PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Κατανάλωση βενζίνης
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 17, 18, 19
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Τεχνικές - Μηχανολογικές Συζητήσεις Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  

ΠΟΣΟ ΣΑΣ ΠΑΕΙ ΤΟ ΜΑΛΛΙ ΤΟΝ ΜΗΝΑ?
30-60 ευρω
25%
 25%  [ 12 ]
60-90 ευρω
19%
 19%  [ 9 ]
90-120 ευρω
29%
 29%  [ 14 ]
120-150 ευρω
14%
 14%  [ 7 ]
150-200 ευρω
4%
 4%  [ 2 ]
200 και πάνω ευρω
2%
 2%  [ 1 ]
καιω κηροζίνη και ναφθαλίνες
4%
 4%  [ 2 ]
Σύνολο Ψήφων : 47

Συγγραφέας Μήνυμα
vansak (ANTONIS)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


peugeot 207 1.6 GT 2009

Ένταξη: 28 Αύγ 2009
Δημοσιεύσεις: 91

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 15 Μάρ 2013, 00:06:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

drdino έγραψε:
vansak έγραψε:
Φυσικά και υπάρχει δόλος απο τους κατασκευαστές. Απατεώνες είναι και με τη σφραγίδα του νόμου με τα eurox και τις αμερικανιές περί προδιαγραφών.

Γιατί δε βάζουν στον πίνακα οργάνων ένα ψηφιακό μετρητή ποσότητας καυσίμου στο ρεζερβουάρ??

Η απάντηση είναι απλή... για να μην ξέρουμε τι μας γίνεται !!!

Προσκυνάνε τις πετρελαϊκές πολυεθνικές και δουλέυουν γι αυτές !!!


Εγώ πάντως με το trip computer δεν ασχολούμαι γιατί λέει ΨΕΜΑΤΑ!!!


Πολλά αμάξια εμφανίζουν (στο trip computer) και ποσότητα που έχει καταναλωθεί ή μένει στο ρεζερβουάρ. Ακόμα και στα δικά μας μπορείς να δεις τέτοιες πληροφορίες από το διαγνωστικό. -1


Οι προδιαγραφές Euro γιατί είναι απατεωνιές; Οι αμερικανιές ποιές είναι;


Αυτές :
http://www.naftemporiki.gr/story/627144
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 15 Μάρ 2013, 13:20:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αυτό που έβαλες σε τι ακριβώς απαντάει;

Ειρήσθω εν παρόδω, εμείς μιλούσαμε για το trip και ενδεχόμενο δόλο, όχι για τις τιμές κατανάλωσης που ανακοινώνονται. Εκείνες ξέρω από πρώτο χέρι πώς γίνονται και πόσο ρεαλιστικές είναι. Laughing


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 15 Μάρ 2013, 23:14:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

drdino έγραψε:
Εκείνες ξέρω από πρώτο χέρι πώς γίνονται και πόσο ρεαλιστικές είναι. Laughing
Για πες;



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 16 Μάρ 2013, 01:34:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Νομίζω τα έχουμε πει κι εδώ μέσα σε κάποια φάση, το διάγραμμα ταχύτητας/χρόνου είναι εντελώς μη ρεαλιστικό στον κύκλο πόλης. Laughing Η γιαγιά μου πιο γρήγορα επιταχύνει και επιβραδύνει. Έκανα κάτι μετρήσεις για λογαριασμό εργοστασίου εδώ και είχα ξεραθεί στο γέλιο. Γιαυτό και θα δεις ότι γενικότερα πολλοί λένε πως χρειάζονται αναθεώρηση. Εγώ θα σταθώ σε δύο σημεία, πρώτος στο ότι δεν ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα αυτό το πράμα και δεύτερον ότι αποτελεί καλή τρυπούλα κατά την γνώμη μου για να μπορούν να ξεφεύγουν. Πρέπει να έχω και κάπου τους πίνακες, αν μπορέσω θα τους ανεβάσω.


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 18 Μάρ 2013, 22:19:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

acxxxx τι μου θυμησες ντινι
αυτη ηταν η διπλωματθκη μου
κυκλος πολης για συνθηκες αθηνας

αντε να βρω στοιχεια και θα σου πω μεσες προσαυξημενες τινες
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 18 Μάρ 2013, 22:20:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

acxxxx τι μου θυμησες ντινι
αυτη ηταν η διπλωματθκη μου
κυκλος πολης για συνθηκες αθηνας

αντε να βρω στοιχεια και θα σου πω μεσες προσαυξημενες τινες
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TopGear (Χρήστος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 8V (2000) no more

Ένταξη: 03 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 993
Τόπος: Pole Position

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 01 Απρ 2013, 18:36:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Για πείτε ρε αδέρφια.

