PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Εμείς και το Forum

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανακοινώσεις - Ερωτήσεις - Παρατηρήσεις Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Miltellas (Μίλτος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 16V XSM 2001

Ένταξη: 24 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 3657
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 28 Σεπ 2002, 04:32:20    Θέμα δημοσίευσης: Εμείς και το Forum Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σε αυτόν το χώρο γινόμαστε ολοένα και περισσότεροι. Αυτό είναι καλό. Συζητάμε και λύνουμε όλες μας τις απορίες, εκφραζόμαστε ελεύθερα, κάνουμε καινούριους φίλους. Μέσα στην διαδικτυακή μας κοινωνία, προσπαθούμε όλοι μαζί και ο καθένας χωριστά, να κρατήσουμε ένα άριστο επίπεδο επικοινωνίας και να εκφράζουμε όλοι μας, τις όποιες θέσεις μας με τόνο που να μην θίγει αδίκως κανέναν και με ύφος που δεν προκαλεί και προσβάλλει το ήθος κανενός. Ταυτόχρονα φροντίζουμε και να τηρούμε τους όρους χρήσης του Forum όπως μας ζητούν οι διαχειριστές του.

Υπάρχουν, στιγμές που κάποιος από μας μπορεί να ξεφύγει από τα παραπάνω πλαίσια, είτε συνειδητά είτε ασυνείδητα. Δεν είναι και δύσκολο. Γράφουμε ότι μας κατεβάζει η γκλάβα μας, το ποστάρουμε, κλείνουμε τον υπολογιστή μας και.. καληνύχτα. Εάν θίξαμε κάποιους, πρόβλημά τους; Όχι, είναι πρόβλημα όλων!

Υπήρξα αποδέκτης ενός μηνύματος από τους διαχειριστές, για την ακρίβεια από τον Chatasso, και μου είπε ότι επειδή παρεκτράπηκα σε ένα θέμα, μου τροποποίησε το μήνυμα αφαιρώντας κάποια φράση. Εξεπλάγειν! Και εντροπιάστειν...

Επειδή είμαστε μία οικογένεια και επειδή μου αρέσει να δίνω το καλό παράδειγμα, ακόμη και όταν έχω σφάλλει, σας δημοσιεύω την ιδιωτική μου απάντηση-απολογία, την οποία την έστειλα στις 26/09/2002 προς τον αγαπητό Chatasso, ο οποίος πιο πριν μου είχε στείλει μήνυμα-παράκληση, δείχνοντάς μου ευγενικά, ότι έφερα αυτόν (και προφανώς και τους λοιπούς διαχειριστές) στην δύσκολη θέση, να μου τροποιήσουν ένα post στο οποίο εξέφρασα κάποιες θέσεις μου για τις αντιπροσωπείες


--------------------------------------------------------------------------

Τάσο, αποδέχομαι την παράκλησή σου καθ'ότι σίγουρα θα έχεις δίκιο.
Όχι πως δεν έχω κι εγώ αλλά μάλλον μέχρι ένα σημείο. Αν έγραψα υβριστικά καλά έκανες και το διέγραψες!

Ειλικρινά δεν θυμάμαι τί το τόσο άσχημο έγραψα, αλλά ήμουν πολύ φορτωμένος, προφανώς θα ξέφυγα. Συνήθως χτενίζω πριν postάρω το κείμενό μου, αλλά τις τελευταίες μέρες δεν το κάνω πάντα, ειδικά όταν περνάει η ώρα. Κάθομαι ακόμη και μέχρι τις 6-7 το πρωί! Έτσι, εχθές, αφού εξέφρασα τα της ψυχής μου γραπτώς (και λίγα έγραψα), έστειλα "ελαφριά την καρδία" το post μου.

Εάν πράγματι έγραψα κάτι το υβριστικό: Δεν θα επαναληφθεί!

Η λογική μου (και το λογικοφανές) δεν συνοδεύεται απαραίτητα και από τεκμηρίωση. Δεν μπορώ να ξέρω από πριν πώς μου έσκαψε τον λάκκο η κάθε αντιπροσωπεία. Από τα αποτελέσματα κρίνω. Τί να υποθέσω, όταν βλέπω και ακούω επί έναν ολόκληρο χρόνο, σωρεία καπακιών με διαρροή μηχανών 1.6 16V από 206 (είδα) και 307 (άκουσα), και η Peugeot ή η Lion δεν προχωρά σε ανακοίνωση και ανάκληση; Τί περιμένει; Να βγουν από την εγγύηση για να μην φορτωθεί το έξοδο το εργοστάσιο ή ο αντιπρόσωπος; Και όλα τα άλλα που έγραψα είναι διασταυρωμένα και αληθή. Αλλά μην περιμένεις να μπορώ να τα τεκμηριώσω δια της δικαστικής οδού. Αυτά είναι "άλλα κόλπα". Κάτι που μου συνέβηκε προσωπικά και το ξέρω μόνον εγώ, νομικά είναι σαν να μην συνέβηκε ποτέ. Π.χ. όταν ο αρχιμηχανικός της αντιπροσωπείας μου λέει ότι το 206 μου δεν έχει κατανεμητή πέδησης...

