PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Θορυβος νερου

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Κινητήρας Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
lem-x24 (Θανάσης)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 307 1.4 (16 V)

Ένταξη: 02 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 189

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 20 Μάρ 2018, 22:22:40    Θέμα δημοσίευσης: Θορυβος νερου Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπερα φιλοι,
Καποια πρωινα οταν βαζω μπροστα το αμαξι, κατα το σκασιμο ακουγεται κατι σα νερο στο ταμπλω. Λες και εχει αερα το κυκλωμα.
Εξαερωση εχω κανει.
Ουτε νερο εχω δει στο καρτερ, ουτε λαδια στο παγουρακι νερου και η θσρμοκρασια του νερου ειναι στα φυσιολογικα επιπεδα (85-90 βαθμους)


όλα τα καινούρια αμάξια είναι ψεύτικα !.!.!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
action_peugeot (Τηλεμαχος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


406 V6 24VALVE / 207 thp / 207 hdi

Ένταξη: 06 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 696
Τόπος: Νικαια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 20 Μάρ 2018, 22:49:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Έχει αέρα το κύκλωμα.
Κάνε εξαερωση και λογικά θα είναι οκ


ACTION SPORT PEUGEOT CITROEN RENAULT DACIA
ΔΕΛΛΑΠΟΡΤΑΣ ΤΗΛ.& ΝΙΚ.
ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ PEUGEOT CITROEN RENAULT DACIA
ΕΥΘΥΓΡΑΜΜΙΣΗ ΦΑΝΟΒΑΦΕΙΟ ΕΛΑΣΤΙΚΑ
ΚΑΥΚΑΣΟΥ 51 ΝΙΚΑΙΑ
2105617306 2105697890
6947123587 Τηλέμαχος
Υγραεριοκίνηση
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
lem-x24 (Θανάσης)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 307 1.4 (16 V)

Ένταξη: 02 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 189

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 20 Μάρ 2018, 22:54:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

action_peugeot έγραψε:
Έχει αέρα το κύκλωμα.
Κάνε εξαερωση και λογικά θα είναι οκ

Εχω κανει φιλε μου δυο φορες. Αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι το εμφανισε πριν ενα μηνα περιπου χωρις να εχει γινει καποια επεμβαση στο κυκλωμα. Στο ξαφνικο. Να ισχυε η εξαερωση σε περιπτωση που αλλαζα ψυγειο. Τωρα στα καλα καθουμενα να μαζευει αερα δεν ακουγεται λογικο.


όλα τα καινούρια αμάξια είναι ψεύτικα !.!.!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Mono AEK (χρήστος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


rcz thp 156 ...και κατι παραπανω!

Ένταξη: 09 Ιούν 2014
Δημοσιεύσεις: 1050
Τόπος: Ιλιον

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 21 Μάρ 2018, 10:03:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ισως σου εχει βουλωσει το ψυγειο καλοριφερ

εχεις θερμανση?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
lem-x24 (Θανάσης)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 307 1.4 (16 V)

Ένταξη: 02 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 189

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 21 Μάρ 2018, 11:04:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Mono AEK έγραψε:
ισως σου εχει βουλωσει το ψυγειο καλοριφερ

εχεις θερμανση?


Εχω θερμανση κανονικοτατα.
Το περιεργο ειναι οτι περα απο τον θορυβο αυτον δεν εχω καμια αλλη ενδειξη για να μπορεσω να σκεφτω καποια αλλη αιτια.

Και κανενας μαστορας δε μπορει να σκεφτει καποια αιτια...


όλα τα καινούρια αμάξια είναι ψεύτικα !.!.!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Mono AEK (χρήστος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


rcz thp 156 ...και κατι παραπανω!

Ένταξη: 09 Ιούν 2014
Δημοσιεύσεις: 1050
Τόπος: Ιλιον

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 21 Μάρ 2018, 12:56:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μηπως σου εχει παρει καπου νερα μεσα στο αμαξι απο βροχη?

ξεκινησε μετα απο βροχη?
εισαι σιγουρος οτι τα ακους στο ταμπλο και οχι σε κανα μαρσπιε η κατι τετοιο?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
lem-x24 (Θανάσης)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 307 1.4 (16 V)

Ένταξη: 02 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 189

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 21 Μάρ 2018, 18:57:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Mono AEK έγραψε:
μηπως σου εχει παρει καπου νερα μεσα στο αμαξι απο βροχη?

ξεκινησε μετα απο βροχη?
εισαι σιγο8υρος οτι τα ακους στο ταμπλο και οχι σε κανα μαρσπιε η κατι τετοιο?


Αν ειναι απο βροχη, γιατι ακουγεται οταν αναβω τον κινητηρα?
Παντως δεν ειχα σκεφτει κατι τετοιο. Θα ψαξω να δω αν εχει κρατησει καπου νερο.


