PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

peugeot 207 cc 1 din car multimedia

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
costas86 (ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 cc 1.6 thp

Ένταξη: 08 Νοέ 2017
Δημοσιεύσεις: 14

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 09 Απρ 2018, 16:57:42    Θέμα δημοσίευσης: peugeot 207 cc 1 din car multimedia Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα και χρόνια πολλά!
Σκέφτομαι για την εγκατάσταση μίας 1 din αναδιπλούμενης οθόνης android στο αμάξι..
Επειδή δε θέλω να χάσω τις λειτουργίες της εργοστασιακής οθόνης (υπολογιστή ταξιδίου / κατανάλωσης, τη ρύθμιση για τα φώτα που στρίβουν κλπ) και επειδή όλοι ξέρετε οτι ρυθμίζεται μέσω της εργοστασιακής πηγής, σκέφτηκα να βάλω πρόσθετη την οθόνη, κάτω από την εργοστασιακή..
Η ερώτηση είναι κάτα πόσον αυτό είναι εφικτό.. Στην εργοστασιακή πηγή θα άφηνα μόνο την παροχή τροφοδοσίας, ίσως με ένα iso διπλό? Που θα δίνει ρεύμα και στις δύο πηγές?
Ποιά η γνώμη σας? Και ΑΝ αυτό ΔΕΝ γίνεται, μήπως ξέρετε καμία 2 din android η οποία θα συνεργάζεται με την εργοστασιακή οθόνη και θα χειρίζεται και όλα τα παραπάνω? (έχω δεί 2dinες εγκατεστημένες και ούτε η ώρα / ημερομηνία κλπ δε δουλεύει, απλά αναβοσβήνει)
Ευχαριστώ!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
vamvakoolas (kostis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

307cc

Ένταξη: 30 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 979
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 19 Απρ 2018, 08:49:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

δεν υπαρχει κανενα θεμα μιας και ειχα κανει το ιδιο σε 307

οταν ανοιγει η μια πηγη ή αλλη θα κλεινει. Εγω ειχα εργοστασιακη για ηχο και φυσικα για ενδειξεις και την αλλη πηγη για τη καμερα, gps και video

Αν θες να πας σε 2 διν που να συνεργαζεται πληρως

1) πρεπει να αγορασεις επωνυμη (clarion/kenwood etc)

2)να αγορασεις και τους μοντουλες φυσσες που τις συνοδευουν

πριν 2-3 χρονια εβγαινε το πακετο γυρω στα 500-800 ευρ Shocked

εγω δουλεψα με προσωπικη δουλεια και πηγη απο praktiker χωρις θεμα στο....1/3 του παραπανω κοστους Laughing


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
lagos911 (Alexis)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


207 Rallye

Ένταξη: 23 Μάρ 2018
Δημοσιεύσεις: 36

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 26 Απρ 2018, 01:25:14    Θέμα δημοσίευσης: Re: peugeot 207 cc 1 din car multimedia Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

costas86 έγραψε:
Καλησπέρα και χρόνια πολλά!
Σκέφτομαι για την εγκατάσταση μίας 1 din αναδιπλούμενης οθόνης android στο αμάξι..
Επειδή δε θέλω να χάσω τις λειτουργίες της εργοστασιακής οθόνης (υπολογιστή ταξιδίου / κατανάλωσης, τη ρύθμιση για τα φώτα που στρίβουν κλπ) και επειδή όλοι ξέρετε οτι ρυθμίζεται μέσω της εργοστασιακής πηγής, σκέφτηκα να βάλω πρόσθετη την οθόνη, κάτω από την εργοστασιακή..
Η ερώτηση είναι κάτα πόσον αυτό είναι εφικτό.. Στην εργοστασιακή πηγή θα άφηνα μόνο την παροχή τροφοδοσίας, ίσως με ένα iso διπλό? Που θα δίνει ρεύμα και στις δύο πηγές?
Ποιά η γνώμη σας? Και ΑΝ αυτό ΔΕΝ γίνεται, μήπως ξέρετε καμία 2 din android η οποία θα συνεργάζεται με την εργοστασιακή οθόνη και θα χειρίζεται και όλα τα παραπάνω? (έχω δεί 2dinες εγκατεστημένες και ούτε η ώρα / ημερομηνία κλπ δε δουλεύει, απλά αναβοσβήνει)
Ευχαριστώ!