Είναι ολοφάνερο ότι το ψέμμα και η παραπλάνηση είναι μέρος του επαγγέλματός τους, ίσως και του χαρακτήρα τους. Και το προσωπικό των αντιπροσωπειών, ως πιστοί υπηρέτες της παραπάνω ιδιοσυγκρασίας των αφεντικών τους, είναι αδιάφορο και επαγγελματικά ανεπαρκές. Πολλοί θα ήθελαν να τρέξουν στα δικαστήρια τις αντιπροσωπείες, αλλά σχεδόν όλοι σταματούν μπροστά στον Γολγοθά της ψυχικής και οικονομικής ταλαιπωρίας της δικαστικής διαμάχης ενάντια σε κεφαλαιούχους, εφοπλιστές και κρατικοδίαιτους. Εμείς όμως, σαν Club, θα μπορέσουμε να πιέσουμε πολύ ευκολότερα και χωρίς δικαστήρια, από ότι ο καθένας μας χωριστά. Αρκεί, να μην τους δώσουμε με τον καιρό τον έλεγχό μας στα χέρια τους. Μην απορείς, έτσι ακριβώς έγινε και γίνεται με τα συνδικαλιστικά σωματεία και τους συνεταιρισμούς. Με έμμεσο και άμεσο τρόπο πλευρίζουν τους προέδρους, διαχειριστές και τα πιο ενεργά μέλη, και τους πείθουν με υλικά επιχειρήματα να υποστηρίξουν υποδεικνυόμενες συγκεκριμένες θέσεις.

Πάντως, να ξέρεις ότι δεν έχω την πρόθεση να χαϊδέψω τα αυτιά (και τα μάτια) όλων αυτών που με (μας) ταλαιπωρούν ΑΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΑ. Σε τελική ανάλυση, μέχρι η Lion να μου αποδείξει εμπράκτως ότι σέβεται τους πελάτες της (και όχι μόνο), δεν πρόκειται να με βλέπει, παρά μόνο όταν χρειάζομαι ανταλλακτικό που δεν βρίσκω στα after market εμπορικά καταστήματα, κι αυτό μέχρι να ανοίξει η αγορά στις εισαγωγές αυτοκινήτων και να αρθεί η αποκλειστικότητα των αντιπροσωπειών και των εισαγωγών γνήσιων ανταλλακτικών. Μετά, δεν πρόκειται να με βλέπει ΠΟΤΕ.

Το περιεχόμενο αυτής της ηλεκτρονικής επιστολής μου θα ήθελα να ανακοινωθεί και στο Forum αλλά ίσως δεν ξέρω τελικά πιο είναι το πρέπον, το σωστό και το δίκαιο. Εάν εσύ (και οι άλλοι) κρίνεις ότι βοηθάει την ενότητα του Club (όπως πιστεύω εγώ), ανακοίνωσε την παρούσα αλληλογραφία μας στο Forum. Ίσως έτσι καταλάβουν όλοι ότι το τίμιο παιχνίδι παίζεται με ειλικρίνεια και διαφάνεια. Με όλα τα χαρτιά πάνω στο τραπέζι. Κανείς μας δεν έχει να χάσει τίποτα. Δεν είμαστε εμείς οι πωλητές των αυτοκινήτων της Peugeot.


Με εκτίμηση

Μίλτος


--------------------------------------------------------------------------


Επειδή μου αρέσει να είμαι αυτό που φαίνομαι, και να φαίνομαι αυτό που είμαι. Όσο δύσκολο και αν είναι μερικές φορές...


Ελληνική Λέσχη Φίλων της Πραγματικής Οδήγησης

Performance of Real Cardriving Club
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 28 Σεπ 2002, 05:29:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

H δικη μου η γνωμη πανω στο θεμα της αφαιρεσης ή της διορθωσης των posts ειναι πως απλα δεν πρεπει να υπαρχει. Υπαρχει και αλλος τροπος που φαινεται στο τελος του post.
Φυσικα η δουλεια των admin (η καλυτερα μια απο αυτες) είναι και ο έλεγχος αυτων που γραφονται στο forum.
Παρατηρηται κατα τη γνωμη μου ομως μια "αυστηροτητα" ως προς τη χρησιμοποιουμενη γλωσσα.
Αν λοιπον τωρα που ειμαστε ακομα -ας το πουμε ετσι- "ατυποι", τι θα γινει οταν επισημοποιηθουμε ;;
και τα περι πνευματικης ιδιοκτησιας και του ελεγχου και της απολυτης ευθυνης που εχει ο καθε ενας που γραφει για τα γραφωμενα του;
Ο Μιλτος δεν ειναι αποκλειστικα υπευθυνος για αυτα που εγραψε;
Αν το οτι αυτα που γραφησαν πιθανα να αποτελεσουν προβλημα, τοτε και σε μια δημοσια συζητηση κατω απο την ομπρελα του club (βλεπε ΣΕΙΡΙΟΣ) οπου καποιος θα βγαλει προς τα εξω ολη την αγανακτηση του για "κατι" τι γινεται ;

Για να μην κουραζω οσους διαβαζουν, υπενθυμιζω πως μια συσταση απο τους admin ειναι οτι καλυτερο ωστε να τροποποιησει ο ιδιος ο poster το post του, ή να συνεναισει στην αφαιρεση του.
Δεν θα ηθελα ομως να γραφουμε κατι που μετα θα αλλαζει ή θα εξαφανιζεται.
Τελος προς αποφυγην παρεξηγησεως θελω να πω πως οσα εγραψα αποτελουν προσωπικες αποψεις που μπορει να αρεσουν ή οχι αλλα δεν αλλαζουν καθως παραμενουν ιδιωτικες.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Slash (Ντάνης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) XT (2001)

