PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Renault: Κοντά στην πραγματικότητα το επιβατικό των 5.000

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Νέα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
chatasos (Τάσος)
Developer - Administrator
Developer - Administrator
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207 1.6 (17V!) GT (2009)

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 2612
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 14 Νοέ 2003, 12:32:29    Θέμα δημοσίευσης: Renault: Κοντά στην πραγματικότητα το επιβατικό των 5.000 Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πολύ κοντά στην πραγματοποίηση ενός στόχου που αμφισβητήθηκε από πολλούς, ακόμα και από ανθρώπους της ίδιας της εταιρείας, βρίσκεται η Renault. Ο λόγος για το "X-90 project" ή πιο απλά την παραγωγή και διάθεση ενός επιβατικού αυτοκινήτου με τιμή 5.000 ευρώ.

Το σχέδιο παρουσίασε το 2000 ο πρόεδρος της εταιρείας, Louis Schweitzer, ο οποίος μάλιστα, εμφανιζόταν κατά καιρούς επιφυλακτικός για την επίτευξη του στόχου. Η παραγωγή ενός μικρού αυτοκινήτου τριών όγκων για τις αναπτυσσόμενες αγορές με την τιμή πώλησης να κυμαίνεται στα 5.000 ευρώ χαρακτηρίστηκε υπεραισιόδοξη επιδίωξη.

"Σήμερα έχουμε όλα τα στοιχεία της εξίσωσης. Μπορούμε να κατασκευάσουμε αυτό το αυτοκίνητο με κόστος λίγο περισσότερο από τα 3.000 ευρώ" δήλωσε ο Pierre-Alain de Smedt, εκτελεστικός αντιπρόεδρος Παραγωγής της Renault. Όπως επεσήμανε, το χαμηλό κόστος παραγωγής επιτρέπει στην εταιρεία τη διάθεσή του έναντι 5.000 ευρώ.

Πηγή : autopress.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
PHSYBORG (HULK)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Pug 8v ''maximum attack''

Ένταξη: 24 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 1109
Τόπος: In the VORTEX of HEAVEN!

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 14 Νοέ 2003, 13:39:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Βλεπω να ειναι στο μεγεθος κ κυβισμο του Smart ! Confused



FULL THROTLE....

NEW forum at www.btt.20m.com
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
zzzleepy (Μαύρος Χέλωνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XS (2002)

Ένταξη: 06 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 1289
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 14 Νοέ 2003, 13:59:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εδώ που τα λέμε και το Smart τόσο έπρεπε να κοστίζει κι όχι κοντά στα 10000Ε...




Για όλο τον κόσμο είσαι κάποιος... για κάποιον είσαι όλος ο κόσμος...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
netblaster (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (16v) XS (2005)

Ένταξη: 14 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 1763
Τόπος: Αθήνα-Άλιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 14 Νοέ 2003, 18:05:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ligo periergo mou fainetai... oikogeneiako toutou me 5000e?!?!? mikro kai triwn ogwn?!?!? isws kai na mporei na ginei apo mixanikis kai sxedistikis pleuras wste na kalyptei kai ola ta standard asfaleias alla, pisteuw oti to kostos ekseliksis enos tetoiou montelou tha itan poly ypsilo epireazontas tin teliki timi!!! an vevaia ta ylika einai pseutika tote ok...yparxoun kai ta lada omws an theloume swnei kai kala ftino oikogeneiako!!!


Photobucket
Δεν έχει σημασία πόσο γρήγορο αυτοκίνητο έχεις, αλλά πόσο γρήγορα μπορείς να το πας!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Miltellas (Μίλτος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 16V XSM 2001

Ένταξη: 24 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 3657
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 17 Νοέ 2003, 03:14:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εάν τελικά βγάλει στην παραγωγή κάτι τέτοιο η Renault να είστε σίγουροι ότι θα αξίζει με το παραπάνω τα λεφτά του (και θα ανταποκρίνεται στις όποιες ευρωπαϊκές προδιαγραφές). Ακόμη και αν πρόκειται όχι για οικογενειακό αλλά για 2θέσιο αυτοκίνητο αντι-smart, πάλι θα αξίζει τα λεφτά του αφού θα κοστίζει τα μισά και λιγότερο.


Ελληνική Λέσχη Φίλων της Πραγματικής Οδήγησης

Performance of Real Cardriving Club
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Νέα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,0881s (PHP: 59% - SQL: 41%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on