοντας και μη...

Αυτά εν ολίγοις.Και ας ενοχλεί κάποιους το γεγονός ότι οι δραστηριότητες του club έχουν βγει από τις συνήθειές μας.Έτσι είναι,απλά,ωμά.Κάποιοι γύρισαν σε παλιότερες συνήθειες,κάποιοι δημιούργησαν νέες.Όσους δεν τους εξέφραζε αυτό που αντιπροσώπευε τα τελευταία χρόνια,προτίμησαν κάτι άλλο.Ίσως και ηλικιακά να μην μας ταιριάζει πλέον...


Ότι αξίζει πονάει... Και είναι δύσκολο...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
crusader (Σπύρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!




Ένταξη: 26 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 2806

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 07 Ιούν 2007, 10:23:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

teoman έγραψε:
Προσωπικά πιστεύω ότι το μεγαλύτερο σφάλμα είναι ότι μετά την επιλογή της έδρας,επόμενο ήταν να σταματήσουν οι συναντήσεις που είχαμε σε διάφορες περιοχές (τα γνωστά "ασμπέτε"...).Αυτά εξυπηρετούσαν 2 βασικούς σκοπούς.
-Μέλη του club βρισκόντουσαν πάντα σε επαφή μεταξύ τους.Δεν θα ερχόταν κάποιος σε μια συνάντηση,θα ερχόταν στην επόμενη.Σίγουρα θα υπήρχε κάποια που τον βόλευε.
-Μη μέλη του club,δεν χρειάζονταν να κάνουν ένα μικρό ταξίδι για να γνωρίσουν την λέσχη μας και τα 5-6 (σχεδόν μόνιμα) άτομα που είναι εκεί κάθε Πέμπτη.Πηγαίναμε εμείς σε αυτούς,στην γειτονιά τους,μαζευόμασταν και 10+ αυτοκίνητα κάθε φορά και γινόταν τζερτζελές.Τραβούσαμε τα βλέμματα θέλοντας και μη...

Έχεις μεγάλο δίκιο σε αυτά που γράφεις παραπάνω και η αλήθεια είναι ότι κι εμένα μου έχουν λείψει πολύ αυτά τα "ασμπέτε"¨από δω κι από κει.. Rolling eyes


®
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
konstantinos 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) XΤ (1999)

Ένταξη: 30 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 918
Τόπος: Μελίσσια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 07 Ιούν 2007, 10:29:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

2 λογάκια εάν μου επιτρέπετε... καθότι τελικά (και πάλι λόγω φόρτου εργασίας) δεν θα είμαι παρών στην συνάντηση που θα κάνετε.

Αναπολώντας το παρελθόν ξορκίζουμε το παρών και προδιαγράφουμε το μέλλον με πολύ κοντά πόδια - καλάμια(που θα έλεγε και ο φύλος τυμωρός).

Εάν θέλετε το παρελθόν απλά ξεχάστε το..., το γιατί το ξέρουν αυτοί που το έζησαν.

Το θέμα είναι απλό... όλα απο μηδενική βάση και όπου σας βγάλει...
γιατί πολύ απλά δεν μπορείτε να προδιαγράψετε το τι θέλετε σαν ένα "σώμα", απλά υπάρχουν σκέψεις, "θέλω" και σκόρπια "μπορώ"...

Συγνώμη Μάνθο, δεν έχω προτάσεις (συγκεκριμένες)...

ps (οχι club) Δεν μπορώ να φανταστώ οτι θα μπω στην Λίστα προσκεκλημέων κάτω απο τον Αφάνα και τον Τυμωρό... πάει ξεθώριασε και VIP στολή μου.


Τελικά... θα πάει κανείς απο τον Μπάκα???!!!???
http://www.bakas.gr/

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 07 Ιούν 2007, 10:34:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αυτό το επισόδειο της "3ης συνάντησης στο αεροδρόμιο" το έχω χάσει ή μάλλον δεν το έχω προλάβει (γράφτηκα τις ημέρες που είχε κλείσει το forum για αλλαγή από 206 σε PS)
Επίσης δεν γνώρησα (καλώς ή κακώς) 206club. Γνώρισα PSClub. Με αυτό πήγα Touring/εκδρομές/πίστες/αγώνες....
Κάποιος θα ήθελα να με ενημερώσει σχετικά με αυτή γιατί απ' ότι κατάλαβα κάπου είναι ο λάκκος της φάβας.

