PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 - Απορίες για τον κλιματισμό
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Δημήτριος (Δημήτρης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 XS 1.6 16v (2001)

Ένταξη: 24 Ιαν 2003
Δημοσιεύσεις: 751
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 17 Ιούλ 2004, 11:22:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγώ, απ' ότι ξέρω, η διαφορά του clima σε σχέση με το απλό a/c είναι ότι το πρώτο έχει ένα σύστημα αυτοματισμού του ελέγχου (Σ.Α.Ε.), προκειμένου να αυτορυθμίζεται.
Συνεπώς (λογικά σκεφτόμενος) αν προσθέσεις αυτό το σύστημα αυτοματισμού στο απλό a/c, παίρνεις ένα ωραιότατο clima!

Εδώ ήθελα να ρωτήσω κάτι και τον Tourista : Εγώ, που έχω τα ταπεινά περιστροφικά χειριστήρια (απλό a/c), μπορώ να βάλω το clima; Το αμάξι μου είναι (όπως βλέπεις) 2001 μοντέλο.
Μπορεί στο μέλλον να χρειαστεί να αλλάξω την μονάδα BSI. Τότε σκέφτομαι, αν γίνεται, να τοποθετήσω και το clima.
Το θέμα με το BSI θα το θίξω σε κάποια σχετική θεματική ενότητα.

Τώρα γιατί θέλω το clima;; Rolling eyes
Έτσι για την μούρη βρε αδελφέ!!! Razz


Όσο για το βεντιλατέρ του ψυγείου του a/c, πρέπει να δουλεύει όταν υπάρχει ανάγκη, όπως ακριβώς συμβαίνει και με το βεντιλατέρ του ψυγείου παραφλού.
Όταν π.χ. το αμάξι τρέχει, νομίζω ότι κανένα βεντιλατέρ δεν χρειάζεται να δουλέψει, αφού το ρεύμα αέρα αρκεί για να παραλάβει και την θερμότητα, που το παραφλού κουβαλά από τον κινητήρα, και την θερμότητα που το φρέον (δεν έιναι ακριβώς φρέον, αλλά ένα άλλο υγρό οικολογικό!) κουβαλά από την καμπίνα.

Σαν μηχανολόγος δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με συστήματα ψύξης - θέρμανσης - κλιματισμού, μιας και δεν ακολούθησα ποτέ αυτην την ειδικότητα.
Ποτέ δεν μου κινούσε το ενδιαφέρον. Το θεωρώ πολύ ποταπό!!! Twisted evil Very happy Wink Wink


Ένα 206 την ημέρα τον γιατρό τον κάνει πέρα!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Svstouk (Στέφανος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) Color Line (2002)

Ένταξη: 09 Αύγ 2002
Δημοσιεύσεις: 869
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 17 Ιούλ 2004, 13:03:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Steve έγραψε:


Svstouk έγραψε:
2. Όχι, ίσα-ίσα πέφτει η θερμοκρασία του.


Ναι, ψύχει και τον κινητήρα εκτός από την καμπίνα. Πάρε και συ μια ντοματούλα παραγωγής μας Splat Wink




Έλα να σου πω κάτι.

Καλό είναι όταν θες να κάνεις τον έξυπνο, να το κάνεις με σωστό τρόπο.

Γιατί αν δεν το κάνεις με σωστό τρόπο, προκαλείς.

Και προκαλείς λάθος ανθρώπους με λάθος τρόπο.




Be ware! Lion within!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
xeskepastos (Spyros)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


206 CC 1.6 16V

Ένταξη: 23 Μάϊ 2004
Δημοσιεύσεις: 46
Τόπος: Italy

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 17 Ιούλ 2004, 18:05:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παράθεση:
Πριν βάλεις μπρος δεν υπάρχει ούτε Clima ούτε A/C ούτε παντοφλες.
Πριν βάλουμε μπροστά ανοίγει ο ανεμιστήρας ΜΟΝΟ.
Το Clima μπαίνει σε λειτουργία όταν ετοιμαστεί ο κινητήρας.


