PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

ΓΕΝΙΚΑ - Ημερομηνίες ελαστικών

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελαστικά και Τροχοί Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
vaspap (VASILIS)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 23

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 16 Οκτ 2004, 13:06:35    Θέμα δημοσίευσης: ΓΕΝΙΚΑ - Ημερομηνίες ελαστικών Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΩΣ ΓΝΩΣΤΟ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ ΜΕ ΤΟ ΕΜΠΟΡΙΟ ΕΛΑΣΤΙΚΩΝ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΩ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΙΣΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΣΑΣ ΑΡΕΣΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΧΑΛΑΣΩ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΓΙΑ ΜΕΝΑ, ΑΛΛΑ ΝΑ ΞΕΡΕΤΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ
ΑΣ ΜΗΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟΙ ΜΕ ΤΙΣ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ ΕΛΑΣΤΙΚΩΝ, ΚΑΠΟΙΟΙ ΨΑΧΝΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΜΗΝΕΣ .
ΜΑΘΕΤΕ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΕΣ ΕΧΟΥΝ ΣΤΕΙΛΕΙ ΣΤΟΥΣ ΕΜΠΟΡΟΥΣ ΕΙΔΙΚΟ ΕΓΓΡΑΦΟ ΠΟΥ ΔΗΛΩΝΟΥΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΝΕΝΑ ΣΤΑ ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΜΕ ΠΑΛΙΕΣ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ 2 ΧΡΟΝΩΝ.
Η ΜICHELIN ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΝΕΙ ΟΤΙ ΤΑ ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΑΝΤΕΧΟΥΝ ΜΙΑ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΔΕΚΑΕΤΙΑ.
ΑΝΤΕ ΤΩΡΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΕΙΣΩ ΕΓΩ ΝΑ ΦΟΡΕΣΕΤΕ ΕΝΑ ΕΛΑΣΤΙΚΟ Π.Χ. ΤΗΣ PIRELLI ΜΕ ΠΕΡΣΙΝΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ.
ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΓΕΝΙΚΗ ΠΑΡΑΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΕΙ ΜΕ ΤΟ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΦΡΕΣΚΑ ΤΑ ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΚΛΠ.
Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΝΑ ΚΑΛΟ, ΕΠΩΝΥΜΟ ΚΑΙ ΑΚΡΙΒΟ ΕΛΑΣΤΙΚΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΑΝΑΓΚΗ ΤΗΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ.
ΒΑΣΙΛΗΣ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Recifees (Γιαννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 BlueBird 1.600.000 κεκ

Ένταξη: 07 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 491

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 16 Οκτ 2004, 13:30:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

No problem αν και αυτό που συνήθως δημιουργεί πρόβλημα στα λάστιχα είναι ο τρόπος αποθήκευσης και οι συνθήκες αποθήκευσης .συνήθως βγάζουν νεα σειρά με άλλα χαρακτηριστικά


Με την ρόδα στον αέρα ...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 16 Οκτ 2004, 18:07:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εχω αλλαξει 2 φορες λαστιχα μεχρι τωρα 4,5 χρονια και επισκευθει δεκαδες λαστιχαδες.
το παραξενο ειναι οτι οι περισσοτεροι συμφωνουν στο οτι το ελαστικο οχι μονο δεν πειραζει να ειναι παλιο αλλα επιβαλεται να ειναι και 6μηνου π.χ. και οχι πιο νεο.!!!
δεν ξερω κατα ποσο αυτο προερχεται απο το οτι εχουν ολοι τετοια λαστιχα (θεματα αποθηκευσης-αγορας κ.λ.π) ή απο το οτι ειναι αληθεια, αλλα ειναι παραξενο οτι η ιδια γνωμη υπαρχει στους περισσοτερους.

Question


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
netblaster (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (16v) XS (2005)

Ένταξη: 14 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 1763
Τόπος: Αθήνα-Άλιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 17 Οκτ 2004, 14:42:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θα συμφωνησω με το Γιαννη, οτι παιζει σημαντικο ρολο το που και πως αποθηκευονται τα ελαστικα, προκειμενου να τα φορεσουμε εμεις μετα απο κανα χρονο σαν καινουρια!!! Εχω δει και ακουσει πολλα περιστατικα απο κακη συμπεριφορα καινουριων ελαστικων που "εμειναν στο ραφι" για αρκετο καιρο (προωρη φθορα, αποκοληση κομματιων απο το πελμα κτλ)!!! Ομολογω οτι ειμαι λιγο επιφυλακτικος σαυτο το θεμα, καθως δεν μπορω να γνωριζω την υπεθυνοτητα του καθενος εμπορου!!! Φροντιζω τα λαστιχα να ειναι κατασκευασμενα μεσα στο τρεχον ετος ή αντε ενα χρονο "παλιοτερα"!!! Μπορει οντως να μην υπαρχει προβλημα βαση των οσων λενε οι εταιριες σχετικα με τη φθορα, αλλα εγω λεω "φυλα τα ρουχα σου ναχεις τα μισα"...