Ένταξη: 25 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 541
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 28 Σεπ 2002, 21:11:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θα συμφωνήσω κι εγώ με τον DIMIP. Κι εγώ όπως θα έχετε καταλάβει τα λέω χύμα, και γράφω πολλές "ακατάλληλες" λέξεις για ένα forum που το διαβάζουν τόσα άτομα. Αλλά επειδή κιόλας είμαστε μέλη μιας μεγάλης οικογένειας που συμμεριζόμαστε το ίδιο πάθος για το αυτοκίνητο μας, νομίζω πως δεν παρεξηγούμαι. Επίσης πιστεύω οτι με το να εκφραζόμαστε ελεύθερα δεν χάνεται και ο χαρακτήρας του κειμένου. Εγώ το είδα αυτό στα ίδια μου τα post, και μάλιστα σε πολύ μικρό διάστημα μετά από την δημοσιεύσή του. Μάλιστα μου φαίνεται οτι και ένα post μου διαγράφηκε ολόκληρο (αν κάνω λάθος, συγχωρέστε με). Βέβαια και ζήτησα εξήγηση από τον admin και μου είπε οτι γίνεται προσπάθεια για συνεννόηση με την επίσημη αντιπροσωπεία, και οτι θα ήταν καλό να κρατάμε το forum σε ένα επίπεδο. Στην απάντησή μου του είπα οτι καλώς κάνετε έτσι, αλλά και ότι αυτά που αντιμετωπίζουμε καθημερινά δεν είναι ρόδινα και επειδή δεν μας αντιμετωπίζουν με την δέουσα προσοχή, μπορούμε να εκφραστούμε ελεύθερα μέσω του forum. Προσωπικά εμένα με ενόχλησε αυτό το γεγονός, δηλαδή την "διόρθωση" του κειμένου μου χωρίς προηγουμένως να το ξέρω, και στο τέλος άλλο να γράφω και άλλο να βλέπω. Εσείς πώς θα το λέγατε;
Πιστεύω οτι αν γίνει μια σύσταση, γιατί ένα μέλος να μην συμμορφωθεί; Τέλως πάντων. Τι να κάνουμε; Έτσι είμαστε (εγώ προσωπικά είμαι ΠΟΛΥ ΤΡΕΛΟΣ! -μη με παρεξηγείτε). Έχουμε κι ένα (τελευταίο) οχυρό που συνασπιζόμαστε. Ας μην το αποστειρώσουμε κι αυτό. Neutral Στο κάτω κάτω δεν θέλω να πιστεύω οτι κι εδώ μέσα παίζει ρόλο η ιεραρχία.

Copyright by Slash, 2002 ®



I live my life a 1/4 mile at a time...for those 10 seconds or less...I'm free
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
theflame 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) XS (2002)

Ένταξη: 06 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 475
Τόπος: Αθήνα - Αμπελόκηποι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 28 Σεπ 2002, 22:45:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδιά είμαι κατά της λογοκρισίας. Τελεία και παύλα. Δεν σηκώνω μύγα στο σπαθί μου και είμαι κάθετος σε αυτό!!!!
Οποιαδήποτε μορφή λογοκρισίας είναι καταδικαστέα.
Όμως..... Embarassed
Δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι υπάρχουν κάποιοι άνθρωποι οι οποίοι έχουν αναλάβει με δική τους πρωτοβουλία το όλο εγχείριμα. Οι οποίοι μας φιλοξενούν και καλύπτουν όλους εμάς μια και είναι αυτοί που φαίνονται προς τα έξω για ότι όλοι οι άλλοι κάνουν εδώ μέσα, οι οποίοι συν της άλλης είναι και "καλυμμένοι" πίσω από τον μανδύα της ανωνυμίας (στο Internet ότι δηλώσεις είσαι έτσι δεν είναι;;;;; )
Εκείνο που θέλω να πω είναι ότι σαφώς ο καθένας έχει την ευθύνη των λεγομένων του και πιθανών να είναι και απόλυτα έτοιμος να δεχτεί τις όποιες συνέπειες μπορούν να προκύψουν (εγώ τουλάχιστον είμαι και είμαι σίγουρος και πολλοί άλλοι) αλλά δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι το όλο project δεν είναι και το πλέον ολοκληρωμένο (τουλάχιστον τόσο στην παρούσα μορφή του όσο και στο τρόπο στησίματος του) για να αντιμετώπιση τον οποιοδήποτε κακόβουλο, αναιδή ή και απλά ανεύθυνο, με αποτέλεσμα να αφήνει εκτεθειμένους τους εμπνευστές του!!!!!
Παράδειγμα: Μπαίνω στο forum και γράφω τα χειρότερα για τον Χ μηχανικό του Ψ εξουσιοδοτημένου συνεργείου. Λογικό ο άνθρωπος να θελήσει μόλις το μάθει να αμυνθεί (έχω δίκαιο ή άδικο δεν είναι της παρούσης). Από πιο θα ζητήσει τα ρέστα. Από τους admins. Και αυτοί τι θα του πουν. Άντε να του δώσουν τα στοιχεία που έχω δηλώσει, άντε και μία IP adress που μπορεί να είναι οτιδήποτε. Αυτά δεν αποδεικνύουν τίποτα, μπορεί να έχω δηλώσει ότι είμαι ο Κώστας Σημίτης του Μητσοτάκη και της Παπαρήγα!!!!! (χιούμορ είναι!!! ) πάρε το αβγό και κούρευτο!!!! Άρα ποιος θα βρει το μπελά του;;;; Γιατί εγώ σε τελική μπορεί να είμαι ένας θρασύδειλος αλήτης.
Για αυτό το λόγο, αν και κάθετα αντίθετος στη λογοκρισία, σε κάποιο άλλο topic είχα συμφωνήσει με τον θεραπευτή ότι μπορούν να διαγράψουν ότι θέλουν. Γιατί δεν μπορώ να μην σκεφτώ όλους αυτούς που έχουν κοπιάσει και έχουν πονέσει για το όλο project και δεν μπορώ να τους σκέφτομαι εκτεθειμένους. Κάπως πρέπει να αμυνθούν από τους διάφορους κακόβουλους.