Δεν εχεις εντελως δικιο...ενω ειναι αληθεια οτι το κλιμα δεν δουλευει, παρ'ολα αυτα αν υπαρχουν οι συνθηκες που θα το κανουν να δουλεψει αυτοματα με το που γυρνας το κλειδι αναβει η οθονη με την ενδειξη A/C και τη θερμοκρασια (ακομα κι αν το ειχες αφησει κλειστο) που πιστευω ειναι αυτο που εννουσε ο Ν4Χ Wink

Παράθεση:
Πάρε δύο πίσω γιατί έτσι είναι τα πράγματα. Οπως ανοίγουμε αφού έχει ζεσταθεί λίγο το μοτέρ, έτσι και κλείνουμε λίγο πριν σβήσουμε το μοτερ.


Ενω οσον αφορα στο κλεισιμο ετσι ξερω κι εγω, διατηρω αμφιβολιες οσον αφορα στο αναμμα με ζεστο μοτερ... αν εννοιεις οτι το κλιμα δεν αποδιδει μεχρι να ζεσταθει ο κινητηρας παω πασο, αν παλι εννοεις οτι το κλιμα με κρυο μοτερ κανει κακο δεν βλεπω γιατι οχι μονο δεν λεει κατι στο βιβλιο οδηγιων αλλα υπαρχει και αυτο το συστημα που το αναβει αυτοματα...

Παράθεση:
To Clima με το Α/C είναι το ίδιο και καταναλώνουν την ίδια ενέργεια. Η θερμοκρασία του εσωτερικού ρυθμίζεται με την μίξη ζεστού/κρύου αέρα διαφορετικά κάθε 3 λεπτά θα σου μύριζε το κλιμά.


Και εδω διατηρω αμφιβολιες... εκτος απο το γεγονος οτι οταν φτασει τη θερμοκρασια που του λες η ροη του αερα μειωνεται αισθητα (πραγμα το οποιο συμβαινει και με τα κλιματιστικα σπιτιου), παντα καταλογιζοταν στα υπερ του κλιματισμου σε σχεση με το απλο A/C οτι εχεις μικροτερη καταναλωση ακριβως λογω του γεγονοτος οτι δεν δουλευει συνεχεια παρα μονο οταν χρειαζεται...
Ασε που αν ειναι οπως λες, τοτε οταν βαλεις την ανακυκλωση του εσωτερικου αερα που τον βρισκει τον ζεστο αερα για να κανει την μιξη???

Τωρα αν ειπα π@π@ριες βαρατε ανελεητα να φτιαξω καμια χωριατικη Cool
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
netblaster (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (16v) XS (2005)

Ένταξη: 14 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 1763
Τόπος: Αθήνα-Άλιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 17 Ιούλ 2004, 19:11:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

xeskepastos έγραψε:
...
Δεν εχεις εντελως δικιο...ενω ειναι αληθεια οτι το κλιμα δεν δουλευει, παρ'ολα αυτα αν υπαρχουν οι συνθηκες που θα το κανουν να δουλεψει αυτοματα με το που γυρνας το κλειδι αναβει η οθονη με την ενδειξη A/C και τη θερμοκρασια (ακομα κι αν το ειχες αφησει κλειστο) που πιστευω ειναι αυτο που εννουσε ο Ν4Χ Wink

Ενω οσον αφορα στο κλεισιμο ετσι ξερω κι εγω, διατηρω αμφιβολιες οσον αφορα στο αναμμα με ζεστο μοτερ... αν εννοιεις οτι το κλιμα δεν αποδιδει μεχρι να ζεσταθει ο κινητηρας παω πασο, αν παλι εννοεις οτι το κλιμα με κρυο μοτερ κανει κακο δεν βλεπω γιατι οχι μονο δεν λεει κατι στο βιβλιο οδηγιων αλλα υπαρχει και αυτο το συστημα που το αναβει αυτοματα...


