PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 - Αλλαγή λεβιέ ταχυτήτων
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Φτιάξε το μόνος σου Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
nikos 206cc 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 16V

Ένταξη: 12 Μάρ 2010
Δημοσιεύσεις: 2005
Τόπος: thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 24 Ιούν 2010, 08:25:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

RoadRunner122 έγραψε:
Αυτό στο βίντεο δεν έχει καμιά σχέση μ'αυτό που ζήτησες. Αποφάσισε πρώτα τι θες και μετά πράττεις αναλόγως


Και αυτο θελει πυργο κ.τ.λ Question Αυτο οπως το βλεπω και χωρις να γνωριζω ακριβως τι εκανε μου φαινεται οτι δεν ασχοληθηκε με χτενα με εσοχες απλα εβαλε ενα καπακι γυρω-γυρω...Αυτο που σκεφτομαι να κανω ειναι απλα θεμα ομορφιας χωρις να χασει εξ'ολοκληρου την πρακτικοτητα του...να εχει δηλαδη ενα τονο χειροποιητου Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
reselie (Τασος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 1.6 GTI (8/2003)

Ένταξη: 07 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 635
Τόπος: Aθηνα / Λαμία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 24 Ιούν 2010, 08:40:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

nikos 206cc έγραψε:
RoadRunner122 έγραψε:
Αυτό στο βίντεο δεν έχει καμιά σχέση μ'αυτό που ζήτησες. Αποφάσισε πρώτα τι θες και μετά πράττεις αναλόγως


Και αυτο θελει πυργο κ.τ.λ Question Αυτο οπως το βλεπω και χωρις να γνωριζω ακριβως τι εκανε μου φαινεται οτι δεν ασχοληθηκε με χτενα με εσοχες απλα εβαλε ενα καπακι γυρω-γυρω...Αυτο που σκεφτομαι να κανω ειναι απλα θεμα ομορφιας χωρις να χασει εξ'ολοκληρου την πρακτικοτητα του...να εχει δηλαδη ενα τονο χειροποιητου Wink


Aυτο δεν θελει πυργο..το αλλο θελει πυργο για να δουλεψουν πιο λειτουργικα/σωστα τα χτενια..εφοσον βαλεις ενα καπακι γυρω γυρω με μια τρυπα στο κεντρο ποιος ο λογος για πυργο? εμενα παντως μου φαινεται μακραν πιο ασχημο ετσι απο την μαμα δερματινη φουσκα.... Exclamation


θα μου κλασεις την μιση θεσσαλια σε στρουγκες τιμονιερη της φακης
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nikos 206cc 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 16V

Ένταξη: 12 Μάρ 2010
Δημοσιεύσεις: 2005
Τόπος: thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 24 Ιούν 2010, 08:48:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

reselie έγραψε:
nikos 206cc έγραψε:
RoadRunner122 έγραψε:
Αυτό στο βίντεο δεν έχει καμιά σχέση μ'αυτό που ζήτησες. Αποφάσισε πρώτα τι θες και μετά πράττεις αναλόγως


Και αυτο θελει πυργο κ.τ.λ Question Αυτο οπως το βλεπω και χωρις να γνωριζω ακριβως τι εκανε μου φαινεται οτι δεν ασχοληθηκε με χτενα με εσοχες απλα εβαλε ενα καπακι γυρω-γυρω...Αυτο που σκεφτομαι να κανω ειναι απλα θεμα ομορφιας χωρις να χασει εξ'ολοκληρου την πρακτικοτητα του...να εχει δηλαδη ενα τονο χειροποιητου Wink


Aυτο δεν θελει πυργο..το αλλο θελει πυργο για να δουλεψουν πιο λειτουργικα/σωστα τα χτενια..εφοσον βαλεις ενα καπακι γυρω γυρω με μια τρυπα στο κεντρο ποιος ο λογος για πυργο? εμενα παντως μου φαινεται μακραν πιο ασχημο ετσι απο την μαμα δερματινη φουσκα.... Exclamation


