PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

207 - Ελαστικά για GT/Rallye/RC 17" 205/40,205/45,215/40
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 81, 82, 83
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελαστικά και Τροχοί Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
vag21 (Βαγγελης)
Μέλος
Μέλος


peugeot 207 gt

Ένταξη: 16 Αύγ 2014
Δημοσιεύσεις: 184
Τόπος: πειραιας

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 20 Ιαν 2020, 15:10:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αυτα πως τα βλεπετε ?τα εχει δοκιμασει καποιος?Hankook Ventus Prime 3 K125 205/45R17 88V.
οποια αλλη προταση δεκτη,εχω γραψει παραπανω ποια θα ειναι η χρηση τους.
λογικα κοιταω για δεικτη ταχυτητας V


ευχαριστω που με ακουσατε.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
JDROGAS (Γιαννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


PEUGEOT 207 RC-207 1.4-ALFA 75 TURBO

Ένταξη: 24 Δεκ 2005
Δημοσιεύσεις: 632
Τόπος: KAΛΑΜΑΤΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 20 Ιαν 2020, 20:27:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

vag21 έγραψε:
αυτα πως τα βλεπετε ?τα εχει δοκιμασει καποιος?Hankook Ventus Prime 3 K125 205/45R17 88V.
οποια αλλη προταση δεκτη,εχω γραψει παραπανω ποια θα ειναι η χρηση τους.
λογικα κοιταω για δεικτη ταχυτητας V



Μια χαρα ειναι.... αποψη μου χωρις να τα εχω δοκιμασει σε 207.
Πολυ ευχαριστημενος φιλος που του τα εβαλα σε skoda octavia 1.8 tsi με τους 160 ιππους που πραγματικα ειναι 184.

Μερικες αποψεις εδω

https://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Hankook/Ventus-Prime-3-K125.htm

https://www.skroutz.gr/s/8868519/Hankook-Ventus-Prime-3-K125-205-55R16-91V.html#reviews


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
vag21 (Βαγγελης)
Μέλος
Μέλος


peugeot 207 gt

Ένταξη: 16 Αύγ 2014
Δημοσιεύσεις: 184
Τόπος: πειραιας

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 21 Ιαν 2020, 00:52:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ας βάλω και ένα budget μήπως βοηθήσει λίγο στις προτάσεις σας,εως 400 ευρώ τοποθετημενα.θα προτιμούσα να έχει καλή διάρκεια ζωής μιας και δεν οδηγώ στο όριο γιά να χρειάζομαι πολυ μαλακό λάστιχο.

επισης εχω βρει αυτα που ειναι best value Sava 205/45/17 INTENSA UHP 2 XL 88Y αλλα με δεικτη ταχυτητας Y (300 κλμ/ωρα) ,κατι νομιζω που δεν ταιριαζει σε αμαξι 150hp.


ευχαριστω που με ακουσατε.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Manos206 
Moderator
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 02 Ιούν 2010
Δημοσιεύσεις: 860
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 22 Ιαν 2020, 20:26:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν ειναι γι αυτο το μπατζετ πας σε Michelin Pilot Sport 4 τα οποια ειναι εξαιρετικα και πολυδοκιμασμενα εδω


http://www.facebook.com/sarakinikorooms
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
vag21 (Βαγγελης)
Μέλος
Μέλος


peugeot 207 gt

Ένταξη: 16 Αύγ 2014
Δημοσιεύσεις: 184
Τόπος: πειραιας

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 22 Ιαν 2020, 21:13:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μηπως ειναι πολυ μαλακο σαν λαστιχο το michelin?και απο οτι ειδα δεν εχει δεικτη v,μονο w και y βγαινει.