To συστημα αυτο υπαρχει για οριακες συνθηκες μονο!!! Δεν το κανει καθε φορα που βαζεις μπροστα το αυτοκινητο!!! Απλα, επειδη το μοτερ μεχρι να ερθει στα "ισια" του πρεπει να του δινουμε οσο λιγοτερο φορτο γινεται, δεν ειναι ο,τι καλυτερο να ανοιγουμε το clima αμεσως!!! Και η αποδοση του ειναι φυσικα μειωμενη και το εχω τεσταρει!!! Wink


Παράθεση:
To Clima με το Α/C είναι το ίδιο και καταναλώνουν την ίδια ενέργεια. Η θερμοκρασία του εσωτερικού ρυθμίζεται με την μίξη ζεστού/κρύου αέρα διαφορετικά κάθε 3 λεπτά θα σου μύριζε το κλιμά.


xeskepastos έγραψε:
Και εδω διατηρω αμφιβολιες... εκτος απο το γεγονος οτι οταν φτασει τη θερμοκρασια που του λες η ροη του αερα μειωνεται αισθητα (πραγμα το οποιο συμβαινει και με τα κλιματιστικα σπιτιου), παντα καταλογιζοταν στα υπερ του κλιματισμου σε σχεση με το απλο A/C οτι εχεις μικροτερη καταναλωση ακριβως λογω του γεγονοτος οτι δεν δουλευει συνεχεια παρα μονο οταν χρειαζεται...
Ασε που αν ειναι οπως λες, τοτε οταν βαλεις την ανακυκλωση του εσωτερικου αερα που τον βρισκει τον ζεστο αερα για να κανει την μιξη???

Τωρα αν ειπα π@π@ριες βαρατε ανελεητα να φτιαξω καμια χωριατικη Cool


Δεν ξερω αν το λεει μεσα στο βιβλιο του πεζουλα σου, αλλα η ανακυκλωση ειναι ΜΟΝΟ για μικρα χρονικα διαστηματα, σε περιπτωσεις που περνας μεσα απο τουνελ, ή απο καποιο χωρο που γινονται εργα με πολλη σκονη κτλ!!! Υπο αλλες συνθηκες δεν πρεπει να χρησιμοποιειται!!!
Για την ενεργεια που καταναλωνεται τωρα, απο τη στιγμη που δουλευει το κομπρεσερ του clima ή του a/c, δουλευει δαπανωντας μια Α ενεργεια!!! Δεν υπαρχει δουλευει λιγο ή πολυ, ο ανεμιστηρας ειναι αυτος που αυξομειωνει το εργο του και στα a/c πρεπει να τον χειριζεσαι εσυ, ενω στο clima ειναι αυτοματος!!! Wink

Ντοματες δεν εχει...Δεν χρειαζεται αλλωστε να τις πεταμε ετσι... Very happy


Photobucket
Δεν έχει σημασία πόσο γρήγορο αυτοκίνητο έχεις, αλλά πόσο γρήγορα μπορείς να το πας!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
xeskepastos (Spyros)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


206 CC 1.6 16V

Ένταξη: 23 Μάϊ 2004
Δημοσιεύσεις: 46
Τόπος: Italy

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 17 Ιούλ 2004, 21:08:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παράθεση:
Για την ενεργεια που καταναλωνεται τωρα, απο τη στιγμη που δουλευει το κομπρεσερ του clima ή του a/c, δουλευει δαπανωντας μια Α ενεργεια!!! Δεν υπαρχει δουλευει λιγο ή πολυ, ο ανεμιστηρας ειναι αυτος που αυξομειωνει το εργο του και στα a/c πρεπει να τον χειριζεσαι εσυ, ενω στο clima ειναι αυτοματος!!


