PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 - Σύνδεση palmtop σε 206

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Dj Quiksilver (ΝΙΚΟΣ)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


206 Quiksilver (1.4 8V)

Ένταξη: 12 Οκτ 2004
Δημοσιεύσεις: 5
Τόπος: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 10 Δεκ 2004, 19:00:46    Θέμα δημοσίευσης: 206 - Σύνδεση palmtop σε 206 Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΑΖΙ ΜΕ ΚΑΛΩΔΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΝΔΕΣΩ ΤΟ PALMTOP ΣΤΟ 206 ΜΟΥ ΩΣΤΕ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΕΝΔΕΙΞΕΙΣ ΟΠΩΣ "ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΛΑΔΙΟΥ" ΚΤΛ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
kavaliotis (Μάκης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 307 cc 1.6

Ένταξη: 01 Ιούν 2003
Δημοσιεύσεις: 487
Τόπος: Καβάλα - Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 20 Δεκ 2004, 08:08:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν ξερει κανεις, ας απαντησει αν υπαρχει εστω καποιος τροπος να συνδεσουμε το λαπτοπ με το αμαξι. Σιγουρα γινεται μιας και το εχω δει σε περιοδικα, απλα να μαθουμε ποσο κοστιζει το καλωδιο και τι προγραμματα χρειαζομαστε... Θα το ηθελα για να μετραμε διαφορες λειτουργιες του 206 (για πληροφοριακους σκοπους). Ευχαριστω.


StreetRacing is NOT a crime!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
silverpug206 (Κωνσταντίινος)
Μέλος
Μέλος


206 3 θύρες

Ένταξη: 12 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 182
Τόπος: Λευκωσία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 25 Δεκ 2004, 00:23:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδια δεν θα σας πω οτι ξερω πολλα περι του θεματος ομως ξερω σιγουρα οτι γινετε... Ενας φιλος πηγε στο ραδιολογο.. Του ζητησε να ενωσει το ραδιο/cd/mp3 με τον εγκεφαλο για να του δινει διαφορες μετρησεις.. Τωρα το VDO του, του λεει ποσα τρεχει, ποσα Volts εχει στην μπαταρια, θερμοκρασιες και αλλα καλουδια... Αυτο που θελω να καταληξω ειναι οτι για να του τα ρυρμισει ολα αυτα, ενωσε στο ECU labtop και τα βρηκα καπως και του να ενωσε.. Τωρα περισσοτερα δεν ξερω...

Ελπιζω να βοηθησα λιγο.Καλη τυχη παιδια..


Ιδρυτής
---------------------------------------
http://www.pug-club.com
PEUGEOT OWNERS CLUB CYPRUS
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
STELIOS 
Moderator


Little Bastard

Ένταξη: 18 Οκτ 2003
Δημοσιεύσεις: 2664

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 25 Δεκ 2004, 12:17:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγω ξερω πως συνηθος η συνδεση γινεται με θηρα τυπου COM. Το βισμα στο αμαξι πρεπει να ειναι κατω απ'το τιμονι κοντα στην ασφαλιοθηκη. Πρεπει να χρειαζεται ομως και καπιου τυπου interface σε μορφη καρτας για να σηνδεθει με υπολογιστη. Σε LAPTOP γινεται (αν εχεις και την απαραιτητη καρτα και το σωστο προγραμμα φισικα για να διαβασεις δεδομενα) σε PALMTOP ομως δεν ειμαι σιγουρος. Μπορεις να περασεις προγραμματα σε PALMTOP? Τι θηρες εχει? Ρωταω γιατι με τις σιγκεκριμενες συσκευες δεν εχω ασχολιθει καθολου, δεν ξερω, ειχα την ιδεα οτι εχει μονο τις πολυ βασικες λειτουργειες ενος PC ( Audio-Video, E-mail, Word process).


