PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Peugeot USB box για 207 και όχι μόνο
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 14, 15, 16
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 08 Ιούν 2015, 07:43:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

thodorisls έγραψε:
makis106 έγραψε:
Οταν βαζουμε aftermarket πηγη, υπαρχει η δυνατοτητα να δουλευει απο θεμα ρευματων οπως η εργοστασιακή?
Δλδ οταν σβηνουμε το αμαξι να κλεινει και η πηγη, αλλα να μπορει να ξανανοιξει η πηγη πατωντας το κουμπί της, ΧΩΡΙΣ να χρειαστει να γυρισουμε το κλειδί Question


δεν ειναι canbus το βησμα που συνδέεται στην πηγή.κανονικα το κόκκινο καλώδιο πρέπει να μην δινει πάντα 12v,μπορεί να ειναι σε λάθος θέση το καλώδιο
Δεν εχω συνδεσει κατι Θοδωρή, απλα αναρωτιεμαι αν μπορει να δουλεψει το ίδιο. Το πιθανότερο όχι απ οτι καταλαβαίνω. Θα παρει κλασικά τα δύο ρεύματα, μονιμο και διακόπτη, και για να δουλευει με σβηστο τον κινητηρα θα πρεπει να εχεις ανοιχτο τον διακοπτη μαζι και αντλίες βενζίνης και ολα τα παρελκόμενα... Confused



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vini (Nick)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


*** Groupe PSA ***

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 3374
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 08 Ιούν 2015, 08:49:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

makis106 έγραψε:
Οταν βαζουμε aftermarket πηγη, υπαρχει η δυνατοτητα να δουλευει απο θεμα ρευματων οπως η εργοστασιακή?
Δλδ οταν σβηνουμε το αμαξι να κλεινει και η πηγη, αλλα να μπορει να ξανανοιξει η πηγη πατωντας το κουμπί της, ΧΩΡΙΣ να χρειαστει να γυρισουμε το κλειδί Question


Γίνεται αυτό με την εργοστασιακή; Δεν το θυμάμαι.

Εγώ θυμάμαι και ξέρω ότι με το κλειδί στη μηχανή το αυτοκίνητο μπαίνει σε power safe mode μετά από κάποια λεπτά για να μην καταναλώνει μπαταρία.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 08 Ιούν 2015, 08:58:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Vini έγραψε:
makis106 έγραψε:
Οταν βαζουμε aftermarket πηγη, υπαρχει η δυνατοτητα να δουλευει απο θεμα ρευματων οπως η εργοστασιακή?
Δλδ οταν σβηνουμε το αμαξι να κλεινει και η πηγη, αλλα να μπορει να ξανανοιξει η πηγη πατωντας το κουμπί της, ΧΩΡΙΣ να χρειαστει να γυρισουμε το κλειδί Question


Γίνεται αυτό με την εργοστασιακή; Δεν το θυμάμαι.

Εγώ θυμάμαι και ξέρω ότι με το κλειδί στη μηχανή το αυτοκίνητο μπαίνει σε power safe mode μετά από κάποια λεπτά για να μην καταναλώνει μπαταρία.
Γίνεται, και αναλόγως την κατασταση της μπαταρίας σου, μπορει να παιζει πολύ ωρα, χωρίς κλειδί στον διακόπτη. Τωρα, το aftermarket αν για να παιζει πρεπει να εχεις και το κλειδί στη θεση on, τοτε θα μπει πολυ πιο γρηγορα σε economy mode γιατι θα τραβανε ρευματα και ενα σωρο αλλα συστηματα...



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vini (Nick)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


*** Groupe PSA ***

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 3374
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 08 Ιούν 2015, 13:38:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ούτε που το είχα πάρει πρέφα αυτό... Laughing

Καλύτερα, γιατί αν κρίνω από την κατανάλωση της μπαταρίας ακόμη και όταν είναι σε αδράνεια το 207, δεν είναι να παίζεις με αυτά... Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 08 Ιούν 2015, 14:15:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Laughing Βολευει παντως, και θα με χαλασει αν η καινουργια πηγη δε δουλευει ετσι.
Δεν εχει αναγκη, για αυτο εχει το economy mode, για να διασφαλιζει οτι ποτε δεν θα αδειασεις τη μπαταρια σου! Wink



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vini (Nick)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


*** Groupe PSA ***

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 3374
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 08 Ιούν 2015, 14:33:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλά έτσι έλεγα και εγώ, μέχρι που αγόρασα φορτιστή γιατί η μπαταρία αδειάζει πολύ γρήγορα όταν το αυτοκίνητο είναι σε αδράνεια.

