PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Peugeot 308 SW Πετρέλαιο

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Κινητήρας Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
dzav 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 15 Αύγ 2017
Δημοσιεύσεις: 14

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 15 Αύγ 2017, 17:54:04    Θέμα δημοσίευσης: Peugeot 308 SW Πετρέλαιο Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα σας.
Θα ήθελα να μάθω στα πόσα χιλιόμετρα πρέπει να αλλάξω τον ιμάντα χρονισμού.

Ευχαριστώ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Andreasf1 (Ανδρέας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 GT 1.6 (HDi) 110

Ένταξη: 05 Δεκ 2012
Δημοσιεύσεις: 514
Τόπος: Καλαμάτα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 15 Αύγ 2017, 18:32:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν θυμάμαι καλά κάθε 180.000χλμ λέει η αντιπροσωπία. Αν θες να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο άλλαξε το στις 150.000χλμ.


Peugeot 2 0 7 | GT HDI |
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
dzav 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 15 Αύγ 2017
Δημοσιεύσεις: 14

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 15 Αύγ 2017, 18:36:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Andreasf1 έγραψε:
Αν θυμάμαι καλά κάθε 180.000χλμ λέει η αντιπροσωπία. Αν θες να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο άλλαξε το στις 150.000χλμ.


Σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση σου.
180.000 χιλιόμετρα;στο Honda που είχα τον άλλαζα κάθε 90.000.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
dzav 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 15 Αύγ 2017
Δημοσιεύσεις: 14

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 15 Αύγ 2017, 19:17:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ξέερουμε στο περίπου κόστος για να έχω μια ιδέα;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Andreasf1 (Ανδρέας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 GT 1.6 (HDi) 110

Ένταξη: 05 Δεκ 2012
Δημοσιεύσεις: 514
Τόπος: Καλαμάτα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 16 Αύγ 2017, 10:08:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναι κι όμως. Δεν είναι σαν τους παλιούς ιμάντες που ήθελαν πιο άμεσα αλλαγή. Εγώ που άλλαξαν στις 170.000 ηταν σε καλη κατάσταση για τα χλμτρα του. Αν θες βέβαια να έχεις που λένε το κεφάλι σου ήσυχο μπορείς να τον αλλαξεις και πιο νωρίς.
Κοστος για ανταλλακτικά μαζί με τρόμπα νερού κάπου στα 150€ + 100€ εργασία σε εξουσιοδοτημένο συνεργείο.


Peugeot 2 0 7 | GT HDI |
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
dzav 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 15 Αύγ 2017
Δημοσιεύσεις: 14

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 16 Αύγ 2017, 16:19:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Andreasf1 έγραψε:
Ναι κι όμως. Δεν είναι σαν τους παλιούς ιμάντες που ήθελαν πιο άμεσα αλλαγή. Εγώ που άλλαξαν στις 170.000 ηταν σε καλη κατάσταση για τα χλμτρα του. Αν θες βέβαια να έχεις που λένε το κεφάλι σου ήσυχο μπορείς να τον αλλαξεις και πιο νωρίς.
Κοστος για ανταλλακτικά μαζί με τρόμπα νερού κάπου στα 150€ + 100€ εργασία σε εξουσιοδοτημένο συνεργείο.


Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου για τις πληροφορίες, να σαι καλά!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
dzav 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 15 Αύγ 2017
Δημοσιεύσεις: 14

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 13 Μάρ 2018, 19:33:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα σας.
Πήγα σήμερα στο συνεργείο να ρωτήσω το κόστος για το γενικό service του αυτοκινήτου.Μου είπε ότι θα κοστίσει 160 ευρώ.
Όταν ρώτησα το μάστορα για την αλλαγή του ιμάντα μου είπε ότι η αλλαγή γίνεται κάθε 70.000 χιλιόμετρα.Τον ρώτησα μήπως κάνει λάθος αλλά ήταν κατηγορηματικός.
Τί λέτε;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
action_peugeot (Τηλεμαχος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


406 V6 24VALVE / 207 thp / 207 hdi

Ένταξη: 06 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 696
Τόπος: Νικαια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 13 Μάρ 2018, 23:33:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα

Αν μιλάμε για των HDI αλλαγή ιμάντα κάθε 160000 χλμ.
Μέχρι τώρα δεν μου έχει έρθει κανένα με κομμένο ιμάντα. Στα ταξί κάθε 150000 χλμ γιατί έχουν και σταματημένα χλμ δηλαδή την ώρα που είναι σταματημένο στην κίνηση. Στα ΙΧ μέχρι σήμερα το μόνο που έχω ανακαλύψει είναι ότι κάνει θόρυβο ο ιμάντας γιατί ξεραίνεται .