AAAA!!! Εγω ειχα την εντυπωση οτι, αντιθετα, ο ανεμιστηρας δουλευε μονιμα (με τις οποιες αυξομειωσεις) και το κομπρεσερ οταν χρειαζεται ΚΡΥΟΣ αερας... αν ειναι ετσι ΟΚ Embarassed

Για την ανακυκλωση το γραφει αυτο που λες αλλα μου ειχαν εξηγησει οτι αυτη η διευκρινιση γινεται γιατι μετα απο πολλη ωρα με κλειστα παραθυρα και χωρις την εισροη φρεσκου αερα απ'εξω υπαρχει περιπτωση να νυσταξεις απο την σχετικη ελλειψη οξυγονου... μου ειχε φανει λιγο υπερβολικο η αληθεια (σιγα μην εχεις και ελλειψη βαρυτητας μεγαλε...), αλλα απ'την αλλη σκεφτηκα οτι οι εταιρειες την σημερον ημερα δεχονται μυνησεις για οτιδηποτε οποτε ισως να ηταν ενας τροπος να αποφυγουν μερικες... Shocked
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 18 Ιούλ 2004, 18:16:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Svstouk έγραψε:
Steve έγραψε:


Svstouk έγραψε:
2. Όχι, ίσα-ίσα πέφτει η θερμοκρασία του.


Ναι, ψύχει και τον κινητήρα εκτός από την καμπίνα. Πάρε και συ μια ντοματούλα παραγωγής μας Splat Wink




Έλα να σου πω κάτι.

Καλό είναι όταν θες να κάνεις τον έξυπνο, να το κάνεις με σωστό τρόπο.

Γιατί αν δεν το κάνεις με σωστό τρόπο, προκαλείς.

Και προκαλείς λάθος ανθρώπους με λάθος τρόπο.


Ήρθα να μου πεις κάτι.

Δεν κάνω τον έξυπνο, ούτε το παίζω κάποιος. Δεν θέλω να προκαλέσω κανέναν, εκτός κι αν αυτός προκληθεί μόνος του επειδή έτσι γουστάρει και παρανοήσει τα όσα διαβάσει Cool

Και επειδή ζέστανε ο καιρός, φάε και εσύ μια χωριάτικη Splat Splat Splat Cool Wink



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Svstouk (Στέφανος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) Color Line (2002)

Ένταξη: 09 Αύγ 2002
Δημοσιεύσεις: 869
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 19 Ιούλ 2004, 09:02:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Steve έγραψε:
Svstouk έγραψε:
Steve έγραψε:


Svstouk έγραψε:
2. Όχι, ίσα-ίσα πέφτει η θερμοκρασία του.


Ναι, ψύχει και τον κινητήρα εκτός από την καμπίνα. Πάρε και συ μια ντοματούλα παραγωγής μας Splat Wink




Έλα να σου πω κάτι.

Καλό είναι όταν θες να κάνεις τον έξυπνο, να το κάνεις με σωστό τρόπο.

Γιατί αν δεν το κάνεις με σωστό τρόπο, προκαλείς.

Και προκαλείς λάθος ανθρώπους με λάθος τρόπο.


Ήρθα να μου πεις κάτι.

Δεν κάνω τον έξυπνο, ούτε το παίζω κάποιος. Δεν θέλω να προκαλέσω κανέναν, εκτός κι αν αυτός προκληθεί μόνος του επειδή έτσι γουστάρει και παρανοήσει τα όσα διαβάσει Cool

Και επειδή ζέστανε ο καιρός, φάε και εσύ μια χωριάτικη Splat Splat Splat Cool Wink


Δηλαδή εσύ, όταν ειρωνεύεσαι έναν άγνωστο, που δεν ξέρεις τίποτε γι'αυτόν, και γυρνάει αυτός και σου λέει, "Μεγάλε, παρεξηγήθηκα", εσύ του λες ότι ή μαλ**ας είναι (..."εκτός κι αν αυτός προκληθεί μόνος του επειδή έτσι γουστάρει....") ή τρελός (...."παρανοήσει τα όσα διαβάσει....").

