PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Καγκούρια και οι Κατηγορίες τους.
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Gotcha (George)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

F20 πετρέλης

Ένταξη: 06 Ιούν 2009
Δημοσιεύσεις: 813

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 25 Ιαν 2016, 16:39:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

τα νεον τα αφηνεις ρε, για να σκοτωνεις τα κουνουπια το βραδυ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Bill207 (Bill)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 1.4 95ps (16V) ΠΙΣΤΟΛΑΡΑ

Ένταξη: 05 Νοέ 2008
Δημοσιεύσεις: 494
Τόπος: ΓΗΠΕΔΟ ΣΤΗ ΝΕΑ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 22 Απρ 2016, 10:11:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ρε παιδιά ειλικρινά έχω εκνευριστεί απίστευτα με κάτι που συμβαίνει το τελευταίο καιρό.
περνάνε κάθε μέρα κάτω από τη δουλειά, 2 συγκεκριμένα αυτοκίνητα, με συγκεκριμένο ωράριο.
τα 2 αυτά αυτοκίνητα, λογικά έχουν ηχεία + subwoofer μέχρι και στη ρεζέρβα. Να μη πω ότι θα έχουν βάλει και στο μοτέρ κανένα να είναι σίγουροι ότι θα ακούγονται τα άσματα που ακούνε.

αυτοί οι κύριοι λοιπόν, έχουν κέφι στις 8,30-9,00 το πρωί, να ακούνε ΤΕΡΜΑ όσο δε πάει "τραγούδια" με υψηλή περιεκτικότητα σε μπάσα (εκτός αν παίξει και κάνας Κιάμος για το κέφι τόσο πρωί...). Σε σημείο να τρίζουν τα παράθυρα, τα ντουλάπια και να τρέμουν τα σωθικά σου (εκτός από την οθόνη...). Και βρίσκομαι και στον 3ο όροφο...

οκ, σέβομαι ότι σου αρέσει αυτή η μουσική. άλλωστε ο καθένας με τα γούστα του. Αλλά ρε φίλε, είμαι εγώ υποχρεωμένος, μαζί με το μισό Δημοτικό Διαμέρισμα να ακούω ότι ακούς;



Μ.
Γ.
Δ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Blue Cub (Δημοσθενης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206CC 1.6 (16V) 2002

Ένταξη: 27 Νοέ 2015
Δημοσιεύσεις: 460
Τόπος: Αθηνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 22 Απρ 2016, 11:10:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τι αυτοκινητα ειναι;
Εγω μαντευω πως καποιο θα ειναι σιγουρα Fortwo. Αυτα δεν ειναι απλα κουβαδακια, μεγαφωνα σε ροδες ειναι...


4 οι μεγάλες αγάπες μου. 2 κοπέλες. 2 αμάξια.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
TopGear (Χρήστος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 8V (2000) no more

Ένταξη: 03 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 993
Τόπος: Pole Position

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 22 Απρ 2016, 11:19:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Bill207 έγραψε:
ρε παιδιά ειλικρινά έχω εκνευριστεί απίστευτα με κάτι που συμβαίνει το τελευταίο καιρό.
περνάνε κάθε μέρα κάτω από τη δουλειά, 2 συγκεκριμένα αυτοκίνητα, με συγκεκριμένο ωράριο.
τα 2 αυτά αυτοκίνητα, λογικά έχουν ηχεία + subwoofer μέχρι και στη ρεζέρβα. Να μη πω ότι θα έχουν βάλει και στο μοτέρ κανένα να είναι σίγουροι ότι θα ακούγονται τα άσματα που ακούνε.

αυτοί οι κύριοι λοιπόν, έχουν κέφι στις 8,30-9,00 το πρωί, να ακούνε ΤΕΡΜΑ όσο δε πάει "τραγούδια" με υψηλή περιεκτικότητα σε μπάσα (εκτός αν παίξει και κάνας Κιάμος για το κέφι τόσο πρωί...). Σε σημείο να τρίζουν τα παράθυρα, τα ντουλάπια και να τρέμουν τα σωθικά σου (εκτός από την οθόνη...). Και βρίσκομαι και στον 3ο όροφο...