Πριν λιγο καιρο αλλαξα και εγω το μαμα radio cd στο 207 (και το CC το ιδιο φοραει).
Αρχικα να πω οτι βγαζοντας το OEM ραδιο cd και χωρις να βαλεις κατι αλλο στην θεση του δεν χανεις απολυτος τιποτα σε σχεση με τις πληροφοριες και τον υπολογιστη ταξιδιου.
Ετσι και αλλιως καποιες ρυθμισεις γινονται απο το τιμονι... Π.χ. Αλλαγες στην προβολης για το trip computer, αυτοματα φωτα, αυτοματοι υαλοκαθαριστηρες κπλ.
Το μονο που δεν μπορεις να κανεις ειναι να αλλαζεις την ωρα και γενικα να εχεις τον ελεγχο των επιλογων του μενου.
Εκει λοιπον αν θες δινει 60 euro (απο εξωτερικο, εδω το δινουν 140 γιατι ειμαστε large) και περνεις can bus decoder της 2connects και με εναν συνδιασμο κουμπιων μπαινεις στο μενου και στην ουσια δεν χανεις τιποτα.
Τωρα αν θελεις να δωσεις 350 ευρω (εξωτερικο παντα ψαξε για S160 Android Car Audio FOR PEUGEOT) στην καλυτερη και να παρεις μοναδα 1 din για κατω και να βαλεις οθονη πανω και αυτο γινεται. Απλα η μοναδα αυτη εχει πολυ χαμηλα χαρακτηριστικα. Της φασης android 4.4 και 1 gb ram. Αλλα συνεργαζεται αψοχα και πλεον βλεπεις ολες της πληροφοριες πλεον στην οθονη του android.
Αλλο ενα θεμα ειναι το steering wheel (κουμπια τιμονιου για ενταση και πλοηγηση τραγουδιου σταθμου) οπου και εκει υπαρχει ανταπτορακι που μπαινει για να μην τα χανεις. Αυτο το δινει η 2Connects στο πακετο της.
Εγω πηρα 2din απο κινεζικη εταιρια με 2Connects και δεν εχω κανενα προβλημα. Εδωσα κοντα στα 350 για ολα βεβαια αλλα πηρα μοναδα με καλα χαρακτηριστικα. Παντως η καλυητερες εταιριες που ειδα απο κινα με επωνυμη μαρκα και υποστιριξη ειναι οι xtrons, pumpkin, eonon.
Φυσικα υπαρχουν και η επωνημες εταιριες με πολυ καλυτερη ποιοτητα κατασκευης αλλα βεβαια πληρωνεις τα διπλα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
vamvakoolas (kostis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

307cc

Ένταξη: 30 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 979
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 26 Απρ 2018, 08:29:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

πιστευω οτι οι ανταπτορες της 2connects ειναι μονοδρομος για πεζω ενω προσωπικη εμπειρια με πηγες της eonon ειναι οι καλυτερες


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ganton (Γιώργος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 1,4 Vti

Ένταξη: 08 Σεπ 2018
Δημοσιεύσεις: 1

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 08 Σεπ 2018, 23:51:16    Θέμα δημοσίευσης: Re: peugeot 207 cc 1 din car multimedia Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

lagos911 έγραψε:
costas86 έγραψε:
Καλησπέρα και χρόνια πολλά!
Σκέφτομαι για την εγκατάσταση μίας 1 din αναδιπλούμενης οθόνης android στο αμάξι..
Επειδή δε θέλω να χάσω τις λειτουργίες της εργοστασιακής οθόνης (υπολογιστή ταξιδίου / κατανάλωσης, τη ρύθμιση για τα φώτα που στρίβουν κλπ) και επειδή όλοι ξέρετε οτι ρυθμίζεται μέσω της εργοστασιακής πηγής, σκέφτηκα να βάλω πρόσθετη την οθόνη, κάτω από την εργοστασιακή..
Η ερώτηση είναι κάτα πόσον αυτό είναι εφικτό.. Στην εργοστασιακή πηγή θα άφηνα μόνο την παροχή τροφοδοσίας, ίσως με ένα iso διπλό? Που θα δίνει ρεύμα και στις δύο πηγές?
Ποιά η γνώμη σας? Και ΑΝ αυτό ΔΕΝ γίνεται, μήπως ξέρετε καμία 2 din android η οποία θα συνεργάζεται με την εργοστασιακή οθόνη και θα χειρίζεται και όλα τα παραπάνω? (έχω δεί 2dinες εγκατεστημένες και ούτε η ώρα / ημερομηνία κλπ δε δουλεύει, απλά αναβοσβήνει)
Ευχαριστώ!