κάτι είχα ψιλιαστεί...
MEMsound έγραψε:
...Εκτός και αν τελικά το πρόβλημα πηγάζει από άλλου και απλά δεν λέμε αυτό ακριβώς που θέλουμε να πούμε...


επίσης πάλι ψιλιάζομαι ότι αυτοί που αποφάσισαν ότι αποφάσισαν τότε κάπου σταμάτησαν να τα υποστηρίζουν στην πορεία (για διάφορους λόγους) και έμειναν 2~3 μόνοι τους να τρέχουν για τα πάντα με αποτέλεσμα να μην προλαβαίνουν και να δημιουρρούνται επιπλέον προβλήματα...

χμμμμ προβληματισμός... Confused Scratch Neutral Confused Scratch Neutral Shaking Shaking
χρειάζεται μελέτη το θέμα Study Razz

επίσης Μάνο αυτό προτείνει ο Steve είναι:

Steve έγραψε:
Παρατήστε λοιπόν όλους τους τίτλους, παρατήστε όλες τις συνδρομές, παρατήστε όλα τα ψευτο-Moderator-ιλίκια και τις επισημότητες και γυρίστε πάλι στα παλιά. Έτσι και μόνον τότε έτσι, ίσως να έρθει κόσμος πάλι πίσω. Κρατήστε το forum όπως τότε σαν forum, και όχι σαν Σύλλογο. Αυτή τη στιγμή ισχύει και φαίνεται προς τα έξω ότο forum = Σύλλογος. Γι' αυτό και 30+ μέλη δεν γράφουν πλέον εδώ (σύμφωνα με τα λεγόμενα του νυν Πρόεδρου), επειδή μιλάω άσχημα και κάνω όλο το σύλλογο να φαίνεται άσχημος.

Και συγνώμη που 30+ άτομα δεν μπαίνουν πλέον λόγω εμού Laughing


(την άποψή μου γι' αυτό την έγραψα πιο πάνω)


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...


Έχει επεξεργασθεί από τον/την MEMsound στις Πεμ 07 Ιούν 2007, 10:37:42, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
christhehealer (Celebrity)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Jazzmobile

Ένταξη: 19 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 3066
Τόπος: Αθήνα - Γκύζη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 07 Ιούν 2007, 10:36:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μια διόρθωση τέο.

Τα «Ασμπέτε» τα έκοψα εγώ, για την ακρίβεια είχα πει ότι δεν ξαναδιοργανώνω κανένα, επειδή κάποιοι ασχολήθηκαν με τα προσωπικά μου περισσότερο απ' όσο τους έπαιρνε.

Ήταν μια τελείως αντιδημοκρατική απόφαση.
Μην χρεώνουμε πράγματα σε ανθρώπους που δεν φταίνε τίποτα.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
teoman (Τεό)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


C230 Sport Coupe Kompressor

Ένταξη: 19 Αύγ 2002
Δημοσιεύσεις: 2143
Τόπος: Jurassic Park

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 07 Ιούν 2007, 10:53:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound έγραψε:
...επίσης πάλι ψιλιάζομαι ότι αυτοί που αποφάσισαν ότι αποφάσισαν τότε κάπου σταμάτησαν να τα υποστηρίζουν στην πορεία (για διάφορους λόγους) και έμειναν 2~3 μόνοι τους να τρέχουν για τα πάντα με αποτέλεσμα να μην προλαβαίνουν και να δημιουρρούνται επιπλέον προβλήματα...


Η απάντηση ήδη έχει γραφτεί παραπάνω:

Sidobre έγραψε:

Αυτό είναι από τα μεγαλύτερα παράπονά μου. Και όταν εννοώ υποστήριξε, εννοώ με πράξεις. Να πάρει πάνω του κάποιο κομμάτι. Ακόμα και σήμερα υπάρχουν μεμονωμένες περιπτώσεις προσπαθειών που επικεντρώνονται ουσιαστικά σε εμένα, εσένα (Μάνθο) και τον Μάνο.

...
...
Sidobre έγραψε:

Αν σας ενδιέφερε όμως η ιδέα, ή το όραμα, θα το υποστηρίζατε, θα το ανανεώνατε, θα βάζατε ξανά ένα λιθαράκι -όπως κάνατε στο παρελθόν...


Μιλάμε λοιπόν για ένα "όραμα",μια "ιδέα" στο μυαλό ορισμένων.Δεν αποφασίστηκε κάτι εκείνη την ημέρα.Ήταν ήδη προδιαγεγραμμένο.


