PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Κολλησε η οροφη σε 307cc και antipollution fault

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
manos (manos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 307cc 1.6 (2004)

Ένταξη: 15 Δεκ 2004
Δημοσιεύσεις: 22

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 27 Απρ 2009, 10:11:48    Θέμα δημοσίευσης: Κολλησε η οροφη σε 307cc και antipollution fault Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλημερα συναγοραστες, εχω ενα 307cc του 2004 με 50.000 χλμ. τα προβλήματα ξεκινησαν απο την πεμπτη που μου εβγαζε antipollution fault. μετα ομως απο μια μεγαλη βολτα το σαββατο το μηνυμα εξαφανιστηκε. την ιδια μερα, το σαββατο λόγω καλης μερας πηγα να ανοιξω την οροφη. το πορτμπαγκαζ ανοιξε αλλα η οροφη εμεινε κολλημενη. ακουγα τον ηλεκρομηχανισμο να δουλευει αλλα η οροφη δεν εφευγε απο το κλειδωμα. μετα απο 10 δλ μου εβγαλε roof mechanism not locked. ετσι ειναι η συμβιωση με ενα peugeot, παντα κατι χαλαει!!!!!
το περιεργο ειναι οτι το εδωσα για πλυσιμο την παρασκευη και βρηκα στο πατακι ενα πρασινο πλαστικο σαν βυσμα, υπαρχει περιπτωση να ειναι καμια ασφαλεια απο την οροφη???????????
εκλεισα ραντεβου για ελεγχο αλλα θελω να ξερω αν εχετε παρομοιες εμπειριες?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
manos (manos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 307cc 1.6 (2004)

Ένταξη: 15 Δεκ 2004
Δημοσιεύσεις: 22

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 14 Μάϊ 2009, 12:56:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

...ενημερωτικα η βλάβη ηταν ενας αισθητηρας (η οροφη εχει 6) λογω ακινησιας χειμωνα με κόστος 40 ευρω. δυσκολευτηκαν 2 μερες να βρουν την ζημια και με χρεωσαν 230 ευρω εργατικα για λυσιμο οροφης, λυσιμο πισω μερους και για την ηλεκτρονικη διαγνωση βλαβης, συνολικο κόστος 275.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
vamvakoolas (kostis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

307cc

Ένταξη: 30 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 979
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 14 Μάϊ 2009, 13:37:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ειναι πολλα τα λεφτα.......

Γι'αυτο πρεπει το χειμωνα να μην αμελουμε την οροφη μας (ειτε συντηρηση ειτε ελεγχο...)


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Thodorikos (theodore)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 307 C.C 1.6 model 11 2004

Ένταξη: 23 Νοέ 2019
Δημοσιεύσεις: 8

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 18 Ιαν 2020, 23:13:18    Θέμα δημοσίευσης: Re: Κολλησε η οροφη σε 307cc και antipollution fault Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

manos έγραψε:
καλημερα συναγοραστες, εχω ενα 307cc του 2004 με 50.000 χλμ. τα προβλήματα ξεκινησαν απο την πεμπτη που μου εβγαζε antipollution fault. μετα ομως απο μια μεγαλη βολτα το σαββατο το μηνυμα εξαφανιστηκε. την ιδια μερα, το σαββατο λόγω καλης μερας πηγα να ανοιξω την οροφη. το πορτμπαγκαζ ανοιξε αλλα η οροφη εμεινε κολλημενη. ακουγα τον ηλεκρομηχανισμο να δουλευει αλλα η οροφη δεν εφευγε απο το κλειδωμα. μετα απο 10 δλ μου εβγαλε roof mechanism not locked. ετσι ειναι η συμβιωση με ενα peugeot, παντα κατι χαλαει!!!!!
το περιεργο ειναι οτι το εδωσα για πλυσιμο την παρασκευη και βρηκα στο πατακι ενα πρασινο πλαστικο σαν βυσμα, υπαρχει περιπτωση να ειναι καμια ασφαλεια απο την οροφη???????????
εκλεισα ραντεβου για ελεγχο αλλα θελω να ξερω αν εχετε παρομοιες εμπειριες?



ΣΕ ΕΣΧΙΣΑΝ !!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,0918s (PHP: 69% - SQL: 31%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on