PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

ΨΥΚΤΡΑ ΛΑΔΙΟΥ 106 1.600 8V TU5J2

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Κινητήρας Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
NicklasTU5J2 (Nick)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 09 Δεκ 2017
Δημοσιεύσεις: 10

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 12 Ιαν 2018, 15:03:22    Θέμα δημοσίευσης: ΨΥΚΤΡΑ ΛΑΔΙΟΥ 106 1.600 8V TU5J2 Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλη χρονια σε ολους,με υγειαααα....Παιχτουρες χανει λαδια η ψυκτρα λαδιου,τι
να κανω?βρηκα μια μεταχειρο σε καλη κατασταση αλλα σκεφτομαι κ την περιπτωση της μοντιφας me aftermarket βλεπε mocal ktl μονο που αυτες τις πουλανε για εξωτερικο ψυγειο λαδιου..αν βαλω μια τυπου mocal μπορω να φτιαξω δικα μου μαρκουτσια?σκεφτηκα να κοψω τα δικα μου στην ενωση με την ψυκτρα κ να τοποθετησω τα ρακόρ της αφτερμαρκετ,γίνεται αυτο?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
BTS (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Λουλακί Κατερπίλαρ

Ένταξη: 30 Οκτ 2002
Δημοσιεύσεις: 1148

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 12 Ιαν 2018, 17:07:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αυτό είναι εναλλάκτης λαδιού-νερού, είναι διαφορετικό από το ψυγείου λαδιού. Τα ρακόρ που φαίνονται μεταφέρουν ψυκτικό υγρό, όχι λάδι. Το νερό αυτό ψύχει (προσπαθεί τουλάχιστον..) το λάδι που περνάει από το κέντρο της ψύκτρας.

Στο πρόβλημα τώρα, έχει ραγίσει κάπου και χάνει, ή χάνει εκεί που βιδώνει με το μπλοκ;

Γιατί στη δεύτερη περίπτωση, την ξεβιδώνεις, αλλάζεις το o-ring με ένα o-ring από καινούργιο φίλτρο λαδιού για το μοτέρ σου (είναι ίδια τα o-rings) και είσαι οκ.


www.euphemus.eu
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
NicklasTU5J2 (Nick)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 09 Δεκ 2017
Δημοσιεύσεις: 10

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 12 Ιαν 2018, 22:37:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

σε ευχαριστω πολύ,δλδ αν χάνει απο το o-ring αγοραζω ενα φιλτρο που φοραει το αμαξι μου,του παιρνω το o-ring to βαζω στην ψυκτρα κ ειμαι οκ?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
BTS (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Λουλακί Κατερπίλαρ

Ένταξη: 30 Οκτ 2002
Δημοσιεύσεις: 1148

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 12 Ιαν 2018, 23:01:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ακριβώς.

Πάρε μαζί σου το παλιό o-ring στο μαγαζί για να είσαι σίγουρος.

Wink


www.euphemus.eu
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Κινητήρας Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,0888s (PHP: 69% - SQL: 31%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on