Πριν λιγο καιρο αλλαξα και εγω το μαμα radio cd στο 207 (και το CC το ιδιο φοραει).
Αρχικα να πω οτι βγαζοντας το OEM ραδιο cd και χωρις να βαλεις κατι αλλο στην θεση του δεν χανεις απολυτος τιποτα σε σχεση με τις πληροφοριες και τον υπολογιστη ταξιδιου.
Ετσι και αλλιως καποιες ρυθμισεις γινονται απο το τιμονι... Π.χ. Αλλαγες στην προβολης για το trip computer, αυτοματα φωτα, αυτοματοι υαλοκαθαριστηρες κπλ.
Το μονο που δεν μπορεις να κανεις ειναι να αλλαζεις την ωρα και γενικα να εχεις τον ελεγχο των επιλογων του μενου.
Εκει λοιπον αν θες δινει 60 euro (απο εξωτερικο, εδω το δινουν 140 γιατι ειμαστε large) και περνεις can bus decoder της 2connects και με εναν συνδιασμο κουμπιων μπαινεις στο μενου και στην ουσια δεν χανεις τιποτα.
Τωρα αν θελεις να δωσεις 350 ευρω (εξωτερικο παντα ψαξε για S160 Android Car Audio FOR PEUGEOT) στην καλυτερη και να παρεις μοναδα 1 din για κατω και να βαλεις οθονη πανω και αυτο γινεται. Απλα η μοναδα αυτη εχει πολυ χαμηλα χαρακτηριστικα. Της φασης android 4.4 και 1 gb ram. Αλλα συνεργαζεται αψοχα και πλεον βλεπεις ολες της πληροφοριες πλεον στην οθονη του android.
Αλλο ενα θεμα ειναι το steering wheel (κουμπια τιμονιου για ενταση και πλοηγηση τραγουδιου σταθμου) οπου και εκει υπαρχει ανταπτορακι που μπαινει για να μην τα χανεις. Αυτο το δινει η 2Connects στο πακετο της.
Εγω πηρα 2din απο κινεζικη εταιρια με 2Connects και δεν εχω κανενα προβλημα. Εδωσα κοντα στα 350 για ολα βεβαια αλλα πηρα μοναδα με καλα χαρακτηριστικα. Παντως η καλυητερες εταιριες που ειδα απο κινα με επωνυμη μαρκα και υποστιριξη ειναι οι xtrons, pumpkin, eonon.
Φυσικα υπαρχουν και η επωνημες εταιριες με πολυ καλυτερη ποιοτητα κατασκευης αλλα βεβαια πληρωνεις τα διπλα.
Τοποθέτησα μια 2din , αλλά έχασα το configuration της πολλαπλης οθόνης. Όταν λες με συνδυασμό κουμπιών ρυθμίζεις το μενού της πολλάπλης οθονης, όπως ημερομηνία, αισθητήρες παρκαρίσματος, μονάδες μέτρησεις του υπολιστού ταξιδιού, ποια κουμπιά είναι αυτά?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
lagos911 (Alexis)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


