PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 - Μετατροπή ταμπούρα σε δίσκους
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Φρένα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
MAD (Μάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 RALLYE 1.6T

Ένταξη: 14 Μάϊ 2004
Δημοσιεύσεις: 1102

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 27 Μάρ 2008, 19:20:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound έγραψε:

ΠΡΟΣΟΧΗ όσοι πάτε να κάνετε κάτι τέτοιο να ελέγξετε ότι οι 266 δαγκάνες που εχετε βρει είναι για δίσκο 266mm χ 22mm και όχι για δισκο 266mm χ 20,5mm


Πολυ σωστος ο Μανθος!!!!!!! Laughing


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
BenAkiS (AkiS)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 106 1.4 XS

Ένταξη: 24 Αύγ 2008
Δημοσιεύσεις: 3
Τόπος: Evia

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 25 Αύγ 2008, 19:15:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τελικα παιδες που παιζει να βρουμε άξονα για τα πισω φρενα?
(Έχω ταμπούρα κι εγώ)
Εχω ενα 106 XS, 1999, αλλά επέιδή πάω για ζάντα πρέπει να κάνω κι αυτό αλλαγή.

Είχα ακούσει για Γεωργακόπουλο στην Αθήνα και σε καλή τιμή. Γυρω στα 350. Δεν ξέρω μήπως στο Power Boost στον Γέρακα έχει..

Αν ξέρετε κάτι παίδες please msg για να μην μας πιάσουν οι χοντρές βροχές του Οκτωβρη.

Τσιου!


-= Sound Obsession =-
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
leodas (danis)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


peugeot 206 1.4(16v)dynamic (2006)

Ένταξη: 09 Μάρ 2007
Δημοσιεύσεις: 16

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 09 Αύγ 2009, 16:21:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

παιδες,να σας ενημερωσω πως το θεμα με τα δισκοφρενα κ τα ταμπουρα στα 1.4 16v ειναι θεμα καροτσας.τα 5θυρα εχουν ταμπουρα κ τα 3θυρα δισκοφρενα.αλλα τα 5θυρα εχουν 266 μπροστα...
στο δικο μου παντως(dynamic μοντελο τελος του '05) ετσι ειναι.

ελπιζω να βοηθησα.... Very happy
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 10 Αύγ 2009, 14:48:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και τα 3θυρα έχουν 266x22 διπλά αεριζόμενα μπροστά...



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Giwrgos_77 (Γιωργος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


206 1.4 2007

Ένταξη: 03 Σεπ 2011
Δημοσιεύσεις: 5

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 06 Σεπ 2011, 08:37:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδια διαβασα με προσοχη ολο το htread αλλα δεν ειμαι σιγουρος τι πρεπει να κανω στο δικο μου 206 2007 1,4 με ABS για να βαλω πισω δισκοφρενα και εμπρος μεγαλυτερα φρενα....θελω κατι εργοστασιακο και να δουλευει απροβληματιστα, μπορει καποιος να μου πει τι ανταλλακτικα χρειαζομαι, επισης θα ηθελα να βαλω εμπρος τετραπιστονες δαγκανες γιατι θα δυναμωσει το αυτοκινητο.....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Ghost Dog (John Φυστίκης)
Ταμίας
Επίσημο Μέλος

206 wRC + 2008 allure 1.2 puretech 130

Ένταξη: 18 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 5423
Τόπος: Μερικεεές στροφές μπροστά...(\στη χωρα που γεννηθηκε ο πολιτισμος)

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 06 Σεπ 2011, 09:18:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Giwrgos_77 έγραψε:
Παιδια διαβασα με προσοχη ολο το htread αλλα δεν ειμαι σιγουρος τι πρεπει να κανω στο δικο μου 206 2007 1,4 με ABS για να βαλω πισω δισκοφρενα και εμπρος μεγαλυτερα φρενα....θελω κατι εργοστασιακο και να δουλευει απροβληματιστα, μπορει καποιος να μου πει τι ανταλλακτικα χρειαζομαι, επισης θα ηθελα να βαλω εμπρος τετραπιστονες δαγκανες γιατι θα δυναμωσει το αυτοκινητο.....

Το θεμα μας ειναι η μετατροπή απο ταμπούρα σε δίσκους στον πισω αξονα του 206, οποτε μη βγαινουμε εκτος θεματος..... Evil
Σου εχω γραψει στο τοπικ σου τι ακριβως θα χρειαστεις........! Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
206ms (Μάνος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 206 1.4 (16v) (2005)

Ένταξη: 10 Ιούλ 2021
Δημοσιεύσεις: 1
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 10 Ιούλ 2021, 18:08:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγώ τελικά θέλω να ρωτήσω για peugeot 206 1.4 (16v) πεντάθυρο γίνεται εύκολα η μετατροπή από ταμπούρα σε δίσκους!????? Shocked
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Hellas4x4 (Antonis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 306 1.6 (16V) Champion (2000)

Ένταξη: 22 Απρ 2017
Δημοσιεύσεις: 630

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 11 Ιούλ 2021, 12:18:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν βρεις το σωστό ανταλλακτικό (πχ να είναι για το ίδιο μοντέλο να έχει ή όχι ABS κλπ) τότε κατά 90% θα είναι βγάλε-βάλε...

(ΥΣ Επίσης, όπως θα σου αναφέρουν και οι διαχειριστές, καλό θα ήταν να περάσεις από εδώ: Λίγα λόγια για εμάς.... (Ηλικία, ενδιαφέροντα, απασχόληση))


Live to Fly - Ride to Live

Hellas 4x4
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Φρένα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Σελίδα 10 από 10

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1204s (PHP: 64% - SQL: 36%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on