PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 - Πατέντα αεραγωγού
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Alex 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XT (1999)

Ένταξη: 24 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 1037
Τόπος: Αθήνα - Μαρούσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 21 Φεβ 2004, 13:24:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

-1.Μια καλύτερη (λίγα, αλλά κρίσιμα αυτά τα cm που κερδίζεις στην απόσταση από το έδαφος) προστασία στις λακούβες του όλου συστήματος.

Τοσο ψηλα δεν εχει αναγκη απο τιποτα. Εμενα ο σωληνας αυτη τη στιγμη ειναι καπως ετσι και παλι επειδη προσεχω, δεν βρισκω...



(υπ'οψην οτι εχω βγαλει την τσιμουχα τη μαυρη)
-2.Καλύτερο οπτικό αποτέλεσμα. Δεν προεξέχει δηλαδή, και δεν φαίνεται έντονα.

Γεγονος, αλλα λογω των εξαιρετικα μικρων διαστασεων και κατα συνεπεια της περιορισμενης ροης αερα, σκεφτομαι αν αξιζει ακομα και ν'ασχοληθεις με κατι τοσο μικρο..

-3.Όπως το βλέπεις, πιστεύεις πως θα χάσει (αντί να κερδίσει) αν τοποθετηθεί εκεί ο σωλήνας (αντί εκεί που τον έχεις εσύ) από αυτή την αλλαγή θέσης ή θα έχει τα ίδια αποτελέσματα (εισαγωγή αέρα)?

Ουτε θα χασει ουτε θα κερδισει. Το σημειο αυτο καθ'εαυτο δεν επηρεαζει τοσο, αρκει ο σωληνας να βλεπει παντα με το 100% της επιφανειας του, τον εισερχομενο αερα. Αυτο που παιζει ρολο ομως, ειναι οτι ειναι μικρος.

-4.Αντί να καλυτερέψει η κατάσταση θα γίνει χειρότερη, π.χ. θα μπαίνει πιο εύκολα η βροχή?

Δεν βλεπω καποιο λογο να συμβει αυτο. Και πιο μικρο ειναι (αρα μικροτερη εισροη νερου/βροχης αλλα και πιο "εξασφαλισμενο" απο λακουβες με νερο ειναι, αφου βρισκεται πιο ψηλα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
kovac (Χρήστος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 masturbisio!!!

Ένταξη: 13 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 1201
Τόπος: Νίκαια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 21 Φεβ 2004, 18:14:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οπότε Alex σαν ιδέα εκεί που το έχωσε ο τύπος είναι καλά.

Απλά σκέφτομαι να κόψω (αν κάνω το ίδιο με σένα) λίγο το μαύρο πλαστικό και να μπει πιο ψηλά ώστε να είναι σε καλύτερη μοίρα το όλο σύστημα.
Άρα, απλά βάζουμε και μεγαλύτερο στόμιο (και γενικά σωλήνα) και είμαστε κομπλέ?


Και τα παπούτσια μέσα...
ΒΤΤ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger
Alex 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XT (1999)

Ένταξη: 24 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 1037
Τόπος: Αθήνα - Μαρούσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 21 Φεβ 2004, 22:26:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν προκειται για τοσο μικρες διαμετρους εγω προτεινω καλυτερα να αφησεις απλα τον καθετο σωληνα που θα εχει πολυ μεγαλυτερη διαμετρο, χωρις να το στριψεις προς τα μπρος. Ετσι θα γλυτωσεις και οποιοδηποτε κινδυνο για λακουβες, ενω παλι θα τραβας κρυο - απλα οχι με φορα.

Δηλαδη αντι να ειναι ετσι:


[Φιλτροκουτο]
Ι Ι
Ι Ι
Ι Ι
Ι Ι
Ι Ι__
Ι_______| <-(εισοδος αερα)

... να ειναι απλα ετσι:

[Φιλτροκουτο]
Ι Ι
Ι Ι
Ι Ι
Ι Ι
Ι Ι

/\
Εισοδος απο κατω


Πιστευω οτι η αυξημενη διαμετρος θα σε ωφελησει παραπανω...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
kovac (Χρήστος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 masturbisio!!!