Photobucket
Δεν έχει σημασία πόσο γρήγορο αυτοκίνητο έχεις, αλλά πόσο γρήγορα μπορείς να το πας!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
CC-Gio (Γιώργος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


CC-PUG ('04)

Ένταξη: 31 Αύγ 2004
Δημοσιεύσεις: 600
Τόπος: Κέντρο-Εξάρχεια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 18 Οκτ 2004, 09:48:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οσες φορες εχω πει οτι θα παω να αλλαξω λαστιχα,οποιος ηταν μπροστα εκεινη τη στιγμη μου ελεγε να προσεξω την ημερομηνια!!!
Για πολλους ειναι σημαντικη!!

Εγω παλι πιστευω οτι για να υπαρχει ημερομηνια πανω στο ελαστικο,απο την εταιρεια,καποιο ρολο παιζει!!!Δεν λενε γραψαμε τη μαρκα,τη διασταση....τι αλλο να γραψουμε??? ας γραψουμε και μια ημερομηνια!!

Οταν δεις οτι κατι ειναι λιγμενο.....το φοβασαι! Rolling eyes


Νομίζω πως 2 πράγματα είναι χειρότερα για μια απόφαση,η βιασύνη και η οργή...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
vaspap (VASILIS)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 23

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 18 Οκτ 2004, 15:22:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

CC-Gio έγραψε:
Οσες φορες εχω πει οτι θα παω να αλλαξω λαστιχα,οποιος ηταν μπροστα εκεινη τη στιγμη μου ελεγε να προσεξω την ημερομηνια!!!
Για πολλους ειναι σημαντικη!!

Εγω παλι πιστευω οτι για να υπαρχει ημερομηνια πανω στο ελαστικο,απο την εταιρεια,καποιο ρολο παιζει!!!Δεν λενε γραψαμε τη μαρκα,τη διασταση....τι αλλο να γραψουμε??? ας γραψουμε και μια ημερομηνια!!

Οταν δεις οτι κατι ειναι λιγμενο.....το φοβασαι! Rolling eyes
ΣΙΓΟΥΡΑ ΠΑΙΖΕΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΡΟΛΟ Η ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ, ΑΛΛΑ ΑΠΛΟΣ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟΙ ΚΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΟΠΩΣ ΛΕΝΕ ΚΑΙ ΟΙ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ΝΑ ΜΠΕΙ ΕΝΑ ΕΛΑΣΤΙΚΟ 2ΧΡΟΝΩΝ. ΑΛΛΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΝΑ ΕΛΑΣΤΙΚΟ ΜΕ ΚΑΚΟΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΗ ΣΤΗΝ ΑΠΟΘΗΚΗ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΦΑΝEI ΠΡΙΝ ΤΟΠΟΘΕΤΗΘΕΙ.
ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ.
ΒΑΣΙΛΗΣ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
teoman (Τεό)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


C230 Sport Coupe Kompressor

Ένταξη: 19 Αύγ 2002
Δημοσιεύσεις: 2143
Τόπος: Jurassic Park

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 18 Οκτ 2004, 15:29:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το ελαστικό από την στιγμή που βγαίνει από το εργοστάσιο,αρχίζει και φθείρεται.Ακόμα και αν μιλάμε για άριστες συνθήκες αποθήκευσης,η φθορά είναι δεδομένη.Επομένως η ημερομηνία που αναγράφει πάνω του είναι σημαντικότατος λόγος για την αγορά του.