Ναι ρε και μενα δεν μου φαινεται οτι θελει τοσο δουλεια για να γινει Confused Τωρα οσον αφορα το θεμα ομορφιας οπως ειπα περι ορεξεως....Αολα θελω να ειναι λιγο διαφορετικο απο το μαμα Smile
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
reselie (Τασος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 1.6 GTI (8/2003)

Ένταξη: 07 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 635
Τόπος: Aθηνα / Λαμία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 30 Ιούν 2010, 16:00:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φιλοι μου καλοι μου φιλου θα αποπειραθω σε λιγο να αφαιρεσω το εργοστασιακο Μπαλακιον του λεβιε...τραβαω απλα με δυναμη ή πρεπει να το στριψω κιολας?


θα μου κλασεις την μιση θεσσαλια σε στρουγκες τιμονιερη της φακης
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 30 Ιούν 2010, 16:21:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τραβάς και στρίβεις, είτε αριστερά, είτε δεξιά! Να ξέρεις είναι λίγο ζόρικο, και είναι περιττό να τονίσω πως θα το κάνεις με σβηστό το κινητήρα και θα πατάς και το συμπλέκτη με το πόδι όσο τραβάς/σμπρώχνεις...



Ελπίζω να ήρθε σε καλή κατάσταση το καινούριο... Black eye



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
reselie (Τασος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 1.6 GTI (8/2003)

Ένταξη: 07 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 635
Τόπος: Aθηνα / Λαμία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 30 Ιούν 2010, 16:32:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ωραια το "επιασα" ...οποτε η θεωρια εχει ως εξης:
1) σβηνουμε κινητηρα ,παταμε συμπλεκτη
2) τραβαμε και στριβουμε με ζορι
3) βγαινει ο λεβιες αισιως ή καταληγουμε μονοφθαλμοι Cyclops
Η πραξη μενει για το βραδυ Cool


θα μου κλασεις την μιση θεσσαλια σε στρουγκες τιμονιερη της φακης
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 07 Ιούλ 2010, 14:28:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

χθες παντος με τον nikos206cc που προσπαθουσαμε 3 ατομα να βγαλουμε το ασημενιο πόμολο δεν τα καταφεραμε. το δερμα απο κατω το βγαλαμε αλλα το πομολο οσο και να τραβουσαμε στριβαμε δεν εβγαινε. μηπως να δοκιμάσουμε με το πανι και το σφυράκι οπως εγραψε καποιος πιο πριν? Crying or Very sad Confused


Spritmonitor.de LPG
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
reselie (Τασος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 1.6 GTI (8/2003)

Ένταξη: 07 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 635
Τόπος: Aθηνα / Λαμία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 07 Ιούλ 2010, 14:53:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγω το εβγαλα-εβαλα πανω απο 5 φορες...τελικα ειναι αρκετα ευκολο...! στριβεις με δυναμη(δεξια το εκανα εγω) και μολις στριψει τραβας προς τα πανω με δυναμη και υπομονετικα και βγαινει...!


θα μου κλασεις την μιση θεσσαλια σε στρουγκες τιμονιερη της φακης
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Blue Cub (Δημοσθενης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206CC 1.6 (16V) 2002

Ένταξη: 27 Νοέ 2015
Δημοσιεύσεις: 460
Τόπος: Αθηνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 14 Ιαν 2016, 10:53:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οι λεβιέδες ηταν ιδιοι με τα 206 και στα cc ως προς την αφαιρεση του πόμολου τους;
Εμενα στο cc του '02 εχει μεταλλικο πομολο (τοτε sport pack, μετα μπηκε στον στανταρ εξοπλισμο) και ενώ θελω να το αλλαξω δεν είμαι σιγουρος ότι θα τα καταφερω χωρις να καταστρεψω κατι.
Εχω διαβασει και δει βιντεο. Αλλοι λενε βαλε ολη σου τη δυναμη και τραβα καθως στριβεις σριστερα. Αλλοι λενε στριψε πρωτα προς τα αριστερα και μετα τραβα. Αλλοι το διχνουν σα να είναι βιδωτο. Αλλοι εχουν φτασει να το πριονιζουν!
Επειδή δε θελω να στραβωσω ή να σπασω τιποτα (γιατι ότι αλλαγη και να κανω στο αμαξι θελω να είναι και αντιστρεψιμη στην αρχικη της μορφη), είναι καποιος απολυτα σιγουρος για την ορθη διαδικασια αφαιρεσης πόμολου ταχυτήτων σε cc;