ευχαριστω που με ακουσατε.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Chris.M (Χρήστος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 Rc

Ένταξη: 31 Αύγ 2019
Δημοσιεύσεις: 8

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 27 Ιαν 2020, 07:53:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

[quote="vag21"] επισης εχω βρει αυτα που ειναι best value Sava 205/45/17 INTENSA UHP 2 XL 88Y αλλα με δεικτη ταχυτητας Y (300 κλμ/ωρα) ,κατι νομιζω που δεν ταιριαζει σε αμαξι 150hp. [/quote]
Για πες εμπειρίες απο τα συγκεκριμένα. Μου τα είχε προτείνει ενα παλικάρι με golf 6 αλλα οταν υα εψαξα λιγο ακουσα ανάμεικτες εμπειρίες.
Εγω σε budget λάστιχο με πολύ καλη απόδοση ειδικά στο βρεγμένο θα πρότεινα Nexen (hd blue για χαλαρή οδήγηση και χρήση, nfera su4 για πιο σπορ καταστάσεις). Κατά τύχη τα ανακάλυψε ένας φίλος με πολλά άλογα αμάξι και από τότε τα φοράμε όλοι στην παρέα και ήμαστε ευχαριστημένοι.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
stathe174 (Παναγιώτης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 206 1.4 (8V) XT (2000)

Ένταξη: 28 Ιαν 2017
Δημοσιεύσεις: 8
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 27 Ιαν 2020, 23:38:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Chris.M έγραψε:
vag21 έγραψε:
επισης εχω βρει αυτα που ειναι best value Sava 205/45/17 INTENSA UHP 2 XL 88Y αλλα με δεικτη ταχυτητας Y (300 κλμ/ωρα) ,κατι νομιζω που δεν ταιριαζει σε αμαξι 150hp.

Για πες εμπειρίες απο τα συγκεκριμένα. Μου τα είχε προτείνει ενα παλικάρι με golf 6 αλλα οταν υα εψαξα λιγο ακουσα ανάμεικτες εμπειρίες.
Εγω σε budget λάστιχο με πολύ καλη απόδοση ειδικά στο βρεγμένο θα πρότεινα Nexen (hd blue για χαλαρή οδήγηση και χρήση, nfera su4 για πιο σπορ καταστάσεις). Κατά τύχη τα ανακάλυψε ένας φίλος με πολλά άλογα αμάξι και από τότε τα φοράμε όλοι στην παρέα και ήμαστε ευχαριστημένοι.


Στην 147 2.0 μου πάντως μετά από 1,5 χρόνο με τα Sava είμαι πολύ ικανοποιημένος!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Chris.M (Χρήστος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 Rc

Ένταξη: 31 Αύγ 2019
Δημοσιεύσεις: 8

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 30 Ιαν 2020, 03:23:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

[quote="stathe174"][quote="Chris.M"][quote="vag21"] επισης εχω βρει αυτα που ειναι best value Sava 205/45/17 INTENSA UHP 2 XL 88Y αλλα με δεικτη ταχυτητας Y (300 κλμ/ωρα) ,κατι νομιζω που δεν ταιριαζει σε αμαξι 150hp. [/quote]
Για πες εμπειρίες απο τα συγκεκριμένα. Μου τα είχε προτείνει ενα παλικάρι με golf 6 αλλα οταν υα εψαξα λιγο ακουσα ανάμεικτες εμπειρίες.
Εγω σε budget λάστιχο με πολύ καλη απόδοση ειδικά στο βρεγμένο θα πρότεινα Nexen (hd blue για χαλαρή οδήγηση και χρήση, nfera su4 για πιο σπορ καταστάσεις). Κατά τύχη τα ανακάλυψε ένας φίλος με πολλά άλογα αμάξι και από τότε τα φοράμε όλοι στην παρέα και ήμαστε ευχαριστημένοι.[/quote]

Στην 147 2.0 μου πάντως μετά από 1,5 χρόνο με τα Sava είμαι πολύ ικανοποιημένος![/quote]
Σε στεγνό με ενδιαφέρει και σε σπορ οδήγηση πως τα πάει (να μην μαγουλιαζει στο καλο στρίψιμο και φυσικά να χει το κατάλληλο κράτημα για στροφοδιαδρομες οχι για απλη καθημερινή μετακίνηση)

Και ας μου πει καποιος γιατί δεν μου βγάζει σωστά την παράθεση μηνύματος από απαντήσεις άλλων?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
sps (Spyros)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