όλα τα καινούρια αμάξια είναι ψεύτικα !.!.!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Hellas4x4 (Antonis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 306 1.6 (16V) Champion (2000)

Ένταξη: 22 Απρ 2017
Δημοσιεύσεις: 630

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 21 Μάρ 2018, 21:17:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μήπως έσπασε κάποιο κομμάτι από την φτερωτή της αντλίας νερού και "πεταρίζει" όταν βάζεις μπρος;;;


Live to Fly - Ride to Live

Hellas 4x4
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
lem-x24 (Θανάσης)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 307 1.4 (16 V)

Ένταξη: 02 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 189

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 21 Μάρ 2018, 21:31:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Hellas4x4 έγραψε:
Μήπως έσπασε κάποιο κομμάτι από την φτερωτή της αντλίας νερού και "πεταρίζει" όταν βάζεις μπρος;;;

Αυτο δεν ειναι με τιποτα φιλε μου. Συνεχιζει και το κανει και μετα την αλλαγη αντλιας νερου. Αλλωστε να σπασει καποιο κομματι απο τη φτερωτη ειναι δυσκολο, μιας και η φτερωτη ειναι μεταλλικη.

Σας ευχαριστω ολους παντως για τις πιθανες αιτιες που μου αναφερατε.
Και να φανταστειτε καθως αλλαξα ιμαντα χρονισμου και αντλια νερου αντικατεστησα και το ψυκτικο υγρο και του εκανα τη δυνηθη εξαερωση οπως παντα.


όλα τα καινούρια αμάξια είναι ψεύτικα !.!.!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TopGear (Χρήστος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 8V (2000) no more

Ένταξη: 03 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 993
Τόπος: Pole Position

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 21 Μάρ 2018, 21:32:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλά και μένα το τελευταίο 6μηνο (ίσως και παραπάνω) το κάνει όταν απλά βάζω μπρος (όταν είναι κρύο το αμάξι βέβαια), ακούω σαν να κυλάει κάτι για 1-2 δευτερόλεπτα στο ταμπλώ και έπειτα τέλος. Δεν έχω δώσει σημασία, δεν έχει αλλάξει κάτι στις θερμοκρασίες, ούτε έχω παρατηρήσει εάν το έκανε έπειτα από έντονη βροχόπτωση ή όχι.

Το μόνο που "παρατηρώ" περιστασιακά εδώ και χρόνια είναι πώς μειώνεται ελαφρά η στάθμη του δοχείου παραφλού κάθε τρίμηνο πχ κατεβαίνει 1-2 δάχτυλα, χωρίς αυτό να επηρεάζει πουθενά τη φυσιολογική λειτουργία του κινητήρα.

Η θέρμανση λειτουργεί κανονικά.
Το καλοκαίρι έχοντας περίπου 130.000 χλμ, άλλαξα το μέσα λουρί και (απ'όσο θυμάμαι και) τρόμπα.

Μυστήριο πράμα τα Γαλλικά, πάμε σε κανά Ινδό να μας βρει τη λύση. Laughing Laughing Laughing


My main problem with the Porsche 992 Turbo S is that I cannot afford it.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
lem-x24 (Θανάσης)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 307 1.4 (16 V)

Ένταξη: 02 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 189

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 21 Μάρ 2018, 22:13:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

TopGear έγραψε:
Καλά και μένα το τελευταίο 6μηνο (ίσως και παραπάνω) το κάνει όταν απλά βάζω μπρος (όταν είναι κρύο το αμάξι βέβαια), ακούω σαν να κυλάει κάτι για 1-2 δευτερόλεπτα στο ταμπλώ και έπειτα τέλος. Δεν έχω δώσει σημασία, δεν έχει αλλάξει κάτι στις θερμοκρασίες, ούτε έχω παρατηρήσει εάν το έκανε έπειτα από έντονη βροχόπτωση ή όχι.

Το μόνο που "παρατηρώ" περιστασιακά εδώ και χρόνια είναι πώς μειώνεται ελαφρά η στάθμη του δοχείου παραφλού κάθε τρίμηνο πχ κατεβαίνει 1-2 δάχτυλα, χωρίς αυτό να επηρεάζει πουθενά τη φυσιολογική λειτουργία του κινητήρα.

Η θέρμανση λειτουργεί κανονικά.
Το καλοκαίρι έχοντας περίπου 130.000 χλμ, άλλαξα το μέσα λουρί και (απ'όσο θυμάμαι και) τρόμπα.

Μυστήριο πράμα τα Γαλλικά, πάμε σε κανά Ινδό να μας βρει τη λύση. Laughing Laughing Laughing

Το ιδιο ακριβως εχω και εγω φιλε.
Ειναι πραγματικα πολυ περιεργο.
Θα περασω μια βολτα απο πεζω συνεργειο και αν εχω καποιο νεο θα σας πω


όλα τα καινούρια αμάξια είναι ψεύτικα !.!.!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
action_peugeot (Τηλεμαχος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


406 V6 24VALVE / 207 thp / 207 hdi

Ένταξη: 06 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 696
Τόπος: Νικαια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 21 Μάρ 2018, 23:51:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν συμπληρώνεται παραφλού σίγουρα κάτι δεν πάει καλά. Δεν αδειάζει το δοχείο διαστολής χωρίς λόγο. Θέλει πρεσάρισμα το κύκλωμα.
Από την εμπειρία μου από σέρβις σε σέρβις δεν χάνει παραφλού το αυτοκίνητο όταν είναι οκ.