207 Rallye

Ένταξη: 23 Μάρ 2018
Δημοσιεύσεις: 36

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 21 Οκτ 2018, 19:27:24    Θέμα δημοσίευσης: Re: peugeot 207 cc 1 din car multimedia Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ganton έγραψε:
lagos911 έγραψε:
costas86 έγραψε:
Καλησπέρα και χρόνια πολλά!
Σκέφτομαι για την εγκατάσταση μίας 1 din αναδιπλούμενης οθόνης android στο αμάξι..
Επειδή δε θέλω να χάσω τις λειτουργίες της εργοστασιακής οθόνης (υπολογιστή ταξιδίου / κατανάλωσης, τη ρύθμιση για τα φώτα που στρίβουν κλπ) και επειδή όλοι ξέρετε οτι ρυθμίζεται μέσω της εργοστασιακής πηγής, σκέφτηκα να βάλω πρόσθετη την οθόνη, κάτω από την εργοστασιακή..
Η ερώτηση είναι κάτα πόσον αυτό είναι εφικτό.. Στην εργοστασιακή πηγή θα άφηνα μόνο την παροχή τροφοδοσίας, ίσως με ένα iso διπλό? Που θα δίνει ρεύμα και στις δύο πηγές?
Ποιά η γνώμη σας? Και ΑΝ αυτό ΔΕΝ γίνεται, μήπως ξέρετε καμία 2 din android η οποία θα συνεργάζεται με την εργοστασιακή οθόνη και θα χειρίζεται και όλα τα παραπάνω? (έχω δεί 2dinες εγκατεστημένες και ούτε η ώρα / ημερομηνία κλπ δε δουλεύει, απλά αναβοσβήνει)
Ευχαριστώ!


Πριν λιγο καιρο αλλαξα και εγω το μαμα radio cd στο 207 (και το CC το ιδιο φοραει).
Αρχικα να πω οτι βγαζοντας το OEM ραδιο cd και χωρις να βαλεις κατι αλλο στην θεση του δεν χανεις απολυτος τιποτα σε σχεση με τις πληροφοριες και τον υπολογιστη ταξιδιου.
Ετσι και αλλιως καποιες ρυθμισεις γινονται απο το τιμονι... Π.χ. Αλλαγες στην προβολης για το trip computer, αυτοματα φωτα, αυτοματοι υαλοκαθαριστηρες κπλ.
Το μονο που δεν μπορεις να κανεις ειναι να αλλαζεις την ωρα και γενικα να εχεις τον ελεγχο των επιλογων του μενου.
Εκει λοιπον αν θες δινει 60 euro (απο εξωτερικο, εδω το δινουν 140 γιατι ειμαστε large) και περνεις can bus decoder της 2connects και με εναν συνδιασμο κουμπιων μπαινεις στο μενου και στην ουσια δεν χανεις τιποτα.
Τωρα αν θελεις να δωσεις 350 ευρω (εξωτερικο παντα ψαξε για S160 Android Car Audio FOR PEUGEOT) στην καλυτερη και να παρεις μοναδα 1 din για κατω και να βαλεις οθονη πανω και αυτο γινεται. Απλα η μοναδα αυτη εχει πολυ χαμηλα χαρακτηριστικα. Της φασης android 4.4 και 1 gb ram. Αλλα συνεργαζεται αψοχα και πλεον βλεπεις ολες της πληροφοριες πλεον στην οθονη του android.
Αλλο ενα θεμα ειναι το steering wheel (κουμπια τιμονιου για ενταση και πλοηγηση τραγουδιου σταθμου) οπου και εκει υπαρχει ανταπτορακι που μπαινει για να μην τα χανεις. Αυτο το δινει η 2Connects στο πακετο της.
Εγω πηρα 2din απο κινεζικη εταιρια με 2Connects και δεν εχω κανενα προβλημα. Εδωσα κοντα στα 350 για ολα βεβαια αλλα πηρα μοναδα με καλα χαρακτηριστικα. Παντως η καλυητερες εταιριες που ειδα απο κινα με επωνυμη μαρκα και υποστιριξη ειναι οι xtrons, pumpkin, eonon.
Φυσικα υπαρχουν και η επωνημες εταιριες με πολυ καλυτερη ποιοτητα κατασκευης αλλα βεβαια πληρωνεις τα διπλα.
Τοποθέτησα μια 2din , αλλά έχασα το configuration της πολλαπλης οθόνης. Όταν λες με συνδυασμό κουμπιών ρυθμίζεις το μενού της πολλάπλης οθονης, όπως ημερομηνία, αισθητήρες παρκαρίσματος, μονάδες μέτρησεις του υπολιστού ταξιδιού, ποια κουμπιά είναι αυτά?


Εαν εχει παρεις το decoder της 2connect πατας απο το τιμονι το seek δεξια και seek αριστερα ταυτοχρονα και μπαινεις στο menu μετα πλοηγησε με την ροδελα και το ΟΚ ειναι το κουμπι που αλλαζεις της ενδειξης καταναλωσης. Υπαρχουν αναλυτικες οδηγιες εαν εχεις αγορασει το κουτακι.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2105s (PHP: 62% - SQL: 38%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on