Από όταν ανάψει λαμπάκι βενζίνης, πόση αυτονομία σε χλμ βγάζει περίπου το 206; Για πόλη μιλάω πάντα με φυσιολογική οδήγηση. Καμιά 30άρα τα'χουμε ή μπα;


My main problem with the Porsche 992 Turbo S is that I cannot afford it.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 01 Απρ 2013, 21:43:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σε 1.4 16v και 1.6 16v, το λιγότερο 45 χλμ Smile



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
TopGear (Χρήστος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 8V (2000) no more

Ένταξη: 03 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 993
Τόπος: Pole Position

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 01 Απρ 2013, 21:56:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Steve έγραψε:
Σε 1.4 16v και 1.6 16v, το λιγότερο 45 χλμ Smile


Ωραίος.

Απλά να το'χω στο νου μου, να ξέρω μερικές φορές αν με παίρνει να πάω στο βενζινάδικο που βάζω συνήθως ή να πάω στο πρώτο που θα βρω για να μην ξεμείνω.


My main problem with the Porsche 992 Turbo S is that I cannot afford it.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Manos206 
Moderator
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 02 Ιούν 2010
Δημοσιεύσεις: 860
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 01 Απρ 2013, 22:20:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Στο δικο μου το λαμπακι αναβει συνηθως στα 80km..


http://www.facebook.com/sarakinikorooms
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Driver ///M (Άρης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 1.4 90hp sport

Ένταξη: 16 Νοέ 2009
Δημοσιεύσεις: 829

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 01 Απρ 2013, 23:08:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

TopGear έγραψε:
Για πείτε ρε αδέρφια.

Από όταν ανάψει λαμπάκι βενζίνης, πόση αυτονομία σε χλμ βγάζει περίπου το 206; Για πόλη μιλάω πάντα με φυσιολογική οδήγηση. Καμιά 30άρα τα'χουμε ή μπα;

Αν υπολογίσουμε μια μέση κατανάλωση 8λ/100χλμ, έχεις καμια 70ρια χλμ ακόμα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
christos_99 (Christos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.6 16V GTi + PUG 206 RC

Ένταξη: 14 Νοέ 2012
Δημοσιεύσεις: 431
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 07 Απρ 2017, 22:17:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μετα απο 4 χρονια που εχω το αυτοκινητο, πρωτη φορα τυχαινει να βγαλω 650χλμ με ενα γεμισμα. Το 3ημερο της 25ης Μαρτιου ημουν χωριο και φουλαρισα Βουλγαρια απο Luk Oil (ρωσικο, οι εδω καρχαριες δεν τους επετρεψαν να κανουν βενζιναδικα), απλη αμολυβδη εβαλα και ολα τα χλμ εγιναν στην συνηθισμενη διαδρομη που κανω καθημερινα λογω εργασιας Ευοσμο-Cosmos, ολα περιφερειακο στις στανταρ οικονομικες ταχυτητες πορειας.

Στην συνηθισμενη διαδρομη λοιπον, με καυσιμο απο την προσφορα της Shell καθε Τριτη (υποτιθεται ειναι και v-power 97, να την βρασω) συγκεκριμενα απ το βενζιναδικο στο σημειο Ασβεστοχωριου->Νεαπολη πριν το φαναρι του περιφερειακου, οταν γεμιζω βγαζω 480-520 χλμ παντα.

Τι στο καλο μας βαζουν εδω Ελλαδα απορω... Αραγε ποιος ειναι πλεον αξιοπιστος, κι αν την παιρνουν ηδη νοθευμενη οι πρατηριουχοι απ το διυλιστηριο.?? τι κανει ο καταναλωτης.??




Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Mono AEK (χρήστος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


rcz thp 156 ...και κατι παραπανω!

Ένταξη: 09 Ιούν 2014
Δημοσιεύσεις: 1050
Τόπος: Ιλιον

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 07 Απρ 2017, 23:31:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μεγαλη απατη η σελ ειδικα τις μερες των προσφορων

Δοκιμασε εκο αν μπορεις απο εταιρικο (εκο καλυψω) και ξανπες μας!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TopGear (Χρήστος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 8V (2000) no more

Ένταξη: 03 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 993
Τόπος: Pole Position

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 08 Απρ 2017, 00:03:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

christos_99 έγραψε:
Μετα απο 4 χρονια που εχω το αυτοκινητο, πρωτη φορα τυχαινει να βγαλω 650χλμ με ενα γεμισμα. Το 3ημερο της 25ης Μαρτιου ημουν χωριο και φουλαρισα Βουλγαρια απο Luk Oil (ρωσικο, οι εδω καρχαριες δεν τους επετρεψαν να κανουν βενζιναδικα), απλη αμολυβδη εβαλα και ολα τα χλμ εγιναν στην συνηθισμενη διαδρομη που κανω καθημερινα λογω εργασιας Ευοσμο-Cosmos, ολα περιφερειακο στις στανταρ οικονομικες ταχυτητες πορειας.

