PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 - Κεντρικό κλείδωμα

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 06 Ιούν 2004, 10:17:33    Θέμα δημοσίευσης: 206 - Κεντρικό κλείδωμα Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εχω βρει το καρο μου - 04 1.6 gti - κανα τεσσαρι φορες ανοιχτο τουλαχιστον τις δυο ειμαι σιγουρος οτι το κλειδωσα..................................
τι γινεται υπαρχει περιπτωση να μπλοκαρει ο αισθητηρας μιλαω παντα για το τηλεχηριστηριο στο κλειδι και δεν εχω συναγερμο
το εχει παθει κανεις αλλος μηπως φταιει το μυαλο μου
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kazanovas (giannis)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


206 1.6 Gti

Ένταξη: 30 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 93
Τόπος: Ζωγράφου-Ιωάννινα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 06 Ιούν 2004, 11:04:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΟΠ!καλωσ τον!και ελεγα οτι τον τελευταιο καιρο εχω γινει πολυ αφηρημενοσ Smile αφου να φανταστεισ ημουν ετοιμοσ να παω στο γιατρο! Very happy
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 07 Ιούν 2004, 19:45:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

phga pezo το βαλανε στο διαγνωστικο .................τιποτα
κλασικα δεν περιμενα τιποτα αλλο....
τελικα μηπως ειμαι εγω ο τρελλοσ δεν βλεπω κανενα αλλον να το εχει παθει.
αν πατησω το κουμπι του τηλεχηστηριου για 10δευτερα που λεει σε αλλο τοπικ αλλζει ο κωδικος η απλα επαναπρογραμματιζεται????
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SnakeMJK (Ζήσης)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Renault Clio 1.5 (8V) Dynamic (2015)

Ένταξη: 27 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 5108
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 07 Ιούν 2004, 20:57:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μου χε συμβεί κι εμένα 5-6 φορές τον πρώτο χρόνο. Εδώ και 1,5 χρόνο δεν το έχει κάνει... Δεν ξέρω γιατί Razz Δεν του έκανα τπτ...


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Skull (Γιαννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος




Ένταξη: 28 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 655
Τόπος: Έδεσσα-Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 08 Ιούν 2004, 13:11:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:
αν πατησω το κουμπι του τηλεχηστηριου για 10δευτερα που λεει σε αλλο τοπικ αλλζει ο κωδικος η απλα επαναπρογραμματιζεται????


Απλα αυτο το κανεις αν π.χ. εισαι πολυ μακρυα απο το αμαξι και παιζεις με το χειριστηριο τοτε φυσικο ειναι οτι εισαι στην "αποσταση βολης" να μην πιανει....ε τοτε βαζεις το κλειδι μεσα στην κλειδαρια της μιζας και αφηνεις πατημενο για 10δευτερα το κουμπι ετσι ωστε να επαναπρογραμματιστει...σε λιγη ωρα θα διαπιστωσεις οτι κλειδωνει ξανα οπως πριν... Very happy



----------------------------
Skull - personal blog
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
kazanovas (giannis)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


206 1.6 Gti

Ένταξη: 30 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 93
Τόπος: Ζωγράφου-Ιωάννινα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 08 Ιούν 2004, 16:35:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

το μονο που εκανα ειναι μια γερη ασφαλεια κλοπης Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Skull (Γιαννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος




Ένταξη: 28 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 655
Τόπος: Έδεσσα-Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 09 Ιούν 2004, 15:51:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:
κατσε χαλαρωσε
αν ειχες ενα αμαξι που το εχεις βρει 5-6 φορες ανοιχτο εσυ τι θα εκανες δεν θα περιμενες να δεις πρωτα τι παιζει???????????


