PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

αισθητηρας λαμδα

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Τεχνικές - Μηχανολογικές Συζητήσεις Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
kexas_giorgos 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


peugeot 207 GT

Ένταξη: 22 Ιούλ 2015
Δημοσιεύσεις: 17

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 18 Απρ 2017, 00:07:27    Θέμα δημοσίευσης: αισθητηρας λαμδα Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα παιδιά και χρόνια πολλά με υγεία!
Μεγάλη Παρασκευή δυστύχως αντιμετώπισα πρόβλημα με το αυτοκίνητο. Ξελάσκαρε ο αισθητήρας λάμδα.Αύριο πάω συνεργείο. Sad γνωρίζει κανείς περίπου σε τι τιμή κυμαίνεται ο αισθητήρας λάμδα για 207 gt σε περίπτωση που είμαι για αντικατάσταση;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
NoDsl 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 26 Μάϊ 2009
Δημοσιεύσεις: 787

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 18 Απρ 2017, 12:46:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν τον πάρεις απο πεζό, το 200άρι το έχεις αέρα. Αν το πάρεις απο bosch ή NGK, ανάλογα τι είναι, κάτω απο 100€.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kexas_giorgos 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


peugeot 207 GT

Ένταξη: 22 Ιούλ 2015
Δημοσιεύσεις: 17

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 18 Απρ 2017, 14:38:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ευχαριστώ πολύ.Αλλά τελικά το πρόβλημα δεν είναι εκεί όπως όλα έδειχναν. Sad
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Gotcha (George)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

F20 πετρέλης

Ένταξη: 06 Ιούν 2009
Δημοσιεύσεις: 813

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 18 Απρ 2017, 14:50:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τι προβλημα αντιμετωπισες και τι σου ειπαν τελικα στο συνεργειο?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kexas_giorgos 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


peugeot 207 GT

Ένταξη: 22 Ιούλ 2015
Δημοσιεύσεις: 17

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 18 Απρ 2017, 15:57:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το αμαξί ξαφνικά σε ένα ταξίδι απομόνωσε την τουρμπίνα και από εκεί και μετά έβγαζε πολλούς άσπρους καπνούς από την εξάτμιση.Στις χαμηλές στροφές τρέμει και δεν έχει δύναμη.Σήμερα ο μηχανίκος που το είδε βρήκε το ένα μπουζί να έχει σπασμένη ακίδα και μου είπε ότι λγκ εφύγε μέσα στο πιστόνι το κομματάκι εκείνο...οπότε κλάφτα Χαράλαμπε.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
JDROGAS (Γιαννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


PEUGEOT 207 RC-207 1.4-ALFA 75 TURBO

Ένταξη: 24 Δεκ 2005
Δημοσιεύσεις: 632
Τόπος: KAΛΑΜΑΤΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 18 Απρ 2017, 16:34:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kexas_giorgos έγραψε:
Το αμαξί ξαφνικά σε ένα ταξίδι απομόνωσε την τουρμπίνα και από εκεί και μετά έβγαζε πολλούς άσπρους καπνούς από την εξάτμιση.Στις χαμηλές στροφές τρέμει και δεν έχει δύναμη.Σήμερα ο μηχανίκος που το είδε βρήκε το ένα μπουζί να έχει σπασμένη ακίδα και μου είπε ότι λγκ εφύγε μέσα στο πιστόνι το κομματάκι εκείνο...οπότε κλάφτα Χαράλαμπε.


Εαν εισαι τυχερος μπορει απλα να ελιωσε την ακιδα..... και απλα να εχεις καποια βαλβιδα στραβωμενη η καμμενη,εαν οχι τοτε πας πιο χαμηλα για πιστονι και οτι αλλο προκυψει.Παντως το λυσιμο δεν το αποφευγεις.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
akis1976 (akis1976)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 RC

Ένταξη: 27 Απρ 2012
Δημοσιεύσεις: 456
Τόπος: Πειραιας

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 18 Απρ 2017, 17:50:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kexas_giorgos Ποσα χλμ τα ειχες τα μπουζι?


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kexas_giorgos 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


peugeot 207 GT

Ένταξη: 22 Ιούλ 2015
Δημοσιεύσεις: 17

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 18 Απρ 2017, 18:54:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναι δυστυχώς το λύσιμο δεν το αποφευγω.Ας ειναι τουλαχιστον οτι πιο ανωδυνο γινεται.Θα δω πως θα παει και θα τα ξαναπουμε.τα μπουζί δεν θυμάμαι πόσο καιρο τα ειχα πρεπει να δω τα χαρτια απο τα σερβις.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 18 Απρ 2017, 20:11:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το ότι έσπασες μοτέρ είναι γεγονός τώρα το θέμα είναι και να ελπίζεις ότι
1)είτε η πορσελάνη δεν σφηνώθηκε ανάμεσα σε πιστόνι και κύλινδρο
2)να μην έχει γίνει γρατζουνιά στο χιτώνιο του κυλίνδρου (είτε από την προαναφερθείσα είτε από σπασμένα Λουκία πιστονιού)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
puglover 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος




Ένταξη: 09 Μάϊ 2010
Δημοσιεύσεις: 485

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 18 Απρ 2017, 21:46:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γιωργο πρεπει να αναζητησεις την αιτια που εσπασες μοτερ. Λογικα απο φτωχο μιγμα που σημαινει πολλα πραγματα. Βουλωμενο μπεκ, αντλιες που υπολειτουργουν, φευγατος χρονισμος, ακομα και απο λαθος κωδικο μπουζι μπορει να την επαθες.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kexas_giorgos 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


peugeot 207 GT

Ένταξη: 22 Ιούλ 2015
Δημοσιεύσεις: 17

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 19 Απρ 2017, 00:24:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν ξέρω ρε παιδιά δεν ξέρω τι να πω.Από τον πρώτο χρόνο αγόρας του αυτοκινήτου (καινούργιο) με έχει ρημάξει στα προβλήματα ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΥΤΗΣ!Τεσπα καλό ξημέρωμα!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Mono AEK (χρήστος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


rcz thp 156 ...και κατι παραπανω!

Ένταξη: 09 Ιούν 2014
Δημοσιεύσεις: 1050
Τόπος: Ιλιον

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 19 Απρ 2017, 08:52:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πάντως αν μπορείς τσέκαρε και πες μας πόσο καιρό είχες τα μπουζί και πόσα χλμ..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kexas_giorgos 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


peugeot 207 GT

Ένταξη: 22 Ιούλ 2015
Δημοσιεύσεις: 17

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 20 Απρ 2017, 18:08:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα παιδιά πάω για μοτέρ τελικα.Δύο ερωτήσεις.
1) Ξέρει κανείς αν το μοτέρ που φοράει το RC με τα 175hp ταιριάζει στο GT;
2) Πουλάει κανείς κάνα μοτέρ;
Υ.Γ. Η ζημιά έγινε τελικά από φτωχό μίγμα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 20 Απρ 2017, 18:48:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μοτέρ ατόφιο σε αυτά τα αυτοκίνητα είναι καρπούζι.... Καλύτερα φτιάξουμε;Με το δικό σου
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
kexas_giorgos 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


peugeot 207 GT

Ένταξη: 22 Ιούλ 2015
Δημοσιεύσεις: 17

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 20 Απρ 2017, 20:35:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γιάννη προτίνεις να φτιάξω το δικό μου μοτέρ;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 20 Απρ 2017, 20:48:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναι
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
kexas_giorgos 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


peugeot 207 GT

Ένταξη: 22 Ιούλ 2015
Δημοσιεύσεις: 17

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 05 Ιούν 2017, 17:42:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λοιπόν αιτία φτωχού μίγματος...Με αποτέλεσμα να κολλήσει ο 4ος κύλινδρος...ψάχνω εδώ και ένα μήνα μοτέρ 5FX μεταχειρισμένο και δεν βρίσκω τίποτα σε ολόκληρη την Ελλάδα...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 05 Ιούν 2017, 18:08:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kexas_giorgos έγραψε:
Λοιπόν αιτία φτωχού μίγματος...Με αποτέλεσμα να κολλήσει ο 4ος κύλινδρος...ψάχνω εδώ και ένα μήνα μοτέρ 5FX μεταχειρισμένο και δεν βρίσκω τίποτα σε ολόκληρη την Ελλάδα...


γιατι θελεις να βαλεις μεταχειρα και δεν κανεις το δικο σου σφυρι
Το πιο πιθανον το μεταχειρα που θα βρεις αν βρεις να χει θεματα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Hellas4x4 (Antonis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 306 1.6 (16V) Champion (2000)

Ένταξη: 22 Απρ 2017
Δημοσιεύσεις: 630

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 05 Ιούν 2017, 22:03:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kexas_giorgos έγραψε:
Δεν ξέρω ρε παιδιά δεν ξέρω τι να πω.Από τον πρώτο χρόνο αγόρας του αυτοκινήτου (καινούργιο) με έχει ρημάξει στα προβλήματα ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΥΤΗΣ!Τεσπα καλό ξημέρωμα!


Πας για service στην αντιπροσωπία;;; Εάν ναι ένας λόγος παραπάνω να ζητήσεις τα ρέστα...
Είχα γνωστό που του έσπασε η καδένα (σε Toyota) και τον κάλυψε η αντιπροσωπεία...
Σε εμένα το μοτέρ έκοψε όλες τις βάσεις και με αυτόν τον τρόπο κατέστρεψε και το κιβώτιο (όταν ήταν ακόμα 1,4 το αμάξι) και η αντιπροσωπία κάλυψε τα πάντα εκτός της εργασίας!!!
Στα 2 παραπάνω παραδείγματα τα αυτοκίνητα ήταν εκτός εγγύησης...


Live to Fly - Ride to Live

Hellas 4x4
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
kexas_giorgos 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


peugeot 207 GT

Ένταξη: 22 Ιούλ 2015
Δημοσιεύσεις: 17

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 06 Ιούν 2017, 11:45:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γιατί έλιωσε πιστόνι και η ζημιά είναι μεγάλη στο μοτέρ που δεν μαζεύεται με ρεκτιφιέ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Τεχνικές - Μηχανολογικές Συζητήσεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,208s (PHP: 73% - SQL: 27%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on