PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Χειροποίητες Εξατμίσεις
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  

Αξίζει τον κόπο η χηροποίητη εξάτμιση;
Καλή λύση.
39%
 39%  [ 16 ]
Φτηνή μέτρια λύση.
41%
 41%  [ 17 ]
Όχι δεν το συζητώ.
19%
 19%  [ 8 ]
Σύνολο Ψήφων : 41

Συγγραφέας Μήνυμα
Ivang (Βαγγέλης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


206 1.6 16V

Ένταξη: 15 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 230
Τόπος: Θεσ/νίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 08 Δεκ 2003, 09:22:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

netblaster έγραψε:

Παιδια εγω φοραω αυτο το τελικο μονο που η απολιξη δεν κανει αυτο το "σπασιμο"!!!Το πηρα 170e!!! Αυτο στην φωτο ειναι για ολα τα πεζο απλα οι βασεις ειναι για 206!!! Οταν πηγα στο μαγαζι ειχε διπλα διπλα το συγκεκριμενο και αυτο που εβαλα τελικα (με "ευθεια" απολιξη...) και ρωτησα αν διαφερουν!!! Ο τεχνικος μου ειπε αν εξαιρεσεις την απολιξη ειναι τα ιδια και ειχαν 20e διαφορα!!! Εκοψε τις βασεις για 206 και κολησε τις δικες μου... Κανει πολυ καλο ηχο!!! Ενα γεματο μπασακι μεχρι τις 3000-3500 και μετα αρχιζει να γινεται πιο μεταλλικος!!! Οσο για φινιρισμα ειναι απο τα καλυτερα...


Γιώργο τι εσωτερική διάμετρο έχει το καζανάκι της Festus ?


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
pduke (Πάνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 GT 2.0 16V

Ένταξη: 17 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 1311
Τόπος: Scholarington(Duke of..)

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 08 Δεκ 2003, 13:04:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ρε παιδιά εγώ λέω να μήν το παιδεύετε και πολύ.Αν μιλάμε για ένα τελικό μόνο τότε δεν πρόκειτε να δείτε και τίποτα ιδιαίτερο οπότε πάρτε ένα και τελειώνει το θέμα.Ο θόρυβος έχει να κάνει με το μέγεθος στο καζάνι και με το αν έχει ή όχι θαλάμους διαστολής.
Εκεί που υπάρχει διαφορά είναι στο αν η εταιρεία που το παράγει δίνει ολόκληρο σετ για τον συγκεκριμένο τύπο αυτοκινήτου(μιλάω για ολόκληρο με χταπόδι σύστημα), όπου μάλλον μιλάμε για κάτι πιο μελετημένο.Αλλά και πάλι αν από όλο το σύστημα βάλεις μόνο το καζάνι τότε και πάλι τζίφος.
έδωσα 130 χιλιάρικα!!! και έβαλα τελικό Devil.Καλό δε λέω, θόρυβο δεν κάνει, έδωσε λίγο χαμηλά, αλλά το καημένο περιμένει το μεσαίο του, το Decat, το Downpipe και το χταπόδι.Τότε φαντάζομαι ότι θα αξίζει τα λεφτά του.

Πάντως τη μεγαλύτερη διαφορά από τελικό μόνο την είδα σε 1.6 206 με το universal της devil(σαν αυτό του poiosoner,Που είναι αυτό το παιδί άραγε???), με τρομερή διαφορά χαμηλά αλλά και ένα σκαλοπάτι στα μεσαία


GT όπως Μέγας Τουρίστας

Don't forget about the boogie ... and those marvellous bastards !
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
shark_zak (ΖΑΧΑΡΙΑΣ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 206 1.4 (8V) QUIKSILVER 2002

Ένταξη: 09 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 2116
Τόπος: ΑΘΗΝΑ - Ν.ΕΡΥΘΡΑΙΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 08 Δεκ 2003, 14:43:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ελατός έγραψε:
Ρε παιδιά εγώ λέω να μήν το παιδεύετε και πολύ.Αν μιλάμε για ένα τελικό μόνο τότε δεν πρόκειτε να δείτε και τίποτα ιδιαίτερο οπότε πάρτε ένα και τελειώνει το θέμα.Ο θόρυβος έχει να κάνει με το μέγεθος στο καζάνι και με το αν έχει ή όχι θαλάμους διαστολής.
Εκεί που υπάρχει διαφορά είναι στο αν η εταιρεία που το παράγει δίνει ολόκληρο σετ για τον συγκεκριμένο τύπο αυτοκινήτου(μιλάω για ολόκληρο με χταπόδι σύστημα), όπου μάλλον μιλάμε για κάτι πιο μελετημένο.Αλλά και πάλι αν από όλο το σύστημα βάλεις μόνο το καζάνι τότε και πάλι τζίφος.
έδωσα 130 χιλιάρικα!!! και έβαλα τελικό Devil.Καλό δε λέω, θόρυβο δεν κάνει, έδωσε λίγο χαμηλά, αλλά το καημένο περιμένει το μεσαίο του, το Decat, το Downpipe και το χταπόδι.Τότε φαντάζομαι ότι θα αξίζει τα λεφτά του.