Ότι αξίζει πονάει... Και είναι δύσκολο...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
vaspap (VASILIS)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 23

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 18 Οκτ 2004, 15:38:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

teoman έγραψε:
Το ελαστικό από την στιγμή που βγαίνει από το εργοστάσιο,αρχίζει και φθείρεται.Ακόμα και αν μιλάμε για άριστες συνθήκες αποθήκευσης,η φθορά είναι δεδομένη.Επομένως η ημερομηνία που αναγράφει πάνω του είναι σημαντικότατος λόγος για την αγορά του.
ΤΕΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.
ΕΓΩ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΕΜΠΟΡΟΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΜΕΡΙΚΑ ΠΛΗΡΩΜΕΝΑ ΕΛΑΣΤΙΚΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΗΝ ΑΠΟΘΗΚΗ ΟΤΑΝ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΤΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΩ ΠΙΣΩ ΣΤΗΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΦΡΕΣΚΑ, ΠΟΥ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΕ ΣΧΕΔΟΝ ΠΟΤΕ, Η ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΜΟΥ ΕΣΤΕΙΛΕ ΕΠΙΣΗΜΟ ΕΓΓΡΑΦΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΤΑ ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΑΨΟΓΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΟΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΑ ΠΟΥΛΗΣΩ, ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΙ ΧΑΡΤΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΥΘΥΝΟΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ.
ΑΝΤΕ ΜΕΤΑ ΕΓΩ ΝΑ ΣΑΣ ΠΕΙΣΩ ΝΑ ΒΑΛΕΤΕ ΚΑΠΟΙΟ ΕΛΑΣΤΙΚΟ 2 ΧΡΟΝΩΝ.
ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟΛΟΓΗ Η ΕΠΩΝΥΜΙΑ ΤΟ ΕΛΑΣΤΙΚΟ ΑΝΤΕΧΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.
ΑΛΛΑ ΠΡΟΣ ΘΕΟΥ ΔΕΝ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΣΑΣ ΠΑΣΑΡΩ ΠΑΛΙΑ ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΑΠΛΩΣ ΕΝΗΜΕΡΩΝΩ.
ΚΑΙ ΣΥΜΦΩΝΩ ΟΤΙ ΤΑ ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΦΘΕΙΡΟΝΤΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ ΟΤΑΝ ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟΣ.
ΒΑΣΙΛΗΣ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
sps (Spyros)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

206 XS Ε10

Ένταξη: 22 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 3013

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 18 Οκτ 2004, 20:04:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγω παντως τα λαστιχα που εβαλα την παρασκευη, ηταν 3204 δηλαδη 8ος 04.
Φρεσκα σαν ζεστο ψωμι Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
CC-Gio (Γιώργος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


CC-PUG ('04)

Ένταξη: 31 Αύγ 2004
Δημοσιεύσεις: 600
Τόπος: Κέντρο-Εξάρχεια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 18 Οκτ 2004, 23:23:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

vaspap έγραψε:
teoman έγραψε:
Το ελαστικό από την στιγμή που βγαίνει από το εργοστάσιο,αρχίζει και φθείρεται.Ακόμα και αν μιλάμε για άριστες συνθήκες αποθήκευσης,η φθορά είναι δεδομένη.Επομένως η ημερομηνία που αναγράφει πάνω του είναι σημαντικότατος λόγος για την αγορά του.
ΤΕΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.
ΕΓΩ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΕΜΠΟΡΟΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΜΕΡΙΚΑ ΠΛΗΡΩΜΕΝΑ ΕΛΑΣΤΙΚΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΗΝ ΑΠΟΘΗΚΗ ΟΤΑΝ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΤΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΩ ΠΙΣΩ ΣΤΗΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΦΡΕΣΚΑ, ΠΟΥ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΕ ΣΧΕΔΟΝ ΠΟΤΕ, Η ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΜΟΥ ΕΣΤΕΙΛΕ ΕΠΙΣΗΜΟ ΕΓΓΡΑΦΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΤΑ ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΑΨΟΓΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΟΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΑ ΠΟΥΛΗΣΩ, ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΙ ΧΑΡΤΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΥΘΥΝΟΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ.
ΑΝΤΕ ΜΕΤΑ ΕΓΩ ΝΑ ΣΑΣ ΠΕΙΣΩ ΝΑ ΒΑΛΕΤΕ ΚΑΠΟΙΟ ΕΛΑΣΤΙΚΟ 2 ΧΡΟΝΩΝ.
ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟΛΟΓΗ Η ΕΠΩΝΥΜΙΑ ΤΟ ΕΛΑΣΤΙΚΟ ΑΝΤΕΧΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.
ΑΛΛΑ ΠΡΟΣ ΘΕΟΥ ΔΕΝ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΣΑΣ ΠΑΣΑΡΩ ΠΑΛΙΑ ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΑΠΛΩΣ ΕΝΗΜΕΡΩΝΩ.
ΚΑΙ ΣΥΜΦΩΝΩ ΟΤΙ ΤΑ ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΦΘΕΙΡΟΝΤΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ ΟΤΑΝ ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟΣ.
ΒΑΣΙΛΗΣ