Πάλι καλά που δεν με είπες και μαλ**α και τρελό.

Θα σε παρακαλέσω να σταματήσεις τις εξυπνάδες και τα λογοπαίγνια (...."Ήρθα να μου πεις κάτι...."), να σταματήσεις να αυτοαναιρείσαι (....."Δεν κάνω τον έξυπνο......"), να σέβεσαι τις απόψεις του άλλου ως οφείλεις και όπως σέβεται ο κάθε ένας τις δικές σου και, αν διαφωνείς σε κάτι, ή νομίζεις ότι ξέρεις κάτι παραπάνω από τον άλλον, να το παραθέτεις με κόσμιο και σεβάσμιο τρόπο, όπως κάνει η συντριπτική πλειοψηφία των ανθρώπων εδώ μέσα και ως ορίζει το Καταστατικό.

Αν έχεις κι άλλες απορίες σχετικά με τη χρήση του forum, σε παραπέμπω στο Καταστατικό του Συλλόγου.




Be ware! Lion within!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 19 Ιούλ 2004, 13:30:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν ήτανε μια ντομάτα να φέρει τόση ταραχή και σχόλια... τότε που να πετούσα και αγγούρι... θα σχιζόταν η γη στα 2... Rolling eyes

Και σε ευχαριστώ πάλι Svstouk για την ενημέρωση σου περί του καταστατικού. Ειλικρινά δεν ήξερα ότι υπάρχει... Evil



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 19 Ιούλ 2004, 13:43:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Steve έγραψε:
Αν ήτανε μια ντομάτα να φέρει τόση ταραχή και σχόλια... τότε που να πετούσα και αγγούρι... θα σχιζόταν η γη στα 2... Rolling eyes

Και σε ευχαριστώ πάλι Svstouk για την ενημέρωση σου περί του καταστατικού. Ειλικρινά δεν ήξερα ότι υπάρχει... Evil


O Στέφανος αναφέρεται στους κανόνες λειτουργίας του Forum που είναι υποχρεωμένοι όλοι να διαβάσουν και να συμφωνήσουν με αυτούς.

Συγκεκριμένα:

http://www.206club.gr/forum/viewtopic.php?t=25

Και πιο ιδιαίτερα:


Όροι πρόσβασης και χρήσης στα forums του 206club.gr
έγραψε:
Μπορείτε να ασκείτε κριτική στις ιδέες, όχι όμως και στους ανθρώπους! Σε καμία περίπτωση δεν θα επιτραπεί «επίθεση» σε άλλα μέλη ή Διαχειριστές του Forum ή και σε ξένα άτομα προς αυτό. Με τον όρο επίθεση νοείται η δυσφήμιση, οποιαδήποτε προσωπική και φυλετική προσβολή, καθώς και ο χλευασμός αλλά και οτιδήποτε μπορεί να οδηγήσει σε παρεξήγηση μεταξύ μελών και μη. Απαγορεύεται επίσης η συμμετοχή των μελών και των Διαχειριστών σε αυτές. Αν υπάρχουν ενστάσεις, τα παράπονα θα πρέπει να υποβάλλονται είτε με pm στους Διαχειριστές, είτε στο forum "Απόψεις - Σχόλια - Ερωτήσεις - Παρατηρήσεις".