Πάντως τη μεγαλύτερη διαφορά από τελικό μόνο την είδα σε 1.6 206 με το universal της devil(σαν αυτό του poiosoner,Που είναι αυτό το παιδί άραγε???), με τρομερή διαφορά χαμηλά αλλά και ένα σκαλοπάτι στα μεσαία


κανε μας παλι καμια καλη οπως την αλλη φορα ...φτιαξε μας λιγο... Arrow Silly



"Εικονικό το γέλιο μου και με μεγάλο κόπο, το κάνω για να ξεγελώ τα μάθια των ανθρώπων..."
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
pduke (Πάνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 GT 2.0 16V

Ένταξη: 17 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 1311
Τόπος: Scholarington(Duke of..)

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 08 Δεκ 2003, 18:51:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν ξέρω αν το έγραψα, αλλά οι universal και οι για 206 τέλος (τις πήρε το κλαμπ....) όπως και οι αγωνιστικές(αυτές δεν τις προλάβαμε), υπάρχουν όμως άλλες από άλλα μοντέλα(saxo, R5, punto κλπ) οι οποίες κατά τον άνθρωπο μου μέσα, μπορούν καλιστα να τοποθετηθούν σε 206 με πατέντα στην εισαγωγή(αν χρειαστεί ) και με αλλαγή στα τσιγκέλια(όπως και στις Universal).

Αυτό δεν σημαίνει ότι όλες είναι ιδανικές, αλλά δεδομένου ότι υπάρχουν πια πολλές Devil στο κλαπμ και διαφορετικών τύπων, φαντάζομαι ότι δεν θα πεσουμε έξω.

Εξηγούμαι και για κάτι άλλο που έπρεπε να το είχα κάνει νωρίτερα:

Με τις εξατμίσεις έτρεξα παρα πολύ και πραγματικά το έκανα με χαρά, επιδεί όμως χρεώθηκε το τηλέφωνό μου αφάνταστα και εκτός των ευχαριστιών ΟΛΩΝ των παιδιών που τις παρέλαβαν και με γέμισαν χαμόγελο με τη χαρά τους, εισέπραξα και την εντύπωση ότι κάποιοι νόμίζουν ότι παίρνω μίζα!!! , γιαυτό αν προκύψει κάτι καινούργιο σε παραγγελία σας παρακαλώ πάρτε με εσείς τηλέφωνο και άς γίνει μόνο με πμ για να μην έχουν τροφή να τραφούν όσοι "πεινάνε"....

Ζαχαρία μου θυμαμαι ότι έμεινες σαν ο πρώτος επιλαχόντας οπότε αν θέλεις κάτι μου λές Wink


GT όπως Μέγας Τουρίστας

Don't forget about the boogie ... and those marvellous bastards !
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
shark_zak (ΖΑΧΑΡΙΑΣ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 206 1.4 (8V) QUIKSILVER 2002

Ένταξη: 09 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 2116
Τόπος: ΑΘΗΝΑ - Ν.ΕΡΥΘΡΑΙΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 09 Δεκ 2003, 08:42:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ελατός έγραψε:
Δεν ξέρω αν το έγραψα, αλλά οι universal και οι για 206 τέλος (τις πήρε το κλαμπ....) όπως και οι αγωνιστικές(αυτές δεν τις προλάβαμε), υπάρχουν όμως άλλες από άλλα μοντέλα(saxo, R5, punto κλπ) οι οποίες κατά τον άνθρωπο μου μέσα, μπορούν καλιστα να τοποθετηθούν σε 206 με πατέντα στην εισαγωγή(αν χρειαστεί ) και με αλλαγή στα τσιγκέλια(όπως και στις Universal).

Αυτό δεν σημαίνει ότι όλες είναι ιδανικές, αλλά δεδομένου ότι υπάρχουν πια πολλές Devil στο κλαπμ και διαφορετικών τύπων, φαντάζομαι ότι δεν θα πεσουμε έξω.

Εξηγούμαι και για κάτι άλλο που έπρεπε να το είχα κάνει νωρίτερα:

Με τις εξατμίσεις έτρεξα παρα πολύ και πραγματικά το έκανα με χαρά, επιδεί όμως χρεώθηκε το τηλέφωνό μου αφάνταστα και εκτός των ευχαριστιών ΟΛΩΝ των παιδιών που τις παρέλαβαν και με γέμισαν χαμόγελο με τη χαρά τους, εισέπραξα και την εντύπωση ότι κάποιοι νόμίζουν ότι παίρνω μίζα!!! , γιαυτό αν προκύψει κάτι καινούργιο σε παραγγελία σας παρακαλώ πάρτε με εσείς τηλέφωνο και άς γίνει μόνο με πμ για να μην έχουν τροφή να τραφούν όσοι "πεινάνε"....

Ζαχαρία μου θυμαμαι ότι έμεινες σαν ο πρώτος επιλαχόντας οπότε αν θέλεις κάτι μου λές Wink


ok συντομα θα σου στειλω pm... Arrow



"Εικονικό το γέλιο μου και με μεγάλο κόπο, το κάνω για να ξεγελώ τα μάθια των ανθρώπων..."
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5
Σελίδα 5 από 5

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,0962s (PHP: 64% - SQL: 36%) - SQL queries: 21 - GZIP enabled - Debug on