PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 - ΣΚΟΥΠΕΣ peugeot sport
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Ivang (Βαγγέλης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


206 1.6 16V

Ένταξη: 15 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 230
Τόπος: Θεσ/νίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 17 Δεκ 2003, 15:36:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Επειδή πρόσφατα έβαλα κι εγώ σκούπα (Simota με το λογότυπο 206) θα σας πω μερικά πραγματάκια.
Η σκούπα της Simota δεν μπαίνει με τον εργοστασιακό σωλήνα διότι είναι πιο μεγάλη στο μήκος με αποτέλεσμα η φυσούνα να συσπειρώνεται πάρα πολύ, ο μαμά σωλήνας είναι must για τις υπόλοιπες!
Για να γλιτώσετε να βρίσκει η σκούπα στο καπώ πρέπει να μπει από κάτω από το πλαστικό που στερεώνεται το ψυγείο (με τις αντίστοιχες μετατροπές) και όχι από πάνω, προσωπικά τα δύο αυτάκια που την στερεώνουν τα έκοψα από την πρώτη κιόλας μέρα και την έβαλα από κάτω, με αποτέλεσμα να έχω ακόμα και το μονωτικό του καπώ.
Χρειάζεται επίσης να μετακινηθεί προς τα πίσω ο σωλήνας του κλιματιστικού διότι βρίσκει στις βίδες της σκούπας (οι οποίες χρειάζεται να βάλετε καμιά ροδέλα γιατί εξέχουν και μπορεί να κάνουν ζημιά) και να τον δέσετε με δετικά ώστε να μείνει σε εκείνη τη θέση.
Μεγαλύτερη διαφορά είδα όταν έβαλα την φιλτροχοάνη της Green (thanks to Ελατού!!!) με καλύτερο ρούφηγμα και σίγουρα λίγο περισσότερο μπάσο ήχο...
Δείτε λίγο φωτό:

206 1.6 8V, 1.4



206 1.6 16V




Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kamatsos (Γιωργος)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης




Ένταξη: 09 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 50
Τόπος: Ιωαννινα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 19 Δεκ 2003, 09:44:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Bluegrab ΣΚΟΥΠΑ ΓΙΑ 206 1.4-1.6 ΝΑ ΒΑΛΗΣ GREEN.
PEUGEOT SPORT ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΗ.
ΘΑ ΤΗΝ ΒΡΗΣ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΤΑΣ/ΤΑ SPEED&STYLE


kamatsos
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
pugsang (Μάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 Rallye

Ένταξη: 26 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 1292
Τόπος: Ραφήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 19 Δεκ 2003, 13:54:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οντως official Peugeot sport σκουπα για 206 δεν υπαρχει για τον πολυ απλο λογο οτι η Peugeot sport France δεν εβγαλε ποτε σκουπα για 206.Εβγαλε ομως αυτο:



Το οποιο ουσιαστικα τροποποιεί το φιλτροκούτι και απαιτεί και μικρη μετακινηση του ψυγειου αλλα αυτα ειναι αλλο θεμα..

Το ζητημα ειναι οτι αφου η Peugeot sport δεν εβγαλε σκουπα για το 206 οτι αλλο σε στυλ σκουπα κυκλοφορει δεν κανει για το αμαξι.

Αυτα για να αποφευγονται οι κακοτοπιες και η παραπληροφορηση


pedal to the metal
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
gavanas (Γιώργος)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


206 XS 1.6 2003

Ένταξη: 24 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 219
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 19 Δεκ 2003, 16:06:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Επειδή τον τελευταίο καιρό έχω μεγάλη όρεξη να δώσω λεφτά για το αμάξι, σκέφτηκα τη λύση της σκούπας. Περισσότερο για τον ήχο βέβαια αλλά να μην πνίξω και το αμάξι. Κατέβηκα λοιπόν στο αυτοκίνητο εξοπλισμένος με δυο κομμάτια ζυμάρι (μπορεί να χρησιμοποιηθεί και πλαστελίνη) και διαπίστωσα ότι πάνω από το ψυγείο και μέχρι μπροστά στο λιονταράκι υπάρχει 1,5 έως 2 πόντους κενός χώρος για να περάσει αέρας πάνω από τις γρύλλιες. Άρα μια σκούπα που θα τοποθετηθεί πάνω από το ψυγείο θα έχει πρακτικά μια επιφάνεια αρκετά μεγάλη να τραβήξει φρέσκο δροσερό αέρα.

