PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

207rallye hybrid

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Κινητήρας Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Soum (Ανδρεας)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 30 Μάϊ 2019
Δημοσιεύσεις: 1

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 30 Μάϊ 2019, 21:27:17    Θέμα δημοσίευσης: 207rallye hybrid Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπερα σε ολους τους φιλους.Σαν νεος και γω στο forum αλλα και στο tuning θελω να ρωτησω 2-3 πραγματακια.
Εχω το 207rallye και αφου με εσπασε το μοτερ σε μολις 7000km(μεταχειρισμενο)και χωρις πολλα ανοιγματα, αποφασισα να το κανω σφυριλατο, turbo υβριδιο,intercooler,και καινουρια εξατμιση περα ως περα.Θα ηθελα να ρωτησω κατα ποσο ειναι αξιοπιστη αυτη η μετατροπη(δεν θα κατεβαινω για κοντρες),κατα ποσο θα ανεβει η καταναλωση και γενικα αν αξιζει(κατι που ειναι σχετικο).
Ευχαριστω εκ των προτερων,
Ανδρεας
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mechanic (Θανασης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 05 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 1594
Τόπος: Ελλαδα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 02 Ιούν 2019, 08:27:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Συγνωμη για αυτο που θα πω,
αλλα δεν ξερεις που πας να μπλεξεις...


Παρε αλλο αυτοκινητο καλυτερα.
Καθως περα απο εξατμιση αντε και προγραμμα θα χαθει το value for money και θα χασεις χρηματα/χρονο και αφου κουραστεις και συνηδειτοποιησεις οτι το ειδηκο βαρος απο τα "παχια λογια" των υποσχεσεων που ακουγες ηταν σε μηδενικο επιπεδο, απογοητευμενος θα προσπαθησεις να το πουλησεις στο επομενο θυμα που ονειρευεται απροβληματιστα 300+++ "αλογα" προιον του καθε "επαγγελματια" του χωρου.

Αν επιμενεις σε κατι παραπανω βρες ενα RC, βαλε του τα περηφεριακα των εκδοσεων ΤΗΡ-270, ενα ηπιο προγραμμα και μενεις εκει αγνοωντας τα νουμερα του δυναμομετρου. Αλλα σιγα μη βρεις καλο RC εδω ακομα και 10 χρονια μετα οι ξερολες του χωρου δινουν λαθος συμβουλες μεχρι και στο τι λαδι χρειαζεται ο κινητηρας του, αρα βγαλε τα συμπερασματα σου.

Θελει επισης απο τη μερια σου δυναμη χαρακτηρα ωστε να αποφυγεις τις παγιδες εγωισμου/ξερολισμου που ελοχευουν στην πορεια και αληθινη γνωση του αντικειμενου ωστε να κανεις σωστες επιλογες. Ναι γινεται αυτο που ονειρευεσαι αλλα σε καμια περιπτωση οχι οπως σκοπευεις εσυ να το κανεις (εκτος και αν εχεις χρηματα και χρονο για πεταμα οποτε πρατεις αναλογως).
Και δεν αναφερομαι στο ποιον θα το πας.
Ενα πραγμα θα σου πω, εγω στη δουλεια μου αν κανω λαθος απλα απολυομαι. Οι "βελτιωτες" και οι "μαστορες" του χωρου οταν κανουν λαθος αντι να τους αφαιρεσουν την αδεια ασκησεως επαγγελματος... στην καλυτερη απλα θα κανουν μερικα μπαλωματα ωστε να συνεχισουν να σε αφαιμαζουν ή απλα να σε ξεφορτωθουν.


Δεν ξερω αν εισαι ενα ακομα προβατο/θυμα ή αν εχεις την διαυγεια μυαλου να δεις την αληθεια και να πραξεις κατα το συμφερον σου.
Εγω πολυ σπανια γραφω σε αυτο το χωρο τωρα πια,
(γιατι πολυ απλα λεω αληθειες που ενοχλουν εκατερωθεν)
μπηκα ομως στον κοπο να γραψω αυτο το κατεβατο γιατι πολυ απλα στεναχωριεμαι οταν βλεπω παιδια που κανουν οικονομια στερουμενοι πολλα, προκειμενω να εχουν το αμαξι τους οπως τους αρεσει. Και οι απανταχου "συμβουλατορες"/"βελτιωτες"/"μαστορες"/και καθε αλλης μορφης απατεωνες ή απατεωνησκοι (η διαφορα εγκειται απλα στο μεγεθος της εξαπατησης) να σας παιρνουν χρηματα οχι μονο χωρις να σας δινουν αυτο που πληρωσατε αλλα να ξεκιναει ενα βραχυ/μακρυ-προθεσμο ντομινο προβληματων.


Τεχνικα γινεται οτι θες,
ολη η ιστορια εγκειται στα τιμηματα που πρεπει να καταβαλεις και κατ'επεκταση στο αν αξιζει ή οχι...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 02 Ιούν 2019, 09:08:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
JDROGAS (Γιαννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


PEUGEOT 207 RC-207 1.4-ALFA 75 TURBO

Ένταξη: 24 Δεκ 2005
Δημοσιεύσεις: 632
Τόπος: KAΛΑΜΑΤΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 02 Ιούν 2019, 10:23:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καταρχην καλως ηρθες!