Ένταξη: 13 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 1201
Τόπος: Νίκαια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 22 Φεβ 2004, 00:11:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλή ιδέα αυτή με τις γραμμές!!!!! Wink Wink Wink
Κατάλαβα αυτό που λες. Wink

Σκεφτόμουν για κάτι τέτοιο:
(αγνόησε τα α, αν και τα έχω κάνει λευκά και δε φαίνονται Wink )

[φιλτροκούτι]
ΙααααΙ
ΙααααΙ
ΙααααΙ (δεν το αλλάζουμε καθόλου αυτό)
ΙααααΙ
ΙααααΙ
ΙααααΙ____
\αα\______ 1 (μικρότερη αναγκαστικά διάμετρος από τη δική σου)
\αα\_____
\ ______ 2 (μικρότερη αναγκαστικά διάμετρος από τη δική σου)

Το 1 και το 2 μπαίνουν δίπλα δίπλα στο μαύρο πλαστικό της φωτογραφίας.
Δηλαδή από στρογγυλή (περίπου) η "σωλήνα" την κάνουμε 2 x οβάλ, φέρνοντας τα οβάλ δίπλα δίπλα. Οπότε καλύπτουμε όλη τη "σωλήνα" με τον αέρα που θα έπαιρνε αν θα ήταν ενιαία.

Για να καταλάβεις καλύτερα εδώ η όψη από μπροστά:

[φιλτροκούτι]
ΙαααααααααΙ
ΙαααααααααΙ
ΙαααααααααΙ (δεν το αλλάζουμε καθόλου αυτό)
ΙαααααααααΙ
ΙαααααααααΙ
ΙαααααααααΙ
Ι____Ι____Ι
Ι_1_/ \_2_I (αυτά είναι 2 στόμια που "κοιτούν" προς εμάς)

Κι ένα ακόμη σχήμα

[φιλτροκούτι]
\ααααα\
α\ααααα\
αα\ααααα\
ααα\ααααα\
αααα\ααααα\
ααααα\αα\αα\___
αααααα\αα\_____1(μικρότερη αναγκαστικά διάμετρος από τη δική σου)
αααααα \ _______2(μικρότερη αναγκαστικά διάμετρος από τη δική σου)


Ελπίζω να κατάλαβες τι περίπου εννοώ...

Οπότε έτσι θα έχουμε την ίδια εισαγωγή αέρα με αυτή του δικού σου στόμιου του "σωλήνα".


Και τα παπούτσια μέσα...
ΒΤΤ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger
Alex 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XT (1999)

Ένταξη: 24 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 1037
Τόπος: Αθήνα - Μαρούσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 22 Φεβ 2004, 02:09:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και εγω το εχω σκεφτει πολλες φορες οτι το μαξιμουμ κερδος ειναι σε πλατος και οχι σε υψος. Αν μπορεις να το υλοποιησεις, καντο - ειναι το ιδεατο.

By the way, καλα εκανες και εβαλες τα ασπρα γραμματα, γιατι εμενα στο πρωτο σχημα μου βγηκε χαλια (τα κενα δεν τα εμφανιζει)...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
kovac (Χρήστος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 masturbisio!!!

Ένταξη: 13 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 1201
Τόπος: Νίκαια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 23 Φεβ 2004, 03:25:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ok, Alex, σ' ευχαριστώ. Very happy

Πάντως δε νομίζω πως είναι τίποτα το δύσκολο, αρκεί το εμβαδόν της διατομής του σωλήνα να παραμείνει το ίδιο όταν γίνει οβάλ (καθώς και σε όλο του το μήκος). Wink

Αν θες μπορούμε να βρεθούμε να το συζητήσουμε κι από κοντά, να σου δείξω και τι ακριβώς εννοώ, όταν με το καλό έρθω Αθήνα. Wink


Και τα παπούτσια μέσα...
ΒΤΤ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger
kovac (Χρήστος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 masturbisio!!!

