PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Αγορά 207RC ή GT
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις περί αυτοκινήτων Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Gotcha (George)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

F20 πετρέλης

Ένταξη: 06 Ιούν 2009
Δημοσιεύσεις: 813

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 31 Μάϊ 2018, 09:42:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

taksidiotis έγραψε:
Μα ποιες οι διάφορές του rc με το rally?


Ανοιξε wikipedia και δες (η απλα κανε ενα google search)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
fantasmas (Δημήτρης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 GT

Ένταξη: 03 Αύγ 2012
Δημοσιεύσεις: 27
Τόπος: Αθηνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 23 Μάϊ 2021, 11:14:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα και από μένα...τυχαία έπεσα στη συζήτηση ψάχνοντας Πληροφορίες για μπαγκαζιερα ...
Επειδή διάβασα έως ένα σημείο και αναφέρθηκαν πολλά προβλήματα..
Έχω το 207GT 09..το αγόρασα μεταχειρισμένο το 2013 με 9000 χλμ ..το αυτοκίνητο καθόταν δύο χρόνια σε γκαράζ γιατί ο ιδιοκτήτης δεν το κινούσε και είχε παραδώσει και πινακίδες ...μαζί πήγαμε και τις πήραμε. Αυτή τη στιγμή 8 χρόνια μετά έχει κοντά στις 90000 απροβληματιστα.
Το 2015 με σχεδόν 40000χλμ του έβαλα φίλτρο πρόγραμμα εξάτμιση φτάνοντας τα 210 άλογα.
Με το αυτοκίνητο αυτό έχω ταξιδέψει παντού..έχω κάνει 10χλμ συνεχόμενο χωματόδρομο καταλάθος με max ταχύτητα τα 10χλμ/ωρα με καινούρια λάστιχα των 500€.
Οικονομικά δεν είμαι άνετος να πεις ότι δε τα υπολογίζω.
Αλλά μέσα σε αυτά τα χρόνια δεν έχω μείνει ποτέ και δεν έχω φοβηθεί να ταξιδέψω..
Τέλος πιστεύω ότι όλα είναι θέμα σωστής συντήρησης..αν πχ ανά 5000χλμ συμπληρώνεις 1L λαδακι,ανά 10000χλμ πας για σέρβις το οποίο περιλαμβάνει λάδια φίλτρο και έναν έλεγχο (max 100€) και ανά δύο σέρβις αλλάζεις και κάποιο ανταλλακτικό προληπτικά ή οχι(πχ μια φορά ιμάντα, την επόμενη μπουζί,.....) Το αμάξι πιστεύω δεν παθαίνει τίποτα... Ο κινητήρας θα έχει μακροζωία..
Τώρα όλα τα υπόλοιπα είναι αναλώσιμα και ξέρεις ότι κάποια στιγμή θα χρειαστούν...πχ αντλία υψηλής..νομίζω περίπου 300€ ...ε θα χρειαστεί μια φορά στα 10 χρόνια..φυσιολογικές φθορές..
Τώρα επίσης αν κάνεις μαϊμούδιες στο αμάξι με σκαστρες εξωτερικές κατάργηση αισθητήρων, κολλαρα εισαγωγής που δε κουμπωνουν σωστά και οτιδήποτε άλλο φυσιολογικό είναι κάτι να βγάλει πρόβλημα πολύ πιο γρήγορα και να μη ξέρεις και από πού προέρχεται...

Συγγνώμη για την πολυλογια αλλά πραγματικά δεν πιστεύω ότι το αυτοκίνητο είναι ζημιαρικο...την ζημιά την κάνουμε εμείς... Δέχομαι μόνο ότι μπορεί να υπάρχει και η αστοχία υλικού..αλλά ως εκεί..δε μπορεί σε ένα αυτοκίνητο όλα τα υλικά να είναι προβληματικά...

Ευχαριστώ!


Όποιος φοβάται, πέφτει και κοιμάται...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις περί αυτοκινήτων Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6
Σελίδα 6 από 6

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,0593s (PHP: 54% - SQL: 46%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on