Ότι αξίζει πονάει... Και είναι δύσκολο...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
teoman (Τεό)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


C230 Sport Coupe Kompressor

Ένταξη: 19 Αύγ 2002
Δημοσιεύσεις: 2143
Τόπος: Jurassic Park

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 07 Ιούν 2007, 11:00:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

christhehealer έγραψε:
Μια διόρθωση τέο.

Τα «Ασμπέτε» τα έκοψα εγώ, για την ακρίβεια είχα πει ότι δεν ξαναδιοργανώνω κανένα, επειδή κάποιοι ασχολήθηκαν με τα προσωπικά μου περισσότερο απ' όσο τους έπαιρνε.


"Ασμπέτε" με την ευρύτερη σημασία της συνάντησης μελών και μη,διοργανώνονταν συχνά.Είχα παραβρεθεί σε αρκετά που δεν ήσουν.


Ότι αξίζει πονάει... Και είναι δύσκολο...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
secret-spirit (Angel)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Φτερά Αγγέλου

Ένταξη: 07 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 1
Τόπος: Driving to heaven....

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 07 Ιούν 2007, 11:31:36    Θέμα δημοσίευσης: ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑ!!! Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος




Rescue me
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vaggelis (Βάγγος - Ιδρυτικό μέλος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XR (2000)

Ένταξη: 10 Οκτ 2002
Δημοσιεύσεις: 1865
Τόπος: Αμπελογκάρντεν

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 07 Ιούν 2007, 16:07:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΜΠΟΥ...!!!


από ότι κατάλαβα, ήρθε η ώρα της επιστροφής των φαντασμάτων.......

εγώ με την σειρά μου, θα δηλώσω, παραφράζοντας ένα επικό τραγούδι, του μαέστρου Καρβέλα....
Πού είναι ο Βάγκνερ, που είναι ο Πουτσίνι, που είναι τα "ασμπέτε", που είναι οι Συναντήσεις*, που είναι το 206club;;;;;

η συνέχεια στο επόμενο επεισόδιο.....

*βλέπε την υπογραφή μου


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 07 Ιούν 2007, 22:26:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Επ! Που 'σαι ρε 1 στα 8? Cool



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
panosgep (Πάνος)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 206 GTI (Χωρίς Καθρέφτες)

Ένταξη: 09 Φεβ 2005
Δημοσιεύσεις: 85
Τόπος: Ιωάννινα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 07 Ιούν 2007, 23:17:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δυο ακόμα λόγια από έναν ξεκάρφωτο...(εμένα)
Καταρχήν μην το κάνετε προσωπικό το θέμα π.χ. εγώ έκοψα τις συναντήσεις και για αυτό δεν έρχεται κανένας, εγώ δεν ξανακανονίζω meeting επειδή δεν ήρθε κανένας και τέτοια.
Είμαι μέλος του site και όχι του συλλόγου εδώ και δύο χρόνια περίπου και μόνο μια φορά έχω παρεβρεθεί σε συνάντηση, παρ όλα αυτά θα ήθελα πολυ να ήμουν και σε άλλες ,αλλά απλά δεν γίνεται.
Δεν νομίζω ότι πρέπει να ρίχνουμε φταίξιμο σε κανέναν επειδή δε μπορεί να έρθει να δει τον τάδε που τρέχει σε αγώνα ή τον τάδε που παίζει μπάλα ή τον τάδε που σβήνει μια φωτιά, ΙΣΩΣ ΑΠΛΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΕΙ είτε για προσωπικούς λόγους έιτε για οικογενειακούς είτε για επαγγελματικούς.

Στην τελική πιστεύω ότι αυτοί που δεν δίνουν το παρών σε 8 ή 9 κοινωνικοαγωνιστικές συναντήσεις φαίνεται αν γουστάρουν ή όχι τον Σύλλογο και αν έχουν κάτι να δώσουν σε αυτόν.

Επίσης δεν νομίζω ότι ο Σύλλογος έχει καθαρά αγωνιστικό χαρακτήρα, γιατί αν ήταν έτσι δεν θα έκανε καθόλου κοινωνικές συναντήσεις και δε θα είχε ιδρύσει και τη Λέσχη (για πιο λόγο να πληρώνει ενοίκιο) αν δεν ήθελε και έστω ένα μικρό χαρακτηρισμό ως κοινωνικός και "παρεΐστικος", εκτώς αν ήταν να γίνονται συναντήσεις μόνο πριν από έναν αγώνα.

