PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Γυρισμένα χιλιόμετρα σε μεταχειρισμένα
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις περί αυτοκινήτων Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Nikos Kal (Νίκος)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης




Ένταξη: 08 Οκτ 2015
Δημοσιεύσεις: 93
Τόπος: Αθηνα πλεον

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 01 Δεκ 2015, 12:32:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:
To 2009 αγορασα 307 απο τοπικο αντιπροσωπο
που ηταν λιζινγκ της λαιον ελλας.
με μπουκ σερβις απο τον αντιπροσωπο και τη λαιον.
το αμαξι ειχε γυρισμενα χλμ αλλα το πηρα εις γνωση μου
γιατι ηταν πολυ καλο...

αυτο νομιζω τα λεει ολα.


επειδη ο πατερας μου δουλευει σε μια εταιιρια.η οποια νοικιαζει τα αυτοκινητα μεσω (λιζινγκ) απο τις γνωστες που υπαρχουν ελλαδα (καινουργεια βεβαια). αλλα μπορω να σου πω με σιγουρια οτι κανενα απο αυτα δεν ειναι τοσο καλο ειδικα στις τιμες που τα δινουν αργοτερα ως μεταχειρισμενα. σκεψου να σου εδιναν αυτοκινητο τσαπα κ σερβις βενζινες τσαπα.δεν θα του επινες το αιμα? ασε που τωρα στα σερβις βαζουν οτι νανε
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
marios_207_GT (Μάριος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 GT STOCK

Ένταξη: 03 Ιούλ 2011
Δημοσιεύσεις: 788
Τόπος: Περιστέρι, Αττική

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 01 Δεκ 2015, 15:55:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:
Xamosternas
o giorgos
eggyisi
mexri kai antiprosopeies ton empisteyontai



Ο Γιώργος είναι αυτο που λέμε "έχει γυρίσει όλη την Αθήνα"


Μάριος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
marios_207_GT (Μάριος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 GT STOCK

Ένταξη: 03 Ιούλ 2011
Δημοσιεύσεις: 788
Τόπος: Περιστέρι, Αττική

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 01 Δεκ 2015, 16:05:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Για να καταλαβετε γιατι και να θες δεν μπορεις να δουλεψεις σωστα, 1ον γιατι ενας Ελληναρας ενα αμαξι κουκλα καλοσυντηρημενο με 130.000km 4ετιας το θεωρει για πεταμα και δευτερον γιατι αμα ξεκιναει ενας εμπορος το χορο πρεπει να χορεψουν ολοι γιατι οποιος δεν χορεψει απλα ΚΛΕΙΝΕΙ.

Επισημο παραδειγμα, τα παρακατω αυτοκινητα http://www.car.gr/used-cars/audi/a4.html?kteo=&engine_size-to=&seats-to=&gearbox_type=automatic&significant_damage=&radius=&registration-from=%3E2011&airbags-ranged=&seats-from=&number_plate_ending=&category=10&engine_power-to=&engine_size-from=&mileage-from=&price-from=&rg=&doors=&price-to=&sort=pra&registration-to=&fs=1&exterior_color=&euroclass=&variant=&engine_power-from=&hi=&offer_type=sale&mileage-to=&modified=&st=&drive_type=&fuel_type=1&postcode= για να μην πω ολα θα πω τα πιο πολλα ειναι της LIDL ναι καλα ακουσατε οι Γερμανοι εχουν γυρω στα 100 station Wagon A4 για το προσωπικο και αλλα πολλα Α6, Α8 Q7 κλπ κλπ.....τα βγαζουν σιγα σιγα σε δημοπρασιες εδω http://auto-auctions.gr/?action=auctions τωρα δεν εχει αλλα θα ξανα βγαλουν.....ΟΛΑ οσα βλέπετε απο τα Α4 στο car.gr ειχαν 130 με 160.000 χιλιομετρα, τα μισα ειχαν κανει ολικο βαψιμο, ολα αριστα συντηρημενα στην ΕΤΕΑ στη Θεσ/κη. Λεω τωρα εγω οποιος θελει να παρει το συγκεκριμενο αμαξι σημερα τι κανει? ψαχνει το λιγοτερο γυρισμενο? Εγω θα λεγα οτι οι πιο πολλοι ειμαστε μαλ**ες? με περικεφαλεα, τα συγκεκριμενα ειναι αμαξια των 60.000 ευρω σχεδον και τα παιρνει ο καθε μπαστουνοβλαχος με 15 χηνες και θελει ΚΑΙ να ναι τελειο και να του παρουμε και μια πιπα με τη παραδοση.....Εγω στη θεση του καθε πελατη θα πηγαινα στον εμπορο θα του λεγα γραψε μου λεβεντη στο τιμολογιο ποσα πραγματικα km εχει το οχημα και οτι ειναι ατρακαριστο κοψε και ενα χιλιαρικο και θα φευγα, θα χα γινει τσαμπα μαγκας με 14 χιλιαρικα και θα ηταν και οι 2 πλευρες ευχαριστημενες.......Αυτα απο μενα παντα φιλικα