206 reasons to live...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Miltellas (Μίλτος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 16V XSM 2001

Ένταξη: 24 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 3657
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 30 Σεπ 2002, 00:59:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οι Διαχειριστές του Forum έχουν το δικαίωμα (και πρέπει να το έχουν) να τροποποιούν ή και να διαγράφουν τα γραφόμενα των επισκεπτών και χρηστών-μελών του Forum, όταν τα μέλη δεν εφαρμόζουν όπως οφείλουν τον κανονισμό λειτουργίας του Forum.
O Chatassos δεν έχει τίποτα το προσωπικό μαζί μου (κάθε άλλο θα έλεγα) και η κίνησή του θεωρώ ότι έγινε για να προστατευθεί τόσο το Forum όσο και εγώ ο ίδιος. Βέβαια, για ότι γράφω έχω πλήρη συνείδηση και είμαι έτοιμος να υπερασπιστώ τον εαυτό μου για τα γραφόμενά μου, χώρια που σε τελική ανάλυση είμαι επώνυμος με τα απόρρητα στοιχεία μου (τηλέφωνα και διεύθυνση) κατατεθειμένα στην διάθεση των διαχειριστών του Forum του 206 Club.

Όπως και να έχει, καλοδεχούμενη η όποια καλοπροαίρετη παρέμβαση των διαχειριστών του Forum, που μας έχουν επανηλλειμένως δείξει, τόσο το ύφος, όσο και το ήθος τους.

Το Forum διακατέχεται από Δημοκρατία.
Και Δημοκρατία σημαίνει τρία πράγματα: Ισονομία, Ισοκρατία και Ισηγορία. Δηλαδή, Δημοκρατία νοείται με Νόμους ίδιους για όλους, με λαό που συμμετέχει ενεργά και ισότιμα στην διακυβέρνηση του κράτους, και με ίσο διαθέσιμο χρόνο σε όλους για να εκφέρουν την όποια άποψή τους. Εμφανώς λοιπόν, είναι άδικο να κατηγορείς κάποιον ο οποίος δεν είναι σε θέση να αντιλογήσει δηλ. να ισηγορήσει. Από την άλλη όταν ο κατηγορούμενος, έχει διαπράξει αντικειμενικό αδίκημα, τότε δικαιούνται οι πολίτες να τον κρίνουν ακόμη και εν απουσία του, όταν δε δύναται να παρεβρίσκεται για να αντιλογήσει, αρκεί οι κατήγοροι να εκφράζονται δικαίως και στα πλαίσια της Δημοκρατίας. Επιπροσθέτως, εν δικαιολογημένης απουσίας κατηγορουμένου, οι αντίδικοι πρέπει να ορίζουν οι ίδιοι τους αντίλογο. Τέλος, οι νόμοι προστατεύονται από όλους και επιβάλλονται από όλους σε όλους. Έτσι, ο παράνομος καλείται από οποιονδήποτε πολίτη στην τάξη.

Αυτήν τη Δημοκρατία, μην ψάχνετε αδίκως να την βρείτε έξω! Tο Forum μας όμως διακατέχεται από περισσότερη Δημοκρατία και είναι στο χέρι του καθενός μας να προστατέψουμε την μικρή Διαδικτυακή Δημοκρατία μας.

Έτσι λοιπόν η παρέα μας διακατέχεται από Δημοκρατία. Και όσο το Forum μας, κινείται σε δημοκρατικά πλαίσια, θα έχουμε σωστή Επικοινωνία, Ομόνοια και Δύναμη! Και για να κάνουμε όλοι την σωστή αρχή, πρέπει να (ξανα)διαβάσουμε τον Κανονισμό Λειτουργίας του Forum.

Επισημαίνω, ότι μέχρι τώρα τα πάμε πολύ καλά, οι όποιες μικρές εκτροπές, πρέπει να επιτρέπονται, και πιο πολύ όταν εξυπηρετούν την ολοκλήρωση ή χρωματισμό της εκφραστικότητας του γράφοντος. Κανείς (ανεξαιρέτως) δεν είναι Τέλειος!


Ελληνική Λέσχη Φίλων της Πραγματικής Οδήγησης

Performance of Real Cardriving Club
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 30 Σεπ 2002, 14:27:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μόλις τώρα κατάφερα και διάβασα με προσοχή όλο το topic και θεώρησα σωστό να εξηγήσω κάποια πραγματάκια.

Έχω κατά καιρούς και εγώ διαγράψει κάποιες λέξης ή/και ολόκληρο μήνυμα.