4 οι μεγάλες αγάπες μου. 2 κοπέλες. 2 αμάξια.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Snap5 (Παναγιώτης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 206 1.4 Dynamic (2005)

Ένταξη: 22 Φεβ 2007
Δημοσιεύσεις: 263
Τόπος: Καλαμάτα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 26 Ιαν 2016, 08:09:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν είναι και καμιά επιστήμη, τα πράγματα είναι απλά:
https://www.youtube.com/watch?v=Q4xpdaDr-5g
ή
https://www.youtube.com/watch?v=rAMdesr6xpA
Βιδωτός πάντως δεν είναι Wink


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Blue Cub (Δημοσθενης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206CC 1.6 (16V) 2002

Ένταξη: 27 Νοέ 2015
Δημοσιεύσεις: 460
Τόπος: Αθηνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 26 Ιαν 2016, 09:33:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναι τα ειχα βρει τα βιντεο.

Αφου το τραβηξω δεν ξερω τι θα δω από κατω.
Θα εχει αυτόν τον λαιμο που βλεπω σε διαφορους;

Ή θα είναι δυο κομματια και θα θελει περαιτέρω λυσιμο;
Σκοπευω να βαλω πομολο με τετοια συναρμολογηση.

Στην τελικη, όταν περασω από Θεα, θα μπουμε να τραβήξουμε ολοι μαζι! Laughing



4 οι μεγάλες αγάπες μου. 2 κοπέλες. 2 αμάξια.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Snap5 (Παναγιώτης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 206 1.4 Dynamic (2005)

Ένταξη: 22 Φεβ 2007
Δημοσιεύσεις: 263
Τόπος: Καλαμάτα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 27 Ιαν 2016, 13:24:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

https://www.youtube.com/watch?v=4d72GPEZHPw
Βασικά στο παραπάνω βίντεο δείχνει ότι πρέπει να τον στρίψεις ελαφρώς προς τα δεξιά για να ξεκουμπώσει. Λογικά από κάτω θα έχει αυτό το κομμάτι που γράφεις για να μπορεί να κλειδώσει
Στην τελική, αν δεν βρεθεί κάποιος άλλος από το forum να σε βοηθήσει, πήγαινε σε ένα συνεργείο. Εκεί θα σου περάσουν και τον νέο λεβιέ να ξεμπερδεύεις.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
gramacar (Γιάννης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 28 Σεπ 2005
Δημοσιεύσεις: 15

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 03 Σεπ 2016, 14:12:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Υπάρχει περίπτωση να βρω κάπου τον λεβιέ ταχυτήτων από αλουμίνιο που φόραγαν κάποια 206cc? Yποθέτω ότι μπαίνει και στο απλό 206 1.4 16v.
Πάντως στο ebay δεν υπάρχει κάτι.

Και κάτι άσχετο. Το επόμενο το έχει δοκιμάσει κανείς? Πως σας φαίνεται σαν ιδέα και εμφανισιακά?

http://www.ebay.co.uk/itm/PEUGEOT-206-207-CITROEN-C2-HEATER-AIR-CON-CONTROL-KNOBS-UPGRADE-IN-BLACK-CHROME-/112097945515?hash=item1a198ee7ab:g:cwoAAOSw~oFXNLyY
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TopGear (Χρήστος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 8V (2000) no more

Ένταξη: 03 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 993
Τόπος: Pole Position

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 03 Σεπ 2016, 14:56:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

gramacar έγραψε:
Υπάρχει περίπτωση να βρω κάπου τον λεβιέ ταχυτήτων από αλουμίνιο που φόραγαν κάποια 206cc? Yποθέτω ότι μπαίνει και στο απλό 206 1.4 16v.
Πάντως στο ebay δεν υπάρχει κάτι.