Υ.Γ βαλτε μυαλο γιατι αμαξι σαν καινουργιο σε τιμη μπουρδελο-μεταχειρισμενου δεν υπαρχει, κανεις δεν σκοτωνει τιποτα!!!


Μάριος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mathanas 
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


207 rallye 2009

Ένταξη: 08 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 343

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 02 Δεκ 2015, 18:58:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σωστος , πολυ σωστος

Ο ελληνας ειναι εξυπνος θελει να παρει μεταχειρο τζαμπα , και να ειναι του κουτιου δλδ λιγο πολυ οπως θα ταν καινουργιο, ΑΓΡΑΤΖΟΥΝΙΣΤΟ (αλλα και ταυτοχρονα αβαφτο), με book service απο αντιπροσωπεια φυσικα (ενω και ο ιδιος οταν ληγει η εγγυηση ποτε δεν παταει εκει και καλα κανει δλδ), εννοειται θα ναι ατρακαριστο, με το πολυ 50.000 πραγματικα km (δλδ μολις το στρωσε ο αλλος θα του το χαρισει), με καινουργια λαστιχα δωρο απο το προηγουμενο κτλ κτλ ....

Οταν περνεις μεταχειρισμενο ξερεις οτι περνεις ενα μηχανημα που εχει υποστει καταπονηση (μικρη, μεγαλη) , δεν ειναι καινουργιο και δε θα το πουλαγε κανεις τοτε αν ηταν...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
akis1976 (akis1976)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 RC

Ένταξη: 27 Απρ 2012
Δημοσιεύσεις: 456
Τόπος: Πειραιας

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 06 Μάρ 2016, 09:34:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σοκ! Ούτε το εργοστάσιο δεν μπορεί να βρει τα πραγματικά χιλιόμετρα

http://www.enikonomia.gr/auto/51828,Sok-Oyte-to-ergostasio-den-mporei-na-vrei-ta-pragmatika-xiliometra.html


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
salex (Στελιος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

3008 (ex 207 GT)

Ένταξη: 21 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 2596
Τόπος: Παλλήνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 06 Μάρ 2016, 10:02:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τί σημασία έχει; Μήπως το εργοστάσιο ενδιαφέρεται αν θα μάθεις εσύ ποτέ;

Το εργοστάσιο ενδιαφέρεται να πουλάει καινούργια αυτοκίνητα. Που σημαίνει ότι μέσα σε μια 5ετία ή 100.000χλμ, το αυτοκίνητο θα χρειάζεται ανταλλακτικά. Για όσες εταιρείες το χρησιμοποιούν επαγγελματικά αυτό σημαίνει πούλημα και πάμε στο επόμενο.

Όχι ότι θα είναι ένα κακό αυτοκίνητο. Αλλά αν δεν έχει συντηρηθεί καλά μέχρι τότε (όπως συμβαίνει με ενοικιαζόμενα και leasing), θα χρειαστεί σχεδόν τόσα ανταλλακτικά που δεν αξίζει για κανένα στόλο να το συντηρήσει.

