PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

106 - Σκούπα για 1.4 8V
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
WilDuck (Γιώργος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


sound of boxer

Ένταξη: 02 Ιούν 2006
Δημοσιεύσεις: 562
Τόπος: ΡΟΔΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 21 Φεβ 2007, 11:28:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

BTS έγραψε:
Willduck είχα κάποτε το ίδιο σύστημα εισαγωγής με το δικό σου και δοκίμασα διάφορα.

ΤΙΠΟΤΑ δεν αποδίδει στο συγκεκριμένο μοτέρ σαν το δικό του φιλτροκούτι. Και είχα δοκιμάσει τα πάντα. Με οτιδήποτε άλλο έχανα σε ελαστικότητα.

Το καλύτερο που μπορείς να κάνεις είναι να πάρεις 60άρη σπιράλ σωλήνα και να αντικαταστήσεις τις σωληνώσεις μέχρι το φιλτροκούτι, όπως λέει ο Στέλιος. Το καλύτερο σημείο να πάρεις αέρα είναι πίσω από το αριστερό φανάρι.


Σ'ευχαριστώ Πέτρο!

Από Δευτέρα, όμως, θα φοράω 16άρη 8v.

Λογικά, δε θα μπορεί η σκούπα (1.6) να ρουφάει αέρα από το σημείο που ρουφούσε μέχρι πρότινος το μαμά φιλτροκούτι του 14άρη?




Uploaded with ImageShack.us
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 21 Φεβ 2007, 13:00:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παράθεση:
Από Δευτέρα, όμως, θα φοράω 16άρη 8v.

Λογικά, δε θα μπορεί η σκούπα (1.6) να ρουφάει αέρα από το σημείο που ρουφούσε μέχρι πρότινος το μαμά φιλτροκούτι του 14άρη?


Για το 16αρι μοτερ λεει ρε χαλβα... Laughing
Ο Πετρος εχει 1400 XSi που με μονη εξαιρεση τα κυβικα,ειναι ολοιδιο με αυτο που θα βαλεις. Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
WilDuck (Γιώργος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


sound of boxer

Ένταξη: 02 Ιούν 2006
Δημοσιεύσεις: 562
Τόπος: ΡΟΔΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 21 Φεβ 2007, 13:49:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

BTS έγραψε:
Το καλύτερο που μπορείς να κάνεις είναι να πάρεις 60άρη σπιράλ σωλήνα και να αντικαταστήσεις τις σωληνώσεις μέχρι το φιλτροκούτι, όπως λέει ο Στέλιος. Το καλύτερο σημείο να πάρεις αέρα είναι πίσω από το αριστερό φανάρι.


Οκ. Καταργείς δηλαδή όλους τους πνίχτες?

Ρωτάω γιατί δεν έχω δει από κοντά το μαμά φιλτροκούτι του 1.6 8βου.




Uploaded with ImageShack.us
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
BTS (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Λουλακί Κατερπίλαρ

Ένταξη: 30 Οκτ 2002
Δημοσιεύσεις: 1148

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 21 Φεβ 2007, 14:16:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Pughell έγραψε:
Παράθεση:
Από Δευτέρα, όμως, θα φοράω 16άρη 8v.

Λογικά, δε θα μπορεί η σκούπα (1.6) να ρουφάει αέρα από το σημείο που ρουφούσε μέχρι πρότινος το μαμά φιλτροκούτι του 14άρη?


Για το 16αρι μοτερ λεει ρε χαλβα... Laughing
Ο Πετρος εχει 1400 XSi που με μονη εξαιρεση τα κυβικα,ειναι ολοιδιο με αυτο που θα βαλεις. Wink


Oχι Στέλιο, για το απλό 1400άρι λέω, που έχει ση φωτογραφία. Very happy

Αλλά τα ίδια ισχύουν και για το χσι και το 8βου.

Αυτό το κυλινδρικό φιλτροκούτι της Πεζώ είναι πολύ καλά συντονισμένο. Έχει και την "δεξαμενή" αέρα κάτω από το φίλτρο, για να τραβάει και από κεί στιγμιαία, όταν χρειαστεί.

Έχω δοκιμάσει διάφορες φιλτροχοάνες και σκούπες αλλά δεν βρήκα κάτι τόσο καλό all around.