Και κάτι άσχετο. Το επόμενο το έχει δοκιμάσει κανείς? Πως σας φαίνεται σαν ιδέα και εμφανισιακά?

http://www.ebay.co.uk/itm/PEUGEOT-206-207-CITROEN-C2-HEATER-AIR-CON-CONTROL-KNOBS-UPGRADE-IN-BLACK-CHROME-/112097945515?hash=item1a198ee7ab:g:cwoAAOSw~oFXNLyY


Αν εννοείς το ασημένιο που έχει ποσταριστεί πιο πάνω, πιθανώς να υπάρχει σε κάποια αντιπροσωπεία με ανταλλακτικά. Το είχα βάλει και στο δικό μου το 2009, κόστιζε κάπου 40-45 ευρώ.


My main problem with the Porsche 992 Turbo S is that I cannot afford it.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
gramacar (Γιάννης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 28 Σεπ 2005
Δημοσιεύσεις: 15

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 03 Σεπ 2016, 17:09:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

TopGear έγραψε:

Αν εννοείς το ασημένιο που έχει ποσταριστεί πιο πάνω, πιθανώς να υπάρχει σε κάποια αντιπροσωπεία με ανταλλακτικά. Το είχα βάλει και στο δικό μου το 2009, κόστιζε κάπου 40-45 ευρώ.


Ακριβώς αυτό εννοώ ευχαριστώ. Το περίμενα ότι θα κάνει τόσο πολύ για αυτό το κοίταγα στο ebay αλλά δυστυχώς δεν υπάρχει. Ίσως πρέπει να κοιτάξω στα μεταχειρισμένα. Το καλοκαίρι δεν θα έχει θέμα με την ζέστη όταν το χτυπάει ήλιος? Θα πιάνεται?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TopGear (Χρήστος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 8V (2000) no more

Ένταξη: 03 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 993
Τόπος: Pole Position

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 03 Σεπ 2016, 17:59:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

gramacar έγραψε:
TopGear έγραψε:

Αν εννοείς το ασημένιο που έχει ποσταριστεί πιο πάνω, πιθανώς να υπάρχει σε κάποια αντιπροσωπεία με ανταλλακτικά. Το είχα βάλει και στο δικό μου το 2009, κόστιζε κάπου 40-45 ευρώ.


Ακριβώς αυτό εννοώ ευχαριστώ. Το περίμενα ότι θα κάνει τόσο πολύ για αυτό το κοίταγα στο ebay αλλά δυστυχώς δεν υπάρχει. Ίσως πρέπει να κοιτάξω στα μεταχειρισμένα. Το καλοκαίρι δεν θα έχει θέμα με την ζέστη όταν το χτυπάει ήλιος? Θα πιάνεται?


Δεν πιάνεται, θέλει λίγα λεπτά για να μπορείς να το ακουμπήσεις. Να ανοίξεις παράθυρα ή να βάλεις κλιματισμό καλύτερα. Μέχρι τότε, το ακουμπάς "μερικώς" και απαλά και κυρίως αλλάζεις ταχύτητες από το πλαστικό ακριβώς από κάτω από τη μπίλια.


My main problem with the Porsche 992 Turbo S is that I cannot afford it.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Blue Cub (Δημοσθενης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206CC 1.6 (16V) 2002

Ένταξη: 27 Νοέ 2015
Δημοσιεύσεις: 460
Τόπος: Αθηνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 05 Σεπ 2016, 08:54:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

gramacar έγραψε:
TopGear έγραψε:

Το καλοκαίρι δεν θα έχει θέμα με την ζέστη όταν το χτυπάει ήλιος? Θα πιάνεται?