Ένταξη: 13 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 1201
Τόπος: Νίκαια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 23 Φεβ 2004, 22:05:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΚΑΤΑΡΧΗΝ...θα γίνω κουραστικός ξαναΔΗΛΩΝΟΝΤΑΣ ΑΣΧΕΤΟΣ ΜΕ ΤΑ ΜΗΧΑΝΙΚΑ ΜΕΡΗ, οπότε οι ντομάτες σε τυχών λάθη, επιτρέπονται. Wink

Τα σχήματα έχουν ως εξής:

1.

Έτσι, αν το εμβαδόν Α=Β+Γ (και η διατομή Β, καθώς και η Γ, διατηρείται σταθερή σε όλο το μήκος του σωλήνα), τότε ο αέρας που θα εισερχόταν αν ήταν μαζί οι 2 διατομές (όπως είναι εσένα τώρα) θα είναι ο ίδιος με αυτόν που θα εισέρχεται τώρα που είναι χώρια. Wink

2.

Αν θες περισσότερη πίεση στον αέρα που εισέρχεται, τότε μεγαλώνεις τη διατομή Β και Γ κατά Χ, οπότε έχεις κάτι σαν χωνί (αυτό δεν κάνει και η σκούπα?). Είναι κατανοητό*, λοιπόν, πως έτσι έχεις μεγαλύτερη πίεση στον αέρα που εισέρχεται. Wink
*Και για να το καταλάβεις αυτό (λέμε τώρα Wink ), σκέψου τι γίνεται όταν βάζουμε το δάχτυλο μπροστά από το λάστιχο, που το νερό "πετάγεται" πιο μακριά λόγω του "χωνιού" που δημιουργείται (από τη μια μεριά παραμένει σταθερή η διατομή του λάστιχου, από την άλλη μικραίνει με την "παρέμβαση" του δαχτύλου μας. Wink ).


Χτες είχα αϋπνίες και αρκετή...όρεξη να την πω...και κάθισα και έκανα ΧΑΡΤΟΚΟΠΤΙΚΗ!!!!! Πλάκα είχε. Το ευχαριστήθηκα αρκετά. Είχα καιρό να παίξω. Laughing Laughing Laughing

Κατασκευάσα λοιπόν, αυτό που δείχνουν τα σχήματα (δε χωρούσε και το δεύτερο σκέλος στο scanner) και φάνηκε πως είναι εφικτή η κατασκευή του.



Shocked Shocked Shocked
Στο σχήμα αυτό ( Laughing Laughing ) υπάρχουν γωνίες και δεν κρατείται σταθερό το εμβαδόν της διατομής σε όλο του το μήκος. Κατά την κατασκευή του όμως σε πλαστικό, αυτά είναι εύκολο να γίνουν. Wink


Και τα παπούτσια μέσα...
ΒΤΤ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger
Alex 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XT (1999)

Ένταξη: 24 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 1037
Τόπος: Αθήνα - Μαρούσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 24 Φεβ 2004, 04:12:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αυτο που θα σου πω ειναι λιγο "θεωρητικο" αλλα νομιζω ισχυει. Οπως παει με δεδομενη ταχυτητα ο αερας απο το Β και Γ προς τον καθετο Α, δεν νομιζεις οτι η "μετωπικη" τους συγκρουση θα εξουδετερωσει μερος της ορμης που εχει ο αερας? (δηλαδη οπως το χεις στο σχημα φαντασου ο αερας απ'το Β που παει προς Α να κοντραρει με τον αερα απο Γ προς Α.


Ισως αντι για: (αγνοησε τις τελειες)
....Ι....
....Ι....
....Ι....
.--.Ι.--.
.ΙΙ...ΙΙ.

να το κανεις καπως

....Ι....
....Ι....
.../Ι\...
.//..\\..
.ΙΙ...ΙΙ.

Δηλαδη το Β και Γ μην ειναι τελειως καθετα με το Α, αλλα να το τροφοδοτουν καπως διαγωνια. Ειναι δυσκολο, ομολογουμενως, αλλα ισως αξιζει.

