PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 - Οβαλ ηχεία στην εταζιέρα
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 26 Ιούν 2004, 12:35:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μήπως το παληκάρι μιλάει για 4πορτο? Για το 2πορτο είναι 16,5" μπρος και 13" πίσω σίγουρα! Wink



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
manaros (manos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 GT(mini)

Ένταξη: 02 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 539
Τόπος: Χαιδαρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 27 Ιούν 2004, 12:42:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

και γω τετραπορτο εχω και εχουμε τις ιδιες διαστασεις .ισως απλα να μπερδεψε τα μπροστα και να νομιζε πως ηταν 13αρια.


207 project Mini
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vini (Nick)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


*** Groupe PSA ***

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 3374
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 29 Απρ 2020, 16:33:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Υπάρχει κανείς ακόμη με 206; Laughing

Τα έφτυσε το ένα εργασιακό ηχείο μπροστά.

Έχω στην αποθήκη μου ένα αχρησιμοποίητο ζευγάρι Alpine SX 1725S 16,5cm
https://www.e-shop.gr/alpine-sxe-1725s-220w-40rms-2-way-speakers-p-PER.659287

Τι λέτε μπαίνει στις πόρτες;;;

Λέω να το συνδυάσω με οβάλ 6Χ9 στην εταζέρα. Κάποια πρόταση για οβάλ μέχρι 100euro;;;;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
christos_99 (Christos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.6 16V GTi + PUG 206 RC

Ένταξη: 14 Νοέ 2012
Δημοσιεύσεις: 431
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 29 Απρ 2020, 18:00:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τα μπροστα σου, αφου ειναι 16.5cm θεωρω θα μπαινουν κανονικα, εγω με λιγο πατεντα χωρεσα 17cm!

Για πισω, ειχα βαλει περιπου το 2012 οταν πηρα το αυτοκινητο κατι παμφθηνα sony xplod(σιγουρα κατω απο 100 ευρω). 340W max - 80rms αν θυμαμαι σωστα. Τα πρωτα χρονια τα ειχα σκετα συνδεδεμενα με το ραδιο, πολυ καλος ηχος, μετα εβαλα κι εναν ενισχυτη που μου εδωσε φιλος οταν πουλησε το αμαξι του και παιζουν ακομα μεχρι σημερα πεντακαθαρα!

Σιγουρα δεν ειναι για ταρζανιες, στην δυνατη ενταση παραμορφονουν, αλλα για καποιον που θελει απλα να ακουει καθαρα μουσικη στο ταξιδακι, ειναι πολυ τιμια για τα λεφτα τους!

Και σημερα αν εψαχνα, παλι απο την σειρα sony xplod θα εβαζα


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vini (Nick)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


*** Groupe PSA ***

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 3374
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 29 Απρ 2020, 18:56:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και εγώ νομίζω ότι θα μπαίνουν. Τα είχα πάρει για τις πίσω πόρτες ενός Fiat Panda αλλά τελικά δεν τα έβαλα και μου έμειναν.

Οπότε ευκαιρεία είναι να τα βάλω στο 206 μπροστά. Θα πάω σε ένα μαγαζί και θα τους πω να μου βάλουν στην εταζέρα και ένα ζευγάρι οβάλ για να ρίξω εκεί τον περισσότερο ήχο. Αν ρίξω ήχο μπροστά και ειδικά μπάσο βλέπω να διαλύονται οι πόρτες και να τρίζουν όλα μετά... Laughing

Θα αγοράσω και μία εταζέρα από car.gr για να κάνω μία πατέντα για να μην στραβώσει και να μην αρχίσει να χορεύει. Το είχα κάνει και σε άλλο αυτοκίνητο και είχε πολύ καλό αποτέλεσμα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
jimakos205 (jim)
Μέλος
Μέλος


peugeot 205 1.9 cti

Ένταξη: 03 Μάρ 2008
Δημοσιεύσεις: 114

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 03 Μάϊ 2020, 16:40:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

στο panda με πατεντα φανταζομαι θα τα βαζες γιατι αποκλειεται να παιρνει 16,5 αρια...επισης το σωστο ειναι ο ηχος να ερχεται απο τα μπροστα ηχεια οποτε εγω θα προτεινα να βαλεις πρωτα τα μποστινα ,σωστα ομως,να δεις αν σε ικανοποιουν κ μετα βλεπεις.Θα σου προτεινουν λυσεισ κ στο μαγαζι που θα πας
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vini (Nick)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


*** Groupe PSA ***

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 3374
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 03 Μάϊ 2020, 16:55:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και όμως το Panda έπαιρνε 16,5 μπρος-πίσω.
Αναφέρομαι στο Panda 169, 2004-2012.

Είχα πάρει όλο το set μπρος/πίσω από ebay για να κουμπώσουν εύκολα. Αλλά τα πίσω δεν τα έβαλα και μου έμειναν.

Και εγώ σκέφτομαι να βάλω μόνο τα μπροστινά αλλά δεν θέλω να πάω σε μαγαζί με τα Alpine μόνο για τοποθέτηση. Οπότε σκέφτηκα μήπως τα συνδυάσω με ηχεία στην εταζέρα.

Από την άλλη σκέφτομαι ότι αν βάλω άλλα ηχεία μπροστά θα μου μείνουν τα Alpine στην αποθήκη. Μπέρδεμα...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
jimakos205 (jim)
Μέλος
Μέλος


peugeot 205 1.9 cti

Ένταξη: 03 Μάρ 2008
Δημοσιεύσεις: 114

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 03 Μάϊ 2020, 17:17:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

δεν ειναι αναγκη να πας σε ειδκο καταστημα παντως κ το συνεργειο που το πας μια χαρα θα στα βαλει
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vini (Nick)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


*** Groupe PSA ***

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 3374
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 03 Μάϊ 2020, 19:06:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δίκιο έχεις. Δεν μου έκοψε πριν ένα μήνα που το πήγα για service να πάρω και τα ηχεία μαζί.

Τις επόμενες μέρες θα το ψάξω το θέμα γιατί το ηχείο του συνοδηγού τσιρίζει αρκετά και μου έχει φάει τα αυτιά. Άλλαξα και πηγή για να δω μήπως εκεί ήταν το πρόβλημα, αλλά δεν...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2
Σελίδα 2 από 2

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,0997s (PHP: 70% - SQL: 30%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on