Είναι πανεύκολο να δεις σε τί κατάσταση είναι:
1) Δισκόπλακες, ειδικά οι πίσω που κανένας δεν αλλάζει ποτέ.
2) Συμπλέκτης
3) Αναρτήσεις
4) Θόρυβοι μοτέρ κλπ.

Αυτά τα 4 δεν μπορεί κανείς να τα γυρίσει, γιατί δεν θέλει να πληρώσει. Από εκεί φαίνεται αν έχει 60.000χλμ ή 260.000χλμ - όπως είναι αυτά τα κελεπούρια εισαγωγής.
Όλη η Ευρώπη είναι μ@λ@κες που τα πουλάνε κι εμείς οι έξυπνοι που τους τα αγοράζουμε κοψοχρονιάς.


http://www.etuners.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 06 Μάρ 2016, 20:56:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αυτο ακριβως....τα χιλιομετρα ειναι ενα νουμερο καθαρα ψυχολογικο αυτα που ανεφερε ο Στελιος εχουν σημασια....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
harisma23 (Χάρης)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 308 1.6 THP

Ένταξη: 19 Νοέ 2011
Δημοσιεύσεις: 77

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 07 Μάρ 2016, 17:33:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Giannis307 έγραψε:
Αυτο ακριβως....τα χιλιομετρα ειναι ενα νουμερο καθαρα ψυχολογικο αυτα που ανεφερε ο Στελιος εχουν σημασια....

Θα διαφωνήσω μαζί σου!
Κατ' αρχάς ερμήνευσες λάθος το post του Στέλιου: Ο Στέλιος δεν κατέγραψε αυτά που έχουν σημασία, αλλά τα σημεία από τα οποία μπορείς να καταλάβεις αν τα χιλιόμετρα που δηλώνει ο πωλητής είναι και τα πραγματικά.
Κατά δεύτερο λόγο, βεβαίως και τα χιλιόμετρα ΔΕΝ είναι "ένα νούμερο καθαρά ψυχολογικό". Άλλη η φθορά ενός αυτοκινήτου (στα πόδια ενός μέσου οδηγού) στα 60.000 Km κι άλλη στα 260.000Km! Κι επειδή δεν μπορείς να ξέρεις αν ο προηγούμενος οδηγός ήταν σιδεροφάγος ή προσεκτικός, ένα οποιοδήποτε αυτοκίνητο έχει πολύ περισσότερες πιθανότητες να είναι απροβλημάτιστο στα 60 αντί για τα 260 χιλιάδες Km.


Spritmonitor.de Peugeot 308 1.6 THP
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 07 Μάρ 2016, 17:51:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

harisma23 έγραψε:
Giannis307 έγραψε:
Αυτο ακριβως....τα χιλιομετρα ειναι ενα νουμερο καθαρα ψυχολογικο αυτα που ανεφερε ο Στελιος εχουν σημασια....

Θα διαφωνήσω μαζί σου!
Κατ' αρχάς ερμήνευσες λάθος το post του Στέλιου: Ο Στέλιος δεν κατέγραψε αυτά που έχουν σημασία, αλλά τα σημεία από τα οποία μπορείς να καταλάβεις αν τα χιλιόμετρα που δηλώνει ο πωλητής είναι και τα πραγματικά.
Κατά δεύτερο λόγο, βεβαίως και τα χιλιόμετρα ΔΕΝ είναι "ένα νούμερο καθαρά ψυχολογικό". Άλλη η φθορά ενός αυτοκινήτου (στα πόδια ενός μέσου οδηγού) στα 60.000 Km κι άλλη στα 260.000Km! Κι επειδή δεν μπορείς να ξέρεις αν ο προηγούμενος οδηγός ήταν σιδεροφάγος ή προσεκτικός, ένα οποιοδήποτε αυτοκίνητο έχει πολύ περισσότερες πιθανότητες να είναι απροβλημάτιστο στα 60 αντί για τα 260 χιλιάδες Km.


