PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

αναρτηση 206

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
NICKPSA (NICK)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 106 rallye

Ένταξη: 30 Σεπ 2014
Δημοσιεύσεις: 9
Τόπος: epidauros

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 23 Φεβ 2021, 01:14:24    Θέμα δημοσίευσης: αναρτηση 206 Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλησπερα παιδια..εχω ενα 206 gti 1.6 και θελω να κανω μια ερωτηση...ενας φιλος εχει ενα 306 το οποιο το εκοψε για ανταλλακτικα και μου δινει τις αναρτησεις..ο μαστορας του του ειπε οτι κανουν σε 206 ..στεκει αυτο?απο τι αλλο μπορω να ταιριαξω?οι ραβδους στρεψης ταιριαζουν?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Nik_psa (Νικόλας)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


ZX 16v-ΑΧ GTi-XANTIA TURBO ACTIVA-PONY

Ένταξη: 09 Οκτ 2009
Δημοσιεύσεις: 344
Τόπος: Άνω Μοχανάσιανα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 23 Φεβ 2021, 07:15:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Mόνο τα μπροστινά αμορτισέρ μπορείς να χρησιμοποιήσεις..
Δεν είναι αλλά ίδια αλλά ταιριάζουν, τι αμορτισέρ έχει το 306;


www.drakonakis.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
NICKPSA (NICK)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 106 rallye

Ένταξη: 30 Σεπ 2014
Δημοσιεύσεις: 9
Τόπος: epidauros

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 23 Φεβ 2021, 09:24:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Nik_psa έγραψε:
Mόνο τα μπροστινά αμορτισέρ μπορείς να χρησιμοποιήσεις..
Δεν είναι αλλά ίδια αλλά ταιριάζουν, τι αμορτισέρ έχει το 306;

bilstein χοντρομπουκαλα με hr ελλατηρια ....τα πισω δεν ταιριαζουν δηλαδη?αφου τα μετρησα και κανουν...τι εννοεις οτι τα μπροστα δεν ειναι ιδια αλλα ταιριαζουν...με τις ραβδους στρεψης τι γινεται?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Hellas4x4 (Antonis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 306 1.6 (16V) Champion (2000)

Ένταξη: 22 Απρ 2017
Δημοσιεύσεις: 630

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 23 Φεβ 2021, 17:19:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τα μπροστινά συνήθως ταιριάζουν... Τα πίσω (αμορτισέρ) έχει να κάνει με τις εκδόσεις των αυτοκινήτων σας.
Γενικά στα 306 υπάρχουν αρκετές διαφορές σε αμορτισέρ με βάση την καρότσα και την χρονολογία... Για παράδειγμα, δεν φοράνε όλα τα 1,4 306 τα ίδια...


Live to Fly - Ride to Live

Hellas 4x4


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Hellas4x4 στις Πεμ 25 Φεβ 2021, 14:26:48, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
christos_99 (Christos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.6 16V GTi + PUG 206 RC

Ένταξη: 14 Νοέ 2012
Δημοσιεύσεις: 431
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 23 Φεβ 2021, 17:56:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

NICKPSA έγραψε:
με τις ραβδους στρεψης τι γινεται?


Δεν μπαινουν. Το 306 εχει πιο φαρδυ αξονα


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Nik_psa (Νικόλας)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


ZX 16v-ΑΧ GTi-XANTIA TURBO ACTIVA-PONY

Ένταξη: 09 Οκτ 2009
Δημοσιεύσεις: 344
Τόπος: Άνω Μοχανάσιανα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 24 Φεβ 2021, 07:35:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τα πίσω είναι πιο κοντά στο 306, για τις ράβδους καμία σχέση όπως είπε ο Χρήστος, τα μπροστινά έχουν ψιλοδιαφορές αν και δε νομίζω το -3cm στο 306 πχ είναι -3cm στο 206 βέβαια έχει να κάνει και τι κυβικά και βάρος έχει το κάθε αυτοκίνητο.


www.drakonakis.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Hellas4x4 (Antonis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 306 1.6 (16V) Champion (2000)

Ένταξη: 22 Απρ 2017
Δημοσιεύσεις: 630

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 25 Φεβ 2021, 14:25:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

christos_99 έγραψε:
NICKPSA έγραψε:
με τις ραβδους στρεψης τι γινεται?


Δεν μπαινουν. Το 306 εχει πιο φαρδυ αξονα


Για την ράβδο στρέψης, εννοείται πως δεν ταιριάζει...
Η αναφορά μου για τα πίσω ήταν για τα αμορτισέρ (θα κάνω και διόρθωση στο προηγούμενο post)...
Συγγνώμη εάν έδωσα να εννοηθεί κάτι άλλο...


Live to Fly - Ride to Live

Hellas 4x4
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
sps (Spyros)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

206 XS Ε10

Ένταξη: 22 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 3013

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 02 Μάρ 2021, 20:00:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αμορτισερ εμπρος πισω σε 206 μπαινουν απο:205/306/309/xsara/zx
Πισω μπαινουν και απο 106 με καποιο αντάπτορα.