ACTION SPORT PEUGEOT CITROEN RENAULT DACIA
ΔΕΛΛΑΠΟΡΤΑΣ ΤΗΛ.& ΝΙΚ.
ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ PEUGEOT CITROEN RENAULT DACIA
ΕΥΘΥΓΡΑΜΜΙΣΗ ΦΑΝΟΒΑΦΕΙΟ ΕΛΑΣΤΙΚΑ
ΚΑΥΚΑΣΟΥ 51 ΝΙΚΑΙΑ
2105617306 2105697890
6947123587 Τηλέμαχος
Υγραεριοκίνηση
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Chris_saxo vts 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Saxo Vts 1.6

Ένταξη: 08 Σεπ 2017
Δημοσιεύσεις: 6
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 22 Μάρ 2018, 00:08:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μήπως έχεις κανένα τρύπιο ψυγείο?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
lem-x24 (Θανάσης)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 307 1.4 (16 V)

Ένταξη: 02 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 189

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 23 Μάρ 2018, 22:50:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Chris_saxo vts έγραψε:
Μήπως έχεις κανένα τρύπιο ψυγείο?

Οχι.
Δεν εχω παρατηρησει ουτε νερο καπου στην καμπινα ουτε κατεβαινει η στσθμη στο δοχειο


όλα τα καινούρια αμάξια είναι ψεύτικα !.!.!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Chris_saxo vts 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Saxo Vts 1.6

Ένταξη: 08 Σεπ 2017
Δημοσιεύσεις: 6
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 24 Μάρ 2018, 13:43:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

lem-x24 έγραψε:
Chris_saxo vts έγραψε:
Μήπως έχεις κανένα τρύπιο ψυγείο?

Οχι.
Δεν εχω παρατηρησει ουτε νερο καπου στην καμπινα ουτε κατεβαινει η στσθμη στο δοχειο


Χμμμμ. Για δοκίμασε να αλλάξεις την τάπα από το ψυγείο νερού. Και μένα έτσι έκανε. Άκουγα συνέχεια νερά, έκανα συνέχεια εξαέρωση και ένας μάστορας μου είχε πει ότι είναι φλάτζα. Άλλαξα την τάπα με καινούργια (νομίζω 10€ την είχα πάρει) και τέλος ο ήχος.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
alex5545 (Αλέξανδρος)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης




Ένταξη: 09 Ιούλ 2012
Δημοσιεύσεις: 54

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 05 Νοέ 2018, 16:30:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το ίδιο πρόβλημα συμβαίνει και στο δικό μου ακριβώς. Με το που συμπληρώνω υγρά το ψυγείο όλα καλά. Κάθε φορά που κάνει την εμφάνησή του ο ήχος αυτός πάντως έχει κατέβει η στάθμη στα υγρά του ψυγείου
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TopGear (Χρήστος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 8V (2000) no more

Ένταξη: 03 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 993
Τόπος: Pole Position

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 05 Νοέ 2018, 20:11:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

TopGear έγραψε:
Καλά και μένα το τελευταίο 6μηνο (ίσως και παραπάνω) το κάνει όταν απλά βάζω μπρος (όταν είναι κρύο το αμάξι βέβαια), ακούω σαν να κυλάει κάτι για 1-2 δευτερόλεπτα στο ταμπλώ και έπειτα τέλος. Δεν έχω δώσει σημασία, δεν έχει αλλάξει κάτι στις θερμοκρασίες, ούτε έχω παρατηρήσει εάν το έκανε έπειτα από έντονη βροχόπτωση ή όχι.

Το μόνο που "παρατηρώ" περιστασιακά εδώ και χρόνια είναι πώς μειώνεται ελαφρά η στάθμη του δοχείου παραφλού κάθε τρίμηνο πχ κατεβαίνει 1-2 δάχτυλα, χωρίς αυτό να επηρεάζει πουθενά τη φυσιολογική λειτουργία του κινητήρα.

Η θέρμανση λειτουργεί κανονικά.
Το καλοκαίρι έχοντας περίπου 130.000 χλμ, άλλαξα το μέσα λουρί και (απ'όσο θυμάμαι και) τρόμπα.

Μυστήριο πράμα τα Γαλλικά, πάμε σε κανά Ινδό να μας βρει τη λύση. Laughing Laughing Laughing


Chris_saxo vts έγραψε:
Μήπως έχεις κανένα τρύπιο ψυγείο?


Εμένα πάντως μετά από 4 μήνες που έγραψα το post, μου τρύπησε το ψυγείο. Laughing Laughing Evil Evil


My main problem with the Porsche 992 Turbo S is that I cannot afford it.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
alex5545 (Αλέξανδρος)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης




Ένταξη: 09 Ιούλ 2012
Δημοσιεύσεις: 54

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 16 Νοέ 2018, 10:39:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

χαχαχαχα σε έχω φάει να ξέρεις... Είμαι κανά χρόνο έτσι.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Κινητήρας Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1429s (PHP: 80% - SQL: 20%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on