PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

3008 πτώση απόδοσης

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Φτιάξε το μόνος σου Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Gr13 (Chris)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 3008 Allure

Ένταξη: 07 Μάϊ 2008
Δημοσιεύσεις: 729
Τόπος: Ναύπακτος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 22 Φεβ 2022, 19:20:24    Θέμα δημοσίευσης: 3008 πτώση απόδοσης Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα στη παρέα ,είχα πάρα πολύ καιρό να γράψω και να μπώ στο φόρουμ, απο τότε που έδωσα το 207CCT . Εδώ και μια 10ετία έχω ένα 3008 Allure 1.6T βενζίνη ,το αμάξι έχει 128.000 χιλιόμετρα η χρήση του είναι μόνο για κανένα ταξίδι και για να πάει όταν βρέχει η γυναίκα τα παιδιά σχολείο,εγώ οδηγώ ή το μικρο ή την μηχανή, τις τελευταίες μέρες μου είχε μείνει δύο φορές απο μπαταρία λόγο μη χρήσης του ,έβαλα καινούρια αλλά παρατηρώ σαν να έχει πέσει η απόδοση . Το αμάξι στο πάτημα νοιώθω σαν να μην λειτουργεί η τουρμπίνα,σαν να είναι σε safe mode ,αλλά δεν μου έχει βγάλει κάποιο σφάλμα στο καντράν .Έχει κανείς καμιά ιδέα που μπορεί να οφείλετε ,μέχρι να βρώ χρόνο να το πάω στον μηχανικό .Υπάρχει περίπτωση να είναι η βενζίνη? Κοίταξα σωληνώσεις δεν φαίνεται να χάνει απο κάπου ,θέλω να βγάλω και την σκάστρα μήπως έχει κολλήσει και χάνει απο εκεί. Shocked


Family Racing Team :D
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Hellas4x4 (Antonis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 306 1.6 (16V) Champion (2000)

Ένταξη: 22 Απρ 2017
Δημοσιεύσεις: 630

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 26 Φεβ 2022, 17:27:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το έχεις κυκλοφορήσει αρκετά μετά από την αλλαγή της μπαταρίας;;;
Μήπως κάνει "εκμάθηση" ακόμα;;;


Live to Fly - Ride to Live

Hellas 4x4
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Gr13 (Chris)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 3008 Allure

Ένταξη: 07 Μάϊ 2008
Δημοσιεύσεις: 729
Τόπος: Ναύπακτος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 04 Μάρ 2022, 18:19:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα, τελικά την λόγο έλλειψης χρόνου την Τρίτη θα πάω το αμάξι συνεργείο, αλλά βρήκα τον χρόνο και το έβαλα στο διαγνωστικό που είχα κρατήσει απο τότε που είχα το πρόγραμμα του Στέλιου στο 207CCT και μου έβγαλε τα παρακάτω ....

Confirmed Diagnostic Trouble Codes
-P2191: System Too Lean at Higher Load Bank 1 (Powertrain, Generic)
-P0033: Turbocharger/Supercharger Bypass Valve "A" Control Circuit (Powertrain, Generic)

Pending Diagnostic Trouble Codes
-P2191: System Too Lean at Higher Load Bank 1 (Powertrain, Generic)


Family Racing Team :D
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Φτιάξε το μόνος σου Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1046s (PHP: 72% - SQL: 28%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on