PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 - Κρεμαγιέρα: τι μπορούμε να κάνουμε?
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Road_Runner (Νικόλας) (ο Παγκόσμιος)
Ειδ. Γραμματέας
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 OMG

Ένταξη: 27 Νοέ 2005
Δημοσιεύσεις: 7134
Τόπος: Pyongyang

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 19 Απρ 2013, 12:02:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν λες τον τυπο που μεταμορφωνοταν σε αυτοκινητο???
Αυτον θυμαμαι μονο σε καρτουν σε κοκκινο αμαξι...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Octane (Πάνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Pagani Zonda Cinque (το 6ο)

Ένταξη: 27 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 2486

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 19 Απρ 2013, 12:14:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Road_Runner έγραψε:
Δεν λες τον τυπο που μεταμορφωνοταν σε αυτοκινητο???
Αυτον θυμαμαι μονο σε καρτουν σε κοκκινο αμαξι...

ΤΟ ΒΡΗΚΑ ΡΕ!!!!
To Grand Prix ειναι!!! Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing


etuned
MEMsound έγραψε:
αλα οκτανε...μια ...αμονταριστη Laughing Laughing Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Road_Runner (Νικόλας) (ο Παγκόσμιος)
Ειδ. Γραμματέας
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 OMG

Ένταξη: 27 Νοέ 2005
Δημοσιεύσεις: 7134
Τόπος: Pyongyang

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 19 Απρ 2013, 13:12:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αυτο φιλαρακι ειναι φορμουλα, οχι ραλλυ
Και το αυτοκινητο ειναι παλι φορμουλα οχι λαμποργκινι
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Razz Razz Razz Laughing Laughing Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
COOL ALEXIS (Aleki)
Τμήμα Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

C3 Cowmooflage

Ένταξη: 10 Μάϊ 2004
Δημοσιεύσεις: 2776
Τόπος: Fathercare

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 19 Απρ 2013, 15:48:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σύμφωνα με αυτό:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=0exqxplrS9g#t=37s

αλλά και αυτό:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=63pSjK7Tz_U#t=194s

είναι από 2+ εώς 2-


Θέλω ένα και ένα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 19 Απρ 2013, 16:02:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Είναι κουλοί και δεν είναι s1600 τα αμάξια Laughing



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Octane (Πάνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Pagani Zonda Cinque (το 6ο)

Ένταξη: 27 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 2486

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 19 Απρ 2013, 16:19:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Road_Runner έγραψε:
αυτο φιλαρακι ειναι φορμουλα, οχι ραλλυ
Και το αυτοκινητο ειναι παλι φορμουλα οχι λαμποργκινι
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Razz Razz Razz Laughing Laughing Laughing Laughing

Κατι λαθος ειδες... Laughing
Η Countach ειναι εδω:
https://www.youtube.com/watch?v=YBXlnd3akMY

Και το ραλλο-άμαξο εδω:
https://www.youtube.com/watch?v=f7W08D-mJPc
(στο 3:50 εχεις αρκετα πλανα να το χαζεψεις)
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing


etuned
MEMsound έγραψε:
αλα οκτανε...μια ...αμονταριστη Laughing Laughing Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Road_Runner (Νικόλας) (ο Παγκόσμιος)
Ειδ. Γραμματέας
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 OMG

Ένταξη: 27 Νοέ 2005
Δημοσιεύσεις: 7134
Τόπος: Pyongyang

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 19 Απρ 2013, 16:28:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν εχω youtube στην δουλεια.
Θα το δω σπιτι και θα σου στειλω το feedback mou
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Road_Runner (Νικόλας) (ο Παγκόσμιος)
Ειδ. Γραμματέας
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 OMG

Ένταξη: 27 Νοέ 2005
Δημοσιεύσεις: 7134
Τόπος: Pyongyang

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 19 Απρ 2013, 17:57:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Octane έγραψε:
Road_Runner έγραψε:
αυτο φιλαρακι ειναι φορμουλα, οχι ραλλυ
Και το αυτοκινητο ειναι παλι φορμουλα οχι λαμποργκινι
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Razz Razz Razz Laughing Laughing Laughing Laughing

Κατι λαθος ειδες... Laughing
Η Countach ειναι εδω:
https://www.youtube.com/watch?v=YBXlnd3akMY

Και το ραλλο-άμαξο εδω:
https://www.youtube.com/watch?v=f7W08D-mJPc
(στο 3:50 εχεις αρκετα πλανα να το χαζεψεις)
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

πολυ καλο για την εποχη του....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
TopGear (Χρήστος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 8V (2000) no more

Ένταξη: 03 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 993
Τόπος: Pole Position

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 15 Σεπ 2016, 02:30:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πριν από ταξίδι, συνηθίζω να κοιτάω στο αμάξι τα λάδια, υγρά κτλ. Είχα δει, προ 6μήνου αν θυμάμαι καλά, ότι το υγρό υδραυλικού τιμονιού είχε ελαττωθεί και είχε πέσει η στάθμη. Παίρνω ένα τηλέφωνο το μηχανικό, μου λέει έλα από δω, καμιά φορά με τον καιρό πέφτει όσο να'ναι ή μπορεί να έχει καμιά μικροδιαρροή κανά σωληνάκι κτλ. Πάω από κει τότε, κάπου είχε πεταχτεί για μια δουλειά, το κοιτάει ένας άλλος, συμπληρώνει, έστριψα τέρμα δεξιά-τέρμα αριστερά τις ρόδες, μου κάνει είσαι οκ.

