PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

207 16αρι, ατμοσφαιρα η τουρμπο?

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Τεχνικές - Μηχανολογικές Συζητήσεις Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
manousos4 (kwstis)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


306 1.6 8v xs

Ένταξη: 23 Ιαν 2016
Δημοσιεύσεις: 21

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 06 Μάρ 2020, 22:24:55    Θέμα δημοσίευσης: 207 16αρι, ατμοσφαιρα η τουρμπο? Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλησπερα παιδια,οτι λεει και η ετικετα.
σκεφτομαι για αγορα του και θελω γνωμες.μοντελο 07-08 κοντα στα 5χιλιαρικα
16αρι ατμοσφαιρα 120 αλογα η εκδοση rallye?
μιας και παιζουν στα ιδια λεφτα σχεδον τι να προτιμησω καλυτερα?
καταναλωση και αξιοπιστια?
φιλος πηρε gt εκδοση και μου λεει οτι ειναι κοντα στα 7λιτρα μικτο αν και με αρκετα προβληματα στο μοτερ.
σε διαφορα σαιτ βλεπω καταναλωσεις 7 με 8μικτο σε ραλυ και 6.5 με 7 για το 120αρι. τι να πιστεψω? ευχαριστω.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Hellas4x4 (Antonis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 306 1.6 (16V) Champion (2000)

Ένταξη: 22 Απρ 2017
Δημοσιεύσεις: 630

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 10 Μάρ 2020, 15:19:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Άποψη, αλλά χωρίς προσωπική εμπειρία...
Δεν θα αγόραζα το μοντέλο με τα μοτέρ της BMW...
Έχω ακούσει πολλά προβλήματα και έχω δει ακόμα περισσότερα...


Live to Fly - Ride to Live

Hellas 4x4
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
manousos4 (kwstis)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


306 1.6 8v xs

Ένταξη: 23 Ιαν 2016
Δημοσιεύσεις: 21

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 11 Μάρ 2020, 22:21:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

δεν βοηθηαει ομως αυτο.κατι παραπανω?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
christos_99 (Christos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.6 16V GTi + PUG 206 RC

Ένταξη: 14 Νοέ 2012
Δημοσιεύσεις: 431
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 12 Μάρ 2020, 10:43:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?t=30427

http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?t=29659


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
manousos4 (kwstis)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


306 1.6 8v xs

Ένταξη: 23 Ιαν 2016
Δημοσιεύσεις: 21

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 12 Μάρ 2020, 16:00:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

με αυτα που διαβασα τουρμπο δεν....
να κοιταξω το 16αρι με τα 120 ατμο η εχει και αυτο σοβαρα θεματα? οσο εχω ψαξει δεν εχω βρει κατι.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
christos_99 (Christos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.6 16V GTi + PUG 206 RC

Ένταξη: 14 Νοέ 2012
Δημοσιεύσεις: 431
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 12 Μάρ 2020, 17:08:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

χωρις να θελω να σε απογοητευσω, το 16αρι ατμο με τα 120, παιζει να εχει περισσοτερα θεματα αξιοπιστιας, απ οτι το τουρμπο...


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
manousos4 (kwstis)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


306 1.6 8v xs

Ένταξη: 23 Ιαν 2016
Δημοσιεύσεις: 21

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 12 Μάρ 2020, 19:36:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Να υποθέσω τα κλασικά με τα μοτέρ tuv η κάτι άλλο? Αυτό δεν το φορούσαν και τα 307?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
christos_99 (Christos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.6 16V GTi + PUG 206 RC

Ένταξη: 14 Νοέ 2012
Δημοσιεύσεις: 431
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 13 Μάρ 2020, 09:50:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τα πολυ πρωτα 207 παραγωγης μεχρι το 08' αν θυμαμαι καλα, ειχαν τον κλασσικο tu5 οπως του 307 που λες με τα 110hp.
Τα επομενα ειχαν εναν 16V με μεταβλητο χρονισμο και 120hp, ο οποιος εαν το αυτοκινητο ειναι και παραγωγης του 11' και μετα, λογω υψηλων ρυπων εχει ενα τρελο νουμερο στα τελη κυκλοφοριας


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
geo106xs (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 106 s16 (2000)

Ένταξη: 26 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 1139

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 14 Μάρ 2020, 15:02:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ο ατμοσφαιρικος ep3 ειχε τρελα θεματα, τα οποια δε γνωριζω αν διορθωθηκαν ποτε, ο χρονισμος ηταν κοινο προβλημα με την turbo εκδοση, ενω ο ατμοσφαιρικος ειχε και προβλημα με τις εδρες των βαλβιδων οι οποιες ξεκολλουσαν απο την κεφαλη...επισης σε αυτοκινητα που δεν αλλαζαν λιπαντικο με σωστο ιξωδες κολλαγε και ο μηχανισμος του μεταβλητου βυθισματος, βεβαια εδω δε φταιει ο κινητηρας. Πολυ πιθανο να υπαρχουν και αλλα προβληματα, αν και νομιζω τα παραπανω αρκουν για να σε βοηθησουν στην ενδεχομενη αγορα τετοιου αυτοκινητου Laughing


....Αλλοτινές μου εποχές...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
manousos4 (kwstis)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


