PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 - Ελαστικά ΤΟΥΟ Τ1S
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελαστικά και Τροχοί Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
vaspap (VASILIS)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 23

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 17 Σεπ 2004, 14:10:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γιωργος77 έγραψε:
Πριν λιγες μερες εβαλα τα ΤΟΥΟ σε διάσταση 205/50/15 στο 1.6 16ν μου. Τα πήρα 350 ευρώ από τον Χατζηγεωργίου στο Νέο Ψυχικό. Τα 195/55/15 ειναι στα 320. Το έχω μόνο περίπου 100 χμ αλλα οι εντυπώσεις είναι άριστες σε σχέση με το continental που φορούσα. Βέβαια είναι νωρίς ακόμα. Μια παρατήρηση έχω μόνο. Ενώ έχω βάλει πίεση 2,4 μπρος πισω αλλά τα λάστιχα δε φαίνονται αρκετά φουσκωμένα. Ο τυπος είχε βάλει 2,2. πόσο βάζετε εσείς που τα έχετε ήδη φορέσει τα ΤΟΥΌ;

ΑΚΡΙΒΑ ΤΑ ΕΒΑΛΕΣ.
ΒΑΣΙΛΗΣ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Γιωργος77 (Γιώργος)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


206 1.6 16V XS

Ένταξη: 21 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 54
Τόπος: ΑΘΗΝΑ - ΨΥΧΙΚΟ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 21 Σεπ 2004, 23:37:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ

ΓΙΩΡΓΟΣ

(σορρυ για τα κεφαλαια...αλλα...)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
TONY PAP (Aντώνης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 1,6 16V 5θ

Ένταξη: 22 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 556
Τόπος: Μοσχάτο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 22 Σεπ 2004, 09:36:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γιώργο τρείς ερωτησούλες
Πόσα χλμ (πανω-κάτω) σου είπαν ότι θα βγάλουν τα toyo ? (πχ τα Α539 περίπου 25000 χλμ)
Κανονικά στην πόρτα σου αναφέρει πίεση 2,3-2,1 ?
Νιώθεις να χεις χάσει λίγο σε ρεπρίζ ?


TONY PAP
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Γιωργος77 (Γιώργος)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


206 1.6 16V XS

Ένταξη: 21 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 54
Τόπος: ΑΘΗΝΑ - ΨΥΧΙΚΟ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 23 Σεπ 2004, 19:00:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δε ρώτησα πόσο θα βγάλουν σε χλμ. γιατί γενικά δεν εμπιστεύομαι οτι και να μου πουν αν δεν μου το εγγυόνται με κάποιο τρόπο. Πάντως το πέλμα έχει δείκτη φθοράς 280, όσο δηλαδή και τα κοντινένταλ που είχε από τη μάνα του.

Η πόρτα μου γράφει πίεση 2,4 και τόσο βάζω και στα ΤΟΥΟ.

Δεν έχω παρατηρήσει μείωση στη ρεπρίζ καθόλου. Θα έλεγα το αντίθετο, αλλα ίσως είναι ιδέα μου.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
TONY PAP (Aντώνης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 1,6 16V 5θ

Ένταξη: 22 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 556
Τόπος: Μοσχάτο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 24 Σεπ 2004, 07:53:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σωστός ο Γιώργος ! Γενικά πρέπει να έιναι πολύ καλά τα Τoyo ειδικά σε σχέση με τα continental. Ζεστένονται γρήγορα ?
Πάντως γιώργο εγω με sachs+HR όποτε βάλω πάνω απο 31(2,1) μπροστά χάνω πάρα πολύ σε άνεση εσυ με 35 (2,4). Shocked


TONY PAP
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
sps (Spyros)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

206 XS Ε10

Ένταξη: 22 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 3013

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 24 Σεπ 2004, 08:54:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

TONY PAP έγραψε:
Σωστός ο Γιώργος ! Γενικά πρέπει να έιναι πολύ καλά τα Τoyo ειδικά σε σχέση με τα continental. Ζεστένονται γρήγορα ?
Πάντως γιώργο εγω με sachs+HR όποτε βάλω πάνω απο 31(2,1) μπροστά χάνω πάρα πολύ σε άνεση εσυ με 35 (2,4). Shocked

Ναι μεν, αλλα κραταει πολυ καλα με 2,4!


Messinian Houses
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TONY PAP (Aντώνης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 1,6 16V 5θ

Ένταξη: 22 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 556
Τόπος: Μοσχάτο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 24 Σεπ 2004, 09:05:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σπύρο αυτό ισχύει και τον χειμώνα με χαμηλές θερμοκρασίες, ακόμα και σε βρεγμένο οδόστρωμα κατα την γνώμη σου ?


TONY PAP
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
sps (Spyros)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

206 XS Ε10

Ένταξη: 22 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 3013

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 24 Σεπ 2004, 09:34:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αντωνη,καταρχην να σημειωσω οτι μιλαω για 195-55-15.
Τα 195-50-15 δεν ξερω με τη πιεση δουλευουν.

Η γνωμη μου ειναι πως το χειμωνα εχουμε καλυτερο κρατημα,λογω πιο καθαρων(πλυμενων) δρομων,ενω και η χαμηλη θερμογρασια περιβαλλοντος βοηθαει το λαστιχο να μην ανεβαζει τρελες πιεσεις, με αποτελεσμα να εχουμε πιο σταθερη αποδοση σφαιρικα.
Εοπισης βοηθαει και η χαμηλοτερη θερμοκρασια της ασφαλτου.


