PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Αμορτισερ για 207???
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
JDROGAS (Γιαννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


PEUGEOT 207 RC-207 1.4-ALFA 75 TURBO

Ένταξη: 24 Δεκ 2005
Δημοσιεύσεις: 632
Τόπος: KAΛΑΜΑΤΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 15 Δεκ 2015, 21:23:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Aυτη τη στιγμη που μπηκα ειναι τρελλη προσφορα -80% αλλα βλεπω δεν εχει τα πισω.
Να καταλαβεις εχει σετ τα ελατηρια και τα δυο εμπρος αμορτισερ και βγαινουνε 300 ευρω αλλα ζηταει 165 ευρω μεταφορικα. Rolling eyes
Τα πισω αμορτισερ δεν τα βλεπω πουθενα.
Παντως αναφερει τα εξης

From "Peugeot Sport Perfo" range

For all 207
To use only on circuit of leisures use.
Ride height -28mm (front) et -12mm (rear) compared to 207 RC / GTi.
Hardness +15% compared to 207 RC / GTi.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
alexandros 207 Rallye (alexandros.K)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 Rallye

Ένταξη: 23 Δεκ 2009
Δημοσιεύσεις: 1353
Τόπος: Ιωαννινα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 15 Δεκ 2015, 21:39:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναι, αυτο κοιταγα κι εγω τωρα
http://www.peugeotsport-store.com/product.php?id_product=11224



The difference between men and boys is the price of their toys...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
NoDsl 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 26 Μάϊ 2009
Δημοσιεύσεις: 787

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 15 Δεκ 2015, 22:06:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γιάννη στην πεζό μπορούν να τα φέρουν αυτά όπως έφεραν την αναρτησή σου;
Ή μόνο ταχυδρομείο; Πως διάολο ψωνίζουμε απο εκεί;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
JDROGAS (Γιαννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


PEUGEOT 207 RC-207 1.4-ALFA 75 TURBO

Ένταξη: 24 Δεκ 2005
Δημοσιεύσεις: 632
Τόπος: KAΛΑΜΑΤΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 15 Δεκ 2015, 22:19:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

NoDsl έγραψε:
Γιάννη στην πεζό μπορούν να τα φέρουν αυτά όπως έφεραν την αναρτησή σου;
Ή μόνο ταχυδρομείο; Πως διάολο ψωνίζουμε απο εκεί;


Δεν νομιζω Διονυση αυτα δεν γινονται τωρα.Εμεις την ειχαμε φερει μεσω Κονδωρα τοτε.
Ειναι απαγορευτικα τα μεταφορικα απευθειας απο ps δεν μπορω να καταλαβω τι γινεται.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
NoDsl 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 26 Μάϊ 2009
Δημοσιεύσεις: 787

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 15 Δεκ 2015, 22:25:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αξίζει μονο αν μαζευτούν καμια 4άρα άτομα τουλάχιστον. Αλλά και έτσι, πίσω που και πόσο θα βρούμε; Confused

EDIT: δεν με αφήνει να βάλω πάνω απο 3 κομμάτια!

EDIT2: Ανεβάζει και τα μεταφορικά στο Θεό. μονο αν κανονίσουμε για παραλαβή απο αυτούς με κάποιο τρόπο διαφορετικά και πολύ το συζητήσαμε.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
JDROGAS (Γιαννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


PEUGEOT 207 RC-207 1.4-ALFA 75 TURBO

Ένταξη: 24 Δεκ 2005
Δημοσιεύσεις: 632
Τόπος: KAΛΑΜΑΤΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 15 Δεκ 2015, 22:28:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Eνταξει θεωρω οτι τα πισω ειναι προσωρινο που δεν τα εχει αλλα τωρα ηταν ευκαιρια με το 80%.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 15 Δεκ 2015, 22:55:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

NoDsl έγραψε:
Γιάννη στην πεζό μπορούν να τα φέρουν αυτά όπως έφεραν την αναρτησή σου;
Ή μόνο ταχυδρομείο; Πως διάολο ψωνίζουμε απο εκεί;
Μπορείτε να επιλέξετε παραλαβή από τον χώρο τους και να στείλετε εκεί την μεταφορική σας με εντολή.

Πάρτε κανα 2 προσφορές από UPS και DHL στο οδικό τμήμα και θα δείτε ότι είναι πολύ κάτω από 165 ευρώ Cool



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
NoDsl 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 26 Μάϊ 2009
Δημοσιεύσεις: 787

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 15 Δεκ 2015, 23:32:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Steve έγραψε:
Μπορείτε να επιλέξετε παραλαβή από τον χώρο τους και να στείλετε εκεί την μεταφορική σας με εντολή.