Εξετασε επισης και το ενδεχομενο μεγαλυτερης μονης διατομης. Εγω το σκεφτομαι περιπου ενα χρονο το συγκεκριμενο...(φαρδια, μεγαλη, μονη διατομη) αλλα εχω προβλημα συνδεσμολογιας και ροης.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Ivang (Βαγγέλης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


206 1.6 16V

Ένταξη: 15 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 230
Τόπος: Θεσ/νίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 24 Φεβ 2004, 12:21:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παραθέτω το παρακάτω άρθρο από αντίστοιχο site εξωτερικού:

http://206gti.net/intakemod/

και ακούω απόψεις !

Προσωπικά το έχω κάνει (όχι με αλουμινένιο σωλήνα αλλά πλαστικό) και ετοιμάζομαι να το τεστάρω, μήπως είναι καλύτερα να ρουφάει από πλάγια κι όχι κατευθείαν εμπρός ?


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
dimzaf206 (Δημητρης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


206 XS 1.6 16V

Ένταξη: 17 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 23
Τόπος: Αθηνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 24 Φεβ 2004, 12:45:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Eπειδή είχα κάνει πριν 2 μήνες ακριβώς αυτή τη μοντίφα που φαίνεται στο 206gti.net αναφέρω τα εξής:
1) H τελική μειώθηκε κατά 3-4 χλμ!
2) Οι ρεπρίζ σε χαμηλές στροφές ελάχιστα καλύτερες, στις μεσαίες καμία αλλαγή και στις ψηλές πολύ χειρότερες (1 sec διαφορά στα 110-140 με 4η!)
3) Περίπου 1lt/100 αύξηση στην κατανάλωση.
4) Το μόνο θετικό ήταν η βελτιωμένη απόκριση στο πάτημα του γκαζιού από χαμηλές στροφές.
Για να μην τα πολυλογώ, σε 1 βδομάδα οι πνίχτες είχαν επιστρέψει στη θέση τους! Υπόψιν ότι φοράω φίλτρο Κ&Ν. Α, και για να προλάβω τους δύσπιστους, οι μετρήσεις πριν και μετά τον αλουμινένιο σωλήνα έγιναν με διαφορά μιας ώρας, στην ίδια ευθεία (Τρίπολη), με την ίδια βενζίνη και την ίδια θερμοκρασία.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kovac (Χρήστος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 masturbisio!!!

Ένταξη: 13 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 1201
Τόπος: Νίκαια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 24 Φεβ 2004, 16:25:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Alex, δεν υπάρχει θέμα "σύγκρουσης" του αέρα που έρχεται από το Β με τον αέρα που έρχεται από το Γ. Στο σχήμα δε φαίνεται ( Embarassed ), αλλά επικοινωνούν αφού έχουν διανύσει κάμποση (κάθετη) απόσταση μέσα στη διατομή Α. Δηλαδή δεν επικοινωνούν στη βάση του σωλήνα.

1.Έφτιαξα λίγο την εικόνα να φαίνεται καλύτερα.




2.Για καλύτερη ροή δοκιμάζεις κι αυτό που λες εσύ.





3.Μπορείς βέβαια να κάνεις κι αυτό (το πράσινο είναι γιατί θα μπει παράλληλα στο άλλο στόμιο). Αυτή είναι η πλάγια όψη.




4. Επειδή αναφέρθηκε πρόβλημα στεγανότητας...τι θα έλεγες εκεί που είναι το κόκκινο να μπει ένα λεπτό στρώμα σφουγγαριού (σταθεροποιημένο με βίδες με πλατύ κεφάλι, και που δένουν μπρος-πίσω [δηλαδή μπαίνει και παξιμάδι πίσω], ώστε να μη φύγει το σφουγγάρι και έχουμε άλλα...). Wink Έτσι οι σταγόνες της βροχής που θα περνάνε θα πέφτουν πάνω στο σουγγάρι. Wink




Και τα παπούτσια μέσα...
ΒΤΤ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger
kovac (Χρήστος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 masturbisio!!!