οκ, σέβομαι ότι σου αρέσει αυτή η μουσική. άλλωστε ο καθένας με τα γούστα του. Αλλά ρε φίλε, είμαι εγώ υποχρεωμένος, μαζί με το μισό Δημοτικό Διαμέρισμα να ακούω ότι ακούς;


Βγαίνεις στο μπαλκόνι με αυγά και λασπόνερα.

Job done.



My main problem with the Porsche 992 Turbo S is that I cannot afford it.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Blue Cub (Δημοσθενης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206CC 1.6 (16V) 2002

Ένταξη: 27 Νοέ 2015
Δημοσιεύσεις: 460
Τόπος: Αθηνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 22 Απρ 2016, 11:42:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ειδικα αμα ειναι καμπριο. Φτυστον τον ποuστη! Laughing Laughing Laughing


4 οι μεγάλες αγάπες μου. 2 κοπέλες. 2 αμάξια.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Bill207 (Bill)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 1.4 95ps (16V) ΠΙΣΤΟΛΑΡΑ

Ένταξη: 05 Νοέ 2008
Δημοσιεύσεις: 494
Τόπος: ΓΗΠΕΔΟ ΣΤΗ ΝΕΑ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 22 Απρ 2016, 11:54:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Blue Cub έγραψε:
Τι αυτοκινητα ειναι;
Εγω μαντευω πως καποιο θα ειναι σιγουρα Fortwo. Αυτα δεν ειναι απλα κουβαδακια, μεγαφωνα σε ροδες ειναι...


το ένα είναι σμαρτ ναι έχεις δίκιο. κυκλοφορούν πολλοί τέτοιοι κουβάδες με τόσα ηχεία ώστε να μειώνεται και η ορατότητα σου στην οδήγηση! Laughing
το άλλο είναι 106 rallye

TopGear έγραψε:
Βγαίνεις στο μπαλκόνι με αυγά και λασπόνερα.

Job done.


σκέφτηκα τίποτα πιο βαρύ... καμιά γλάστρα, καμιά πέτρα Laughing
αλλά σκέφτομαι ότι μπορεί να χεστεί και να καρφωθεί σε καμιά κολόνα...

μα ρε γaμώτο... ΟΚ το καταλάβαμε ότι έχεις ρίξει στον κουβά σου λεφτά διπλάσια από την αξία του αυτοκινήτου σου για ηχεία και καλωδιώσεις.
ΕΛΕΟΣ. Τράβα πάνω στη Πεντέλη (θα σου έλεγα Πάρνηθα, αλλά λυπάμαι τα ελαφάκια και τα άλλα ζωάκια από την ηχορύπανση), βάλτο τέρμα που θα ακούς μόνο εσύ, και τράβα και μία παχιά μπας και ηρεμήσεις...



Μ.
Γ.
Δ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TopGear (Χρήστος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 8V (2000) no more

Ένταξη: 03 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 993
Τόπος: Pole Position

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 22 Απρ 2016, 14:14:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Bill207 έγραψε:
TopGear έγραψε:
Βγαίνεις στο μπαλκόνι με αυγά και λασπόνερα.

Job done.


σκέφτηκα τίποτα πιο βαρύ... καμιά γλάστρα, καμιά πέτρα Laughing
αλλά σκέφτομαι ότι μπορεί να χεστεί και να καρφωθεί σε καμιά κολόνα...

μα ρε γaμώτο... ΟΚ το καταλάβαμε ότι έχεις ρίξει στον κουβά σου λεφτά διπλάσια από την αξία του αυτοκινήτου σου για ηχεία και καλωδιώσεις.
ΕΛΕΟΣ. Τράβα πάνω στη Πεντέλη (θα σου έλεγα Πάρνηθα, αλλά λυπάμαι τα ελαφάκια και τα άλλα ζωάκια από την ηχορύπανση), βάλτο τέρμα που θα ακούς μόνο εσύ, και τράβα και μία παχιά μπας και ηρεμήσεις...