Πρωτα απ'ολα γιατι "εσπασε" ξερεις?
Για ολα αυτα που ακουσες,σου ειπανε,(υβριδια κλπ κλπ)ξερεις κοστολογια?
Αιτιολογια για να το κανεις σφυρηλατο ποια ειναι (να μην σπαει?)
Εαν ηθελες τοσα πολλα αλογα οσα λες κακως πηρες rallye.
Θα μπλεξεις και απλα θα πληρωνεις και θα εισαι ολη μερα στα συνεργεια....
Μετα θα φταιει το αμαξι,η πεζω που δεν εφτιαξε καλα αυτοκινητα κλπ κλπ κλπ.
Εξηγησε μας πρωτα απ'ολα γιατι εσπασε το μοτερ σου,και σε τι κατασταση ειναι ο κορμος και η κυλινδροκεφαλη για να ξεκινησουμε απο εκει πρωτα και να δεις εαν σε συμφερει η οποια επισκευη-μετατροπη.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Mono AEK (χρήστος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


rcz thp 156 ...και κατι παραπανω!

Ένταξη: 09 Ιούν 2014
Δημοσιεύσεις: 1050
Τόπος: Ιλιον

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 03 Ιούν 2019, 09:05:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εγω δε βρισκω το λογο τετοιας αρνητικοτητας

εχουν φτιαχτει αρκετα αμαξια ετσι και δεν ζητας και κατι παραλογο

τωρα απο κοστοι εγω δε ξερω να σου πω αλλα νομιζω οτι απο τη στιγμη που εσπασες παιζει να ναι και πιο φτηνο το σφυρι απο το να το κανεις μαμα

ρωτα στο συνεργειο σου
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 03 Ιούν 2019, 13:18:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

...ακόμα πάντως έχω απορία ...Ελλάδα...ποιος και πως ζηγίζει/ζηγοσταθμιζει το σετ "στροφαλος/μπιελες/εμβολα" στον αέρα και μετα τοποθετημενα στο μοτερ μαζί με βολαν/τροχαλίες ώστε να ειναι αρμονικό το συνολο κλπ κλπ Laughing Laughing

υγ https://www.youtube.com/results?search_query=crankshaft+balancing


φυσικά ενα μοτερ που εχει φτασει τα 300+αλογα και πιέζεται σε πατηματα καθε τρεις και λίγο μπορεί να σπάσει από 1000λόγους...και εκεί πατάει ο καθε βελτιωτης και σου λεει μετα το πίεσες Laughing Laughing Laughing


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Nik_psa (Νικόλας)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


ZX 16v-ΑΧ GTi-XANTIA TURBO ACTIVA-PONY

Ένταξη: 09 Οκτ 2009
Δημοσιεύσεις: 344
Τόπος: Άνω Μοχανάσιανα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 03 Ιούν 2019, 21:20:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γι αυτό τσιμπάς στρόφαλο ps γύρω στο 10άρικο και ησύχασες..


www.drakonakis.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 03 Ιούν 2019, 21:43:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναι δωσε το rallye και παρε ενα μεταχειρα rc γιατι τα rc δε σπανε Birthday Birthday Birthday Birthday Birthday Birthday Birthday
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
JDROGAS (Γιαννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


PEUGEOT 207 RC-207 1.4-ALFA 75 TURBO

Ένταξη: 24 Δεκ 2005
Δημοσιεύσεις: 632
Τόπος: KAΛΑΜΑΤΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 03 Ιούν 2019, 22:35:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μου αρεσει που ολοι απαντησαμε.........αλλα το παλλικαρι δεν πρεπει να εχει μπει καν να διαβασει...... Laughing


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
JDROGAS (Γιαννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


PEUGEOT 207 RC-207 1.4-ALFA 75 TURBO

Ένταξη: 24 Δεκ 2005
Δημοσιεύσεις: 632
Τόπος: KAΛΑΜΑΤΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 03 Ιούν 2019, 22:36:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

android έγραψε:
Ναι δωσε το rallye και παρε ενα μεταχειρα rc γιατι τα rc δε σπανε Birthday Birthday Birthday Birthday Birthday Birthday Birthday


Γεια σου ρε Γιωργαρε!!!


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 04 Ιούν 2019, 19:49:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

JDROGAS έγραψε:
Μου αρεσει που ολοι απαντησαμε.........αλλα το παλλικαρι δεν πρεπει να εχει μπει καν να διαβασει...... Laughing


Τι να πει ρε φιλε με το σεντονι που το κατεβασε ο αλλος???Μαλλον θα το πηγε να το δωσει αποσυρση να παρει κανα καινουριο γιατι μονο εκει δεν εχει απατεωνες..... Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
JDROGAS (Γιαννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


PEUGEOT 207 RC-207 1.4-ALFA 75 TURBO

Ένταξη: 24 Δεκ 2005
Δημοσιεύσεις: 632
Τόπος: KAΛΑΜΑΤΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 04 Ιούν 2019, 22:11:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Giannis307 έγραψε:
JDROGAS έγραψε:
Μου αρεσει που ολοι απαντησαμε.........αλλα το παλλικαρι δεν πρεπει να εχει μπει καν να διαβασει...... Laughing


Τι να πει ρε φιλε με το σεντονι που το κατεβασε ο αλλος???Μαλλον θα το πηγε να το δωσει αποσυρση να παρει κανα καινουριο γιατι μονο εκει δεν εχει απατεωνες..... Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing



Παει το προγκηξαμε το παλλικαρι την εκανε και δεν ξαναμπηκε......... Closed Topic


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Κινητήρας Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,3097s (PHP: 64% - SQL: 36%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on