PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Επαναπρογραμματισμός σε 207 1.6 110 HDI.
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Τεχνικές - Μηχανολογικές Συζητήσεις Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
N207r (Nikos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 Rallye f/l

Ένταξη: 21 Νοέ 2010
Δημοσιεύσεις: 567
Τόπος: Xylokastro

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 27 Νοέ 2014, 22:17:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Βγάλε Κ τον καταλύτη εκεί να δεις γλέντια έχουν μια τάση να γίνονται τσιμέντο εσωτερικά Κ να φραζουν εντελώς την ροή..


1 stage..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Andreasf1 (Ανδρέας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 GT 1.6 (HDi) 110

Ένταξη: 05 Δεκ 2012
Δημοσιεύσεις: 514
Τόπος: Καλαμάτα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 27 Νοέ 2014, 22:48:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

N207r έγραψε:
Βγάλε Κ τον καταλύτη εκεί να δεις γλέντια έχουν μια τάση να γίνονται τσιμέντο εσωτερικά Κ να φραζουν εντελώς την ροή..


Η αλήθεια είναι πως είδα τον καταλύτη μου και μου φάνηκε αρκετά καθαρός.. Δεν ξέρω κατά πόσο φράζει..
Να μια ενδεικτική φωτογραφία απο τον καταλύτη εσωτερικά:



Peugeot 2 0 7 | GT HDI |
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
RoadRunner122 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106RallyeS2/206XS/C4II

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 2965
Τόπος: Δροσοπηγή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 28 Νοέ 2014, 18:38:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Επηρεασμένος από το αδελφό C4 eHDi 115 που έχω και στο οποίο dpf και προκαταλύτης είναι ένα τεμάχιο μασίφ, φαντάστηκα πως και στο 207 με ίδιο μηχανικό σύνολο θα ήταν ίδιο.

Δηλαδή αν κατάλαβα καλά, λύσατε το "βαρελάκι", από το τεμάχιο "12" αφαιρέσατε το περιεχόμενο (το στοιχείο του φίλτρου σωματιδίων) και το ξανακλείσατε;


3rioStooges-Motorsport Team
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Andreasf1 (Ανδρέας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 GT 1.6 (HDi) 110

Ένταξη: 05 Δεκ 2012
Δημοσιεύσεις: 514
Τόπος: Καλαμάτα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 28 Νοέ 2014, 19:21:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μα και στο c4 1.6 ehdi με τα 115 είναι ξεχωριστά καταλύτης και dpf. (Αν είχα αυτή την εξαγωγή πάρτι θα έκανα, γιατί θα ήταν πολύ πιο εύκολη η μόντα! :Ρ)

Ορίστε πως είναι η δική σου εξαγωγή..


Στο 10 είναι ο καταλύτης και στο 21 το dpf.. Το dpf δεν είναι πάνω στο downpipe. Είναι σαν ένα μεσαίο καζανάκι απ όσο μας δείχνει το επίσημο public servise box της citroen.

Στην δική μου περίπτωση λύσαμε το "βαρελάκι" του dpf και στην θέση του βάλαμε ένα άλλο άδειο βαρελάκι τροποποιημένο. Πρέπει να ανεβάσω φωτογραφίες με την μοντιφιά που έγινε στο βαρελάκι-πρώην dpf για να καταλάβεις χωρίς πολλά λόγια το πως και γιατί.. Razz Αλλά σε άλλο θέμα για να είναι λίγο πιο τακτοποιημένα.
Πάρε όμως μια ενδεικτική φώτο απο το τελικό αποτέλεσμα:



Peugeot 2 0 7 | GT HDI |
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
RoadRunner122 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106RallyeS2/206XS/C4II

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 2965
Τόπος: Δροσοπηγή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 28 Νοέ 2014, 19:33:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Andreasf1 έγραψε:
Ορίστε πως είναι η δική σου εξαγωγή..

Κι όμως, δεν είναι έτσι.

Πάρε φωτό:



3rioStooges-Motorsport Team
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Andreasf1 (Ανδρέας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 GT 1.6 (HDi) 110

Ένταξη: 05 Δεκ 2012
Δημοσιεύσεις: 514
Τόπος: Καλαμάτα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 28 Νοέ 2014, 20:14:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τι φάση? Razz Στο service box της citroen όλα τα καινούργια C4 1.6 ehdi με τα 115 άλογα τα δίνει με αυτή την εξαγωγή που έστειλα. Ότι να ναι.
Μπορούμε να δούμε μέσω αρ. πλαισίου πως ακριβώς είναι η δική σου εξαγωγή. (αν θες στείλε πμ τον αρ πλαισίου σου να το βάλω στο σερβισ μποξ να δούμε τι παίζε έτσι για την απορία). Razz


Peugeot 2 0 7 | GT HDI |
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Andreasf1 (Ανδρέας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 GT 1.6 (HDi) 110

Ένταξη: 05 Δεκ 2012
Δημοσιεύσεις: 514
Τόπος: Καλαμάτα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 28 Νοέ 2014, 21:57:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εδώ είναι η διαδικασία για το πως ακριβώς έγινε και η τροποποίηση του DPF.
http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?t=28015


Peugeot 2 0 7 | GT HDI |
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ixat47 (spiros)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 301 hdi 1.6 (2015)

Ένταξη: 27 Φεβ 2016
Δημοσιεύσεις: 73
Τόπος: Kastoria

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 19 Φεβ 2018, 21:52:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μεγαλο προβλημα φιλοι μου , σας ενοχλει εσας που εχετε I.X. σκεφτειτε να χατε επαγγελαματικο και να χανατε ωρες απο την δουλειας σας με τα νευρα σας στο κοκκινο , αρρωστια ! Εχουμε και λεμε : DPF+Καταλυτης 1000ευρω(χωρις εργασια) , δοχειο Ad-blue με εγκεφαλο(αυτα πανε μαζι) 900+ευρω , βαλε και eolys και 17 λιτρα ad-blue , σερβις 220 και μαζι αμορτισερ διοτι στα 40χ.χιλ. χτυπαει ο κορμος , οριστε ? πως ειπατε?ποσο το πηρα το αμαξι?χαχαχαχα !


goalunited.org/legends
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
salex (Στελιος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

3008 (ex 207 GT)

Ένταξη: 21 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 2596
Τόπος: Παλλήνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 19 Φεβ 2018, 21:55:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ixat47 έγραψε:
Μεγαλο προβλημα φιλοι μου , σας ενοχλει εσας που εχετε I.X. σκεφτειτε να χατε επαγγελαματικο και να χανατε ωρες απο την δουλειας σας με τα νευρα σας στο κοκκινο , αρρωστια ! Εχουμε και λεμε : DPF+Καταλυτης 1000ευρω(χωρις εργασια) , δοχειο Ad-blue με εγκεφαλο(αυτα πανε μαζι) 900+ευρω , βαλε και eolys και 17 λιτρα ad-blue , σερβις 220 και μαζι αμορτισερ διοτι στα 40χ.χιλ. χτυπαει ο κορμος , οριστε ? πως ειπατε?ποσο το πηρα το αμαξι?χαχαχαχα !


Πετρέλαιο δεν μου θέλετε με Euro 5 και euro 6? Αν θέλεις να έχεις χαμηλό κόστος στα καύσιμα, κάνεις ό,τι σου ζητάει με το νι και με το σίγμα.


http://www.etuners.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Τεχνικές - Μηχανολογικές Συζητήσεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2
Σελίδα 2 από 2

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1082s (PHP: 62% - SQL: 38%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on