Ένταξη: 13 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 1201
Τόπος: Νίκαια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 24 Φεβ 2004, 16:53:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Alex έγραψε:
Εξετασε επισης και το ενδεχομενο μεγαλυτερης μονης διατομης. Εγω το σκεφτομαι περιπου ενα χρονο το συγκεκριμενο...(φαρδια, μεγαλη, μονη διατομη) αλλα εχω προβλημα συνδεσμολογιας και ροης.


Τι λες γι' αυτό...(το κόκκινο σημαίνει παράλληλα) όπως φαίνεται από μπροστά και ψηλά, και όπως φαίνεται από πλάγια.


...ή καλύτερα αυτό...


...πιστεύω πως κάτι τέτοιο εννοείς.

Οι πλάγιοι αυτοί σωλήνες δεν είναι ανάγκη να κατασκευαστούν από σκληρό πλαστικό. Κάτι σαν το το υλικό του "σωλήνα" της ηλεκτρικής σκούπας που έχουμε σπίτι, που είναι και αρκετά εύκαμπτο, θα ήταν ό,τι πρέπει. Wink
Βάζεις και το σφουγγάρι που σου είπα και είσαι άρχοντας. Wink


Και τα παπούτσια μέσα...
ΒΤΤ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger
Alex 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XT (1999)

Ένταξη: 24 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 1037
Τόπος: Αθήνα - Μαρούσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 25 Φεβ 2004, 03:26:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Στα σχεδια ολα καλα ειναι αλλα στην πραξη αντιμετωπιζω διαφορα προβληματα χωρου... Confused

Παντως δεν ειμαι και απληστος. Εχω γυρω στα 130 εκατοστα εμβαδο εισαγωγης... Shocked
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
akis (ΑΚΗΣ)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


206 xs 1.6

Ένταξη: 13 Ιαν 2004
Δημοσιεύσεις: 29

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 25 Φεβ 2004, 08:20:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εγω θα ηθελα να πω το εξης λιγο καθυστερημενα ο ξαδερφος μου σε yaris 1300 ειχε κανει την πατεντα αυτη ειχα τραβηξει σωληνα και σε μεγαλη διατομη κατω χαμηλα στο προφυλακτηρα και μια μερα ποθ εβρεχε καλα περασε απο 30 ποντους νερο και το αποτελεσμα ηταν ο κινητηρας να διαλυσει στραβωσανε μπιελες και ο κινητηρας τιγκα στο νερο η εισαγωγη αμα καλυφθει πληρωσ ρουφαει σαν την ηλεκτρικη σκουπα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kovac (Χρήστος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 masturbisio!!!

Ένταξη: 13 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 1201
Τόπος: Νίκαια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 25 Φεβ 2004, 10:24:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Alex έγραψε:
Στα σχεδια ολα καλα ειναι αλλα στην πραξη αντιμετωπιζω διαφορα προβληματα χωρου... Confused

Παντως δεν ειμαι και απληστος. Εχω γυρω στα 130 εκατοστα εμβαδο εισαγωγης... Shocked


Alex, όταν έρθω Αθήνα θες να βρεθούμε και να το δω κι από κοντά? Που ξέρεις, ίσως κατέβει καμιά ιδέα! Wink
Πιστεύω πάντως πως το όποιο πρόβλημα χώρου θα λυθεί (λέμε τώρα Wink ). Very happy


Άκη, αν προσέχεις τις "λακούβες", τότε δε νομίζω να υπάρχει πρόβλημα. Wink
Αν σου τύχει πάντως...ευκαιρία να αλλάξεις και μοτέρ!!!! Laughing Laughing Wink


Και τα παπούτσια μέσα...
ΒΤΤ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger
Alex 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XT (1999)

Ένταξη: 24 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 1037
Τόπος: Αθήνα - Μαρούσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 25 Φεβ 2004, 22:37:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οποτε σκοπευεις να ανεβεις στειλει πμ να συναντηθουμε...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2
Σελίδα 2 από 2

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,142s (PHP: 80% - SQL: 20%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on