Υπευθυνοι αυτοι?????? Question
Αν βρεθω ομως καρφωμενος σε καμια κολωνα???
Θα περιμενω καλυτερα κρατηματα με τα καινουρια λαστιχα αλλα...........μπαμ!! Αποτελεσμα=χειροτερα και απο τα παλια μου!!!

Μετα θα βρω πουθενα το δικιο μου???
ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ!!! Twisted evil


Νομίζω πως 2 πράγματα είναι χειρότερα για μια απόφαση,η βιασύνη και η οργή...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
COOL ALEXIS (Aleki)
Τμήμα Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

C3 Cowmooflage

Ένταξη: 10 Μάϊ 2004
Δημοσιεύσεις: 2776
Τόπος: Fathercare

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 18 Οκτ 2004, 23:53:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ειδικα τα λάστιχα που ειναι το Α και το Ω στο αυτοκινητο νομιζω κατι απλα καλό δεν ειναι καν αρκετό!!! Μπορεί με την καταλληλη αποθηκευση τα λάστιχα να αντεχουν όμως στην συγχρονη ελληνική πραγματικοτητα τιποτα δεν πρεπει να το παιρνουμε ως δεδομενο!!! Αρα οσο πιο προσφατο ειναι ένα λάστιχο τοσο λιγοτερο κινδυνευουμε να εχει περασει απο 63 αποθήκες που η μια ηταν στην Σαχαρα και τοσο το λιγοτερο κινδυνευουμε να εκτεθουμε στον οποιοδήποτε!!! Και το σωστο δεν ειναι αν φαινεται το καμμενο λάστιχο αλλα να μην υπάρχει ουτε μισο καμμενο λάστιχο!!! Αυτο λεγεται αξιοπιστια!!!


Θέλω ένα και ένα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Vaggelis (Βάγγος - Ιδρυτικό μέλος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XR (2000)

Ένταξη: 10 Οκτ 2002
Δημοσιεύσεις: 1865
Τόπος: Αμπελογκάρντεν

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 20 Οκτ 2004, 09:58:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

sps έγραψε:
Εγω παντως τα λαστιχα που εβαλα την παρασκευη, ηταν 3204 δηλαδη 8ος 04.
Φρεσκα σαν ζεστο ψωμι Laughing


Τα δικά μου που είναι 3704 δηλαδή, τσουρουφλάνε;;;;


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
teoman (Τεό)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


C230 Sport Coupe Kompressor

Ένταξη: 19 Αύγ 2002
Δημοσιεύσεις: 2143
Τόπος: Jurassic Park

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 20 Οκτ 2004, 10:27:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Vaggelis έγραψε:
Τα δικά μου που είναι 3704 δηλαδή, τσουρουφλάνε;;;;


Δεν χρειάζεται ούτε καν να τα ζεστάνεις.Γκαζώνεις και φεύγεις... Laughing


Ότι αξίζει πονάει... Και είναι δύσκολο...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Svstouk (Στέφανος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) Color Line (2002)

Ένταξη: 09 Αύγ 2002
Δημοσιεύσεις: 869
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 20 Οκτ 2004, 12:05:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ρε παιδιά, μην γίνεστε υπερβολικοί.

Ένα λάστιχο ενός έτους, που έχει κρατηθεί σε αποθήκη μακριά από τον ήλιο και την υγρασία έχει περισσότερες πιθανότητες να είναι σε καλή κατάσταση από ένα 2 μηνών, που βρίσκεται στη βιτρίνα του καταστήματος και το "λαλάει" ο ήλιος.

Κι έχω ακούσει κι εγώ από διάφορους εμπόρους ότι είναι καλύτερο να βάζεις λάστιχο εξαμήνου από εντελώς "φρέσκο". Ένας μάλιστα αρνήθηκε να μου βάλει εντελώς "φρέσκο" λάστιχο!

Βασίλη, ευχαριστούμε για την ενημέρωση. Wink




Be ware! Lion within!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελαστικά και Τροχοί Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1744s (PHP: 77% - SQL: 23%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on