PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

μετατροπη peugeot partner 1.4 8v σε 1.6 16v

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Τεχνικές - Μηχανολογικές Συζητήσεις Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
roufosk2 (kostas)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


peugeot 207 GT

Ένταξη: 09 Ιαν 2009
Δημοσιεύσεις: 63

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 24 Σεπ 2018, 01:41:00    Θέμα δημοσίευσης: μετατροπη peugeot partner 1.4 8v σε 1.6 16v Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

θα ήθελα να μάθω τη θα χρειαστώ για να κάνω μια τετοια μετατροπή
επίσης να αναφέρω ότι έχω αγορασει ένα τροπετο από xsara 2
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Hellas4x4 (Antonis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 306 1.6 (16V) Champion (2000)

Ένταξη: 22 Απρ 2017
Δημοσιεύσεις: 630

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 03 Οκτ 2018, 19:46:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εξαρτάται την έκδοσή σου... Εγώ πχ δεν άλλαξα κάτι εκτός από την φίσα του πολλαπλασιαστή... Επίσης ενισχύθηκε η υπάρχουσα βάση διότι τροχίστηκε ώστε να χωράει το 2ο γρανάζι και φτιάχτηκε διακλάδωση νερού για την ψύξη γύρο από το φίλτρο λαδιού.
Είχα μονόφισο, πήρα μονόφισο... Απλά ήταν αρκετά γεμάτη η έκδοση που είχα και δεν χρειάστηκε άλλες αλλαγές... Wink


Live to Fly - Ride to Live

Hellas 4x4
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Nik_psa (Νικόλας)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


ZX 16v-ΑΧ GTi-XANTIA TURBO ACTIVA-PONY

Ένταξη: 09 Οκτ 2009
Δημοσιεύσεις: 344
Τόπος: Άνω Μοχανάσιανα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 04 Οκτ 2018, 22:29:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Βασικά αν έχεις partner θέλεις τροπέτο από partner ίδιας χρονολογίας κι όχι από ότι νά'ναι του ομίλου.
Ειδικά αν το δικό σου είναι από τα πρώτα δε νομίζω να έκανες έξυπνη αγορά, πες μας τι χρονολογίας είναι το δικό σου, τι μοτέρ φοράει τώρα κλπ..


www.drakonakis.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
roufosk2 (kostas)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


peugeot 207 GT

Ένταξη: 09 Ιαν 2009
Δημοσιεύσεις: 63

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 07 Οκτ 2018, 08:36:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

[quote="Nik_psa"]Βασικά αν έχεις partner θέλεις τροπέτο από partner ίδιας χρονολογίας κι όχι από ότι νά'ναι του ομίλου.
Ειδικά αν το δικό σου είναι από τα πρώτα δε νομίζω να έκανες έξυπνη αγορά, πες μας τι χρονολογίας είναι το δικό σου, τι μοτέρ φοράει τώρα κλπ..[/quote]

το δικό μου είναι του 2004 με kfw μοτέρ
το xsara έχει 1.6 nfu tou 2004
είναι και τα δυο με ντιζα και νομίζω μπαίνει αλλά θα πεδευτω λίγο παραπάνω

αυτό που λες είναι το ιδανικό άλλα που να το βρεις !!!!

περισσότερο φοβαμαι τα ηλεκτρικά πως θα ταιριαξουν....μηχανικά όλο και καμιά πατέντα θα κάνεις.... θα μπει
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Nik_psa (Νικόλας)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


ZX 16v-ΑΧ GTi-XANTIA TURBO ACTIVA-PONY

Ένταξη: 09 Οκτ 2009
Δημοσιεύσεις: 344
Τόπος: Άνω Μοχανάσιανα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 07 Οκτ 2018, 13:04:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θα μπει και θα δουλέψει με ότι κι αν χρειαστεί.
Για άλλο λόγο το λέω που είναι άξιο προβληματισμού, στα berlingo-partner με 1.6 16ν η PSA έβαζε ΒΕ κιβώτιο που σημαίνει ότι το ΜΑ μπορεί να πει το ποίημα, ανάλογα την χρήση βέβαια, πιο γρήγορα...
Αν είχες τέτοιο τροπέτο ίσως να ήταν καλύτερα.


www.drakonakis.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Τεχνικές - Μηχανολογικές Συζητήσεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2151s (PHP: 47% - SQL: 53%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on