PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Peugeot 307

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
daras 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


307

Ένταξη: 12 Ιούν 2019
Δημοσιεύσεις: 15

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 15 Ιούν 2020, 08:45:12    Θέμα δημοσίευσης: Peugeot 307 Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλημερα,

Εχω ενα Peugeot 307 1.4 75cc toy 2001
Οταν κατεβαζω ταχυτητα απο 2-3 η βαζω κενο σβηνει το αυτοκινητο

Ο μηχανικος ειχε προτεινει να αλλαξουμε πεταλουδα και μοτερ γκαζιου, το καναμε αλλα το προβλημα παρεμεινε.

Τωρα λεει μαλλον ειναι αισθητητρας ταχυτητας γνωριζεται εαν ειναι ο αισθητηρας που ειναι στο σασμαν η κατι αλλο ?

Και τι κοστος εχει ?

Να μην αλλαζω τα παντα και τελικα δεν γινεται τιποτα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Hellas4x4 (Antonis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 306 1.6 (16V) Champion (2000)

Ένταξη: 22 Απρ 2017
Δημοσιεύσεις: 630

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 15 Ιούν 2020, 13:03:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μπορεί να είναι αυτό που σου είπε ο μηχανικός σου, αλλά αν δεν θες να πας ψάχνοντας, η αντιπροσωπεία είναι μάλλον μονόδρομος...


Live to Fly - Ride to Live

Hellas 4x4
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
daras 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


307

Ένταξη: 12 Ιούν 2019
Δημοσιεύσεις: 15

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 15 Ιούν 2020, 14:08:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αλλο ειναι μοτερ γκαζιου και αλλο αισθητηρας ταχυτητας ?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 15 Ιούν 2020, 16:59:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ο αισθητήρας ταχύτητας είναι πάνω στο σασμάν ναι. Μαζί με το βηματικό ρελαντί (ή μοτεράκι ρελαντί) είναι κλασικός ύποπτος για την συμπεριφορά που έχεις. Τα άλλα δεν ξέρω γιατί τα αλλάξατε (τι είναι το μοτέρ γκαζιού;).


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
christos_99 (Christos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.6 16V GTi + PUG 206 RC

Ένταξη: 14 Νοέ 2012
Δημοσιεύσεις: 431
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 15 Ιούν 2020, 18:45:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ματι στροφαλου θελει το αμαξι, ειναι κουμπωμενος στο σασμαν, στο μερος του βολαν, απο την μερια του ψυγειου.
Το εχω παθει κι εγω στο 206 και στο 307 του πατερα.

Ισως να εννοουμε τον ιδιο αισθητηρα, αν ο μηχανικος σου λεει τον αισθητηρα στροφαλου, σαν αισθητηρα ταχυτητας.
Αλλα εκεινος ειναι για την ενδειξη χλμ στο κοντερ, καμια σχεση με αυτον που λεω εγω.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
daras 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


307

Ένταξη: 12 Ιούν 2019
Δημοσιεύσεις: 15

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 17 Ιούν 2020, 08:29:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

christos_99 έγραψε:
Ματι στροφαλου θελει το αμαξι, ειναι κουμπωμενος στο σασμαν, στο μερος του βολαν, απο την μερια του ψυγειου.
Το εχω παθει κι εγω στο 206 και στο 307 του πατερα.

Ισως να εννοουμε τον ιδιο αισθητηρα, αν ο μηχανικος σου λεει τον αισθητηρα στροφαλου, σαν αισθητηρα ταχυτητας.
Αλλα εκεινος ειναι για την ενδειξη χλμ στο κοντερ, καμια σχεση με αυτον που λεω εγω.


Ξερεις τι παιζει απο τιμες για αυτο ?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
christos_99 (Christos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.6 16V GTi + PUG 206 RC

Ένταξη: 14 Νοέ 2012
Δημοσιεύσεις: 431
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 17 Ιούν 2020, 18:09:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γυρω στα 15 ευρω απο κοινο καταστημα ανταλλακτικων. (ελτρεκκα-σκαζικη-ιαπωνικη κλπ κλπ) Wink

Αγορασε το και αλλαξε το μονος, ειναι πολυ ευκολο, δεν αξιζει ουτε μπρος να βαλεις να πας μεχρι συνεργειο

https://www.youtube.com/watch?v=5QZ2nepFquU


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,0916s (PHP: 73% - SQL: 27%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on