Δεν πιάνεται, θέλει λίγα λεπτά για να μπορείς να το ακουμπήσεις. Να ανοίξεις παράθυρα ή να βάλεις κλιματισμό καλύτερα. Μέχρι τότε, το ακουμπάς "μερικώς" και απαλά και κυρίως αλλάζεις ταχύτητες από το πλαστικό ακριβώς από κάτω από τη μπίλια.


Αυτον εχω. Σκουρα θα τα βρεις αν εχεις να κανεις πολλες μανουβρες για ξεπαρκαρισμα, αλλιως μια χαρα τα καταφερνεις ακομα κι αν καιει. Προβλημα θα εχεις αν εισαι απο τα ατομα που οδηγουν με το χερι στο λεβιε.


4 οι μεγάλες αγάπες μου. 2 κοπέλες. 2 αμάξια.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
nido (Νίκος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 2.0 RC (2005)

Ένταξη: 10 Δεκ 2004
Δημοσιεύσεις: 662

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 16 Αύγ 2020, 04:43:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πέρα από το ότι ζεσταίνεται αν έχεις το αμάξι όλη μέρα στον ήλιο, πώς σας φαίνεται κάτι τέτοιο, από μασίφ αλουμίνιο στον τόρνο, με τρύπα Φ13.5mm/Φ17mm και αυλάκια από κάτω για να μπαίνει σφηνωτό στο πλαστικό που φοριέται κι ο ορίτζιναλ λεβιές του 206/207/κλπ και να ασφαλίζει με τυφλή allen;

Είπαμε να φτιάξουμε για το RC μου αφού μετά από 15 χρόνια ράγισε το πλαστικό κάτω από τη "μπίλια", αν υπάρχει ενδιαφέρον μπορούμε να φτιάξουμε κι άλλα.






Curse Of The Traveller
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
TopGear (Χρήστος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 8V (2000) no more

Ένταξη: 03 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 993
Τόπος: Pole Position

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 16 Αύγ 2020, 15:52:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

nido έγραψε:
Πέρα από το ότι ζεσταίνεται αν έχεις το αμάξι όλη μέρα στον ήλιο, πώς σας φαίνεται κάτι τέτοιο, από μασίφ αλουμίνιο στον τόρνο, με τρύπα Φ13.5mm/Φ17mm και αυλάκια από κάτω για να μπαίνει σφηνωτό στο πλαστικό που φοριέται κι ο ορίτζιναλ λεβιές του 206/207/κλπ και να ασφαλίζει με τυφλή allen;

Είπαμε να φτιάξουμε για το RC μου αφού μετά από 15 χρόνια ράγισε το πλαστικό κάτω από τη "μπίλια", αν υπάρχει ενδιαφέρον μπορούμε να φτιάξουμε κι άλλα.





Πολύ ωραίο, αλλά πρέπει να είσαι ο Magneto να το μετακινείς τηλεπαθητικά όταν οδηγείς και έχει ζέστη.

Laughing Laughing Laughing

Άμα καίει, δε μπορείς να το πιάσεις και από το "λαιμό" της μπίλιας, που στον κλασσικό λεβιέ αλουμινίου, είναι πλαστικός τουλάχιστον και μέχρι να κρυώσει λίγο η καμπίνα, οδηγείς αλλάζοντας ταχύτητες κάπως έτσι.

Σα σχέδιο όμως φοβερό.


My main problem with the Porsche 992 Turbo S is that I cannot afford it.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nido (Νίκος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 2.0 RC (2005)

Ένταξη: 10 Δεκ 2004
Δημοσιεύσεις: 662

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 16 Αύγ 2020, 17:15:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν έχω μετρήσει πόσους βαθμούς φτάνει αν το αφήσεις σε ντάλα ήλιο και πας για μπάνιο (θα το κάνω κάποια στιγμή) αλλά για όσους έχουν ευαίσθητα χεράκια υπάρχουν λύσεις, όπως αυτή εδώ:



Laughing Wink


Curse Of The Traveller
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Φτιάξε το μόνος σου Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2
Σελίδα 2 από 2

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,3473s (PHP: 90% - SQL: 10%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on