PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Δεν παίρνει μπρος με την μια.

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Τεχνικές - Μηχανολογικές Συζητήσεις Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
dimpeugeot1 (Dimitris)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 106 1.1 1999

Ένταξη: 11 Ιαν 2017
Δημοσιεύσεις: 80
Τόπος: Athina

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 27 Νοέ 2019, 22:35:18    Θέμα δημοσίευσης: Δεν παίρνει μπρος με την μια. Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα στην ομάδα. Peugeot 106 1124cc του 99. Η ιστορία ξεκινά κάπως έτσι. Νύχτα στον δρόμο και μου χαμηλώνουν τα φώτα στο καντράν. Κάνω δεξιά τι ήθελα και το έσβησα δεν ξανά πήρε μπρος. Φώναξα ένα φίλο την φορτίσαμε για 10 λεπτά πήρε. Το πάω στον μάστορα και αλλάξαμε μίζα διναμό και μπαταριά. Από κει και πέρα δεν είχε σταματημό. Το αυτοκίνητο κράταγε στροφές και αν του έδινα και καμιά γκαζιά σταματημένος στο φανάρι, μετά άμα το έσβηνα δεν ξανά έπαιρνε μπρος. Γύριζα το κλειδί 7-8 φορές για να πάρει. Πάω αλλάζω μοτεράκι ρελαντί ξανά κάνει τα ίδια(στροφές δεν κράταγε απλά δεν έπαιρνε με την πρώτη, ενώ ακούς την μίζα να δουλεύει). Πάω αλλάζω αντλία βενζίνης περνάει μια βδομάδα και ξανά κάνει τα ίδια. SOS παιδιά τα φώτα σας. Έχω ξοδέψει πολλά σε 2 μήνες.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Nik_psa (Νικόλας)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


ZX 16v-ΑΧ GTi-XANTIA TURBO ACTIVA-PONY

Ένταξη: 09 Οκτ 2009
Δημοσιεύσεις: 344
Τόπος: Άνω Μοχανάσιανα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 28 Νοέ 2019, 07:14:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

To αυτοκίνητο μάλλον είναι με ψεκασμό μονού σημείου και όχι πολλαπλό, σωστά;
Όλα αυτά που αλλάχτηκαν είχαν πρόβλημα ή είπατε ότι μάλλον θα είναι αυτό ή και αυτό άρα τα αλλάζουμε..;
Από την στιγμή που η μίζα γυρνάει την μηχανή δεν παίρνει μπροστά ούτε πατώντας το γκάζι;


www.drakonakis.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
dimpeugeot1 (Dimitris)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 106 1.1 1999

Ένταξη: 11 Ιαν 2017
Δημοσιεύσεις: 80
Τόπος: Athina

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 28 Νοέ 2019, 09:17:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλημέρα δεν γνωρίζω τι ψεκασμού είναι. Το διναμό το αλλάξαμε γιατί είχε πρόβλημα, το μοτεράκι ρελαντί γιατί μπέρδευε και την αντλία βενζίνης γιατί δεν ακουγόταν καν. Δεν έχω δοκιμάσει να πατάω λίγο γκάζι όταν το βάζω μπροστά. Θέλω να πω ότι πριν με αφήσει το αυτοκίνητο από διναμό το αμάξι ήταν σπίρτο έπαιρνε με την μια και όταν λέω με την μια σε 2 δεύτερα. Από το 2016 που το έχω δεν μου έκανε νούμερα ποτέ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
dimpeugeot1 (Dimitris)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 106 1.1 1999

Ένταξη: 11 Ιαν 2017
Δημοσιεύσεις: 80
Τόπος: Athina

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 28 Νοέ 2019, 10:05:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το έβαλα τώρα με γκάζι πήρε. Αλλά μετά πάω να το ξανά βάλω μπρος με γκάζι και δεν έπαιρνε με τίποτα. 8 μιζιες έδωσα για να πάρει. Μήπως το μοτεράκι ρελαντί είναι μαϊμού και μπερδεύει;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Τεχνικές - Μηχανολογικές Συζητήσεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,0834s (PHP: 71% - SQL: 29%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on