PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Τρακάρισμα σε παρκαρισμένο - Ευτυχώς ήταν τίμιος

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εσωτερικό και Αμάξωμα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
voliminal 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 307 1.4 (16v) 2004 (3door)

Ένταξη: 17 Νοέ 2016
Δημοσιεύσεις: 23
Τόπος: Δάφνη Αττικής

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 09 Δεκ 2016, 14:09:37    Θέμα δημοσίευσης: Τρακάρισμα σε παρκαρισμένο - Ευτυχώς ήταν τίμιος Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα παιδιά, βρήκα το αυτοκίνητο τρακαρισμένο στα εξής σημεία:

Αριστερή πλευρά:
και τα 2 φτερά μπρος πίσω,
κάτι γρατσουνιές στο πλάι ανάμεσα από πόρτα και πίσω φτερό

Και

ξηλωμένος προφυλακτήρας μπροστά σχεδόν όλος (κρατιέται λίγο ακόμα από την μεριά του δεξιού φαναριού)
αριστερό φανάρι σπασμένες βάσεις και κουνιέται όλο.

Γενικά καλή φάση..

Υπήρχε τηλέφωνο και δόξα τον θεό ήταν αληθινό και μίλησα σήμερα και είναι διατεθειμένος να τα βρούμε με τις ασφαλιστικές.

Η ερώτησή μου είναι η εξής, για κοστολόγηση επισκευής/ανταλλακτικών κλπ κλπ να το πάω σε συνεργείο ή φαναρτζή?

Οι φαναρτζήδες προτείνουν αλλαγή όλου του προφυλακτήρα ή θα μου πούνε τίποτα μπούρδες για μπαλώματα κλπ?

Πλέον δεν έχω δικό μου συνεργείο, θα ψάξω να το πηγαίνω αλλού, οπότε τώρα είμαι στον αέρα και χρειάζομαι τα φώτα σας.

Πως προτείνετε να κινηθώ?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Blue Cub (Δημοσθενης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206CC 1.6 (16V) 2002

Ένταξη: 27 Νοέ 2015
Δημοσιεύσεις: 460
Τόπος: Αθηνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 09 Δεκ 2016, 14:57:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Επρεπε να ψαξω τις δημοσιευσεις σου για να δω τι μοντελο εχεις, οποτε πρωτα συμπηρωσε το προφιλ σου με τις βασικες λεπτομεριες (μοντελο, ετος, εκδοση, περιοχη) για να μην επαναλαμβανονται και σαν ερωτησεις σε μελλοντικα ποστ.
Τωρα ατομα συνεργειου εχουμε κι εδω μεσα, αλλα δεν ξερω κατα ποσο ασχολουνται με φανοποιηα, ουτε αν σε βολευει η περιοχη.


4 οι μεγάλες αγάπες μου. 2 κοπέλες. 2 αμάξια.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
TopGear (Χρήστος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 8V (2000) no more

Ένταξη: 03 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 993
Τόπος: Pole Position

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 09 Δεκ 2016, 15:58:10    Θέμα δημοσίευσης: Re: Τρακάρισμα σε παρκαρισμένο - Ευτυχώς ήταν τίμιος Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

voliminal έγραψε:
Καλησπέρα παιδιά, βρήκα το αυτοκίνητο τρακαρισμένο στα εξής σημεία:

Αριστερή πλευρά:
και τα 2 φτερά μπρος πίσω,
κάτι γρατσουνιές στο πλάι ανάμεσα από πόρτα και πίσω φτερό

Και

ξηλωμένος προφυλακτήρας μπροστά σχεδόν όλος (κρατιέται λίγο ακόμα από την μεριά του δεξιού φαναριού)
αριστερό φανάρι σπασμένες βάσεις και κουνιέται όλο.

Γενικά καλή φάση..

Υπήρχε τηλέφωνο και δόξα τον θεό ήταν αληθινό και μίλησα σήμερα και είναι διατεθειμένος να τα βρούμε με τις ασφαλιστικές.

Η ερώτησή μου είναι η εξής, για κοστολόγηση επισκευής/ανταλλακτικών κλπ κλπ να το πάω σε συνεργείο ή φαναρτζή?

Οι φαναρτζήδες προτείνουν αλλαγή όλου του προφυλακτήρα ή θα μου πούνε τίποτα μπούρδες για μπαλώματα κλπ?

Πλέον δεν έχω δικό μου συνεργείο, θα ψάξω να το πηγαίνω αλλού, οπότε τώρα είμαι στον αέρα και χρειάζομαι τα φώτα σας.

Πως προτείνετε να κινηθώ?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.


Καταρχάς:

παίζει ρόλο τι αμάξι έχεις, πόσο ετών, αν έχεις τίποτα θέματα από την ασφαλιστική με ανταλλακτικά παλαιότητας κτλ. Οι φαναρτζήδες συνήθως, αν μυριστούν μπίζνες με ασφαλιστικές, ζητάνε φουλ εξαρτήματα και βαψίματα κτλ, να κονομήσουν και κάτι. Επίσης, ζήτημα είναι σε περίπτωση που το αμάξι έφαγε γερή τράκα, αν έχει αρπάξει σε τίποτα τροχούς ή ποιος ξέρει που αλλού και χρειαστείς και μηχανικό.

Εν ολίγοις, μπορείς:

1. να πας απλά σε συμβεβλημένο συνεργείο (μαζί με φανοποιείο) που έχει ορίσει η ασφαλιστική σου και δε θα πληρώσεις τίποτα.
2. να το πας σε αντιπροσωπεία που ομοίως θα ελεγχθεί και μηχανικά και σε λαμαρίνες.
3. να το πας σε φαναρτζή κατευθείαν χωρίς να ξέρεις τι έχει άλλο συμβεί.
4. να το πας σε δικό σου μηχανικό που συνεργάζεται ίσως και με φαναρτζή.

Αν κάνεις κάτι πέραν του 1, να ξέρεις εσύ θα πληρώσεις τα λεφτά της επισκευής από μόνος σου και έπειτα εντός 15-20 ημερών, θα σου δοθεί σε επιταγή το κόστος που θα έχει βγάλει ο εμπειρογνώμονας (ενδέχεται να μη σου καλύψουν και όλο το ποσό..!). Από την άλλη, αν πας στην επιλογή 1, απλά θα αφήσεις το αυτοκίνητο όσο χρειαστεί για να στο φτιάξουν και θα πας μόνο να το πάρεις χωρίς να πληρώσεις κάτι. Υπάρχει ένα ενδεχόμενο, αν είναι και κάπως παλιό το αμάξι, να σου πούνε πχ αν θες να σου βάλουν καινούριο προφυλακτήρα (ή γενικά κάποιο φαναρτζοανταλλακτικό) αντί μεταχειρισμένο και να δώσεις ξέρω γω ένα ποσό Χ επιπλέον, αλλά αυτό είναι κάτι που αποφασίζεις εσύ.


My main problem with the Porsche 992 Turbo S is that I cannot afford it.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εσωτερικό και Αμάξωμα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,0526s (PHP: 69% - SQL: 31%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on