PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Θορυβος πλευρα συνοδηγου
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
mathanas 
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


207 rallye 2009

Ένταξη: 08 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 343

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 28 Ιούλ 2015, 23:23:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναι ξεχασα να τους πω να τσεκαρουμε το ρουλεμαν τροχου αλλα οταν απλα γυριζεις τη ροδα δεν κανει τπτ...
Σημερα αλλαξα ολο το topmount γιατι ειχα βαλει μονο το ρουλεμαν προχθες και καμια αλλαγη. Απομονωσαμε τη ζαμφορ εντελως τπτ. Κοιταξαμε τα φρενα δεν ειναι απο κει. Δεν μπορουμε να βρουμε τι ειναι να πω την αληθεια. Πρεπει να αλλαξω ολη τη δεξια πλευρα ψαχνοντας....

Το ρουλεμαν πως θα φανει αραγε αν φταίει αυτό?

Ειναι μαμα με 85000 πλην των ΚΟΝΙ που ειναι φορεμενα απο τα 45000.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Andreasf1 (Ανδρέας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 GT 1.6 (HDi) 110

Ένταξη: 05 Δεκ 2012
Δημοσιεύσεις: 514
Τόπος: Καλαμάτα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 29 Ιούλ 2015, 01:00:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πφφφ μπεξαμε!!!! Evil

Εγώ που το είχα κοιτάξει στον μηχανικό μου είχαμε καταλήξει οτι μάλλον είναι μπιλιοφορος με μικρές πιθανότητες να είναι το ρουλεμάν.

Το ρουλεμάν για να το δεις λογικά πρέπει να βγει πρώτα και βλέπεις κατασταση. Ναι μεν όταν γυρνας τροχό είναι όλα οκ αλλά εκεί με την δύναμη που πας να ξεκινήσεις μήπως έχει κάτι σαν μποσικο και απο κει και ο ήχος.. Κάπως έτσι μου το είχε εξηγήσει ο μηχανικός μου αν και δεν πιστευε πως είναι αυτό.

Κάποιος άλλος μηχανικός (σε αντιπροσωπία και αυτός) μου είχε πει και για πλήμνη οτι ίσως έχει φαγωθεί αλλά σαν να είναι λίγο απίθανο σενάριο.

Ωστόσο εξακολουθώ να πιστεύω πως είναι μπιλιοφορος!!! :/ Rolling eyes Με δεύτερο πιθανό σενάριο το ρουλεμάν..

Ε, δεν γίνεται ρε φίλε να είναι κάτι άλλο!!!! Confused


Peugeot 2 0 7 | GT HDI |
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mathanas 
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


207 rallye 2009

Ένταξη: 08 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 343

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 29 Ιούλ 2015, 11:06:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θα μπορουσε να ναι απο καμια λαμαρινα η πιθανοτερο τη γεφυρα η οποια βιδωνει στο σασι και ειναι η μονη που θα κανε τετοιο θορυβο στο ξεκινα μετα απο φρεναρισμα. Αν σκεφτει δλδ κανεις οτι προκαλειται απο δυναμεις διαμηκεις (επιταχυνση, πεδηση). Θεωρω οτι ειναι κατι τετοιο αλλα που να βρεις σε πιο σημειο το κανει και γιατι....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Andreasf1 (Ανδρέας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 GT 1.6 (HDi) 110

Ένταξη: 05 Δεκ 2012
Δημοσιεύσεις: 514
Τόπος: Καλαμάτα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 29 Ιούλ 2015, 13:14:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σε εμένα πάντως δεν νομίζω να είναι τόσο μέσα απο γέφυρα μεριά..

Επειδή έχω ακούσει τον ήχο απ εξω έχοντας βάλει φίλο μου στην θέση του οδηγού, ο ήχος ακούγεται οτι είναι λίγο μέσα απο την ζάντα.. Κάπου πίσω απο την δισκοπλακα. Σίγουρα όχι πιό βαθιά προς ψαλίδι ή γέφυρα μεριά.


Peugeot 2 0 7 | GT HDI |
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mathanas 
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


207 rallye 2009

Ένταξη: 08 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 343

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 29 Ιούλ 2015, 19:08:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λοιπον θα σου δωσω ενα hint που ελπιζω να λυσει και σενα το προβλημα. Επιασα το φτερο και του ασκησα δυναμη κατα το διαμηκη αξονα δλδ μπρος πισω. Εμενα εκανε ακριβως το θορυβο αυτο σε καποια στιγμη ενα κρακ ντακ σχετικα ηψηλης συχνοτητας και αρκετα δυνατο ! Ηταν η επαφη στο χειλακι του φτερου απο μεσα με το πλαστικο θολο... Εβαλα αυτο το αυτοκολλητο αφροδες στο χειλακι που ερχεται σε επαφη με το θολο και ΤΕΛΟΣ ! Ευχομαι να εχεις το ιδιο θεμα και να το λυσεις. Εμενα μου κοστισε 3 μερες συνεργειο λυσιμο ολης της δεξιαε πλευρας και 120 euro. 😞 κατι που ειναι δουλεια 10 λεπτων και το πολυ 2-3 euro κοστος....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Andreasf1 (Ανδρέας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 GT 1.6 (HDi) 110

Ένταξη: 05 Δεκ 2012
Δημοσιεύσεις: 514
Τόπος: Καλαμάτα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 29 Ιούλ 2015, 21:16:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πλάκα κάνεις!! Shocked

Κατάλαβα τι εννοεις..

Αλλά με ποιά λογική το έκανε όταν έκανες μπρος-πίσω;; τι να πεις.. Άβυσσος η ψυχή των 207!

Πάντως το δοκιμασα αυτό που μου περιεγραψες και δεν νομίζω πως εμένα το πρόβλημα είναι απο κει δυστυχώς.. :/


Peugeot 2 0 7 | GT HDI |
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Blue Cub (Δημοσθενης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206CC 1.6 (16V) 2002

Ένταξη: 27 Νοέ 2015
Δημοσιεύσεις: 460
Τόπος: Αθηνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 28 Ιαν 2017, 17:24:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Όσο διαβάζω συζητήσεις, τόσο αγχωνομαι. Σαν πολλές ομοιότητες βρίσκω από τοπικ σε τοπικ με τα συμπτώματα μου Rolling eyes


4 οι μεγάλες αγάπες μου. 2 κοπέλες. 2 αμάξια.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2
Σελίδα 2 από 2

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,0991s (PHP: 66% - SQL: 34%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on