PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Ο Rovanpera εκτός Peugeot

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Διεθνείς Αγώνες Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 24 Νοέ 2003, 12:40:21    Θέμα δημοσίευσης: Ο Rovanpera εκτός Peugeot Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Peugeot: Δεν θέλουμε τον Rovanpera!



H Peugeot επιβεβαίωσε τις φήμες που υπήρχαν ότι ο Harri Rovanpera κινδύνευε να χάσει την θέση του ως οδηγός για την Peugeot για το 2004 παρ'ότι είχει υπογράψει συμβόλαιο και για τους 16 αγώνες!

"Δεν το καταλαβαίνω αυτό!" δήλωσε ο Rovanpera. "Είχαμε συμφωνήσει στο τέλος του Ιουλίου, και όλα ήταν εντάξει!. Τώρα αυτό; Είναι σαν να μην έχω τίποτα. Δεν έχει μείνει καθόλου χρόνος για να βρώ κάτι για την επόμενη χρονιά!"

Παρ'ότι είχε επιβεβαιωθεί ότι ο Rovanpera και ο Freddy Loix θα ήταν στην ίδια ομάδα με τον Marcus Gronholm για το 2004, Ο Corrado Provera παραδέχτηκε ότι ο Rovanpera δεν ικανοποιεί τις προσδοκίες τους.

"Αποφασίσαμε να μην τον κρατήσουμε άλλο", δήλωσε ο Provera. "Δεν έχει φτάσει το επίπεδο απόδοσης που θα θέλαμε. Μετά από το ατύχημα στην Φιλανδία, φαίνεται να μην μπορεί να ισορροπήσει τα πράγματα στο μυαλό του."

Η απόφαση φαίνεται να άλλαξε για τους νέους κανονισμούς για το 2004. Ο Rovanpera είχε υπογράψει το συμβόλαιο πριν ανακοινωθούν οι νέοι κανονισμοί. Επίσης φαίνεται να άλλαξε η γνώμη της Peugeot μετά την εκπλητική πρώτη εμφάνιση του Loix στο ράλλυ Μ. Βρετανίας.

Πηγή-Φωτό: WRC.COM, Μετάφραση: 206Club-Hellas



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
cmarin (Costas)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 21 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 34

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 24 Νοέ 2003, 12:55:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Περιμένουμε να ξεκαθαρίσει η κατάσταση στην Ford με την M-sport. Σε περίπτωση που η μαμά Ford δεν θα στηρίξει οικονομικά την M-sport για το 2004, φήμες λένε για Markko Martin στην Pug. Shocked , Περιμένουμε.

Για τον Rovvie ήταν ψιλοαναμενόμενο. ακόμη και με τον κανονισμό για τους 3 οδηγούς η ανανέωση συμβολαίου του Harri στην pug ήταν απρόσμενη, αφού και μεγάλος σε ηλικία είναι και δεν έδειξε κάτι καλό το 2003. Τώρα είναι πλέον πολύ δύσκολο να βρεί ομάδα. Rolling eyes
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
ΝΙΚΟΣ (ΛΥΣΣΑ ΚΑΚΙΑ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


CLIO RENAULTSPORT CUP 182hp!!!

Ένταξη: 09 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 2111
Τόπος: Were the Eagles fly higher

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 24 Νοέ 2003, 17:56:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν δεν βρει τιποτα και μεινει χωρις δουλεια ας ερθει εδω σε εμας να τον κανουμε Πωλητη Laughing Laughing Laughing


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger
Miltellas (Μίλτος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 16V XSM 2001

Ένταξη: 24 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 3657
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 25 Νοέ 2003, 01:16:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

cmarin έγραψε:
..φήμες λένε για Markko Martin στην Pug. Shocked


Shocked Αν γίνει κάτι τέτοιο η Peugeot θα παίρνει με 307 όλα τα πρωταθλήματα μέχρι να βγει το Peugeot 207WRC.


Ελληνική Λέσχη Φίλων της Πραγματικής Οδήγησης

Performance of Real Cardriving Club
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
mick206 (Πράσινος Ninja)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 1.1lt tequila-line

Ένταξη: 06 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 1302
Τόπος: Άλφα Κένταυρος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 25 Νοέ 2003, 02:04:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ο Μαρκο Μάρτιν (πέρα απο το οτι δεν μου αρέσει η φάτσα του Rolling eyes ) είναι ΟΔΗΓΑΡΑ!!! Το Focus στα χέρια του (αλλα και στου Σάϊνθ ) πετάει! Και ο Λοέμπ είναι φοβερός!! Απο ταλέντα (και θέαμα φυσικα!! Wink ) το ράλυ σφύζει!! Smile


Είναι πολύ ωραία η αίσθηση του να πιστεύεις πως ζεις σε μια μικρή Αυστραλία με τόσα καγκούρια που κυκλοφορούν...
Achtung achtung!! Ζουν ανάμεσά μας! Ich bin αλύπητοι und ανελέητοι...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
GIANNIS206 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 RC