Τώρα κάθε μήνα φορτίζω... αφού πρώτα την πάτησα αφού μου έμεινε από μπαταρία... Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
thodorisls (thodoris)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 1.6 GT (2008)

Ένταξη: 01 Μάϊ 2015
Δημοσιεύσεις: 270
Τόπος: Γέρακας

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 08 Ιούν 2015, 14:34:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

makis106 έγραψε:
Laughing Βολευει παντως, και θα με χαλασει αν η καινουργια πηγη δε δουλευει ετσι.
Δεν εχει αναγκη, για αυτο εχει το economy mode, για να διασφαλιζει οτι ποτε δεν θα αδειασεις τη μπαταρια σου! Wink


έχεις εμπιστοσύνη στα ηλεκτρονικά τις peugeot για το economy mode? xD Laughing


Image and video hosting by TinyPic
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 08 Ιούν 2015, 14:49:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

thodorisls έγραψε:
makis106 έγραψε:
Laughing Βολευει παντως, και θα με χαλασει αν η καινουργια πηγη δε δουλευει ετσι.
Δεν εχει αναγκη, για αυτο εχει το economy mode, για να διασφαλιζει οτι ποτε δεν θα αδειασεις τη μπαταρια σου! Wink


έχεις εμπιστοσύνη στα ηλεκτρονικά τις peugeot για το economy mode? xD Laughing
Ναι ρε, το economy mode καλο ειναι, μακρια απο 'μας το safe mode! Laughing



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 08 Ιούν 2015, 15:16:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Vini έγραψε:
Καλά έτσι έλεγα και εγώ, μέχρι που αγόρασα φορτιστή γιατί η μπαταρία αδειάζει πολύ γρήγορα όταν το αυτοκίνητο είναι σε αδράνεια.

Τώρα κάθε μήνα φορτίζω... αφού πρώτα την πάτησα αφού μου έμεινε από μπαταρία... Laughing
Αλλο οταν ειναι σε αδρανεια για καιρο, τοτε και η peugeot στο manual αν θυμαμαι καλα γραφει οτι για ακινησια πανω απο μηνα βγαζεις πολο. Παντως τετοια θεματα δεν ειχα ποτε, το αυτοκινητο μου μενει σε αδρανεια πολλες φορες απο 1 εως 2 μηνες γιατι λειπω. Πόλο δεν εχω βγαλει ποτε, μπαταρια δεν εχω φορτισει ποτε και εμεινα στα 5 μιση χρόνια που αλλαξα την πρωτη, και παλι οχι οτι δεν επαιρνε μπρος, αλλα το ακουσα οτι ζοριστηκε. τωρα με τη δευτερη παλι μετα απο 1μιση χρονο, κανενα προβλημα.
Μηπως εχεις καμια διαρροή?



etuned


Έχει επεξεργασθεί από τον/την makis106 στις Δευ 08 Ιούν 2015, 16:19:12, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vini (Nick)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


*** Groupe PSA ***

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 3374
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 08 Ιούν 2015, 16:04:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Διαρροή; Μπα όχι.
Απλά, δεν κάνω χιλιόμετρα ώστε να γεμίζει η μπαταρία.
Ούτε ταξίδι δεν έχω κάνει ώστε η μπαταρία να κάνει ένα καλό γέμισμα.

Οπότε η λύση είναι φορτιστής και με έχει σώσει.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 08 Ιούν 2015, 16:15:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οποτε λογικο ειναι, εφοσον δεν φορτιζεται ποτε επαρκως και ειναι παντα συνδεμενη. Εγω μπορει να το αφηνω πανω απο μηνα, αλλα οταν το παιρνω κανω απο 500 μεχρι 1000χλμ σε 10 μερες, γι αυτο δεν εχω θεμα.



