PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Γνώμες για μεταχειρισμένο 307

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις περί αυτοκινήτων Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Apnoea 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 307 1.6 (16V) (2005)

Ένταξη: 21 Σεπ 2019
Δημοσιεύσεις: 9

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 25 Οκτ 2019, 17:56:57    Θέμα δημοσίευσης: Γνώμες για μεταχειρισμένο 307 Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Είμαι στο ψάξιμο για μεταχειρισμένο και έχω καταλήξει στο 307.
Απ' ότι έχω διαβάσει διάσπαρτα στο ίντερνετ, με το facelift λυθήκαν κάποια προβλήματα αξιοπιστίας, οπότε κοιτάζω προς τα εκεί. Με το budget βέβαια στα 2500 ευρώ, βρίσκω αυτοκίνητα γύρω στα 200.000 χιλιόμετρα.
Θα γίνει έλεγχος βεβαια από spotmechanic, αλλά και πάλι με προβληματίζουν τόσα πολλά χιλιόμετρα, όσο καλοσυντηρημένο και να είναι.
Αξίζει μια τέτοια αγορά ή θα τρέχω κάθε λίγο στα συνεργεία;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Nik_psa (Νικόλας)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


ZX 16v-ΑΧ GTi-XANTIA TURBO ACTIVA-PONY

Ένταξη: 09 Οκτ 2009
Δημοσιεύσεις: 344
Τόπος: Άνω Μοχανάσιανα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 26 Οκτ 2019, 06:41:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σε ένα αυτοκίνητο αυτής της ηλικίας πρέπει να περιμένεις ότι ανά πάσα στιγμή ενδέχεται να βγάλει κάτι, απλά στον έλεγχο να τσεκάρετε όσα περισσότερα μηχανικά, από αυτά που προβλέπονται, μπορείτε. Για ποια έκδοση και με ποιον κινητήρα κοιτάς;


www.drakonakis.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Apnoea 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 307 1.6 (16V) (2005)

Ένταξη: 21 Σεπ 2019
Δημοσιεύσεις: 9

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 26 Οκτ 2019, 12:41:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ενδελεχής έλεγχος θα γίνει σίγουρα, θα στείλω spotmechanic όπως προείπα.
Κοιτάζω για 1.6 στα παλιά και 1.4/1.6 στα νέα.

Να προτιμήσω ένα facelift με πολλά χιλιόμετρα (πιο αξιόπιστο γενικά, καλύτερος 1.4, λιγότερα χρόνια στην πλάτη του) ή ένα pro-facelift με λιγότερα χιλιόμετρα; Νομίζω είμαι στην κόψη του ξυραφιού, γιατί τα λεφτά δεν είναι πολλά. Κλίνω προς τα καινούργια, απλά με φοβίζει οτι θα πρέπει να πάω στα 180-250k χιλιόμετρα.

Βρήκα ένα με 120k χιλιόμετρα και ο τύπος λέει οτι του έκοψε ιμάντα χρονισμού και το επισκεύασε. Πέρα από το οτι για να γινει αυτό, μάλλον δεν του έκανε τα service όπως έπρεπε, ένας κινητήρας θεωρείται αξιόπιστος μετά απο μια τέτοια επισκευη ή να μείνω μακριά;


Τα μεγάλα service στα πόσα km περίπου γίνονται στα 307;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 26 Οκτ 2019, 13:03:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

1600αρι πάρε. Το f/l δεν είχε καμιά τρομερή διαφορά σε αξιοπιστία, έτσι κι αλλιώς μιλάμε για παλιό αμάξι πλέον οπότε όλο και κάτι θα χρειαστεί.


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 26 Οκτ 2019, 20:15:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

φιλε μου οτι και να παρεις κατι θα βγαλει ειναι αυτοκινητα σχεδων 20 ετιας και δυστηχως πολυ λιγα ειχαν την μεταχειρηση που επρεπε και γιαυτο τα πιο πολλα εχουν ρημαξει ειτε μηχνικα ειτε στην καροτσα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Apnoea 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 307 1.6 (16V) (2005)

Ένταξη: 21 Σεπ 2019
Δημοσιεύσεις: 9

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 27 Οκτ 2019, 16:20:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το μόνο σίγουρο είναι οτι κάτι θα ζητάει γενικώς. Το θέμα είναι να βγάλει 6-7 χρόνια χωρίς να πάρω τον κινητήρα στο χέρι. Θα πάρω οτι καλύτερο βρώ μέχρι τα 200k χιλιόμετρα και βλέπουμε. Smile
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις περί αυτοκινήτων Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,0988s (PHP: 71% - SQL: 29%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on