Έχουμε αναλάβει εμείς λοιπόν οι "Διαχειριστές" εθελοντικά ένα έργο, προσπαθώντας με όλα τα δυνατά μέσα, να διαφυλάξουμε το επίπεδο, το οποίο σημειωτέο είναι πολύ υψηλό, όπως και την σωστή λειτουργία αυτού του χώρου συζητήσεων.

Καταρχήν, όπως κατά καιρούς έχουμε πει, το Board και το Forum ΔΕΝ είναι το Club. Είναι όμως ο χώρος συζητήσεων αυτού, μια και είναι (ίσως) το ιδανικότερο μέσο να βρισκόμαστε καθημερινά, μια και μας χωρίζει η απόσταση και ο χρόνος.

Αυτό σημαίνει ότι, μέσα από το χαρακτήρα των γραφόμενων διακρίνεται και ο δικός μας χαρακτήρας.

Σαφώς και το κάθε μήνυμα αφορά τον συγγραφέα του και όχι όλα τα μέλη. Σαφώς και ο κάθε ένας μας, είναι υπεύθυνος για αυτά που λέει.

Όμως υπάρχουν στιγμές που κάποια «λανθασμένη» πρόταση, ή μια υβριστική λέξη μπορεί να είναι αφορμή για τα «χειρότερα».

Μόνο και μόνο τότε θα επέμβουμε.

Από εκεί και ύστερα, υπάρχουν κάποια λεπτά ζητήματα που χρειάζονται προσοχή. Αυτό διότι στα συγκεκριμένα «θιγόμαστε» όλοι.

Σε καμία περίπτωση δεν γίνεται «λογοκρισία» ούτε ποτέ μας έχει περάσει από το μυαλό κάτι τέτοιο. Ο κάθε ένας είναι ελεύθερος να εκφράσει την άποψή του. Απλά θα θυμίσω κάποιους από τους κανόνες λειτουργίας του χώρου:

Mε την παρούσα σύμβαση, συμφωνείτε να μην γράφετε μηνύματα που:
- Να προσβάλλουν, διαβάλλουν, εξυβρούν, κατηγορούν, απειλούν ή προκαλούν άλλους.
- Να μην συζητάτε ή δημοσιεύετε μηνύματα που να αφορούν παράνομες δραστηριότητες.
- Να μην διακινείτε, δημοσιεύετε ή συζητάτε οτιδήποτε που να προσβάλλει τρίτους ή να παραβιάζει τις νομοθεσίες.
- Να μην δημοσιεύετε υλικό ή μήνυμα που να αφορά προσβλητικά ή πρόστυχα θέματα (όπως φωτογραφίες, ταινίες κ.τ.λ.) καθώς και να μην χρησιμοποιείτε αντίστοιχο λόγο.
- Να μην προσπαθήσετε μέσω του Forum είτε να μεταπωλήσετε υλικά είτε να διαφημιστείτε έμμεσα.
Πράττοντας κάτι από τα παραπάνω σας οδηγεί να διαγραφείτε άμεσα και μόνιμα από τους χρήστες του Forum.
Για να διασφαλιστούν οι παραπάνω όροι, καταγράφεται η προσωπική διεύθυνση IP του αποστολέα όλων των μηνυμάτων.
Για την καλύτερη λειτουργία και την πιο εύκολη ανάγνωση του Forum, παρακαλείστε να μην γράφετε μηνύματα με θέμα διαφορετικό με το εκάστοτε θέμα της συζήτησης. Οι Διαχειριστές αυτού του Forum, για να το προστατέψουν, έχουν το δικαίωμα να διαγράψουν, επεξεργαστούν, μετακινήσουν ή κλείσουν οποιοδήποτε θέμα (Topic) οποιαδήποτε στιγμή θεωρήσουν απαραίτητο.


Μόνο λοιπόν, και μόνο τότε θα μας δείτε να παρέμβουμε. Tα παραπάνω, δεσμεύουν όλους μας και θα είναι άδικο να κατηγορηθούμε έστω και λίγο για αυτά. Αν αυτό συμβεί δεν θα είναι υπεύθυνος μόνο αυτός που το έγραψε, αλλά και αυτός που επέτρεψε να το γράψει. Από εκεί και ύστερα, όλα τα μέλη θα αντιμετωπίζονται από τις αρχές ώς "Ομοϊδεάτες" και όλο Club θα υποστεί τις συνέπειες και θα χάσει το κύρος του.

Μέχρι στιγμής δεν υπάρχει κάποιος που να έχει παραβεί ιδιαίτερα αυτούς τους κανόνες, που ΔΕΣΜΕΥΟΥΝ ΚΑΙ ΕΜΑΣ. Όταν όμως γίνεται αυτό είναι καθήκον μας να επεμβαίνουμε.