Στην συνηθισμενη διαδρομη λοιπον, με καυσιμο απο την προσφορα της Shell καθε Τριτη (υποτιθεται ειναι και v-power 97, να την βρασω) συγκεκριμενα απ το βενζιναδικο στο σημειο Ασβεστοχωριου->Νεαπολη πριν το φαναρι του περιφερειακου, οταν γεμιζω βγαζω 480-520 χλμ παντα.

Τι στο καλο μας βαζουν εδω Ελλαδα απορω... Αραγε ποιος ειναι πλεον αξιοπιστος, κι αν την παιρνουν ηδη νοθευμενη οι πρατηριουχοι απ το διυλιστηριο.?? τι κανει ο καταναλωτης.??



Εγώ βάζω χρόνια από συγκεκριμένη BP κοντά στο σπίτι μου, μ.ο. μου βγάζει στο γέμισμα από 430-520 (ανάλογα αν είναι καλοκαίρι με A/C ή χειμώνας) και έχω δει και 560-580 πηγαίνοντας ψιλοαργά γενικά, μέγιστη ταχύτητα πχ 60 χλμ και με χαμηλές στροφές.


My main problem with the Porsche 992 Turbo S is that I cannot afford it.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
puglover 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος




Ένταξη: 09 Μάϊ 2010
Δημοσιεύσεις: 485

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 08 Απρ 2017, 02:01:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Προφανως δεν κινηθηκες στις συνηθισμενες διαδρομες φιλτατε και αν κανω λαθος διορθωσε με γιατι δε γνωριζω τις περιοχες στη Β. Ελλαδα. Αναφερεις οτι βρεθηκες στο χωριο σου, μπηκες Βουλγαρια, λογικα θα περπατησες αρκετο εθνικο δικτυο το οποιο να δικαιολογει την αυξημενη αυτονομια.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
alexandros 207 Rallye (alexandros.K)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 Rallye

Ένταξη: 23 Δεκ 2009
Δημοσιεύσεις: 1353
Τόπος: Ιωαννινα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 08 Απρ 2017, 09:22:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κι ομως η βενζινη στο εξωτερικο ειναι καλυτερη απο την δικια μας
Εχουμε πλεον την πιο ακριβη και την χειροτερη ταυτοχρονα



The difference between men and boys is the price of their toys...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
taskom (ΤΑΣΟΣ)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 208 GTI 200H black (2015)

Ένταξη: 18 Νοέ 2010
Δημοσιεύσεις: 299

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 08 Απρ 2017, 17:43:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πριν 3 μέρες έβαλα στα Σκόπια


1.08 το λίτρο

Από κατανάλωση είμαι έτσι




Αύριο που θα ξαναβάλω θα ανεβάσω και αυτονομία.....


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Hellas4x4 (Antonis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 306 1.6 (16V) Champion (2000)

Ένταξη: 22 Απρ 2017
Δημοσιεύσεις: 630

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 23 Απρ 2017, 00:33:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εθνική γύρω στα 7 λίτρα ανά 100 χλμ.
Πόλη γύρω στα 10 λίτρα ανά 100 χλμ.
Μικτές διαδρομές 8-9 λίτρα ανά 100 χλμ. (Τέτοιου είδους διαδρομές κάνω συνήθως καθημερινά...)
Από αυτονομία έχω αρκετά ψηλή λόγω μεγάλου ρεζερβουάρ. 550 πόλη, 650+ εθνική...
Με βενζίνη V-power όχι 100αρα. Με 100αρα είχα περίπου 0,5 κάτω στη κατανάλωση.
Με την απλή βενζίνη έχω πολύ κακή καύση (άρρυθμο ρελαντί, και χοροπήδημα με ταχύτητα μέσα χωρίς γκάζι), επίσης πλέον όταν αλλάζω φίλτρο βενζίνης δεν είναι βουλωμένο ή κατάμαυρο κατάλοιπο...
Οι υπόλοιποι με τέτοιο μοτέρ κατανάλωση;;; Question


Live to Fly - Ride to Live

Hellas 4x4
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Τεχνικές - Μηχανολογικές Συζητήσεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 17, 18, 19
Σελίδα 19 από 19

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2519s (PHP: 42% - SQL: 58%) - SQL queries: 21 - GZIP enabled - Debug on