Messinian Houses
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Γιωργος77 (Γιώργος)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


206 1.6 16V XS

Ένταξη: 21 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 54
Τόπος: ΑΘΗΝΑ - ΨΥΧΙΚΟ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 24 Σεπ 2004, 13:21:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Συμφωνω οτι χάνεις λιγο σε άνεση αλλά εμένα αυτή η αίσθηση μου αρέσει. Και όντως η διαφορά στο κράτημα είναι αισθητή. Πάντως με τα 205/50 ΤΟΥΟ που έχω βάλει το 2.4 είναι πολυ πιο άνετο από ότι ήταν με την ίδια πίεση το 195/55/15 continental που είχα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Γιωργος77 (Γιώργος)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


206 1.6 16V XS

Ένταξη: 21 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 54
Τόπος: ΑΘΗΝΑ - ΨΥΧΙΚΟ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 24 Σεπ 2004, 13:25:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ουπς, Ξεχασα να σου απαντήσω για το ζέσταμα. Δεν έχω παρατηρήσει να θέλουν να κάνεις κάτι ιδιαίτερο για να ζεσταθούν. Γενικά ζεσταίνονται γρήγορα. Αυτά με το 1,6 16ν μου. Πάντως κρατανε ασύγκριτα καλύτερα απο τα Continental όταν ήταν καινούρια.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
TONY PAP (Aντώνης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 1,6 16V 5θ

Ένταξη: 22 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 556
Τόπος: Μοσχάτο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 24 Σεπ 2004, 13:41:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τελικά μετανιώνω που δεν τα έχω βάλει... Cool


TONY PAP
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
George 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


206 1.6 (16V) XS2 (2002)

Ένταξη: 30 Σεπ 2002
Δημοσιεύσεις: 38
Τόπος: Πάτρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 29 Σεπ 2004, 17:48:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλα ολα αυτα ρε παιδια αλλα εχω μπερδευτει.... Rolling eyes Question
Τελικα αξιζουν τα TOYO T1S Question ή ειναι απλα μια φτηνη λυση αλλα χειροτερα σε επιδοσεις σε σχεση με Goodyear και τα Michelin Question


giorgio
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TONY PAP (Aντώνης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 1,6 16V 5θ

Ένταξη: 22 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 556
Τόπος: Μοσχάτο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 04 Οκτ 2004, 09:24:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΒΓΉΚΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ Τ1-R.


TONY PAP
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
vaspap (VASILIS)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 23

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 16 Οκτ 2004, 12:36:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

TONY PAP έγραψε:
ΒΓΉΚΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ Τ1-R.
ΤΟ T1R ΒΓΑΙΝΕΙ ΣΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ ΜΕ ΙΔΙΟΥΣ ΔΕΙΚΤΕΣ ΤΑΧΥΤΗΤΑΣ, ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΑΚΡΙΒΟ, ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΕΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΣΚΕΛΕΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΕΛΑΦΡΥ ΑΠΟ ΤΟ Τ1S.
ΟΣΟ ΠΙΟ ΕΛΑΦΡΥ ΤΟΣΟ ΠΙΟ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΕΠΙΔΟΣΕΙΣ.
ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ
ΒΑΣΙΛΗΣ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
vaspap (VASILIS)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 23

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 16 Οκτ 2004, 12:40:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

George έγραψε:
Καλα ολα αυτα ρε παιδια αλλα εχω μπερδευτει.... Rolling eyes Question
Τελικα αξιζουν τα TOYO T1S Question ή ειναι απλα μια φτηνη λυση αλλα χειροτερα σε επιδοσεις σε σχεση με Goodyear και τα Michelin Question
ΤΟ ΕΛΑΣΤΙΚΟ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ, ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΓΙΑ ΟΣΑ ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΕΧΟΥΝ ΒΓΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΕΤΟΣ 2004.
Αυτό ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΕΠΕΙΔΗ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΠΡΟΩΘΗΣΟΥΝ.
ΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ ΧΡΗΣΗ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥΣ ΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. ΤΕΤΟΙΑ ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΕΧΩΣ ΖΕΣΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΑΤΗΡΟΥΝΤΑΙ.
ΒΑΣΙΛΗΣ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
vaspap (VASILIS)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 23

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 16 Οκτ 2004, 12:48:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

TONY PAP έγραψε:
Γιώργο τρείς ερωτησούλες
Πόσα χλμ (πανω-κάτω) σου είπαν ότι θα βγάλουν τα toyo ? (πχ τα Α539 περίπου 25000 χλμ)
Κανονικά στην πόρτα σου αναφέρει πίεση 2,3-2,1 ?
Νιώθεις να χεις χάσει λίγο σε ρεπρίζ ?
ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΕΙ ΠΟΣΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΕΛΑΣΤΙΚΑ.
ΑΥΤΟ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΟΔΗΓΗΣΗΣ. ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ.
ΑΝ ΤΑ ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΕΧΟΥΝ ΜΙΑ 5ΕΤΙΑ Η’ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΕΝΑ ΑΞΙΟΛΟΓΟ ΠΑΧΟΣ ΣΤΟ ΠΕΛΜΑ, ΤΟΤΕ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ.
ΒΑΣΙΛΗΣ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελαστικά και Τροχοί Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6
Σελίδα 6 από 6

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2132s (PHP: 66% - SQL: 34%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on