206 XS Ε10

Ένταξη: 22 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 3013

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 30 Ιαν 2020, 11:15:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

H Sava ειναι θυγατρικη της goodyear


Messinian Houses
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
stathe174 (Παναγιώτης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 206 1.4 (8V) XT (2000)

Ένταξη: 28 Ιαν 2017
Δημοσιεύσεις: 8
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 30 Ιαν 2020, 23:00:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Chris.M έγραψε:
stathe174 έγραψε:
Chris.M έγραψε:
vag21 έγραψε:
επισης εχω βρει αυτα που ειναι best value Sava 205/45/17 INTENSA UHP 2 XL 88Y αλλα με δεικτη ταχυτητας Y (300 κλμ/ωρα) ,κατι νομιζω που δεν ταιριαζει σε αμαξι 150hp.

Για πες εμπειρίες απο τα συγκεκριμένα. Μου τα είχε προτείνει ενα παλικάρι με golf 6 αλλα οταν υα εψαξα λιγο ακουσα ανάμεικτες εμπειρίες.
Εγω σε budget λάστιχο με πολύ καλη απόδοση ειδικά στο βρεγμένο θα πρότεινα Nexen (hd blue για χαλαρή οδήγηση και χρήση, nfera su4 για πιο σπορ καταστάσεις). Κατά τύχη τα ανακάλυψε ένας φίλος με πολλά άλογα αμάξι και από τότε τα φοράμε όλοι στην παρέα και ήμαστε ευχαριστημένοι.


Στην 147 2.0 μου πάντως μετά από 1,5 χρόνο με τα Sava είμαι πολύ ικανοποιημένος!

Σε στεγνό με ενδιαφέρει και σε σπορ οδήγηση πως τα πάει (να μην μαγουλιαζει στο καλο στρίψιμο και φυσικά να χει το κατάλληλο κράτημα για στροφοδιαδρομες οχι για απλη καθημερινή μετακίνηση)

Και ας μου πει καποιος γιατί δεν μου βγάζει σωστά την παράθεση μηνύματος από απαντήσεις άλλων?


Κοίτα στο δικό μου ζεσταίνονται γρήγορα και κρατάνε πολύ καλά, βέβαια μετά από αρκετή ώρα πίεσης ψιλομαγουλιάζουν αλλά όχι τίποτα το ιδιαίτερο. Καλό κράτημα και σε βρεγμένο και αθόρυβο, πολύ ικανοποιημένος με αυτά.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Atmovat (Γιάννης)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 Rallye 1.6T

Ένταξη: 30 Δεκ 2009
Δημοσιεύσεις: 135
Τόπος: Στοκχόλμη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 24 Φεβ 2020, 14:44:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Επειδή έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για τα Goodyear AS3 θέλω να τα βάλω, δυστυχώς όμως έχει σταματήσει η παραγωγή, αφού έχουν αντικατασταθεί από τα AS5, και το στοκ είναι κατασκευής 2018. Να προχωρήσω σε αυτά η να κοιτάξω εναλλακτικές, όπως πχ το Hankook Ventus V12 evo2 που στα τεστ το βγάζουν ελαφρώς ανώτερο από το AS3;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Nikos tsagidis (Νικόλαος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 308 t9 1.6 hdi 2018

Ένταξη: 24 Φεβ 2019
Δημοσιεύσεις: 16
Τόπος: Αθηνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 03 Μάϊ 2020, 16:40:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα και απο μένα
Έκανα μια μεγάλη μ....κια και φόρεσα στο 208 barum
215.40 17 είναι αντίστοιχα του 205 45 17 ποιο σάπια γληστρελη ΔΕΝ ΥΠΆΡΧΟΥΝ δεν κάνουν να τα βάλεις ούτε σε βάρκα
Έχω να κάνω και μια ερώτηση
Αν έχει βάλει κάνεις zestino semi slick ?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελαστικά και Τροχοί Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 81, 82, 83
Σελίδα 83 από 83

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,3622s (PHP: 33% - SQL: 67%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on