PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

ΑΝΑΡΤΗΣΗ 206 Peugeot - Γεωμετρία

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
gp206 xs (Γιώργος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 14 Φεβ 2021
Δημοσιεύσεις: 3
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 14 Φεβ 2021, 20:01:00    Θέμα δημοσίευσης: ΑΝΑΡΤΗΣΗ 206 Peugeot - Γεωμετρία Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα σας. Είμαι καινούργιο μέλος στην ομάδα. Παρακολουθώτις συζητήσεις σας εδώ και λίγο καιρό και αποφάσισα να ενταχθώ στην ομάδα σας. Έχω ένα μεταχειρισμένο 206 xs peugeot 1.6 με "αξιοπρεπεστατα" χιλιόμετρα. Πρόσφaτα άλλαξα την ανάρτηση και τα ελατήρια του αυτοκινήτου. Μπροστά και πίσω. Η ανάρτηση και τα ελατήρια είναι απο την αντιπροσωπεία της Peugeot. Θα ήθελα την γνώμη σας εάν είναι λογικό το γεγονός ότι μετά την αλλαγή, η απόσταση της ρόδας απο το φτερό (μπροστά και πίσω) μεγάλωσε ?

Ευχαριστώ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Mono AEK (χρήστος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


rcz thp 156 ...και κατι παραπανω!

Ένταξη: 09 Ιούν 2014
Δημοσιεύσεις: 1050
Τόπος: Ιλιον

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 15 Φεβ 2021, 13:41:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

λογικο ειναι

τα παλια ελατηρια προφανως ειχαν "κατσει" με τα χρονια παραπάνω από το φυσιολογικό

σε σύντομο χρονικό διάστημα θα πέσει λίγο και το δικό σου
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
gp206 xs (Γιώργος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 14 Φεβ 2021
Δημοσιεύσεις: 3
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 15 Φεβ 2021, 18:46:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ευχαριστώ για την απάντηση. Αυτο που θέλω να ρωτήσω είναι γιατί ενω το αμάξωμα σηκώθηκε απο το έδαφος - ψύλωσε (και εδώ νομίζω ότι δεν μου φαίνεται), η απόσταση απο την ρόδα και τον θόλο, επίσης μεγάλωσε. Είναι σαν να μετακινήθηκαν όλα προς τα πάνω. Η εργοστασιακή ρύθμιση τι απόσταση δίνει απο την ρόδα και το θόλο ? Το αυτοκίνητο φόραγε την ανάρτηση Peugeot sport. Μήπως χρειάζετε και κάτι παραπάνω πέρα απο την ευθυγράμμιση που έγινε ?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Hellas4x4 (Antonis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 306 1.6 (16V) Champion (2000)

Ένταξη: 22 Απρ 2017
Δημοσιεύσεις: 630

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 15 Φεβ 2021, 21:05:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν φόραγε peugeot sport και τα άλλαξες σε απλή σειρά, είναι λογικό να ψήλωσε το αμάξι, αφού η πρώτη είναι πιο χαμηλή από την δεύτερη...

(ΥΣ Επίσης gp206 xs, όπως θα σου αναφέρουν και οι διαχειριστές, καλό θα ήταν να περάσεις από εδώ: Λίγα λόγια για εμάς.... (Ηλικία, ενδιαφέροντα, απασχόληση))


Live to Fly - Ride to Live

Hellas 4x4
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,0593s (PHP: 62% - SQL: 38%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on