PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Formula 1:Σκέψεις για διοργάνωση "ανταγωνιστικού"

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Διεθνείς Αγώνες Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
shark_zak (ΖΑΧΑΡΙΑΣ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 206 1.4 (8V) QUIKSILVER 2002

Ένταξη: 09 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 2116
Τόπος: ΑΘΗΝΑ - Ν.ΕΡΥΘΡΑΙΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 09 Νοέ 2004, 11:13:25    Θέμα δημοσίευσης: Formula 1:Σκέψεις για διοργάνωση "ανταγωνιστικού" Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν η είδηση επαληθευθεί θα αποτελέσει μία από τις μεγαλύτερες στον χώρο του μηχανοκίνητου αθλητισμού. Φήμες τις τελευταίες ημέρες αναφέρουν πως BMW, Renault, Mercedes και Ferrari είναι εξαιρετικά δυσαρεστημένες τόσο με την διοργάνωση τόσο του πρωταθλήματος της Formula 1 όσο και με την διανομή των εσόδων του. Τόσο δυσαρεστημένες πιου σκέπτονται να αποχωρήσουν από αυτό και να διοργανώσουν ένα δικό τους!!!



Τα μεγάλα έξοδα που απαιτούνται για την συμμετοχή στην F1 έχουν οδηγήσει τις ομάδες σε αδιέξοδο, ιδιαίτερα σε μία όχι και τόσο "ρόδινη" εποχή για ατην αυτοκινητοβιομηχανία. Τα πράγματα θα μπορούσαν να αλλάξουν αν έπαιρναν μεγαλύτερο μέρος των εσόδων από δικαιώματα που τώρα περιορίζεται για όλες συνολικά τις ομάδες στο 25%.

Ειδικά οι τρεις πρώτες (BMW, Renault, Mercedes) έχουν έναν ακόμη λόγο για να εγκαταλείψουν την Formula 1 διοργανώνοντας το δικό τους πρωτάθλημα. Καταπιεσμένες από την κυριαρχία της Ferrari, στα τελευταία χρόνια αισθάνονται πως δεν "κερδίζουν" σε τίποτα από την συμμετοχή τους στο πανάκριβο πρωτάθλημα της F1. Αν σε όλα αυτά προστεθεί και το γεγονός πως η ιταλική ομάδα δεν είναι καν ανταγωνίστριά τους στην παγκόσμια αγορά τότε θα πρέπει να θεωρείται βέβαιο πως σύντομα θα έχουμε εξελίξεις στο θέμα ...

πηγη:autopress

Υ.Γ: λετα να δουμε δυο πρωταθληματα φετος Question



"Εικονικό το γέλιο μου και με μεγάλο κόπο, το κάνω για να ξεγελώ τα μάθια των ανθρώπων..."
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
COOL ALEXIS (Aleki)
Τμήμα Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

C3 Cowmooflage

Ένταξη: 10 Μάϊ 2004
Δημοσιεύσεις: 2776
Τόπος: Fathercare

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 09 Νοέ 2004, 13:55:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αυτό το θέμα κρατάει καιρό τώρα!!! Το θέμα είναι κατά πόσο δυο πρωταθλήματα θα μπορέσουν να επιβιώσουν! Ειδικά που στη συνείδηση του θεατή η Formula 1 κατεχει την κορυφη του μηχανοκίνητου αθλητισμού! Νομίζω πως στο τέλος θα γίνει χαμός και θα χαθεί κάθε είδος αξιοπιστίας. Σκοπός είναι να βρούνε μια αποδεκτή λύση μείωσης του κόστους με ταυτόχρονη αύξηση του θεάματος! Όσο για την μείωση της ταχύτητας ένα έχω να πω: Ο χρόνος που έκανε η Minardi στα δοκιμαστικά στη Βραζιλία στον ίδιο αγώνα πέρυσι θα της έδινε την πρώτη θέση!


Θέλω ένα και ένα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
shark_zak (ΖΑΧΑΡΙΑΣ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 206 1.4 (8V) QUIKSILVER 2002

Ένταξη: 09 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 2116
Τόπος: ΑΘΗΝΑ - Ν.ΕΡΥΘΡΑΙΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 10 Νοέ 2004, 07:29:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

COOL ALEXIS έγραψε:
Αυτό το θέμα κρατάει καιρό τώρα!!! Το θέμα είναι κατά πόσο δυο πρωταθλήματα θα μπορέσουν να επιβιώσουν! Ειδικά που στη συνείδηση του θεατή η Formula 1 κατεχει την κορυφη του μηχανοκίνητου αθλητισμού! Νομίζω πως στο τέλος θα γίνει χαμός και θα χαθεί κάθε είδος αξιοπιστίας. Σκοπός είναι να βρούνε μια αποδεκτή λύση μείωσης του κόστους με ταυτόχρονη αύξηση του θεάματος! Όσο για την μείωση της ταχύτητας ένα έχω να πω: Ο χρόνος που έκανε η Minardi στα δοκιμαστικά στη Βραζιλία στον ίδιο αγώνα πέρυσι θα της έδινε την πρώτη θέση!


σε τηλεοπτικο επιπεδο νομιζω θα επιβιωσει...γιατι θα εχουμε 2 διαφορετικες δυναμικες και θα αναδιχθουν και αλλες ομαδες, τωρα οσοι παρακολουθουν απο κοντα τους αγωνε εκει δεν ξερω.... Idea



"Εικονικό το γέλιο μου και με μεγάλο κόπο, το κάνω για να ξεγελώ τα μάθια των ανθρώπων..."
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Διεθνείς Αγώνες Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,0931s (PHP: 74% - SQL: 26%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on