Ελπίζω να βοήθησα



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
christhehealer (Celebrity)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Jazzmobile

Ένταξη: 19 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 3066
Τόπος: Αθήνα - Γκύζη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 30 Σεπ 2002, 14:47:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

theflame έγραψε:
Παράδειγμα: Μπαίνω στο forum και γράφω τα χειρότερα για τον Χ μηχανικό του Ψ εξουσιοδοτημένου συνεργείου. Λογικό ο άνθρωπος να θελήσει μόλις το μάθει να αμυνθεί (έχω δίκαιο ή άδικο δεν είναι της παρούσης). Από πιο θα ζητήσει τα ρέστα. Από τους admins. Και αυτοί τι θα του πουν. Άντε να του δώσουν τα στοιχεία που έχω δηλώσει, άντε και μία IP adress που μπορεί να είναι οτιδήποτε. Αυτά δεν αποδεικνύουν τίποτα, μπορεί να έχω δηλώσει ότι είμαι ο Κώστας Σημίτης του Μητσοτάκη και της Παπαρήγα!!!!! (χιούμορ είναι!!! ) πάρε το αβγό και κούρευτο!!!! Άρα ποιος θα βρει το μπελά του;;;; Γιατί εγώ σε τελική μπορεί να είμαι ένας θρασύδειλος αλήτης.


KAI

Miltellas έγραψε:
Βέβαια, για ότι γράφω έχω πλήρη συνείδηση και είμαι έτοιμος να υπερασπιστώ τον εαυτό μου για τα γραφόμενά μου, χώρια που σε τελική ανάλυση είμαι επώνυμος με τα απόρρητα στοιχεία μου (τηλέφωνα και διεύθυνση) κατατεθειμένα στην διάθεση των διαχειριστών του Forum του 206 Club.


Για να ξέρετε, πέρα από τους κανόνες του forum ότι εάν και εφόσον ισχύσουν αυτά τα δύο που έβαλα σε quote διώκεται ποινικά όχι μόνο αυτός που έγραψε υβριστικά αλλά και αυτός που έδωσε βήμα στον θύτη να το κάνει.

Kαι προς το παρόν αυτοί είναι οι MOD-Team.

Σε λίγο που θα είμαστε επίσημο club το ξανασυζητάμε Wink


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 30 Σεπ 2002, 19:20:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΩΡΑΙΑ, ολα αυτα και φυσικα υπαρχει ευθυνη.
Μπορει καποιος να μου πει πως; εγω ο "θιγομενος", ταλαιπωρημενος, εξοργισμενος πελατης του οποιουδηποτε συνεργειου-καταστηματος-πωλητη-μηχανικου-.... θα αμυνθω;
Εχω μολις γυρισει απο το χ μερος οπου δεν εξυπηρετηθηκα και ειχα αγρια λογομαχια με τους υπευθυνους του καταστηματος (υπαρχει πραγματικο παραδειγμα ταλαιπωριας για τη σιτα που εβαλα στην ΟΤΟΜΟΤΟ, αλλα δεν αναφερομαι σε αυτο).
Ερχομαι λοιπον στο forum και θελω να α.εκτονοθώ, β.περιγραψω-μοιραστω τις εμπειριες μου, γ.προειδοποιησω τους αλλους για αυτο που επαθα εγω.
Ερχομαι λοιπον και καλουμαι να γραψω.
Τι να γραψω; οτι "ο αγαπητος κυριος Χ δεν μπορεσε να με εξυπηρετησει παρα τις φιλοτιμες προσπαθειες του και εν τελει εφταιγα κι εγω που ενοχλησα τον σκληρα κοπιαζων φιλατο μηχανικο;"
Μαλλον οχι.
Καταρχήν θα θλεω να τον πλακωσω στα μπινελλικια.
Αν καταφερω (μαλλον θα καταφερω-δεν ειναι και δυσκολο) να συγκρατηθω , θα πρεπει να περιγραψω αυτο που θελω με "σκληρη" γλωσσα που δεν θα "γλυφει" η δεν θα προσπαθει να ωραιοποιησει την κατασταση αλλα να αποτυπωσει ορθα - κοφτα το προβλημα μου, με λογια και φρασεις παραστατικες.
Ε εκει μπορει να ξεφυγει και κατι ακομψο.
πανω στον ειρμο της σκεψης (πληκτρολογιο ειναι αυτο οχι στομα) κατι δεν θα ειναι σωστο.
Εκει ερχονται οι admin να το επισημανουν , να ενημερωσουν τον poster και να συνενοηθουν για την τροποποίηση ή την αφαιρεση του μυνηματος ή κομματιου του.
Ετσι πρεπει να κανουν αλλα οχι να σβησουν (δεν λεω οτι το εχουν κανει ) κατι και μετα να ψαχνομαστε για το αν δουλευει η συνδεση μας και το αν "πηρε" το post μας ο Η/Υ ή κολλησε και χαθηκε το post.

αυτα πιστευω εγω και δεν θα ηθελα να επιβαλω την αποψη μου απλα να την διατυπωσω.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
christhehealer (Celebrity)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Jazzmobile

Ένταξη: 19 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 3066
Τόπος: Αθήνα - Γκύζη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 30 Σεπ 2002, 21:48:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

DimiP έγραψε:
ΩΡΑΙΑ, ολα αυτα και φυσικα υπαρχει ευθυνη.
Μπορει καποιος να μου πει πως; εγω ο "θιγομενος", ταλαιπωρημενος, εξοργισμενος πελατης του οποιουδηποτε συνεργειου-καταστηματος-πωλητη-μηχανικου-.... θα αμυνθω;


Σαφώς και θα αμυνθείς. Αλίμονο και εμείς όλοι (καλά οι τριάντα) μαζί σου. Αλλά με τέτοιον τρόπο ώστε να έχεις εξασφαλήσει τα νότα σου. Σκέψου όμως, ότι ο αντιδικός σου κάνει αίτηση ασφαλιστικών μέτρων για να κλείσει το forum. Που θα λες μετά τον "πόνο" σου; Confused Confused Confused Confused

DIMIP έγραψε:
αυτα πιστευω εγω και δεν θα ηθελα να επιβαλω την αποψη μου απλα να την διατυπωσω.


