PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

207 - Τακάκια GT/Rallye (για 283mm δισκους)
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 14, 15, 16
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Φρένα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 24 Φεβ 2017, 02:42:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound έγραψε:
OXI! Wink
κοπος και κοστος χωρις ουσιαστικο λογο...

βαζεις του rc μαζι με σωληνακια και αρχιζεις να γουσταρεις φρεναρισματα...

και βαζεις μια αγγελια "να σκοτωσεις" οσο τα δικα σου σε καποιον ιδιοκτητη 106/206 που θελει να μεγαλωσει σε διασταση (μεγιστη διασταση για 15" ζαντα)
Σωστη ειναι η σκεψη σιγουρα Μάνθο, αν βρω κανα ζευγαρι δαγκανες απο RC σε καλη τιμη, μαλλον θα παω εκει.

JDROGAS έγραψε:
Σωστο ειναι αυτο που λες,αλλα στο λεω δεν θα εχεις θεμα και θα δεις μεγαλη διαφορα η ουσια ειναι εμπρος κατα 70%.
Τωρα φρενα rc θα βρεις με 250-300 κομπλε,βεβαια απο τα 100 που λες ειναι μεγαλη η διαφορα αλλα ειναι τιποτα μπροστα σε αυτο που θα παρεις,Δεν θα ξαναψαχτεις για φρενα.
Παντως bosch δισκους τακακια δεν θα επαιρνα.Σε δισκους ειδα ATE γυρω στα 110 αυτοι ειναι σιγουρα καλοι.Παντως δεν ξερω πως θα ακουστει αλλα το μαμα σετακι για μενα ειναι παντα ανωτερο απ'ολα.Εχω δοκιμασει σε αλλα αυτοκινητα και brembo και trw κολοκυθια με τη ριγανη σαν τα μαμα δεν ειναι κανενα.
Θεωρω οτι ειναι συνδυασμος δισκος-τακακι κατι που εμεις σιγουρα δεν μπορουμε να συνδυασουμε οταν παιρνουμε πχ bosch με mintex γιατι δεν γνωριζουμε σκληροτητες,υλικα κλπ.
Γιάννη βρισκω και ate δισκους με κανα 100αρι και με αλλα 30 τα τακακια τους. Μαμα τι φοράνε??? Οι δαγκάνες μου bosch ειναι, οπως και δισκοι/τακακια συμφωνα με servicebox...

android έγραψε:
Mακη σοβαρα τωρα για να μην σε παμε στο αλλο ακρο,αν εχεις δισκους για πεταμα υγρα απο του καποτε...με μια αλλαγη δισκο τακακι υγρα και φυσικα ενα καλο καθαρισμα γρασαρισμα δαγκανας, θα δεις αρκετο δαγκωμα,ενα τακακι κοντα στο μαμα με λιγο καλυτερη αισθηση ηταν το ferrodo thermoquiet δεν ξερω αν βγαινει ακομα στα 50-55 επαιζε παλια,για τους 283 βγαζει και brembo MAX δισκοπλακες τις ειχα παρει 110 πριν αρκετα χρονια
Ενταξει Γιωργη, οι δισκοι ειναι για αλλαγη, αλλα δεν νομιζω οτι επηρεαζει την πεδηση το οτι εχουν λεπτυνει, εκτος βεβαια αν μιλαμε για συνεχομενα που εκει θα ζεστανουν πιο γρηγορα. τα υγρα μου τα αλλαζω καθε 2 χρονια οποτε και αυτα οκ ειναι, απλα παντα ζηλευα το δαγκωμα απο το punto του αδεφου μου Laughing γι αυτο εψαχνα κατι παραπανω, κατα τα αλλα πολυ σπανια θα ταλαιπωρησω τα φρενα μου, ειδικα στην Κερκυρα. brembo MAX δισκοπλακες βρισκω στα 80. thermoquiet δε βρισκω.



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
JDROGAS (Γιαννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


PEUGEOT 207 RC-207 1.4-ALFA 75 TURBO

Ένταξη: 24 Δεκ 2005
Δημοσιεύσεις: 632
Τόπος: KAΛΑΜΑΤΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 24 Φεβ 2017, 07:35:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κοιτα Ate & Zimmerman σε αλλα αυτοκινητα που εχω δοκιμασει εχω μεινει ικανοποιημενος τωρα τα μαμα δεν ξερω τι ειναι θα σε γελασω. Embarassed
Tα thermoquiet που λεει ο Γιωργος κωδικος FQT1476 τα βλεπω πανω γυρω στα 50-55 ευρω.
Παντως χωρις να θελω να κουραζω θεωρω οτι παντα θα ψαχνεσαι με τα 283 για κατι καλυτερο,οχι τοσο απο θεμα ιπποδυναμης (αλλωστε δεν ξερω εαν εισαι βελτιωμενος) αλλα οσο απο θεμα βαρους.Εαν σε παιρνει οικονομικα φρενα rc και θα με θυμηθεις,εγω εδωσα τα δικα μου και ηταν αριστα,με τακακια-δισκους σχεδον καινουργια θα διανυσει αρκετες χιλιαδες χλμ μεχρι να ξαναπληρωσει φρενα.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 24 Φεβ 2017, 14:35:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