Γιώργο (Wiliduck) μόνο κρύο αέρα χρειάζεται και να αφαιρεθούν οι πνίχτες. Wink Αν δεν έχεις για το 8V, βρες ένα!


www.euphemus.eu
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
WilDuck (Γιώργος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


sound of boxer

Ένταξη: 02 Ιούν 2006
Δημοσιεύσεις: 562
Τόπος: ΡΟΔΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 21 Φεβ 2007, 14:20:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

BTS έγραψε:
Γιώργο (Wiliduck) μόνο κρύο αέρα χρειάζεται και να αφαιρεθούν οι πνίχτες. Wink Αν δεν έχεις για το 8V, βρες ένα!


Είναι εύκολο να αφαιρεθούν οι πνίχτες?

Θα δω, αν καταφέρει και το βρει ο Θωμάς.

Αλλιώς? Rolling eyes




Uploaded with ImageShack.us
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 21 Φεβ 2007, 14:31:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θέλετε για το νέο μοτερ 1,6 να συνεχίσετε εδώ... http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?t=9452 Wink


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
johnis (johhis)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


pegeot 106 1.4 (8v) xs

Ένταξη: 11 Φεβ 2013
Δημοσιεύσεις: 98

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 30 Απρ 2018, 13:26:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπερα παλικαρια.μπορειτε να μου απαντησετε αν η σκουπα απο ραλλυ μπαινει στο δικο μου (Χs kfx q.4 8 v)χωρις πατεντες.εχω βρει μια απο ενα φιλαρακι αυτη που γραφει πανω 106. απλως επειδη πρεπει να μου την στειλει μην μπαινουμε τζαμπα σε διαδικασιες αποστολης.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
johnis (johhis)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


pegeot 106 1.4 (8v) xs

Ένταξη: 11 Φεβ 2013
Δημοσιεύσεις: 98

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 01 Μάϊ 2018, 13:52:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Επειδη διπλα απο την μηχανη δεξια υπαρχει και ο πολαπλασιαστης
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
johnis (johhis)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


pegeot 106 1.4 (8v) xs

Ένταξη: 11 Φεβ 2013
Δημοσιεύσεις: 98

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 02 Μάϊ 2018, 11:15:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καμια απαντηση παιδια
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 03 Μάϊ 2018, 20:21:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λογικα θα μπει,απλά πρεπει να δεις πως θα την στερεωσεις στην πεταλουδα γιατι το 16βου εχει μεγαλυτερης διαμετρου πεταλουδα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
johnis (johhis)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


pegeot 106 1.4 (8v) xs

Ένταξη: 11 Φεβ 2013
Δημοσιεύσεις: 98

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 03 Μάϊ 2018, 23:59:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θελω να πιστευω οτι με ενα λαστηχενιο σωληνα διαστολη συστολη.πιστευω θα κανω την δουλεια μου.ξερουμε αν ι εν λογο σκουπα(106)αξιζει?σε ευχαριστω για την απαντηση.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 04 Μάϊ 2018, 04:13:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Περα απο θορυβο,σχεδον παντου χειροτερο ειναι απο αλλες λυσεις,στις χαμηλομεσαιες ειναι χειροτερο και απο μαμα,το θεμα ειναι τι ζηταει ο καθενας.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
johnis (johhis)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


pegeot 106 1.4 (8v) xs

Ένταξη: 11 Φεβ 2013
Δημοσιεύσεις: 98

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 04 Μάϊ 2018, 07:09:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Α μαλιστα τοσο καλα😃.παντως μια φιλτροχοανη που εβαλα στο αυτοκινητο η οποια ειναι no name. και την εχω τοποθετηση πανω ακριβως στην πεταλουδα για δοκιμη(εχω διαβασει οτι δεν κανει να ειναι τοποθετιμενη ετσι γιατι τραβαει ολο το ζεστο αερα της μηχανης)ειδα λιγο διαφορα χαμηλομεσαια αλλα κολαει στα ψηλα(μπορει να ειναι και η ιδεα μου)οποτε πιστευα οτι επειδη λενε ολη η σκουπα ειναι καλυτερη απο την φιλτροχοανη.θα εχω και μια μικρη διαφορα (ισως ελαχιστη,η μηδανεμη)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2
Σελίδα 2 από 2

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1693s (PHP: 63% - SQL: 37%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on