If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Δημήτριος (Δημήτρης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 XS 1.6 16v (2001)

Ένταξη: 24 Ιαν 2003
Δημοσιεύσεις: 751
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 21 Ιούλ 2004, 12:47:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μην ξεχνάτε την ερώτησή μου προς τον Tourista!! Very happy Wink


Ένα 206 την ημέρα τον γιατρό τον κάνει πέρα!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
netblaster (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (16v) XS (2005)

Ένταξη: 14 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 1763
Τόπος: Αθήνα-Άλιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 22 Ιούλ 2004, 19:22:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φιλε Δημητρη, δεν ξερω αν γινεται στο 206, αλλα σε BMW, που εχω παρακολουθησει και μερος της διαδικασιας, γινεται να βαλεις clima εκ των υστερων!!! Απλα το αμαξι θα μεινει μεσα για λιγο... Evil


Photobucket
Δεν έχει σημασία πόσο γρήγορο αυτοκίνητο έχεις, αλλά πόσο γρήγορα μπορείς να το πας!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Touristas (Αργύρης)
Τεχνικός Σύμβουλος


Peugeot Geopolis RS 300

Ένταξη: 15 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 3273
Τόπος: Νικαια-Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 26 Ιούλ 2004, 22:47:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δημήτριος έγραψε:
Μην ξεχνάτε την ερώτησή μου προς τον Tourista!! Very happy Wink

Δεν το ξέχασα έλειπα διακοπές !!!
Λοιπόν γίνεται CLIMA αν το θες αλλά δεν σε συμφέρει οικονομικά θέλει αρκετά πραγματάκια! Το έχω κάνει γι’αυτό στο λέω!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Δημήτριος (Δημήτρης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 XS 1.6 16v (2001)

Ένταξη: 24 Ιαν 2003
Δημοσιεύσεις: 751
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Ιούλ 2004, 12:05:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Touristas έγραψε:
Δημήτριος έγραψε:
Μην ξεχνάτε την ερώτησή μου προς τον Tourista!! Very happy Wink

Δεν το ξέχασα έλειπα διακοπές !!!
Λοιπόν γίνεται CLIMA αν το θες αλλά δεν σε συμφέρει οικονομικά θέλει αρκετά πραγματάκια! Το έχω κάνει γι’αυτό στο λέω!!


Δηλαδή;
Ποια πραγματάκια πρέπει να αλλαχτούν;
Για τι τάξη μεγέθους μιλάμε σε ό,τι αφορά το κόστος;
(το τελευταίο με το μαλακό έτσι; ) Wink Wink


Ένα 206 την ημέρα τον γιατρό τον κάνει πέρα!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Touristas (Αργύρης)
Τεχνικός Σύμβουλος


Peugeot Geopolis RS 300

Ένταξη: 15 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 3273
Τόπος: Νικαια-Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Ιούλ 2004, 13:39:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δημήτριος έγραψε:
Touristas έγραψε:
Δημήτριος έγραψε:
Μην ξεχνάτε την ερώτησή μου προς τον Tourista!! Very happy Wink

Δεν το ξέχασα έλειπα διακοπές !!!
Λοιπόν γίνεται CLIMA αν το θες αλλά δεν σε συμφέρει οικονομικά θέλει αρκετά πραγματάκια! Το έχω κάνει γι’αυτό στο λέω!!


Δηλαδή;
Ποια πραγματάκια πρέπει να αλλαχτούν;
Για τι τάξη μεγέθους μιλάμε σε ό,τι αφορά το κόστος;
(το τελευταίο με το μαλακό έτσι; ) Wink Wink

Λοιπόν έχουμε και λέμε :
1ον Κουτί καλοριφέρ γιατί δεν έχει ένα γραναζακι και δεν το δίνει χώρια
2ον μοτέρ καλοριφέρ
3ον τους μειωτήρες τα μοτέρ για τα κλαπέτα δηλαδή
4ον το κλαπέτο τις ανακύκλωσης
5ον μια πλεξουδιτσα και την οθόνη φυσικά !!!
τώρα αν βρεις κουτί μεταχειρισμένο τα περισσότερα τα γλιτώνεις
όσο για τιμές καλύτερα να μην σου πω !! Rolling eyes Rolling eyes Rolling eyes
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2
Σελίδα 2 από 2

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2594s (PHP: 57% - SQL: 43%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on