JDROGAS έγραψε:
Κοιτα Ate & Zimmerman σε αλλα αυτοκινητα που εχω δοκιμασει εχω μεινει ικανοποιημενος τωρα τα μαμα δεν ξερω τι ειναι θα σε γελασω. Embarassed
Tα thermoquiet που λεει ο Γιωργος κωδικος FQT1476 τα βλεπω πανω γυρω στα 50-55 ευρω.
Παντως χωρις να θελω να κουραζω θεωρω οτι παντα θα ψαχνεσαι με τα 283 για κατι καλυτερο,οχι τοσο απο θεμα ιπποδυναμης (αλλωστε δεν ξερω εαν εισαι βελτιωμενος) αλλα οσο απο θεμα βαρους.Εαν σε παιρνει οικονομικα φρενα rc και θα με θυμηθεις,εγω εδωσα τα δικα μου και ηταν αριστα,με τακακια-δισκους σχεδον καινουργια θα διανυσει αρκετες χιλιαδες χλμ μεχρι να ξαναπληρωσει φρενα.
Εχει σιγουρα bosch.
Η αληθεια ειναι οτι και το βαρος (αναρτωμενη μαζα) ειναι κατι που σκεφτομαι αποτρεπτικα. Παντως αν δεν βρω δαγκανες rc σε καλη τιμη θα ριξω πανω εναν coated zimmermann και τα thermoquiet, μιας και τα βρηκα κι εγω με τον κωδικο που εδωσες! Wink και το βλεπουμε και για τα σωληνακια σου Thumb Left
Thanks guys!



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
21 quadra (Παναγιώτης)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 106 1.6 (8V)

Ένταξη: 13 Οκτ 2011
Δημοσιεύσεις: 93
Τόπος: Mεταμόρφωση

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 25 Φεβ 2017, 07:43:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τα Τhermoquiet τα βγάζει τώρα η Wagner, εταιρία του ομίλου της Federal Mogul που ανήκει και η Ferodo, είναι τα ίδια με άλλο όνομα στο κουτί.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
thasis (thanasis)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 14 Δεκ 2014
Δημοσιεύσεις: 17

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 29 Απρ 2017, 09:40:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλημερα! να κανω μια ερωτηση, οι δαγκανες του 207 rallye ειναι ιδιες με του RC?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 29 Απρ 2017, 09:57:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

thasis έγραψε:
καλημερα! να κανω μια ερωτηση, οι δαγκανες του 207 rallye ειναι ιδιες με του RC?
όχι, είναι πιο μεγάλες



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
alexandros 207 Rallye (alexandros.K)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 Rallye

Ένταξη: 23 Δεκ 2009
Δημοσιεύσεις: 1353
Τόπος: Ιωαννινα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 29 Απρ 2017, 21:26:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οι πιο μεγαλες ειναι του rc για την ακριβεια



The difference between men and boys is the price of their toys...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 30 Απρ 2017, 00:55:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

alexandros 207 Rallye έγραψε:
Οι πιο μεγαλες ειναι του rc για την ακριβεια
Ναι αυτο εννουσα, δε το διατυπωσα σωστα...



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 26 Μάϊ 2017, 17:00:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ξέρουμε κάποιο ημι-μεταλλικο τακάκι, περα απο το ferodo thermoquiet το οποιο δεν παραγεται πια και δεν υπαρχει πουθενα, σε παρομοια τιμη Question
Ή παμε αναγκαστικα σε οργανικο ή κεραμικο Question Και αν ναι τι απ τα δυο Question



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
athanas (Στεφανος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

206 1.6 16v

Ένταξη: 17 Μάϊ 2010
Δημοσιεύσεις: 1034
Τόπος: χμμμμμμμ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 26 Μάϊ 2017, 18:52:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κεραμικο...καλυτερη απόδοση και λιγότερη μαυριλα στις ζάντες... Wink


Όποιος δεν ξέρει και δεν ξέρει πως δεν ξέρει, είναι τρελός.
Όποιος δεν ξέρει και ξέρει πως δεν ξέρει, είναι παιδί. 
Όποιος ξέρει και δεν ξέρει πως ξέρει, κοιμάται.
Όποιος ξέρει και ξέρει πως ξέρει, είναι σοφός.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 26 Μάϊ 2017, 19:39:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

athanas έγραψε:
Κεραμικο...καλυτερη απόδοση και λιγότερη μαυριλα στις ζάντες... Wink
απλά υποτίθεται ότι δεν έχει απόδοση κρύο, κι εγώ αρκετές κοντινές διαδρομές...



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
drioannis (i)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 02 Ιούλ 2006
Δημοσιεύσεις: 42

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 19 Απρ 2019, 08:21:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλημέρα παιδιά. Ήρθε η ώρα να αλλαχθούν τακάκια δίσκοι στο 207 (1.6) μου. Τι προτείνεται; Η χρήση είναι ήπια και όχι σκληροπυρηνική. Σκέφτομαι ΑΤΕ+τα κεραμικά τους ή Brembo max και τακάκια (εδώ δεν ξέρω τι). Θέλω κάτι δοκιμασμένο...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Φρένα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 14, 15, 16
Σελίδα 16 από 16

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,3505s (PHP: 49% - SQL: 51%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on