Δικιο εχει ο Steve...καινουργειο αμαξι δεν μπορει να συμβαινει!Κατι μπορει να κανεις εσυ λαθος...και αν κανεις εσυ κατι λαθος(δηλαδη ξεχνας που κ που να κλειδωσεις)ασε τους ενισχυτες και πηγαινε για εναν καλο συναγερμο που να συνεργαζετε με το κεντρικο κλειδωμα και να μπορει να κλειδωνει μονο του! Wink

Φιλικα μιλαω παντα!! Very happy



----------------------------
Skull - personal blog
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
ROLAND GARROS (PARIS)
Μέλος
Μέλος


Renault Megane CC (έπαθα και έμαθα)

Ένταξη: 12 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 185
Τόπος: ATHENS

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 03 Σεπ 2004, 14:32:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

δεν ξέρω πόσο τρελό θα σας ακουστεί αυτό αλλα....


Ήμουν κανα δύο βδομάδες πριν σε μεγάλο δρόμο βράδυ, νομιζω πειραιώς.



είχα κλειδωμένο το αμαξάκι μου πίσω ακριβώς αλλό ενα 206 cc...

ακριβώς την ώρα που πάτησα το κλειδί, ανοιξαν και τα δύο!!!

μαζί και ο συναγερμός του άλλου!!! κοινώς ανοιξα με ένα κλειδί δύο αυτοκίνητα.

Exclamation Exclamation όσο για το δικό μου το έχω βρει 3 φορές ανοικτό και ειμαι σιγουρος οτι το είχα κλειδωσει
Cool
για την ακρίβεια ανοιξα το πορτ μπαγκαζ με το κλειδί που μόνο έτσι ανοιγεί και κλείδωσα με τηλεχειρισμό όλο το αμάξι.

το βρήκα με ανοικτές τις κλειδαρίες αλλα το πορτ μπαγκαζ κλειδωμένο άρα σίγουρα είχε ανοικτεί από άλλο κλειδί.


(για όσους δεν γνωρίζουν στα cc το πορτ μπαγκαζ ανοίγει με ξεκλείδωμα χειροκίνητα με το κλειδί και κλειδώνει μαζί με τις άλλες κλειδαρίες. αν κλειδώσεις το υπόλοιπο αυτοκίνητο, για να ανοίξεις το πορτ μπαγκαζ πρέπει να ξαναβάλεις το κλειδί στην κλειδαριά)


ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΣΧΗΜΑ Ε?

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Bluewinter 
Μέλος
Μέλος


206 gti

Ένταξη: 01 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 188

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 13 Ιαν 2005, 23:53:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Υπάρχει περίπτωση σε Peugeot χωρίς συναγερμό, με κεντρικό κλείδωμα, αν αφήσεις τα κλειδιά απάνω με την μηχανή ανοικτή να κλειδώσει μόνο του?? Αν όχι μόλις πριν το έπαθα εγώ! Με το που έπιασα το χερούλι ..κλακ & κλείδωσαν όλα!!
(Το εχω αφησει ξανα με τα κλειδια στην μηχανη & ποτε δεν κλειδωνε)
Μην μου πείτε ότι πατήθηκαν οι ασφάλειες στην πόρτα γιατί αυτό συμβαίνει μόνο όταν είναι κλειστή.
Μπορεί να συμβεί κάτι τέτοιο τελιικά? Και αν ναι ΓΙΑΤΙ?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mick206 (Πράσινος Ninja)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 1.1lt tequila-line

Ένταξη: 06 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 1302
Τόπος: Άλφα Κένταυρος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 14 Ιαν 2005, 18:16:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Bluewinter έγραψε:
Υπάρχει περίπτωση σε Peugeot χωρίς συναγερμό, με κεντρικό κλείδωμα, αν αφήσεις τα κλειδιά απάνω με την μηχανή ανοικτή να κλειδώσει μόνο του?? Αν όχι μόλις πριν το έπαθα εγώ! Με το που έπιασα το χερούλι ..κλακ & κλείδωσαν όλα!!
(Το εχω αφησει ξανα με τα κλειδια στην μηχανη & ποτε δεν κλειδωνε)
Μην μου πείτε ότι πατήθηκαν οι ασφάλειες στην πόρτα γιατί αυτό συμβαίνει μόνο όταν είναι κλειστή.
Μπορεί να συμβεί κάτι τέτοιο τελιικά? Και αν ναι ΓΙΑΤΙ?