306 1.6 8v xs

Ένταξη: 23 Ιαν 2016
Δημοσιεύσεις: 21

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 14 Μάρ 2020, 18:32:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μπρος γκρεμος και πισω ρεμα δλδ.αν και με τρωει να παρω τουρμπατο να βγαλω το αποθημενο θα προτιμησω ατμοσφαιρα για πιο αξιοπιστια. το αμαξι το ειδα φοραει το παλιο μοτερ (ακα 307) οποτε 110αλογα,τιμιο οπως ειπε ο μαστορας αν και θελει μαζεματα οπως λαδακι στο ψευτοκαπακο και μια βαση αμορτισερ. χαωδες διαφορα απο το gt φιλου στο γκαζι βεβαια.
στα 4000ευρω τελη του 07 με 140000χλμ πως το βλεπετε? εμφανισιακα ειναι σαν ραλλυ και πρεπει να φοραει χαμηλωτερα ελατηρια απο πιο γρηγορο πεζο μιας και δεν χτυπαει καθολου με τα 17αρια.( hr μαυρα)
ξεπερναει βεβαια το ποσα κοροιδα υπαρχουν ακομα στις μερες μας που με ενα προγραμμα ενα βαρελακι και τελικο εξατμισης με βγαλμενο τον μεσαιο λενε 30αλογα παραπανω ετσι του το πουλησαν.ξερουμε τι συμπιεση επαιζαν μαμα αυτα να κανω ενα μετρημα?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 14 Μάρ 2020, 22:03:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

το τουρμπο ειναι πολυ πιοα αξιοπιστο και πιο οικονομικο ειδηκα αν κνησαι εκτος αστικου κυκλου μιας και η καροτσα του 207 δεν ειναι και απο τις πιο ελαφρυες!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
manousos4 (kwstis)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


306 1.6 8v xs

Ένταξη: 23 Ιαν 2016
Δημοσιεύσεις: 21

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 14 Μάρ 2020, 22:48:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

δουλευω κυριως πολη, αλλα και αλλιως να ηταν με τα θεματα του thp δε μπαινω σε διαδικασια να δουλευω για το αμαξι, γιατι οπως και να το κανεις αν δεν το παρεις κουτα ενα αμαξι τουρμπο 10ετιας πλας οσο και καλο συντηρημενο να ειναι θελει αλλα μαζεματα...γιαυτο και ατμοσφαιρα η επιλογη ξερωντας οτι δεν θα εχω τρελο γκαζι. και ειμαι αναμεσα στο 207 και σε μινι 16αρι ατμοσφαιρα σαν 2η επιλογη.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
m_power_lunatic (john)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


PEUGEOT 106 1.3 RALLYE..the REAL Rallye!

Ένταξη: 10 Νοέ 2009
Δημοσιεύσεις: 307
Τόπος: ATHENS

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 15 Μάρ 2020, 15:13:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Την περίπτωση να πάρεις κανέναν Ιάπωνα παίζει?Σε απασχολεί το θέμα της αξιοπιστίας για αυτό το λεω.Απο τα μοντέλα που αναφερεις 207/Mini δεν θα αγόραζα ούτε πατάκι......


INSANE IN THE ///MIDBRAIN...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
manousos4 (kwstis)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


306 1.6 8v xs

Ένταξη: 23 Ιαν 2016
Δημοσιεύσεις: 21

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 15 Μάρ 2020, 17:25:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

κοιτα το θεμα ιαπωνα ειναι σχετικο. επειδη ειμαι σε αυτα μεσα χρονια τωρα,ολα τα καινουργια κατι εχουν ασχετως χωρας η κατασκευης. ιαπωνα μονο κουτα αν εχια το χρημα για ι30Ν η κορολα τη γρηγορη οταν βγει.
τα ιαπωνικα δεν μαρεσουν σχεδιαστικα σε αυτες τις χρονολογιες.
ο κολητος μου ειναι μηχανικος και λεει οι περισσοτεροι μαστοροι εχουν κορολες του 05 τυχαιο? αλλα για μενα ειναι σαν συνταξιουχος.
στα 32 μου εχω αλλαξει πολλα αμαξια και ολα μα ολα ειχαν θεματα(δεν βαζω καν τα εταιρικα μεσα). ενα μεταχειρο ειναι να σου βγει οτι και να κανεις.
το πλανο μιας και θα χρεωθω λεφτα για αμαξι και τα τελευταια χρονια ημουν με απλα αμαξακια ατημελητα να κανω την δουλεια μου θελω να παρω κατι να κανω το κομματι μου οσο μπορω. ετσι θεμε κατι σβελτο και ομορφο. στα λεφτα αυτα 4 με 4μισι στα αλογα αυτα 100συν σε αυτη τη χρονολογια 06συν μεχρι 1600κυβικα δεν εχεις πολλες επιλογες δυστυχως και ειδικα στην κρητη....
τα 207 εχουν θεμα esp ζαμφορες και τα κλασικα του tuv τα μινι αντλιες κτλπ ατ σουιφτ μοναδες abs τα πουντο θεμα τιμονιου,golf 5 σε αυτα τα λεφτα fsi πηδουσε καδενα συν λαδια. δεν βγαινει πορισμα.λολ
οτι και να παρω θεματα θα εχει/βγαλει το θεμα ειναι ποσο σοβαρα και αν αξιζει ο κοπος.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Τεχνικές - Μηχανολογικές Συζητήσεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1241s (PHP: 71% - SQL: 29%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on