Θα διαφωνήσω και εγώ μαζί σου για πάρα πολλές φορές στο μαγαζί έχουν έρθει (κατά βάση εισαγόμενα) με κοντέρ στα 80.000 και αλλα με 150+ και μαντεψε ποια ειχαν προβληματα και θέλω να καταλήξω στο ότι ο αγοραστής βλέπει ένα νούμερο και θα διαλέξει αυτό με τα λιγότερα παρά αυτό που έχει περισοτερα Αλλά ειληκρινη χιλιόμετρα αυτό λέω φιλε Όχι ότι έχει ίδια φθορά κάτι που έχει 3 φορές λιγότερα χιλιόμετρα...Αλλά αν είναι πραγματικά που στην Ελλάδα δεν ειναι
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
peugeot1626 (ΓΙΩΡΓΟΣ)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 406 1.8 (16v) executive 2000

Ένταξη: 24 Σεπ 2017
Δημοσιεύσεις: 13

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 25 Σεπ 2017, 10:34:02    Θέμα δημοσίευσης: δεν ηξερες ; δεν ρωταγες; Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εδω και 25 χρονια φανατικος ALFISTI και πλεον κατοχος ενος 406 1.8 ,ψαχνομουν αρκετα μεχρι να βρω ευτυχως απο χερι το 406!!!το τι ειδα σε μαντρες αλλα .....και ιδιωτες απο κατεβασμενα χιλιομετρα δεν λεγεται!!!ολα πειραγμενα με ενα 40αρι ευρω ,και οχι τιποτα αλλο προσπαθουν να σε πεισουν οτι ειναι πραγματικα ενω η γενικη εικονα του αυτοκινητου δειχνει αλλα πραγματα!!!στο φιναλε παιδια δειτε το λογικα .οταν βγαινει ενας μεσος ορος 3-4 χιλ.χιλιομ. το χρονο φυγετε μακρια.ειδικα στα ΑΛΦΑ ΡΟΜΕΟ που κοιτουσα ενας κακος χαμος.ρε ολα παρκαρισμενα ηταν για χρονια...;;;; Laughing
πολυ κομπινα και πολυ αναισθησια ,χειροτεροι απο τους Ιταλους γιναμε....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Sonus (Γιώργος)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 2008 1.6 BlueHDi 100 (2017)

Ένταξη: 03 Απρ 2016
Δημοσιεύσεις: 152
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 25 Σεπ 2017, 10:47:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλά κάνουν φίλε μου εν τέλει. Ο Ελληνάρας δεν θέλει ειλικρίνεια...Παράδειγμα, πουλάω εγώ το αμάξι μου το οποίο είναι σε άριστη κατάσταση με αλλαγμένα τα πάντα( μπορούν να το επιβεβαιώσουν όσοι απο εδώ το έχουν δει) και με παίρνει ένας τηλ. και του λέω το αμάξι είναι άριστο δέχομαι όποιον έλεγχο θέλεις και σκάλωσε που του είπα ότι έχει ένα μοτερ το οποίο αν το πάρεις πρέπει να είσαι τυπικός ως προς τα service του και δεν θα σ'αφήσει ποτέ. Ο Ελληνάρας αγοραστής μεταχειρισμένου θέλει παραμύθα, η ειλικρίνεια δεν εκτιμάται


2007 - 2015 Citroen C4 1.4 90hp
2015 - 2017 Peugeot 308GT 175hp
2017 - Σήμερα Peugeot 2008 BlueHDi 100hp
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
geo106xs (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 106 s16 (2000)

Ένταξη: 26 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 1139

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 25 Σεπ 2017, 15:30:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ο Ελληναρας θελει να τους πιανει ολους κοροϊδο αλλα οταν τον πιασουν αρχιζει και σκουζει!
Γι'αυτο αγοραζουν αυτοκινητο απο μαντρες με "πραγματικα" χλμ και τα μοσχοπληρωνουν για να λεμε ναουμ οτι το πηραμε απο παππου που μολις το πηρε επαθε εμφραγμα και το πηγαν τα παιδια του σε μαντρα...


....Αλλοτινές μου εποχές...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις περί αυτοκινήτων Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2
Σελίδα 2 από 2

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,0659s (PHP: 71% - SQL: 29%) - SQL queries: 12 - GZIP enabled - Debug on