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Thanos lez (Thanos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 1.4 v16

Ένταξη: 10 Απρ 2016
Δημοσιεύσεις: 1

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 25 Απρ 2016, 19:05:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα κι απο εμενα θελω να συνδέσω το τηλέφωνο μου με το μαμα ραδιο εχω το 207 του 2008 καποια μοντέλα εβγεναν δεν ξερω καν τι και πως και μεσα στο ντουλαπάκι ειχαν ανταπτορα ποσο κοστίζει αυτος και που μπορώ το βρω στο ίντερνετπου ψαχνω ειναι πανάκριβο επίσης θελω να εχει και usb
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
peugeot207cc 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 21 Ιούλ 2014
Δημοσιεύσεις: 29

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 01 Αύγ 2016, 14:07:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πέρα από το USB Box της Peugeot (320 ευρώ σήμερα), υπάρχει άλλη λύση after market? Αν ναι, υπάρχει κάποιος στην Αθήνα που έχει γνώση να μου τα εγκαταστήσει κομπλέ;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
johnnym (Γιάννης)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 307 1.4 (8V) 2002

Ένταξη: 30 Μάρ 2016
Δημοσιεύσεις: 161
Τόπος: Heraklion

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 01 Αύγ 2016, 18:23:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

peugeot207cc έγραψε:
Πέρα από το USB Box της Peugeot (320 ευρώ σήμερα), υπάρχει άλλη λύση after market? Αν ναι, υπάρχει κάποιος στην Αθήνα που έχει γνώση να μου τα εγκαταστήσει κομπλέ;
Κάνε μια ερευνα ebay έχει πάμφθηνα!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kostas852456 (kostas)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 25 Μάϊ 2017
Δημοσιεύσεις: 2

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 25 Μάϊ 2017, 12:58:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κλησπερα στην ομαδα.. πηρα απο το e-bay ενα ανταπτορα για το peugeot μου μου ( http://www.ebay.com/itm/282367197502?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT ) ηρθε σημερα το κουμποσα κανινικα πισω απο το cd του αυτκινητου αλλα τιποτα ουτε φωνη ουτε ακροαση.. ξερει κανενασ σασ μηπωσ τι γινεται? ευχαριστω..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
driver7 (thanassis)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 RC f/l

Ένταξη: 12 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 262

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 25 Μάϊ 2017, 14:09:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πρέπει να ενεργοποιήσεις με διαγνωστικό την cd changer / usb port.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kostas852456 (kostas)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 25 Μάϊ 2017
Δημοσιεύσεις: 2

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 25 Μάϊ 2017, 15:00:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

σε ευχαριστω παρα πολυ φιλε μου για την αμεση απαντηση σου...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Peugeot207 (Kwstas)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 1.4 (2007)

Ένταξη: 18 Δεκ 2017
Δημοσιεύσεις: 1

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 18 Δεκ 2017, 16:33:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αυτα τα καλώδια που εχουν βγει με εισοδο Jack δουλεύουν?? Τα βαζεις στην πηγή και παιζουν κανονικα?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
vatos (Παναγιώτης)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 207 RC

Ένταξη: 17 Ιούν 2017
Δημοσιεύσεις: 87

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 18 Δεκ 2017, 16:48:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

https://www.ebay.com/itm/Car-Bluetooth-USB-Only-Charger-AUX-Adapter-Handsfree-kit-For-RD4-Peugeot-CITROEN/322274461382?_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIM.MBE%26ao%3D1%26asc%3D49565%26meid%3D275d5639d45443c98b182829534d17c1%26pid%3D100011%26rk%3D4%26rkt%3D10%26sd%3D282367197502&_trksid=p2047675.c100011.m1850

αυτό κάνει στα 207 RC ?

γράφει ναι αλλά θα παίζει με bluetooth ?
στο radiocd οταν κάνεις enable cd changer από το διαγνωστικό μέσα στη μονάδα πως παίζει σαν πηγή τι διαλέγεις ;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 14, 15, 16
Σελίδα 16 από 16

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1755s (PHP: 67% - SQL: 33%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on