Επίσης η λύση της peugeot sport το πιο πιθανό είναι κορυφή, αλλά θέλω να μπορώ όταν πάω στο συνεργείο να ξαναβάλω το φιλτροκούτι (είμαι εντός εγγύησης)

Και για να μην λέμε αερολογίες, σκούπα Simota(http://www.simota.com.au/HTML/Airfilterkits_d.htm) με φίλτρο, σωλήνα, υποδοχή για αναθυμιάσεις και κολάρα 139 ευρώ στο www.fleamarket.gr


Έχει επεξεργασθεί από τον/την gavanas στις Δευ 27 Σεπ 2004, 12:20:58, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
nasos 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 14 Μάρ 2003
Δημοσιεύσεις: 37
Τόπος: Piraeus

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 20 Δεκ 2003, 01:47:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τη σκούπα τελικά την έβαλα χτές σε εξουσιοδοτημένο συνεργείο. Η απόδειξη λέει: ΓΚPEUGEOT/Κιτ φιλτροχοάνης Ρ206 1400-1600/€114.04, ΓC06003/Φίλτρο αέρος/€36.36, 9999/Τοποθέτηση φιλτροχοάνης/€29.66, Σύνολο €180.06. Ο τύπος έσκιζε τα ρούχα του πως αν γίνει κάτι (σπάσει/χαλάσει) θα με καλύψει η εγγύηση. Ελπίζω να μην χρειαστεί να το επιβεβαιώσω...

Τον εύκαμπτο σωλήνα μου τον αντικατέστησαν με άλλον ΕΠΙΣΗΣ εύκαμπτο. Ο τύπος επίσης μου είπε πως κάτι γαργάλησε στον εγκέφαλο και με ρώτησε αν είνα ακόμα στην εγγύηση το αυτοκίνητο (είναι).

Πέρα από τον ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ήχο που κάνει (μου είχε λείψει ο ήχος του παλιού μου Ibiza GTi) ΝΟΜΙΖΩ πως έχει μια καλύτερη απόκριση χαμήλα και λίγο περισσότερο σπιρτάδα. Αν δεν πατηθεί το γκάζι στο πάτωμα, ούτε που την ακούς την σκούπα. Wink Το αυτοκίνητο φοράει επίσης αλλαγμένη εξάτμιση (και τα δύο καζανάκια) από το ζουάν και πίσω (Σταύρος, €350) και τις μαμά 16άρες της Peugeot.

Γενικώς, πιστεύω πως πάει ακόμα καλύτερα από πριν. Very happy


Πίστα; Ποιά πίστα; Παραλία!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
gavanas (Γιώργος)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


206 XS 1.6 2003

Ένταξη: 24 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 219
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 21 Δεκ 2003, 15:19:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

nasos έγραψε:
... Ο τύπος έσκιζε τα ρούχα του πως αν γίνει κάτι (σπάσει/χαλάσει) θα με καλύψει η εγγύηση...

Τον εύκαμπτο σωλήνα μου τον αντικατέστησαν με άλλον ΕΠΙΣΗΣ εύκαμπτο. Ο τύπος επίσης μου είπε πως κάτι γαργάλησε στον εγκέφαλο και με ρώτησε αν είνα ακόμα στην εγγύηση το αυτοκίνητο (είναι).



Δηλαδή τι άλλο μπορεί να κάνεις για βγείς εκτός εγγύησης? Αν όντως πείραξε κάτι στον εγκέφαλο (που μεταξύ μας μάλλον είναι παραμύθα του μηχανικού για να το παίξει μούρη),με σκούπα, και πας σε καμιά Lion αντι για την έψιλον, με πρόβλημα στην πεταλούδα ή στο ΜΑΡ θα στο φτιάξουν τζάμπα γιατί το είπε ο λεβέντης.