Πριν λίγες μέρες, ξαναείδα πεσμένη τη στάθμη. Πάω πάλι από κει, αυτή τη φορά το είδε ο ίδιος ο μηχανικός, μου λέει θες αλλαγή κρεμαγιέρα, μια φούσκα έχει γεμίσει υγρά (από την πλευρά του οδηγού) και γι'αυτό χάνει τα υγρά. Μου λέει θα τοποθετηθεί μεταχειρισμένη κανά 150 (και θα ψάξει να βρει μια σωστή, όχι τρακαρισμένη κτλ και να την ελέγξει καλά) και έπειτα το κόστος της εργασίας.

Και ρωτάω, η κρεμαγιέρα επισκευάζεται; Ή πάμε αποκλειστικά για αντικατάσταση; Συμφέρει να φτιαχτεί η ίδια ή ενδέχεται να ξαναχαλάσει;


My main problem with the Porsche 992 Turbo S is that I cannot afford it.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
antoniogt (stavros)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


peugeot 207gt

Ένταξη: 22 Μάρ 2015
Δημοσιεύσεις: 67
Τόπος: Θεσσαλονικη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 15 Σεπ 2016, 21:35:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σε fiat stilo που καναμε προσφατα γινεται επισκευη και δεν υπαρχει κανενα προβλημα.ολα μαζι με εργασια του μηχανικου που ειναι αρκετη ωρα το μηχανουργιο που πηγε η κρεμαγιερα και ευθυγραμμιση 250.μεταχειρισμενη ειχε τοσο οσο λες και στο φιατ και μας ειπε οτι δεν αξιζει να το ρισκαρεις με μεταχειρισμενη.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TopGear (Χρήστος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 8V (2000) no more

Ένταξη: 03 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 993
Τόπος: Pole Position

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 16 Σεπ 2016, 09:31:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

antoniogt έγραψε:
Σε fiat stilo που καναμε προσφατα γινεται επισκευη και δεν υπαρχει κανενα προβλημα.ολα μαζι με εργασια του μηχανικου που ειναι αρκετη ωρα το μηχανουργιο που πηγε η κρεμαγιερα και ευθυγραμμιση 250.μεταχειρισμενη ειχε τοσο οσο λες και στο φιατ και μας ειπε οτι δεν αξιζει να το ρισκαρεις με μεταχειρισμενη.


Thanks για την απάντηση. Ο μηχανικός μου έλεγε θα βρει μια καλή, χωρίς καθόλου προβλήματα κτλ. Στο Corsa του αδερφού μου (μοντέλο 2007), του την αντικαταστήσανε επίσης με μεταχειρισμένη (η καινούρια έκανε 800++ Shocked )! Άλλα λένε οι μεν, άλλα λένε οι δε έχω καταλάβει.

Τελικό κόστος πάντως μαζί με ευθυγράμμιση μου έβγαινε το ποσό που λες περίπου.


My main problem with the Porsche 992 Turbo S is that I cannot afford it.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
antoniogt (stavros)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


peugeot 207gt

Ένταξη: 22 Μάρ 2015
Δημοσιεύσεις: 67
Τόπος: Θεσσαλονικη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 16 Σεπ 2016, 11:08:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αυτο που μας ειπε εμας ειναι οτι με την επισκευη θα ναι πολυ καλυτερα απ οτι μεταχειρισμενη.και επειδη ετυχε να εχει και το panda της γυναικας το ιδιο προβλημα ο ιδιος μας ειπε οτι εκεινο συμφερει πιο πολυ μεταχειρισμενο γιατι εχει κανενα εξηνταρη.το θεμα ειναι να ξερει και ο μηχανικος σε πιο μηχανουργειο θα την στειλει.εγω αυτον τον ξερω οτι ειναι ψειρας και τον εμπιστευομαι.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TopGear (Χρήστος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 8V (2000) no more

Ένταξη: 03 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 993
Τόπος: Pole Position

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 16 Σεπ 2016, 18:04:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

antoniogt έγραψε:
Αυτο που μας ειπε εμας ειναι οτι με την επισκευη θα ναι πολυ καλυτερα απ οτι μεταχειρισμενη.και επειδη ετυχε να εχει και το panda της γυναικας το ιδιο προβλημα ο ιδιος μας ειπε οτι εκεινο συμφερει πιο πολυ μεταχειρισμενο γιατι εχει κανενα εξηνταρη.το θεμα ειναι να ξερει και ο μηχανικος σε πιο μηχανουργειο θα την στειλει.εγω αυτον τον ξερω οτι ειναι ψειρας και τον εμπιστευομαι.


Ευχαριστώ για την απάντηση. Αν έχεις κανά info για το δικό σου, πες μου. Θα δω τι θα κάνω, καθώς ενδέχεται φέτος να χρειαστεί να αλλάξω και λάστιχα, οπότε αν είναι θα το κάνω οσονούπω. Μην αλλάζω κρεμαγιέρα, ευθυγραμμίζω, ξαναβγάζω ρόδες για λάστιχα, ξαναευθυγραμμίζω κτλ.


My main problem with the Porsche 992 Turbo S is that I cannot afford it.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Σελίδα 8 από 8

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1616s (PHP: 73% - SQL: 27%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on