Πάρτε κανα 2 προσφορές από UPS και DHL στο οδικό τμήμα και θα δείτε ότι είναι πολύ κάτω από 165 ευρώ Cool


Θα παρω αυριο ενα τηλ απο περιεργια. Άτομα μαζευουμε;

Υ.Γ: εχουμε καθολου ενδειξη βαρους/διαστασεων;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 16 Δεκ 2015, 08:41:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

NoDsl έγραψε:

Υ.Γ: εχουμε καθολου ενδειξη βαρους/διαστασεων;
Θα στείλεις ένα mail στους πεζοσπορίσιους για τα πράματα που σε ενδιαφέρουν και θα σου απαντήσουν ακριβώς Wink



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
NoDsl 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 26 Μάϊ 2009
Δημοσιεύσεις: 787

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 16 Δεκ 2015, 11:58:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Steve έγραψε:
NoDsl έγραψε:

Υ.Γ: εχουμε καθολου ενδειξη βαρους/διαστασεων;
Θα στείλεις ένα mail στους πεζοσπορίσιους για τα πράματα που σε ενδιαφέρουν και θα σου απαντήσουν ακριβώς Wink


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
NoDsl 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 26 Μάϊ 2009
Δημοσιεύσεις: 787

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 16 Δεκ 2015, 12:29:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Έστειλα 12:28, απάντησαν τώρα! Άντε γειά!

Παράθεση:
Hello, sorry but the rear shock absorber is not available definitively.

The packaging for the front absorber, spring etc…

Is 20 kg 50 x 40 x 30

Regards.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
NoDsl 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 26 Μάϊ 2009
Δημοσιεύσεις: 787

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 16 Δεκ 2015, 12:35:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παράθεση:
Do we have an estimate when and if the rear shocks become available? Is there any way to receive those parts through official Peugeot network here in Greece?



Παράθεση:
Hello, no we do not provide these dampers.

No, the Peugeot network in Greece does not distribute our pieces.

Regards.


Οπότε πάει και αυτό.

btw, DHL που πήρα μου λένε μπορώ να κανονίσω μόνο υπηρεσία κουριερ απο Ελλάδα. Για να έρθει κάτι με νταλίκα πρέπει να το κάνει η DHL γαλλίας, πχ, σε συνεννόηση με τον πωλητή... Για τον πέο.
Η TNT βγαίνει ή φαξ ή κατειλημμένο.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
sps (Spyros)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

206 XS Ε10

Ένταξη: 22 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 3013

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 16 Δεκ 2015, 14:26:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

πιο λιγο θα σου στοιχισει με easyjet να πας να τα παρεις ο ιδιος! Laughing


Messinian Houses
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
NoDsl 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 26 Μάϊ 2009
Δημοσιεύσεις: 787

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 16 Δεκ 2015, 14:51:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εννοείται. Αν και το έκαψα απο τη στιγμή που μου είπε ο άλλος οτι πίσω αμορτισέρ γιοκ. Βαριέμαι να ψάχνω να βρώ τι και πώς για τα πίσω ή να κάνω πειράματα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
majnun (p)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 11 Αύγ 2015
Δημοσιεύσεις: 6

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 20 Μάϊ 2016, 14:12:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν μπορείτε να βοηθήσετε:

Έχω 207 1.4 το 95άρι. Το Δεκέμβριο στα 55.000χλμ άλλαξα τα αμορτισέρ γιατί είχαν γίνει βρακί στους δρόμους της Αθήνας (στα δύο χρόνια που πατάει εδώ τις ρόδες του).

Άλλαξα λοιπόν με bilstein μαύρα θέλοντας ει δυνατόν να είναι πιο μαλακά και από τα εργοστασιακά γιατί η κατάσταση είναι ανυπόφορη.

Από εκείνη την ώρα έχω βλαστιμήσει την ώρα και τη στιγμή. Έχω κάνει 5000χλμ και όσο είμαι στην Αθήνα απλά δε γίνεται. Στο ταξίδι έχει βελτιωθεί πολύ στην ευστάθια και στους πλευρικούς αλλά είναι πραγματικά ανυπόφορο εντός πόλης.

Τι μου προτείνεται να βάλω. Έχω πετάξει ήδη 200ευρώ σε αυτές τις βλακείες, μπορώ να βάλω κάτι που να είναι καλύτερο από εργοστασιακά ;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 20 Μάϊ 2016, 17:28:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

majnun έγραψε:
Αν μπορείτε να βοηθήσετε:

Έχω 207 1.4 το 95άρι. Το Δεκέμβριο στα 55.000χλμ άλλαξα τα αμορτισέρ γιατί είχαν γίνει βρακί στους δρόμους της Αθήνας (στα δύο χρόνια που πατάει εδώ τις ρόδες του).

Άλλαξα λοιπόν με bilstein μαύρα θέλοντας ει δυνατόν να είναι πιο μαλακά και από τα εργοστασιακά γιατί η κατάσταση είναι ανυπόφορη.

