PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

106 rallye κεντρικό κλείδωμα

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
nafpaktios (giorgos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


106 rallye

Ένταξη: 24 Σεπ 2012
Δημοσιεύσεις: 6

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 30 Δεκ 2019, 23:37:55    Θέμα δημοσίευσης: 106 rallye κεντρικό κλείδωμα Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα στο forum!!!Έχω ένα rallye 16v τρυφυσο το οποίο μετά από πολλά χρόνια ακινητοποίησης προσπαθώ να το "μαζέψω".Δεν μου δουλεύει το κεντρικό κλείδωμα από το κλειδί.Οι κλειδαριές δουλεύουν όλες χειροκίνητα!Πήγα το κλειδί σε κλειδαρά και μου είπε ότι εκπέμπει κανονικά!Προσπάθησα να κάνω προγραμματισμό από την κλειδαριά πατοντας το δύο φορές σε 20" με το κλειδί στην πρώτη σκάλα και πάλι τίποτα!Έχει κάνεις καμοια ιδέα? Επίσης καθάρισα και τις επαφές στο κουτί του κεντρικού κλειδώματος πίσω από την ασφαλειοθηκη!Να επισημάνω ότι για καμοια βδομάδα που το έβγαλα μετά την ακινητοποίηση δούλευε κανονικά!


drive fast live longer!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Hellas4x4 (Antonis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 306 1.6 (16V) Champion (2000)

Ένταξη: 22 Απρ 2017
Δημοσιεύσεις: 630

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 03 Ιαν 2020, 15:09:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα, όταν λες ότι δουλεύουν χειροκίνητα, εννοείς ότι και με το χέρι να κατεβάσεις του οδηγού δεν κατεβαίνει του συνοδηγού;;;
Εάν δεν το κάνει αυτό μάλλον είναι θέμα του κεντρικού κλειδώματος...


(ΥΣ Επίσης, όπως θα σου αναφέρουν και οι διαχειριστές, καλό θα ήταν να περάσεις από εδώ: Λίγα λόγια για εμάς.... (Ηλικία, ενδιαφέροντα, απασχόληση))


Live to Fly - Ride to Live

Hellas 4x4
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
nafpaktios (giorgos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


106 rallye

Ένταξη: 24 Σεπ 2012
Δημοσιεύσεις: 6

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 05 Ιαν 2020, 10:50:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μόνο το κλειδί δεν δουλεύει! Χειροκίνητα δουλεύουν όλες κανονικά!!Όταν κατεβάσω του οδηγού κλειδώνουν όλες!!


drive fast live longer!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
geo106xs (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 106 s16 (2000)

Ένταξη: 26 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 1139

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 05 Ιαν 2020, 17:24:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Η διαδικασια προγραμματισμου, εχει ως εξης:
-ξεκλειδωνεις χειροκινητα, και εντος 20 δευτερολεπτων πατας 2 φορες το κουμπι του κλειδωματος.
Αν σου δουλεψει, και το ξαναπαθει, θα χρειαστεις καινουρια μπαταρια (καν'το χθες) ή καθαρισμα στο πλακετακι του κλειδιου με σπρει επαφων.
Προσφατα επαθε και μενα ενα κοκομπλοκο μετα απο πολλα χρονια! Το εκανα και δουλευει αψογα ξανα! Cool


....Αλλοτινές μου εποχές...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,116s (PHP: 69% - SQL: 31%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on