Sorry για το παραλήρημα αλλά διαβάζω το θέμα, ακούω Lake Of Tears και έχω Beer Morning αρκετά


Riding on my own I speed, riding on a road of fire
Staring at the autumn leaves, left is for the neon isles
Waiting on the road a torment, waiting on the road the doormen
Riding on my own I speed, right is for the shadowshires

P@N1S
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
panosgep (Πάνος)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 206 GTI (Χωρίς Καθρέφτες)

Ένταξη: 09 Φεβ 2005
Δημοσιεύσεις: 85
Τόπος: Ιωάννινα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 07 Ιούν 2007, 23:37:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ακόμα έχω να πω :
MEMsound έγραψε:
Πέρα για πέρα λάθος...

Μάλιστα.

ΜΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΦΕΡA ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΜΟΥ ΦΙΛΟΥΣ ΣΤΟ PSCLUB
ΕΚΑΝΑ (ΝΕΟΥΣ) ΦΙΛΟΥΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟ PSCLUB.

Αν δεν καταλαβαίνετε την διαφορα δεν πρόκειται ποτε να πάει μπροστά ο Σύλλογος.

Πίστα πας με άλλους καυλωμένους που γουστάρουν ταχύτητα.

Εκδρομή πας με φίλους (εκτός και αν έχεις αρκετά ανοιχτό μυαλό και πας και με αγνώστους, όπως πχ στις διάφορες εκδρομές μέσω τουριστικών γραφείων που οργανώνονται)

Τέτοιο ανοιχτό μυαλό (καλώς ή κακώς) εγώ δεν έχω δει μεταξύ των μελών του psclub (με ελάχιστες εξαιρέσεις)

Ακόμα και όταν ένα νέο μέλος έρχεται στην Λέσχη (που ελάχιστοι από τους παλιούς πατάνε το πόδι τους, ο καθένας για τον λόγο του) ελάχιστοι είναι αυτοί που θα πάνε να του μιλήσουν άνετα, ανοιχτά και για ώρα. και αν το παιδί δεν είναι ανοιχτό και άνετο δύσκολα θα κολλήσει.

Αν ήσουν στο Πήλιο θα καταλάβαινες πόσο σωστά μιλάς και παράλληλα πόσο λάθος κάνεις (6 στους 20 ήταν "πρωτάρηδες").Όλοι μιλούσαν άνετα και πιστεύω ότι όλοι έκαναν φίλους.

Ελπίζω να είμαι εκεί την Κυριακή να τα πούμε από κοντά...


Riding on my own I speed, riding on a road of fire
Staring at the autumn leaves, left is for the neon isles
Waiting on the road a torment, waiting on the road the doormen
Riding on my own I speed, right is for the shadowshires

P@N1S
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 08 Ιούν 2007, 01:02:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τους πρώτους μου φίλους στο PSClub του έκανα στο touring στην Ελάτη (το έχω αναφέρει πιο πάνω).
Πρακτικά δεν ήξερα κανένα όμως ητο κλίμα ήταν φαντστικό.
Η φιλική διάθεση μεταξύ των υπολοίπων (τότε) με έβαλε στο κλίμα.
Δυστυχώς το "τότε" δεν το βλέπω στο τώρα (όχι από όλους φυσικά, και ιδίως όχι από τα νεότερα παιδιά).

Αυτό περιέγραψα πιο πάνω.
Ίσα~ίσα στο PSClub υπάρχουν αρκετά άτομα με φανταστική διάθεση.

Απλά παρατηρώ ένα μικρό χάσμα...
Μεταξύ των "πριν αλλαγής ονομασίας" και των μετά "αλλαγής ονομασίας" που πραγματικά δεν έχει κανένα λόγο να υπάρχει.

Φυσικά όποιος θέλει να την διατυρεί, δικαίωμά του.

Αλλά εμένα αυτή η παρελθοντολογία αρχίζει να με κουράζει, και πιστευω και τους περισσότερους που εξακολουθούν να ζουν το psclub.

Πάντως σα να βλέπω ότι το κλίμα φτιάχνει γενικώς και ανασκουμπονώμαστε σιγά~σιγά...
Σήμερα δε η συνάντηση στην Λέσχη ήταν απλά φανταστική... Wink Wink Wink


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Lef205 (Λευτέρης) (νομίζω)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 205 rallye/gti

Ένταξη: 07 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 3142
Τόπος: στους αγωνες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 08 Ιούν 2007, 02:29:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound έγραψε:

Αλλά εμένα αυτή η παρελθοντολογία αρχίζει να με κουράζει, και πιστευω και τους περισσότερους που εξακολουθούν να ζουν το psclub.




Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
vinman 
Γεν. Γραμματέας


407 2.0

Ένταξη: 21 Φεβ 2005
Δημοσιεύσεις: 4577

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 08 Ιούν 2007, 05:19:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound έγραψε:

Απλά παρατηρώ ένα μικρό χάσμα...
Μεταξύ των "πριν αλλαγής ονομασίας" και των μετά "αλλαγής ονομασίας" που πραγματικά δεν έχει κανένα λόγο να υπάρχει.

Φυσικά όποιος θέλει να την διατυρεί, δικαίωμά του.

Αλλά εμένα αυτή η παρελθοντολογία αρχίζει να με κουράζει, και πιστευω και τους περισσότερους που εξακολουθούν να ζουν το psclub.




....πάντως αυτά δεν τα ήξερα πρίν τα διαβάσω....
Μάνθο συμφωνώ απόλυτα μαζί σου...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
pygolabida (Γιάννα)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Fiat 500άκι C 1.4 100hp 16V Lounge

Ένταξη: 05 Αύγ 2004
Δημοσιεύσεις: 824
Τόπος: London

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 08 Ιούν 2007, 13:21:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εντωμεταξύ δεν μπορώ να καταλάβω πώς μιλάνε κάποιοι για το πώς "κατάντησε" ο σύλλογος και τραγικοποιούν την πραγματικότητα ενώ κάθε Πέμπτη στη λέσχη είναι 20+ άτομα (εκ των οποίων οι μισοί είναι οι σύνηθεις θαμώνες). Άν ερχόντουσαν 50 με δυσκολία θα χωράγαμε... Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Gr@lly (Γιωργος Αλεξανδρος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


4 νιτροτουρμπομπιελα

Ένταξη: 11 Ιαν 2006
Δημοσιεύσεις: 761
Τόπος: Sto kotetsi

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 08 Ιούν 2007, 16:40:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οτι και να πούμε είναι λίγο...
Χθές πάντος περάσαμε τέλεια....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
christhehealer (Celebrity)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Jazzmobile

Ένταξη: 19 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 3066
Τόπος: Αθήνα - Γκύζη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 08 Ιούν 2007, 19:53:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Χαίρομαι που αυτή η little kind of crisis, έληξε ΑΑβάδιστα, ΑΑβίαστα από τον χώρο μας [έκαστος] και όλα βαίνουν πλέον καλώς.

Συνεχίστε να περνάτε καλά εδώ αφού αυτό σας γεμίζει [και καλά κάνει], εμείς, εγώ δηλαδή μιας και μιλάω μόνο για τον εαυτό μου, που έχω επιλέξει να είμαι απλά επισκέπτης εδώ μέσα, να επιστρέψω σ' αυτά που με γεμίζουν και μ' ευχαριστούν.

Το παν στην ζωή είναι να κάνουμε αυτό που μας ευχαριστεί και τέτοιες μικρές κρίσεις καλό είναι να συμβαίνουν κάποιες φορές, ώστε να κατανοούμε καλύτερα το ποιοι είμαστε και που βρισκόμαστε.

Μιας και πολλά ειπώθηκαν για το παρελθόν... Η πολλή παρελθοντολογία κάποιες φορές οδηγεί στην νεκροφιλία. Ότι κάναμε εμείς στο παρελθόν καλά το κάναμε. Ή κακά μπορεί να πει κάποιος. Δεν έχει και ιδιαίτερη σημασία πλέον γιατί ζούμε στο σήμερα και όχι στο χθες.
Σκοπός του ανθρώπου είναι να προχωράει προς τα μπροστά και όχι να μένει στάσιμος στα παλιά και στις αναμνήσεις. Καλές είναι οι αναμνήσεις, δεν λέω.
Αλλά για καμιά διήγηση δίπλα στο τζάκι, ενώ η βρόχα έπεφτε right through και μέχρι εκεί.

Φιλιά στα πεκινουά, καλούς απογόνους οι παντρεμένοι, μ' έναν καλό γαμπρό οι ελεύθερες...

Εις το επανειδείν.

Τα μελέ.

Τα καραμελέ μας τελείωσαν.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Κοινωνικές Εκδηλώσεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενη
Σελίδα 6 από 9

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1707s (PHP: 81% - SQL: 19%) - SQL queries: 17 - GZIP enabled - Debug on