Έχουμε καμιά 110αρια που δεν διατυπώνουν την αποψή τους. Αυτό μας έλειπε τώρα, να μην την διατυπώνεις και 'συ Evil Evil Evil


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 30 Σεπ 2002, 21:57:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

christhehealer έγραψε:
DimiP έγραψε:
ΩΡΑΙΑ, ολα αυτα και φυσικα υπαρχει ευθυνη.
Μπορει καποιος να μου πει πως; εγω ο "θιγομενος", ταλαιπωρημενος, εξοργισμενος πελατης του οποιουδηποτε συνεργειου-καταστηματος-πωλητη-μηχανικου-.... θα αμυνθω;


Σαφώς και θα αμυνθείς. Αλίμονο και εμείς όλοι (καλά οι τριάντα) μαζί σου. Αλλά με τέτοιον τρόπο ώστε να έχεις εξασφαλήσει τα νότα σου. Σκέψου όμως, ότι ο αντιδικός σου κάνει αίτηση ασφαλιστικών μέτρων για να κλείσει το forum. Που θα λες μετά τον "πόνο" σου; Confused Confused Confused Confused

DIMIP έγραψε:
αυτα πιστευω εγω και δεν θα ηθελα να επιβαλω την αποψη μου απλα να την διατυπωσω.


Έχουμε καμιά 110αρια που δεν διατυπώνουν την αποψή τους. Αυτό μας έλειπε τώρα, να μην την διατυπώνεις και 'συ Evil Evil Evil


οκ γιατρε. κανεις δεν θελει να κλεισει ή να απειληθει το forum και το club μας.
την προταση μου τη βρισκεις λογικη ;

<<Εκει ερχονται οι admin να το επισημανουν , να ενημερωσουν τον poster και να συνενοηθουν για την τροποποίηση ή την αφαιρεση του μυνηματος ή κομματιου του>>


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
christhehealer (Celebrity)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Jazzmobile

Ένταξη: 19 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 3066
Τόπος: Αθήνα - Γκύζη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 30 Σεπ 2002, 22:32:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

DimiP έγραψε:
την προταση μου τη βρισκεις λογικη ;

<<Εκει ερχονται οι admin να το επισημανουν , να ενημερωσουν τον poster και να συνενοηθουν για την τροποποίηση ή την αφαιρεση του μυνηματος ή κομματιου του>>


Nαι Ντίμη.

Εγώ ανάφερα ένα νόμο που τον έμαθα τυχαία, για να βοηθήσω την συζήτηση και να μην νοιώθουν κάποιοι αδικημένοι από το forum. Και ειδικά τα ενεργά μέλη.

Δηλαδή εμείς που συμετέχουμε ενεργά στο forum και στις συγκεντρώσεις, ας δείχνουμε και κάποια κατανόηση σε τυχόν λάθη τώρα που είμαστε σε δοκιμαστική λειτουργία. Και να τα επισημαίνουμε... γιατί τα είπαμε στην συνάντηση εμείς, όλοι Wink


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 01 Οκτ 2002, 09:30:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

DimiP έγραψε:


οκ γιατρε. κανεις δεν θελει να κλεισει ή να απειληθει το forum και το club μας.
την προταση μου τη βρισκεις λογικη ;

<<Εκει ερχονται οι admin να το επισημανουν , να ενημερωσουν τον poster και να συνενοηθουν για την τροποποίηση ή την αφαιρεση του μυνηματος ή κομματιου του>>


Kατ'αρχήν να ξεκαθαρίσουμε κάτι.

Εμείς όλοι εδώ μέσα είμαστε πάνω απ'όλα φίλοι.
Αυτό είναι το επιθυμητό, αυτός είναι εξ'αρχής ο στόχος μας και αυτό προσπαθούμε όλοι.

Να είμαστε δηλαδή, μια παρέα, φίλοι κολλητοί! Και αν το σκεφτεί κανείς είμαστε, διότι δεν έχουμε τίποτα να μοιράσουμε μεταξύ μας, αλλά να μοιραστούμε μαζί τις γνώσεις μας, τις εμπειρίες μας, την τρέλα μας στην τελική.

Αν έγιναν κάποιες μικρές τροποποιήσεις σε κάποια post (ελάχιστα) δεν έγιναν ούτε για να τροποποιήσουν το περιεχόμενο, ούτε για να αλλάξουν την ιδέα ή το νόημα!

Έγιναν καθαρά για να προστατέψουν ΕΣΑΣ και κατ'επέκταση και εμάς. Και έγιναν την στιγμή που έπρεπε να γίνουν για διάφορους λόγους.

Όταν ένα μήνυμα όμως δεν είναι σωστά γραμμένο, ή είναι υπερβολικό ή οτιδήποτε που δεν προσβάλει το ίδιο το Club, δεν το σβήνουμε ή το πειράζουμε, αλλά ειδοποιούμε τον συγγραφέα του να το τροποποιήσει.

Όταν όμως θα προσβάλει ανεπανόρθωτα τον συγγραφέα του και το Club, σαφώς και δεν θα μείνει ούτε δευτερόλεπτο, για να μην δημιουργηθεί καμία παρεξήγηση, κανένα νομικό πρόβλημα και να μην ταράξει τίποτα την σωστή λειτουργία του Club.