Sorry αλλά μου φαίνεται πως κάτι βρωμάει. Πάντως πολύ καλή τιμή. Θυμάμαι παλιότερα που έβαζαν στην αντιπροσωπία σκούπα έδιναν 210 χωρίς την εργασία.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την gavanas στις Δευ 27 Σεπ 2004, 12:21:11, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Ghost Dog (John Φυστίκης)
Ταμίας
Επίσημο Μέλος

206 wRC + 2008 allure 1.2 puretech 130

Ένταξη: 18 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 5423
Τόπος: Μερικεεές στροφές μπροστά...(\στη χωρα που γεννηθηκε ο πολιτισμος)

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 21 Δεκ 2003, 17:42:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

nasos έγραψε:
Τη σκούπα τελικά την έβαλα χτές σε εξουσιοδοτημένο συνεργείο. Η απόδειξη λέει: ΓΚPEUGEOT/Κιτ φιλτροχοάνης Ρ206 1400-1600/€114.04, ΓC06003/Φίλτρο αέρος/€36.36, 9999/Τοποθέτηση φιλτροχοάνης/€29.66, Σύνολο €180.06. Ο τύπος έσκιζε τα ρούχα του πως αν γίνει κάτι (σπάσει/χαλάσει) θα με καλύψει η εγγύηση. Ελπίζω να μην χρειαστεί να το επιβεβαιώσω...

Τον εύκαμπτο σωλήνα μου τον αντικατέστησαν με άλλον ΕΠΙΣΗΣ εύκαμπτο. Ο τύπος επίσης μου είπε πως κάτι γαργάλησε στον εγκέφαλο και με ρώτησε αν είνα ακόμα στην εγγύηση το αυτοκίνητο (είναι).

Πέρα από τον ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ήχο που κάνει (μου είχε λείψει ο ήχος του παλιού μου Ibiza GTi) ΝΟΜΙΖΩ πως έχει μια καλύτερη απόκριση χαμήλα και λίγο περισσότερο σπιρτάδα. Αν δεν πατηθεί το γκάζι στο πάτωμα, ούτε που την ακούς την σκούπα. Wink Το αυτοκίνητο φοράει επίσης αλλαγμένη εξάτμιση (και τα δύο καζανάκια) από το ζουάν και πίσω (Σταύρος, €350) και τις μαμά 16άρες της Peugeot.

Γενικώς, πιστεύω πως πάει ακόμα καλύτερα από πριν. Very happy

ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟΑΚΟΥΣΤΑ ΡΕ ΤΡΕΛΕ!!!!!! Very happy Very happy Very happy
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TONY PAP (Aντώνης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 1,6 16V 5θ

Ένταξη: 22 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 556
Τόπος: Μοσχάτο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 23 Δεκ 2003, 12:15:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αξίζει να δείτε τι προσφέρει η K&N Arrow

http://kandn.com/57i/57-0377%202054-408.pdf


TONY PAP
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
PHSYBORG (HULK)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Pug 8v ''maximum attack''

Ένταξη: 24 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 1109
Τόπος: In the VORTEX of HEAVEN!

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 26 Δεκ 2003, 16:40:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος



Eγω πιστευω οτι αυτο ειναι η καλυτερη λυση !!!
Eχει κανεις καμια ιδεα που μπορουμε να βρουμε κατι τετοιο ?



FULL THROTLE....

NEW forum at www.btt.20m.com
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Alex 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XT (1999)

Ένταξη: 24 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 1037
Τόπος: Αθήνα - Μαρούσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 26 Δεκ 2003, 22:30:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το οτι ο αερας στριβει μερικες φορες κατα 90 μοιρες ειναι στοιχειο που δειχνει μη-βελτιστη ροη => μη βελτιστη αποδοση. Ή ετσι πιστευω...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
PHSYBORG (HULK)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Pug 8v ''maximum attack''

Ένταξη: 24 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 1109
Τόπος: In the VORTEX of HEAVEN!

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 27 Δεκ 2003, 09:42:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

90 ?



FULL THROTLE....

NEW forum at www.btt.20m.com
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
kamatsos (Γιωργος)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης




Ένταξη: 09 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 50
Τόπος: Ιωαννινα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 27 Δεκ 2003, 09:48:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

PHSYBORG έγραψε:


Eγω πιστευω οτι αυτο ειναι η καλυτερη λυση !!!
Eχει κανεις καμια ιδεα που μπορουμε να βρουμε κατι τετοιο ?

Bluegrab ΤΟ ΦΙΛΤΡΟ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ TWISTER TΗΣ GREEN
ΘΑ ΤΟ ΒΡΕΙΣ ΣΤΑ ΚΑΤΑΣΤΙΜΑΤΑ SPEED&STYLE


kamatsos
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4
Σελίδα 4 από 4

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1274s (PHP: 75% - SQL: 25%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on