Messinian Houses
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
bomber (jim)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 407 1.8

Ένταξη: 03 Μάρ 2021
Δημοσιεύσεις: 2

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 04 Μάρ 2021, 08:28:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γεια σας και απο εμενα και χαιρετισμος στα μελη του forum. Εχω ενα προβληματισμο και θα ηθελα τη βοηθεια σας. Προσφατα η αδερφη μου αγορασε ενα 206 1.4 σε π. καλη κατασταση για την ηλικια του (17 ) Ομως τα αμορτισερ και παρολο που ο προηγουμενος ιδιοκτ τα τοποθετησε σχετικα προσφατα (2019 δειχνει το τιμολογιο) δεν ικανοποιουν καθολου. Φυτιλια ειναι τα αμορτισερ. Φυτιλια.Πολλες φορες εχεις την εντυπωση οτι παει με τα ελατηρια το αμαξι και με τις σουστες. Υπαρχει περιπτωση να φταει κατι αλλο; Ποιο αμορτισερ πιστευτε οτι ταιριαζει στο 206 για καθημερινη χρηση. Ευχαριστω και εγω με τη σειρα μου να σας πω οτι ειμαι κατοχος ενος 407 1.8 lpg
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Hellas4x4 (Antonis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 306 1.6 (16V) Champion (2000)

Ένταξη: 22 Απρ 2017
Δημοσιεύσεις: 630

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 10 Μάρ 2021, 17:27:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

sps έγραψε:
αμορτισερ εμπρος πισω σε 206 μπαινουν απο:205/306/309/xsara/zx
Πισω μπαινουν και απο 106 με καποιο αντάπτορα.


Όσον αφορά τα 306, εξαρτάται από την έκδοση...
Όπως ανέφερα και παραπάνω από κάποια 306 μπαίνουν σε κάποια 206...

bomber έγραψε:
Γεια σας και απο εμενα και χαιρετισμος στα μελη του forum. Εχω ενα προβληματισμο και θα ηθελα τη βοηθεια σας. Προσφατα η αδερφη μου αγορασε ενα 206 1.4 σε π. καλη κατασταση για την ηλικια του (17 ) Ομως τα αμορτισερ και παρολο που ο προηγουμενος ιδιοκτ τα τοποθετησε σχετικα προσφατα (2019 δειχνει το τιμολογιο) δεν ικανοποιουν καθολου. Φυτιλια ειναι τα αμορτισερ. Φυτιλια.Πολλες φορες εχεις την εντυπωση οτι παει με τα ελατηρια το αμαξι και με τις σουστες. Υπαρχει περιπτωση να φταει κατι αλλο; Ποιο αμορτισερ πιστευτε οτι ταιριαζει στο 206 για καθημερινη χρηση. Ευχαριστω και εγω με τη σειρα μου να σας πω οτι ειμαι κατοχος ενος 407 1.8 lpg


για καθημερινή χρήση σε κάτι οικονομικό, αλλά να αντέξει χλμ μπορείς να δοκιμάσεις τα sachs... τα biltstein τα μαύρα και τα monroe προσωπικά δεν μου άντεξαν αρκετά χλμ...

(ΥΣ Επίσης bomber, όπως θα σου αναφέρουν και οι διαχειριστές, καλό θα ήταν να περάσεις από εδώ: Λίγα λόγια για εμάς.... (Ηλικία, ενδιαφέροντα, απασχόληση))


Live to Fly - Ride to Live

Hellas 4x4
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
bomber (jim)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 407 1.8

Ένταξη: 03 Μάρ 2021
Δημοσιεύσεις: 2

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 13 Μάρ 2021, 16:42:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ευχαριστω για την απαντηση ,Τελικα επιλεχθηκαν τα eurorepair και το αμαξι εχει βελτιωθει απιστευτα. Απορω γιατι δεν μπαινουν eurorepair ανταλλακτικα στα αυτοκινητα που πληρουν και καποιες σχετικες προδιαγραφες και πειραματιζομαστε στα αυτοκινητα μας με οτι να ειναι.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
christos_99 (Christos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.6 16V GTi + PUG 206 RC

Ένταξη: 14 Νοέ 2012
Δημοσιεύσεις: 431
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 13 Μάρ 2021, 19:47:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τα europair, ειναι τουρκικα. Εχει πεσει η ποιοτητα, εκ των εσω της Peugeot, λογο ανταγωνισμου, φθηνοτερες πρωτες υλες, εργατικα κλπ.

Εκ πρωτης αποψης, δεν εχει να λεει κατι αυτο. Πριν βγουν στην αγορα, εχουν περασει και καποιους απαραιτητους ελεγχους.
Ο χρονος ομως θα δειξει, αν τελικα αξιζε να θυσιαστει το επιπλεον 50ρικο, για ακριβοτερα aftermarket αμορτισερ, εφοσον στα περισσοτερα-ταχυκινητα ανταλλακτικα, πλεον δεν υπαρχουν γνησια peugeot


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1659s (PHP: 67% - SQL: 33%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on