Ελπίζω να το καταλαβαίνετε αυτό. Δεν είναι εύκολη και η δική μας η θέση.
Όταν έχετε κάποιο πρόβλημα, σκεφτείτε λίγο και την θέση του άλλου!

Όσο αφορά αυτό που έγραψες παραπάνω Dimip, ότι υπάρχει το Forum και θέλεις να εκτονωθείς, δεν είναι ακριβώς έτσι.

Όταν θέλουμε να είμαστε σωστοί, ιδιαίτερα απέναντι στους άλλους, όταν θα εκφράσουμε κάτι θα πρέπει να ηρεμήσουμε και να εξηγήσουμε με τεκμηριωμένο λόγο, οποιοδήποτε περιστατικό και όχι "εν βρασμό ψυχής".
Αυτό γιατί αφ'ενός ο άλλος θα καταλάβει καλύτερα, αφ'εταίρου γιατί προστατεύει εσένα από παρεξηγήσεις που μπορεί να προκύψουν.



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 01 Οκτ 2002, 10:03:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Sidobre έγραψε:
DimiP έγραψε:


οκ γιατρε. κανεις δεν θελει να κλεισει ή να απειληθει το forum και το club μας.
την προταση μου τη βρισκεις λογικη ;

<<Εκει ερχονται οι admin να το επισημανουν , να ενημερωσουν τον poster και να συνενοηθουν για την τροποποίηση ή την αφαιρεση του μυνηματος ή κομματιου του>>


Kατ'αρχήν να ξεκαθαρίσουμε κάτι.

Εμείς όλοι εδώ μέσα είμαστε πάνω απ'όλα φίλοι.
Αυτό είναι το επιθυμητό, αυτός είναι εξ'αρχής ο στόχος μας και αυτό προσπαθούμε όλοι.

Να είμαστε δηλαδή, μια παρέα, φίλοι κολλητοί! Και αν το σκεφτεί κανείς είμαστε, διότι δεν έχουμε τίποτα να μοιράσουμε μεταξύ μας, αλλά να μοιραστούμε μαζί τις γνώσεις μας, τις εμπειρίες μας, την τρέλα μας στην τελική.

Αν έγιναν κάποιες μικρές τροποποιήσεις σε κάποια post (ελάχιστα) δεν έγιναν ούτε για να τροποποιήσουν το περιεχόμενο, ούτε για να αλλάξουν την ιδέα ή το νόημα!

Έγιναν καθαρά για να προστατέψουν ΕΣΑΣ και κατ'επέκταση και εμάς. Και έγιναν την στιγμή που έπρεπε να γίνουν για διάφορους λόγους.

Όταν ένα μήνυμα όμως δεν είναι σωστά γραμμένο, ή είναι υπερβολικό ή οτιδήποτε που δεν προσβάλει το ίδιο το Club, δεν το σβήνουμε ή το πειράζουμε, αλλά ειδοποιούμε τον συγγραφέα του να το τροποποιήσει.

Όταν όμως θα προσβάλει ανεπανόρθωτα τον συγγραφέα του και το Club, σαφώς και δεν θα μείνει ούτε δευτερόλεπτο, για να μην δημιουργηθεί καμία παρεξήγηση, κανένα νομικό πρόβλημα και να μην ταράξει τίποτα την σωστή λειτουργία του Club.

Ελπίζω να το καταλαβαίνετε αυτό. Δεν είναι εύκολη και η δική μας η θέση.
Όταν έχετε κάποιο πρόβλημα, σκεφτείτε λίγο και την θέση του άλλου!

Όσο αφορά αυτό που έγραψες παραπάνω Dimip, ότι υπάρχει το Forum και θέλεις να εκτονωθείς, δεν είναι ακριβώς έτσι.

Όταν θέλουμε να είμαστε σωστοί, ιδιαίτερα απέναντι στους άλλους, όταν θα εκφράσουμε κάτι θα πρέπει να ηρεμήσουμε και να εξηγήσουμε με τεκμηριωμένο λόγο, οποιοδήποτε περιστατικό και όχι "εν βρασμό ψυχής".
Αυτό γιατί αφ'ενός ο άλλος θα καταλάβει καλύτερα, αφ'εταίρου γιατί προστατεύει εσένα από παρεξηγήσεις που μπορεί να προκύψουν.


οκ, κατανοητο αλλα στην 1η "στραβη" θα σε παρω στο κινητο σου να στα πω εσενα να ξεθυμανω ετσι;;;;


sidobre
090 206206206
γραμμη αγανακτησης.


σωστττοοοςςςςςςς;;;;;;


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 01 Οκτ 2002, 10:18:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

DimiP έγραψε:

οκ, κατανοητο αλλα στην 1η "στραβη" θα σε παρω στο κινητο σου να στα πω εσενα να ξεθυμανω ετσι;;;;


sidobre
090 206206206
γραμμη αγανακτησης.


σωστττοοοςςςςςςς;;;;;;


Σωστότατος!

Αντε και σε λίγο καιρό θα το κάνουμε και χωρίς χρέωση... 0800 11 206 206!



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανακοινώσεις - Ερωτήσεις - Παρατηρήσεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2005s (PHP: 81% - SQL: 19%) - SQL queries: 14 - GZIP enabled - Debug on