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
DIMCHRI (ΔΗΜΗΤΡΗΣ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


406 coupe 2.2 2005

Ένταξη: 31 Οκτ 2004
Δημοσιεύσεις: 1684
Τόπος: Νικαια city

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 26 Δεκ 2004, 11:31:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

silverpug206 έγραψε:
Παιδια δεν θα σας πω οτι ξερω πολλα περι του θεματος ομως ξερω σιγουρα οτι γινετε... Ενας φιλος πηγε στο ραδιολογο.. Του ζητησε να ενωσει το ραδιο/cd/mp3 με τον εγκεφαλο για να του δινει διαφορες μετρησεις.. Τωρα το VDO του, του λεει ποσα τρεχει, ποσα Volts εχει στην μπαταρια, θερμοκρασιες και αλλα καλουδια... Αυτο που θελω να καταληξω ειναι οτι για να του τα ρυρμισει ολα αυτα, ενωσε στο ECU labtop και τα βρηκα καπως και του να ενωσε.. Τωρα περισσοτερα δεν ξερω...

Ελπιζω να βοηθησα λιγο.Καλη τυχη παιδια..


Φίλε silverpug θα μας βοηθούσες, αν μας έδινες τα στοιχεία του ραδιολόγου.

Παιδιά σίγουρα μπορείς να συνδέσεις palmtop.
εγώ έχω κατεβάσει το πρόγραμμα το οποίο είναι δωρεάν, και μένει μόνο να βρω τον ραδιολόγο !!!
Για να το συνδέσω.
Κάπου είχε πάρει το μάτι μου στο power techniques κάποιον που το πούλαγε 800 ευρώ μαζί με το παλμτοπ..
αλλά αφού το πρόγραμμα είναι δωρεάν και αφού έχουμε το παλμτοπ
γιατί να τα σκάσουμε τα 800.

πες μου που βρήκε τον ραδιολόγο, και δώσε τηλέφωνα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 27 Δεκ 2004, 10:04:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

H vdo ειναι μια απο της μεγαλυτερες εταιριες κατασκευης οργανων αυτοκινητου.
Τα r/cd της vdo "(μερικα μοντελα) εχουν την δυνατοτητα με την καταλληλη συνδεσμολογια να εμφανισουν στην οθονη τους τετοιες ενδειξεις (volt, θερμοκρασιες, ταχυτητα κλπ κλπ).
Ριξτε μια ματια εδω για περισσοτερες πληροφοριες:
http://www3.vdo.com/
http://www.vdodayton.com/

Χαρακτηριστικο παραδειγμα το CD 4802:
http://www.vdodayton.com/index2_and_fznid=6_and_cnid=176_and_color=red_and_status=n4.aspx

Product design
3D-Effect VFD Display
Silver-grey metallic finish
Flipdown front, detachable
Multicolour display
Frequency Analyzer, switchable
Protection-LED
Pilot light

Tuner
RDS Tuner
FM with RDS TRAFFIC, NEWS
MW, LW, SW
RDS PTY
A-Z function
Automatic Station List (ASL)
RDS clock
80 presets

CD Player
CD MP3 Player
Soft-Take-In CD-Drive
CD-R & CD-RW compatible
CD-compression
CD-title memory
CD-Text

Internal amplifier
Max. power: 4x55 watts
RMS power: 4x27 watts
Digital Sound Processor
4-channel 4V Preamp Out
Auto Volume Leveler (AVL)
Subwoofer out
Auto Equalizer
5 Sound presets
Dynamic loudness, switchable
Digital CD-Changer Input
CD-Text for CD-Changer
Aux in
DAB control

General
Car Computer
- Clock, Temperature
- Temperature warning
- Speed warning
- Current/Average Speed
- Maximum Speed
- Elapsed Time/Distance
- Elapsed Time Warning
- Battery voltage
- Battery warning
Speed dependent volume control (SDVC)
Speedometer

Handsfree Phone In
Telephone In
Telephone Mute
Navigation In
Navigation Mute
Park Distance Control
Software Access Menu (SAM)
Dimensions (w x h x t): 180 x 51 x 150 mm
DIN + JIN Mounting

Options
DAB receiver
IR remote control
Temperature sensor
Handsfree Phone Kit
Park Distance Control Kit



η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
STELIOS 
Moderator


Little Bastard

Ένταξη: 18 Οκτ 2003
Δημοσιεύσεις: 2664

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 06 Ιαν 2005, 13:45:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τυπικη σηνδεσμολογια PC.




Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,0952s (PHP: 65% - SQL: 35%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on