Φαίνεται Γωγώ πως το αμάξι σου απέκτησε έντονη προσωπικότητα και αποφασίζει πλέον μόνο του... Rolling eyes Surprised Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing


Είναι πολύ ωραία η αίσθηση του να πιστεύεις πως ζεις σε μια μικρή Αυστραλία με τόσα καγκούρια που κυκλοφορούν...
Achtung achtung!! Ζουν ανάμεσά μας! Ich bin αλύπητοι und ανελέητοι...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Touristas (Αργύρης)
Τεχνικός Σύμβουλος


Peugeot Geopolis RS 300

Ένταξη: 15 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 3273
Τόπος: Νικαια-Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 14 Ιαν 2005, 19:25:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μάλλον είναι από την κλειδαριά Γωγω!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Bluewinter 
Μέλος
Μέλος


206 gti

Ένταξη: 01 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 188

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 15 Ιαν 2005, 18:37:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

mick206 έγραψε:
Φαίνεται Γωγώ πως το αμάξι σου απέκτησε έντονη προσωπικότητα και αποφασίζει πλέον μόνο του... Rolling eyes Surprised Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Razz Laughing Ευτυχώς που δε έφυγε τότε!!

Touristas έγραψε:
Μάλλον είναι από την κλειδαριά Γωγω!

Shocked Με πηραν τηλ απο την peugeot να κάνουν νέο προγραμματισμό στο αμμάξι και να αλλάξουν κλειδαριές, εντολή απο Γαλλία! Rolling eyes (και αυτό χωρις να προλάβω να αναφέρω το πρόβλημα με τις κλειδαριές!!) Exclamation
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kavaliotis (Μάκης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 307 cc 1.6

Ένταξη: 01 Ιούν 2003
Δημοσιεύσεις: 487
Τόπος: Καβάλα - Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 16 Ιαν 2005, 09:05:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

1. Χμμμ παιδια εγω εχω αλλο προβλημα. Η ασφαλεια στην πορτα του οδηγου δεν ανοιγει! Εχω βαλει συναγερμο εδω και μηνες και πλεον απο εκει ανοιγω το αμαξι. Αλλα εδω και κανα μηνα ενω το αμαξι κλειδωνει κανονικα (δηλαδη παταω τον συναγερμο και κλεινουν οι ασφαλειες), οταν ειναι να ξεκλειδωσω το αμαξι, σηκωνονται ολες οι ασφαλειες εκτος απο του οδηγου!!! Οποτε πρεπει καθε φορα να ανοιγω την πισω πορτα και να σηκωνω χειροκινητα την ασφαλεια του οδηγου για να μπω μεσα... Τι μπορει να παιζει?

2. Επισης κατι αλλο...Οταν ειναι αναμμενα τα alarm σας και κλειδωσετε με τον συναγερμο, γιατι μετα απο λιγο αρχιζει να χτυπαει ο συναγερμος????!!! Ειναι πολυ σπαστικο, σταματαω για λιγο σε ενα μαγαζι και πρεπει να το κλειδωνω με το μαμα κλειδωμα και οχι με τον συναγερμο... Και καμμια φορα ξεχνιεμαι και μετα απο μισο-ενα λεπτο περιπου αρχιζει και βαραει!!!

3. Τελος, απο τοτε που εβαλα συναγερμο, το μαμα κλειδωμα (το κουμπακι απο το κλειδι δηλαδη) δεν πιανει καλα και θα πρεπει να ειμαι κοντα στην πορτα του οδηγου για να πιασει... Τι παιζει?


StreetRacing is NOT a crime!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2558s (PHP: 54% - SQL: 46%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on