PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Peugeot 106 Rallye

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις περί αυτοκινήτων Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Claus (Βασίλειος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 16 Νοέ 2019
Δημοσιεύσεις: 4
Τόπος: Aθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 24 Νοέ 2019, 21:48:47    Θέμα δημοσίευσης: Peugeot 106 Rallye Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα σας.
Είμαι νέο μέλος εδώ,είμαι λοιπόν σαράντα ετών και οδηγώ περίπου είκοσι χρόνια ως επί το πλείστον μεγάλα αυτοκίνητα.
Σκέφτομαι λοιπόν να γίνω ιδιοκτήτης ενός peugeot 106 Rallye
Μιας και αποφάσισα να αλλάξω χούγια πλέον και να γυρίσω στα μικρά.
Το συγκεκριμμένο αυτοκίνητο μου αρέσει πολύ και είπα να το δοκιμάσω.
Ήθελα να ακούσω την άποψή σας μιας και το αυτοκίνητο δε το γνωρίζω καθόλου.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 24 Νοέ 2019, 22:22:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τι ζητας απο ενα τετοιο αμαξι και τι λεφτα θες να διαθεσεις στο συνολο,αγορας και συντηρησης(αμεσης);
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
Claus (Βασίλειος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 16 Νοέ 2019
Δημοσιεύσεις: 4
Τόπος: Aθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 24 Νοέ 2019, 22:30:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γειά χαρά Στέλιο και ευχαριστώ για την ανταπόκρισή σου.
Αυτό που θέλω είναι να είναι το επόμενό μου αυτοκίνητο
Και να αρχίσω να δοκιμάζω τη σπορ οδήγηση.Ένας ακόμη λόγος είναι ότι μου αρέσει αυτό το αυτοκίνητο.
Τα χρήματα είναι 3500 το μέγιστο για αγορά και αρχική συντήρηση.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 25 Νοέ 2019, 15:30:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Για καθημερινο αυτοκίνητό δεν θα έλεγα οτι ειναι η πιο ορθολογιστική επιλογη,μεντα δεδομενα τιμολογια καυσιμων συν παθητικη ασφαλεια,κλπ που εμπλεκεται αμεσα στην καθημερινοτητα μας.

Με αυτα τα δεδομενα,πιστευω οτι πρεπει να κοιταξεις για 1600αρι,ειτε με 8 ειτε με 16 βαλβιδες,που θα εχει τουλαχιστον υδραυλικο τιμονι και πιθανον και a/c...

Στα 2 χιλιαρικα περιπου,θα βρεις καποιο 8v της προκοπης και θα σου μεινουν και για να καλυψεις και φθορες/αναλωσιμα.
16v της προκοπής σε αυτα τα χρηματα ειναι πιο δυσκολος στοχος...
Φυσικα κοιτας και για saxo που πρακτικα είναι το ίδιο αυτοκίνητο.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 25 Νοέ 2019, 15:31:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ελπιζω παντως να μην εχεις ως κριτηριο αγορας το γκαζι,με τα δεδομενα της εποχης μας μαλλον θα ξενερωσεις,εκτος και αν σε ατορα καθαρα η αισθηση που θα σου δινει οπότε εκει συμφωνω και επαυξανω
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
Claus (Βασίλειος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 16 Νοέ 2019
Δημοσιεύσεις: 4
Τόπος: Aθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 25 Νοέ 2019, 16:38:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Συμφωνώ σε όσα είπες Στέλιο,όχι δεν έχω το γκάζι σα στόχο
αλλά πράγματι την αίσθηση,τον ήχο του και φυσικά τη ''προσωπικότητα''
του συγκεκριμμένου αυτοκινήτου.
Όπως έγραψα και στο αρχικό μήνυμα δεν έχω εμπειρία από σπορ οδήγηση
και σπορ αυτοκίνητο,είναι το μόνο αυτοκίνητο που μου κέντρισε το ενδιαφέρον και αφου βρω ένα θέλω να το μάθω,να μάθω τα χουγια του που λέμε και να το οδηγώ για καθαρή ευχαρίστηση και μόνο..πάντα για προσωπική ευχαρίστηση και πάντα με γνώμονα την ασφάλεια.
Καλό και το Saxo αλλά σα το Λιοντάρι δεν είναι.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 26 Νοέ 2019, 10:39:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Προσωπικα,αν εχεις αλλο μεσο καθημερινης μετακινησης,δες για 1300αρι.
Αν παλι δεν εχεις,τοτε ενα καλο 16αρι 8v,αν από φανοποιια και εσωτερικο ειναι σε καλη κατασταση,αντε να πληρωσεις μια επισκευη αξονα και κανα σασμαν...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
Claus (Βασίλειος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 16 Νοέ 2019
Δημοσιεύσεις: 4
Τόπος: Aθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 26 Νοέ 2019, 10:45:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αρχικά,να ζήσεις και ότι επιθυμείς,με ασφαλείς διαδρομές.Ωραία θα το ψάξω κάπως έτσι,μιας και σε αυτά τα σημεία που ανέφερες σίγουρα θα θέλει κοίταγμα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
alfasud (Γιώργος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 106 R 1.6 (16V)

Ένταξη: 09 Νοέ 2011
Δημοσιεύσεις: 457

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 27 Νοέ 2019, 12:33:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

https://www.4troxoi.gr/4t-classic/montela/peugeot-106-rally

Με το καλό!
Πρέπει να ξέρεις ότι αυτό το αυτοκίνητο είναι "σχολείο" για τη σπορ οδήγηση, αλλά το σημαντικότερο είναι να συνειδητοποιήσεις ότι αυτό είναι και καλό και κακό ταυτόχρονα, αφού το αυτοκινητάκι αυτό θα κάνει ακριβώς αυτό που θα του ζητήσεις στρίβωντας το, ακόμη και αν αυτό που του πεις να κάνει είναι λάθος!



Auto Power
"Ο ΝΟΤΗΣ"
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
dimpeugeot1 (Dimitris)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 106 1.1 1999

Ένταξη: 11 Ιαν 2017
Δημοσιεύσεις: 80
Τόπος: Athina

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 05 Δεκ 2019, 09:26:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν βρεις 106 1600 8v πάρτο. Αρκεί να είναι σε καλή κατάσταση και όχι πάνω από 2500 χιλιάρικα. Άμα δεν έχεις ανάγκη από λεφτά σε θέμα βενζίνας πάρε και το 16v. Μια χαρά είναι και για την πόλη και για ταξίδια.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις περί αυτοκινήτων Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,0573s (PHP: 64% - SQL: 36%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on