PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

2008 πρόβλημα δοχείο adblue

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
epp289 (Giorgos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


2008 bluehdi 1,6

Ένταξη: 20 Ιούν 2020
Δημοσιεύσεις: 2

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 20 Ιούν 2020, 10:09:42    Θέμα δημοσίευσης: 2008 πρόβλημα δοχείο adblue Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα σας. Καινούργιο αμάξι 2,5 ετών peugeot 2008 bluehdi 1,6. η εγγύηση έλειξε στα 2 χρόνια. Έβγαλε βλάβη εχθές το αμάξι το παώ στο επίσημο συνεργείο όπου και έκανα όλα τα service και μου λέει ότι έχει βλάβη το δοχείο adblue και θα πρέπει να αλλαχθεί υποχρεωτικά με κόστος 950,00€+ εργατικά.

Γνωρίζετε αν επισκευάζεται ή αν έχω άλλη επιλογή;ευχαριστώ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Soultanos THP 
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


207 THP

Ένταξη: 21 Οκτ 2018
Δημοσιεύσεις: 54

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 21 Ιούν 2020, 17:26:46    Θέμα δημοσίευσης: Re: 2008 πρόβλημα δοχείο adblue Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

epp289 έγραψε:
Καλησπέρα σας. Καινούργιο αμάξι 2,5 ετών peugeot 2008 bluehdi 1,6. η εγγύηση έλειξε στα 2 χρόνια. Έβγαλε βλάβη εχθές το αμάξι το παώ στο επίσημο συνεργείο όπου και έκανα όλα τα service και μου λέει ότι έχει βλάβη το δοχείο adblue και θα πρέπει να αλλαχθεί υποχρεωτικά με κόστος 950,00€+ εργατικά.

Γνωρίζετε αν επισκευάζεται ή αν έχω άλλη επιλογή;ευχαριστώ
καλησπέρα φίλε μου η αλήθεια είναι ότι έχει εμφανιστεί ιδιαίτερα αυτό το θέμα με τα δοχεία συνήθους εντός εγγύησης. Γνώμη μου Επισκέψου άλλη μια επίσημη peugeot Που να ανήκει στο δίκτυο και αν όντως είναι για αλλαγη κοίτα προς την μεριά μεταχειρισμένου από κάνα τροπετο. Στο θέμα επισκευης να είμαι ειλικρινής δεν γνωρίζω συνήθως πάνε για αλλαγη για τον λόγο ότι το μεγαλύτερο ποσοστό ήταν εντός εγγυήσεις με προβληματικές μπλεξουδες η προβληματικούς δείκτες. Τι σφαλμα εμφανίζει; Έχει ανάψει λαμπάκια για urea? (Ουρια)



image hosting free
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
epp289 (Giorgos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


2008 bluehdi 1,6

Ένταξη: 20 Ιούν 2020
Δημοσιεύσεις: 2

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 24 Ιούν 2020, 08:35:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

όλα καλά τελικά το πρόβλημα λύθηκε
ευχαριστώ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 24 Ιούν 2020, 11:18:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ποιά ήταν η λύση; Smile


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ISIDOROS (ΙΣΙΔΩΡΟΣ)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


"Peugeot 308 1.6 BlueHDi 120 EAT6 A

Ένταξη: 30 Μάϊ 2016
Δημοσιεύσεις: 36

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 04 Ιούλ 2020, 10:01:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

epp289 έγραψε:
όλα καλά τελικά το πρόβλημα λύθηκε
ευχαριστώ

Επειδή μου εμφάνισε και εμένα το ίδιο πρόβλημα (peugeot 308 bluehdi 1.6 του 2016) με 30.000χλμ. χθες άναψε πρώτα το πορτοκαλί λαμπάκι του κινητήρα και ένδειξη στην οθόνη και μετά ένδειξη στην οθόνη για το σύστημα αντιρυπαντικής τεχνολογίας και σταθερά αναμένα το service και ureia ,δευτέρα η τρίτη αντιπροσωπεία για να δούμε τι θα γίνει
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Peugeot 2008 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 2008 1.6 2017 diesel

Ένταξη: 09 Αύγ 2021
Δημοσιεύσεις: 1

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 09 Αύγ 2021, 15:44:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

epp289 έγραψε:
όλα καλά τελικά το πρόβλημα λύθηκε
ευχαριστώ


Πώς λύθηκε το πρόβλημα τελικά; Αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
DragonHD 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 13 Νοέ 2018
Δημοσιεύσεις: 24

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 15 Σεπ 2021, 22:32:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

epp289 έγραψε:
όλα καλά τελικά το πρόβλημα λύθηκε
ευχαριστώ

δεν μας ειπες φιλε,τελικα πως λυθηκε το προβλημα;Το ιδιο αντιμετωπισα και εγω χθες,μου εβγαλε ενδειξη UREA και SERVICE (το δοχειο κομπλε μεχρι πανω σε adblue) στο 308 μου , 1.6 blue HDI του 2017 με 33χιλιαδες χλμ.Το πηγα σημερα αντιπροσωπεια κα ιμου ειπαν οτι θα μου αλλαξουν το δοχειο εντος εγγυησης.Εσυ πως το ελυσες το προβλημα;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
DragonHD 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 13 Νοέ 2018
Δημοσιεύσεις: 24

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 01 Οκτ 2021, 14:33:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σημερα στο 308 μου 1.6 bluehdi 2/2017 με 34 χιλ χλμ,μου εγινε αντικατασταση του δοχειου ad blue στην αντιπροσωπεία της Peugeot στην Ορεστιάδα,εντος εγγύησης χωρίς να πληρώσω τιποτα.Θα ηθελα να ευχαριστησω την Peugeot Ορεστιαδας και ειδικα τον κ.Ζαχαριάδη Βασίλη καθως και τους τεχνικους του τμηματος SERVICE για την αψογη οπως πάντα εξυπηρέτηση.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,106s (PHP: 73% - SQL: 27%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on