Από εκείνη την ώρα έχω βλαστιμήσει την ώρα και τη στιγμή. Έχω κάνει 5000χλμ και όσο είμαι στην Αθήνα απλά δε γίνεται. Στο ταξίδι έχει βελτιωθεί πολύ στην ευστάθια και στους πλευρικούς αλλά είναι πραγματικά ανυπόφορο εντός πόλης.

Τι μου προτείνεται να βάλω. Έχω πετάξει ήδη 200ευρώ σε αυτές τις βλακείες, μπορώ να βάλω κάτι που να είναι καλύτερο από εργοστασιακά ;


Αλλο αμαξι και δεν το λεω ειρωνικα,καλος η κακος το 207 ειναι απο τα πιο σφιχτα στην κατηγορια του και φυσικα το μαμα 14αρη φοραει το πιο μαλακο set up με τις 15αρες ζαντες.Παντως τα μαμα τα θεωρω πολυ καλυτερα απο τα μαυρα bilstein
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
majnun (p)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 11 Αύγ 2015
Δημοσιεύσεις: 6

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 28 Μάϊ 2016, 00:03:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δε το συζητώ ότι είναι καλύτερα. Αν αξίζουν τα σχεδόν 400 που πάνε με εγκατάσταση στην Automotivo ή βρίσκεις εφάμιλλο με λιγότερο ή καλύτερα με λίγα περισσότερα ερωτώμαι.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Bill207 (Bill)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 1.4 95ps (16V) ΠΙΣΤΟΛΑΡΑ

Ένταξη: 05 Νοέ 2008
Δημοσιεύσεις: 494
Τόπος: ΓΗΠΕΔΟ ΣΤΗ ΝΕΑ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 28 Μάϊ 2016, 12:56:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

πριν περίπου 2,5 χρόνια που είχα αλλάξει αμορτισέρ και είχα ρωτήσει αντιπροσωπεία μου είχαν πει ότι κοστίζανε γύρω στα 320 ευρώ. Με εργασία πήγαινε κοντά 500 θυμάμαι.
Τώρα δε ξέρω αν έχουν ανέβει. Αν τα πετύχεις με καμιά έκπτωση που κάνουν κατά καιρούς τα επίσημα πιστεύω ότι αξίζει να τα πάρεις και να τα βάλεις κάπου αλλού.
Γιατί και γω σιγά σιγά θα αρχίσω να ψάχνομαι μετά το καλοκαίρι.



Μ.
Γ.
Δ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
referravag (Βαγγέλης)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


207 1.4 VTi 95PS (2008)

Ένταξη: 18 Μάρ 2015
Δημοσιεύσεις: 79

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 01 Ιούλ 2016, 22:22:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα παιδιά και καλό μήνα!

Είμαι και εγώ σε αναζήτηση για αμορτισέρ για το 207 μας. Θέλουμε κάτι άνετο και όσο πιο κοντά στο εργοστασικό. Εκτός από τα εργοστασιακά (θα πάρω μια προσφορά) ο τοπικός μάστορας που πάμε για τα τυπικά σέρβις μας έχει προτείνει τα Kayaba. Και απ' ότι φαίνεται είναι κατηγορηματικός. Για Sachs που τον ρώτησα μου είπε όχι...

Θέλω να πάρω και άλλες απόψεις όμως γιατί τα ανταλλακτικά τα αγοράζω πάντα εγώ. Καμιά ιδέα κανείς; Bilstein-Koni και παρεμφερή δεν με ενδιαφέρουν γιατί δεν δεν θέλω να σκληρύνει το αυτοκίνητο και να χάσει σε άνεση με τους δρόμους που έχει το Κιάτο και τα περίχωρα ενώ επίσης πηγαίνει και ορεινή Κορινθία λόγω δουλειάς οπότε καταλαβαίνετε.

Από μία σύντομη αναζήτηση που έκανα στο TecDoc, σε Sachs και Kayaba βγάζει μόνο ένα συγκεκριμένο μοντέλο αερίου. Δεν έχω επιλογές δηλ για ρυθμιζόμενα κλπ. Το μόνο που με κέρδισε στην περιγραφή των Kayaba είναι ότι έγραφαν "για δρόμους κακής ποιότητας".
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
referravag (Βαγγέλης)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


207 1.4 VTi 95PS (2008)

Ένταξη: 18 Μάρ 2015
Δημοσιεύσεις: 79

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 12 Αύγ 2016, 17:57:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κανείς βρε παιδιά;; Τόσοι έχετε αλλάξει αμορτισέρ σε 207 1.4 με τα 95άλογα... Τι πιστεύετε ότι ταιριάζει καλύτερα στο συγκεκριμένο αυτοκίνητο;
Οι επιλογές είναι:

1) Γνήσια Peugeot
2) KYB Excel G
3) Monroe Reflex
4) Sachs Super Turing

Τα DeCarbon επίσης τα έχει δοκιμάσει κανείς;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4
Σελίδα 4 από 4

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,238s (PHP: 53% - SQL: 47%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on