Ένταξη: 07 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 1168
Τόπος: Σέρρες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 25 Νοέ 2003, 02:27:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Έχουν άλλη προώθηση στην Ευρώπη!Συμφωνώ ότι είναι όλοι ταλέντα αλλάκαι εδώ στην πατρίδα μας υπάρχουν ταλέντα αλλά ποιος τα βλέπει και τα προωθεί!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 25 Νοέ 2003, 09:54:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εμ, πού είναι τόσο καιρό αυτοί οι άνθρωποι να έρθουν να με πάρουν; Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
cmarin (Costas)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 21 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 34

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 25 Νοέ 2003, 10:59:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

GIANNIS206 έγραψε:
Έχουν άλλη προώθηση στην Ευρώπη!Συμφωνώ ότι είναι όλοι ταλέντα αλλάκαι εδώ στην πατρίδα μας υπάρχουν ταλέντα αλλά ποιος τα βλέπει και τα προωθεί!

Αφού δεν αποφασίζει καμμία αντιπροσωπία να κατέβάσει ένα S1600 στο JWRC έστω και για λίγους αγώνες. Να δούμε τουλάχιστον τι ψάρια πιάνουμε σε σχέση με τους με τους ξένους. Στο 50ο ήταν ευκαιρία να το κρίνουμε αλλά δυστυχώς η Fiat δεν κατέβασε το Punto με τον Ιαβεράκο και το Clio S1600 το οδήγησε ο παππούς Λεωνίδας...

ΥΓ φήμες βέβαια υπάρχουν και για τον Martin στην Subaru μετά το πρόβλημα του Burns. Όλα θα εξαρτηθούν από την απόφαση της Ford.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
cmarin (Costas)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 21 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 34

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 25 Νοέ 2003, 11:06:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Miltellas έγραψε:


......μέχρι να βγει το Peugeot 207WRC.

To 207 παραγωγής θα βγέι σε 1 1/2 με 2 χρονάκια. Για το WRC βάλε 4-5...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
netblaster (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (16v) XS (2005)

Ένταξη: 14 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 1763
Τόπος: Αθήνα-Άλιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 25 Νοέ 2003, 12:11:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν ξερω γιατι ρε παιδια αλλα μου φαινεται οτι το φετινο πρωταθλημα rally θα ειναι για κλαματα...πολυ παρασκηνιο, απολυσεις, αβεβαιοτητες κτλ κτλ...
Φερτε πισω το Group B!!!


Photobucket
Δεν έχει σημασία πόσο γρήγορο αυτοκίνητο έχεις, αλλά πόσο γρήγορα μπορείς να το πας!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
cmarin (Costas)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 21 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 34

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 25 Νοέ 2003, 13:36:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

netblaster έγραψε:
Δεν ξερω γιατι ρε παιδια αλλα μου φαινεται οτι το φετινο πρωταθλημα rally θα ειναι για κλαματα...πολυ παρασκηνιο, απολυσεις, αβεβαιοτητες κτλ κτλ...
Φερτε πισω το Group B!!!

Έχεις απόλυτο δίκιο!!! Όσο "τέλειο" ήταν το 03 τόσο χειρότερο θα είναι το 04. Στο βωμό της τηλεθέασης αλλάχτηκαν σχεδόν όλοι οι κανονισμοί για του του χρόνου, εγκατέλειψε οι Hyundai, η Skoda θα κάνει μόνο Ευρωπαικούς αγώνες χωρίς βαθμολογηση, η Ford είναι έτοιμη να μην κατέβει, η Mitsu ξανακατεβαίνει μετά την αποχή αλλά δεν ξέρουμε αν θα αντέξει λόγω μικρού μπατζετ. Συν ότι οι οδηγοί έγιναν 2, ο ένας υπεχρεωτικός και ο άλλος μπαλαντερ. Να μην πούμε ότι καταργούνται τα service park και αντικαθίστανται απο flexible services (1000 pistes). Ευτυχώς μάλλον στο 51ο θα το γλιτώσουμε αυτό.

Όλα τα παραπάνω έγιναν για μείωση του κόστους Cool , την στιγμή που 2 νέοι αγώνες (Μεξικό, Ιαπωνία) πολύ μακρινοί Shocked , μπαίνουν στο καλεντάρι (καλά είμαι σιγουρός ότι Ιαπωνία δεν θα γίνει Very happy ). Τελικά είναι για γέλια Laughing , πάνε να το κάνουν F1. Κρίμα Wink .
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Ghost Dog (John Φυστίκης)
Ταμίας
Επίσημο Μέλος

206 wRC + 2008 allure 1.2 puretech 130

Ένταξη: 18 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 5423
Τόπος: Μερικεεές στροφές μπροστά...(\στη χωρα που γεννηθηκε ο πολιτισμος)

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 26 Νοέ 2003, 07:36:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Sidobre έγραψε:
Εμ, πού είναι τόσο καιρό αυτοί οι άνθρωποι να έρθουν να με πάρουν; Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool

Με πηρε πριν λιγο τηλεφωνο ο Προβερα για να παω και μου ειπε αν εχω να φερω και καναν φιλο μου, τι λες? παμε? Shocked Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Διεθνείς Αγώνες Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1241s (PHP: 78% - SQL: 22%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on