PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Βελτίωση Peugeot 106 1.1 xr

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Κινητήρας Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
p106lover (Sarantos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 106 1.1xr

Ένταξη: 02 Ιαν 2019
Δημοσιεύσεις: 3
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 02 Ιαν 2019, 04:18:06    Θέμα δημοσίευσης: Βελτίωση Peugeot 106 1.1 xr Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα στην παρέα, έχω ένα Peugeot 106 xr 1.100cc και θέλω με κάποιο τρόπο να το κάνω λίγο ποιο "άγριο" το μονο που έχει πάνω το αμάξι είναι ένα τελικό, κ επειδή είμαστε στο 2019.. κάτι να δυναμώσει το αμάξι όχι με τρελό κόστος, όποιος γνωρίζει κάτι ας με βοηθήσει...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
christos_99 (Christos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.6 16V GTi + PUG 206 RC

Ένταξη: 14 Νοέ 2012
Δημοσιεύσεις: 431
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 02 Ιαν 2019, 17:35:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οταν λεμε οχι τρελο κοστος.?? Τι budget μιλαμε.?
Παντως στο συγκεκριμενο μοτερ δεν αξιζει ουτε το τελικο... μαμα βγαζει 60 αλογα...
Ακριβως επειδη ειμαστε στο '19 κι εχουμε πολλες λυσεις σε μετατροπες, πες μας μεχρι ποσα χρηματα και σου χω ετοιμη λυση που φυσαει!

υγ. αν θελεις ανεβασε μια φωτο την μηχανη, θελω να δω κατι και μετα συνεχιζουμε


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
p106lover (Sarantos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 106 1.1xr

Ένταξη: 02 Ιαν 2019
Δημοσιεύσεις: 3
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 02 Ιαν 2019, 17:56:03    Θέμα δημοσίευσης: Βελτίωση Peugeot 106 1.1 xr Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

για αρχή έχω σκεφτεί σκούπα κάτι τέτοιο δηλαδή δεν έχω και κάποια τρελή απαίτηση απο το αμάξι για 1.100 πάει πολύ καλα σε θέμα νεύρου αν σκεφτείς οτι με 4 σε παει στα 170χιλιόμετρα, θα σου ανεβάσω αυριο μια φωτογραφία
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Hellas4x4 (Antonis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 306 1.6 (16V) Champion (2000)

Ένταξη: 22 Απρ 2017
Δημοσιεύσεις: 630

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 02 Ιαν 2019, 19:53:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

170 με το 1,1 106;;; Shocked
Είχα 106 και σε κατηφόρα με ούριο άνεμο και το πόδι να έχει φτάσει στο μηχανοστάσιο έπιασα 150!!!
Είναι αρκετά νευρικό το μοτέρ του (ειδικά σε σχέση με το 1,4 8ν με τα 75 άλογα), αλλά δεν νομίζω να καταφέρεις πολλά σε αυτό το μοτέρ...
Παρόλα αυτά αν θες δοκίμασε να δεις αυτό: Volo Performance


Live to Fly - Ride to Live

Hellas 4x4
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
salex (Στελιος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

3008 (ex 207 GT)

Ένταξη: 21 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 2596
Τόπος: Παλλήνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 02 Ιαν 2019, 19:57:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλή χρονιά!

Σαράντο, αν έχεις την έκδοση με multipoint injection μπορείς να αφαιρέσεις τον περιοριστή που έχει πριν το φιλτροκούτι.

Είναι μια πλαστική σαχλαμάρα που μειώνει τη διάμετρο της εισαγωγής στα 20-25mm εσωτερικά και μετά ξανανοίγει τη σωλήνα.

Μόλις το βγάλεις θα δεις καλύτερη απόδοση στις μεσαίες και ψηλές. Μη φανταστείς ότι θα γίνει κάτι κοσμοιστορικό, αλλά καλό είναι και τόσο.

Χωρίς να θέλω να σε αποθαρρύνω, 1100 κυβικά ατμοσφαιρικό αυτοκίνητο είναι. Παρότι είναι πολύ δυνατό για την ηλικία του, καλό είναι να αρχίσεις να κοιτάζεις τί θα κάνεις για rebuild ή αντικατάστασή του. 19 χρόνια έχει στη πλάτη του το καημένο.


http://www.etuners.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
p106lover (Sarantos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 106 1.1xr

Ένταξη: 02 Ιαν 2019
Δημοσιεύσεις: 3
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 02 Ιαν 2019, 23:41:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και όμως 170 μέχρι τα 140 παει σχεδόν εύκολα μετα αργεί λιγο αλλα τα βγάζει, Ναι εννοείται οτι ειναι παλιό το αμάξι και οτι σίγουρα θέλει μάζεμα, αλλα επειδη για τα χρόνια του το μοτέρ δεν μου έχει βγάλει κανένα πρόβλημα δεν μπαίνω στον κόπο να "ανεβάσω" το αμάξι με αλλο μοτέρ και τα σχετικά αύριο θα σας ανεβάσω φωτογραφία το μοτέρ για να μπορούμε να μιλήσουμε με σιγουριά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
dimpeugeot1 (Dimitris)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 106 1.1 1999

Ένταξη: 11 Ιαν 2017
Δημοσιεύσεις: 80
Τόπος: Athina

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 09 Ιαν 2019, 19:49:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Βάλε κινητήρα από το 106 το rallye 1300 8v (100 άλογα είναι αυτά) κάτι που σκοπεύω να κάνω εγώ στο μέλλον.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
unclenontas (nontas)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 106 1.1 XN (1999)

Ένταξη: 31 Δεκ 2016
Δημοσιεύσεις: 39

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 10 Ιαν 2019, 14:32:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

dimpeugeot1 έγραψε:
Βάλε κινητήρα από το 106 το rallye 1300 8v (100 άλογα είναι αυτά) κάτι που σκοπεύω να κάνω εγώ στο μέλλον.

Το οποίο βέβαια αν το κάνεις και δεν αλλάξεις κ τα φρένα, δε θα σταματάει ποτέ. Ήδη με τον 1.1 και δε σταματά δηλαδή.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
dimpeugeot1 (Dimitris)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 106 1.1 1999

Ένταξη: 11 Ιαν 2017
Δημοσιεύσεις: 80
Τόπος: Athina

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 11 Ιαν 2019, 15:07:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

σωστος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Κινητήρας Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1417s (PHP: 82% - SQL: 18%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on