ACTION SPORT PEUGEOT CITROEN RENAULT DACIA
ΔΕΛΛΑΠΟΡΤΑΣ ΤΗΛ.& ΝΙΚ.
ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ PEUGEOT CITROEN RENAULT DACIA
ΕΥΘΥΓΡΑΜΜΙΣΗ ΦΑΝΟΒΑΦΕΙΟ ΕΛΑΣΤΙΚΑ
ΚΑΥΚΑΣΟΥ 51 ΝΙΚΑΙΑ
2105617306 2105697890
6947123587 Τηλέμαχος
Υγραεριοκίνηση
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
dzav 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 15 Αύγ 2017
Δημοσιεύσεις: 14

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 04 Απρ 2018, 14:13:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

action_peugeot έγραψε:
Καλησπέρα

Αν μιλάμε για των HDI αλλαγή ιμάντα κάθε 160000 χλμ.
Μέχρι τώρα δεν μου έχει έρθει κανένα με κομμένο ιμάντα. Στα ταξί κάθε 150000 χλμ γιατί έχουν και σταματημένα χλμ δηλαδή την ώρα που είναι σταματημένο στην κίνηση. Στα ΙΧ μέχρι σήμερα το μόνο που έχω ανακαλύψει είναι ότι κάνει θόρυβο ο ιμάντας γιατί ξεραίνεται .


Ευχαριστώ πολύ.
Σήμερα έκανα στο αμάξι ένα γενικό service λάδια, όλα τα φίλτρα και έναν έλεγχο.
Όλα καλά απλά μετά το Πάσχα θα χρειαστούν αλλαγή οι μπροστά δισκόπλακες και τα τακάκια.Κόστος μου είπε 250 ευρώ γνήσια.Δεν ξέρω πως ακούγεται, εμένα μου ακούστηκαν αρκετά λεφτά.Το service το πλήρωσα 160 ευρώ ενώ στην αντιπροσωπεία που ρώτησα μου βγάλαν κοστολόγιο 280 ευρώ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
dzav 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 15 Αύγ 2017
Δημοσιεύσεις: 14

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 28 Απρ 2019, 20:14:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα σας.
Άλλαξα τον ιμάντα χρονισμού πριν 3 ημέρες με 225 ευρώ, τιμή πολύ τίμια θεωρώ. Επειδή από ότι βλέπω σε λίγο καιρό θα πρέπει να αλλάξω και δίσκο πλατό έχουμε μια εικόνα στο πόσο περίπου θα στοιχίσει;

Ευχαριστώ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ixat47 (spiros)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 301 hdi 1.6 (2015)

Ένταξη: 27 Φεβ 2016
Δημοσιεύσεις: 73
Τόπος: Kastoria

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 02 Μάϊ 2019, 20:09:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

... το πολυ 500 ευρω γνησια ολο το σετ με διχαλο , αμα θες αλλαξε και αντλιες συμπλεκτη , στο δικο μου και η πανω και η κατω μαζι συνολο 100 ευρω , πιστευω πολυ καλες τιμες για γνησια, εγω αλλαξα γιατι εκανε θορυβο το ρουλεμαν , πειριπου 6 ωρες με τον καφε ... Τους ιμαντες μαζι και με εξωτερικο τεντοτιρα στα 120Κ προληπτικα , δεν εχω τις τιμες μπροστα μου αλλα δεν ειναι και τραγικα τα πραματα...Αυτο που με πειραζει σ'αυτο το αμαξι ειναι το αντιρυπαντικο συστημα με τους τρεις καταλυτες και το ad-blue , ολα τ'αλλα ειναι φυσιολογικα ...


goalunited.org/legends
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
dzav 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 15 Αύγ 2017
Δημοσιεύσεις: 14

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 07 Οκτ 2019, 15:38:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ixat47 έγραψε:
... το πολυ 500 ευρω γνησια ολο το σετ με διχαλο , αμα θες αλλαξε και αντλιες συμπλεκτη , στο δικο μου και η πανω και η κατω μαζι συνολο 100 ευρω , πιστευω πολυ καλες τιμες για γνησια, εγω αλλαξα γιατι εκανε θορυβο το ρουλεμαν , πειριπου 6 ωρες με τον καφε ... Τους ιμαντες μαζι και με εξωτερικο τεντοτιρα στα 120Κ προληπτικα , δεν εχω τις τιμες μπροστα μου αλλα δεν ειναι και τραγικα τα πραματα...Αυτο που με πειραζει σ'αυτο το αμαξι ειναι το αντιρυπαντικο συστημα με τους τρεις καταλυτες και το ad-blue , ολα τ'αλλα ειναι φυσιολογικα ...


Έχεις δίκιο. Μπελάς είναι!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Κινητήρας Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1264s (PHP: 77% - SQL: 23%) - SQL queries: 17 - GZIP enabled - Debug on