PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Φανάρια 207 Γείωση

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
DimitrisK207 (Dburn)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


207 THP

Ένταξη: 16 Σεπ 2019
Δημοσιεύσεις: 7

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 01 Ιούν 2020, 10:29:53    Θέμα δημοσίευσης: Φανάρια 207 Γείωση Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα στην παρέα,

θα ήθελα τα φώτα σας σε ένα ηλεκτρολογικό θεματάκι σχετικά με τα πίσω φανάρια του 207. Το αριστερό μου φανάρι είχε μια έξτρα γείωση, επειδή από ότι μου είπαν είχε καεί το ένα πινάκι της γείωσης στη φύσα που έβγαινε από το αμάξι και ο προηγούμενος αντί να αλλάξει όλο το φυσάκι τράβηξε ένα καλώδιο έξτρα και έβαλε γείωση στο φανάρι καταργώντας την υπάρχουσα που είχε καεί.

ΕΡΩΤΗΣΗ: Αν μπει νέο φυσάκι που βγαίνει από το αμάξι, το φανάρι που έχει ένα καλώδιο να κρέμεται που ήταν της γείωσης, τώρα τι το κάνουμε? Η φύσα του φαναριού είναι κομπλέ, η φύσα που κούμπωνε είχε θέμα.

Ευχαριστώ πολύ Very happy
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Soultanos THP 
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


207 THP

Ένταξη: 21 Οκτ 2018
Δημοσιεύσεις: 54

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 01 Ιούν 2020, 19:01:16    Θέμα δημοσίευσης: Re: Φανάρια 207 Γείωση Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

DimitrisK207 έγραψε:
Καλησπέρα στην παρέα,

θα ήθελα τα φώτα σας σε ένα ηλεκτρολογικό θεματάκι σχετικά με τα πίσω φανάρια του 207. Το αριστερό μου φανάρι είχε μια έξτρα γείωση, επειδή από ότι μου είπαν είχε καεί το ένα πινάκι της γείωσης στη φύσα που έβγαινε από το αμάξι και ο προηγούμενος αντί να αλλάξει όλο το φυσάκι τράβηξε ένα καλώδιο έξτρα και έβαλε γείωση στο φανάρι καταργώντας την υπάρχουσα που είχε καεί.

ΕΡΩΤΗΣΗ: Αν μπει νέο φυσάκι που βγαίνει από το αμάξι, το φανάρι που έχει ένα καλώδιο να κρέμεται που ήταν της γείωσης, τώρα τι το κάνουμε? Η φύσα του φαναριού είναι κομπλέ, η φύσα που κούμπωνε είχε
Ευχαριστώ πολύ Very happy
καλησπέρα φίλε.μου το προβλημα με την κακη γείωση στα πισω φαναρια τνο 207 και οχι μονο ειναι γνωστη. Και το 90% είναι με έξτρα καλώδιο τοποθετημένο στην πλακέτα του φαναριου. Απ'την στιγμή που το δες ξανά όπως της μάνας του θες ένα φις με καλά pin με μπόλικο άκρω οστε να έχεις περιθώρια για κόψε ραψε . Ένα καλαι κολλητηρι θερμοσυστελομενο μονότικη ταινία. Και είσαι έτοιμος αν πιάνουν τα χέρια σου δεν ειναι κα4ι Laughing



image hosting free
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
DimitrisK207 (Dburn)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


207 THP

Ένταξη: 16 Σεπ 2019
Δημοσιεύσεις: 7

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 01 Ιούν 2020, 19:13:22    Θέμα δημοσίευσης: Re: Φανάρια 207 Γείωση Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φίλε μου αρχικά σε ευχαριστώ για την άμεση βοήθεια! Έχω αντικαταστήσει το φις της μάνας του, το θέμα μου είναι τι θα κάνω αυτό το έξτρα καλώδιο που είναι τοποθετημένο στην πλακέτα του φαναριού, αφού τώρα το φις έχει την γείωση κομπλέ.
Απλά θέλω να το κουμπώσω στη φύσα της πλακέτας του φαναριού, αλλά το παλιό καλώδιο γείωσης στην πλακέτα τι το κάνω?(Αυτή τη στιγμή κρέμεται από το φανάρι η φύσα του και ένα καλώδιο)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Soultanos THP 
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


207 THP

Ένταξη: 21 Οκτ 2018
Δημοσιεύσεις: 54

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 01 Ιούν 2020, 19:23:51    Θέμα δημοσίευσης: Re: Φανάρια 207 Γείωση Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

DimitrisK207 έγραψε:
Φίλε μου αρχικά σε ευχαριστώ για την άμεση βοήθεια! Έχω αντικαταστήσει το φις της μάνας του, το θέμα μου είναι τι θα κάνω αυτό το έξτρα καλώδιο που είναι τοποθετημένο στην πλακέτα του φαναριού, αφού τώρα το φις έχει την γείωση κομπλέ.
Απλά θέλω να το κουμπώσω στη φύσα της πλακέτας του φαναριού, αλλά το παλιό καλώδιο γείωσης στην πλακέτα τι το κάνω?(Αυτή τη στιγμή κρέμεται από το φανάρι η φύσα του και ένα καλώδιο)
μπορείς να βγάλεις μια φωτογραφία;



image hosting free
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1212s (PHP: 67% - SQL: 33%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on