Καλά ναι, προφανώς. Αλλά είναι τόσο ηλίθιοι, που πετάνε τόσα χρήματα και όταν έρθει η ώρα να πληρώσουν κανά ΕΝΦΙΑ, καμιά ασφάλεια ή την ετήσια φορολογία, κλαίγονται και λένε δεν έχω και δεν έχω, φεσώνουν το κράτος και πληρώνουμε οι άλλοι οι μαλ%@$!%@...

Άσε που όταν οδηγείς σε τόσο μικρό χώρο και έχεις τέρμα μουσική, δεν έχεις ουδεμία αίσθηση και επικοινωνία με τον έξω κόσμο, αποσπάται και η προσοχή σου και είναι πολύ πιθανό να προκαλέσεις ατύχημα.

Και πραγματικά, την επόμενη φορά ρίξε αυγά. Μπας και νιώσει. Κάνε το 1-2, θα το πάρει χαμπάρι, πού θα πάει. Κι από ψηλά στο γραφείο να μην το περιμένει, να νομίζει ότι τον κουτσούλισε κανάς γρύπας.


My main problem with the Porsche 992 Turbo S is that I cannot afford it.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Mono AEK (χρήστος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


rcz thp 156 ...και κατι παραπανω!

Ένταξη: 09 Ιούν 2014
Δημοσιεύσεις: 1050
Τόπος: Ιλιον

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 22 Απρ 2016, 16:05:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

TopGear έγραψε:


Καλά ναι, προφανώς. Αλλά είναι τόσο ηλίθιοι, που πετάνε τόσα χρήματα και όταν έρθει η ώρα να πληρώσουν κανά ΕΝΦΙΑ, καμιά ασφάλεια ή την ετήσια φορολογία, κλαίγονται και λένε δεν έχω και δεν έχω, φεσώνουν το κράτος και πληρώνουμε οι άλλοι οι μαλ%@$!%@...



Πραγματικά εντελώς άκυρο - αυθαίρετο - ανυπόστατο δε ξέρω και γω τι το συμπέρασμα σου.

Κι αν υποθέσουμε ότι ισχύει ποιος δεν έχει πετάξει λεφτά στη ζωή του?

κατά τα άλλα συμφωνώ ότι πρέπει να φύγει αυγό αλλά αν δεν είναι ώρα κοινής ησυχίας δε νομίζω ότι μας πέφτει λόγος.

η καγκουριά δεν είναι έγκλημα και αλοίμονο αν πετάμε αυγά σε όποιον δε μας αρέσει η συμπεριφορά του.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TopGear (Χρήστος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 8V (2000) no more

Ένταξη: 03 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 993
Τόπος: Pole Position

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 22 Απρ 2016, 18:07:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Mono AEK έγραψε:
TopGear έγραψε:


Καλά ναι, προφανώς. Αλλά είναι τόσο ηλίθιοι, που πετάνε τόσα χρήματα και όταν έρθει η ώρα να πληρώσουν κανά ΕΝΦΙΑ, καμιά ασφάλεια ή την ετήσια φορολογία, κλαίγονται και λένε δεν έχω και δεν έχω, φεσώνουν το κράτος και πληρώνουμε οι άλλοι οι μαλ%@$!%@...



Πραγματικά εντελώς άκυρο - αυθαίρετο - ανυπόστατο δε ξέρω και γω τι το συμπέρασμα σου.



Φυσικά και είναι αυθαίρετο σχόλιο, αλλά γενικά στην Ελλάδα ξέρω ότι είμαστε ψιλοδέσμιοι των καταχρήσεων και μετά σε πράγματα που πρέπει να γίνουν, ψάχνουμε το φραγκοδίφραγκο ή κλαιγόμαστε ότι δεν έχουμε. Πχ ποτό, τσιγάρο, διασκέδαση, υλικά αγαθά κτλ, πετάμε λεφτά εκεί και μετά μπλα μπλα μπλα.

Κι άμα δεν έχουμε λεφτά, βγάζουμε (ή μάλλον) βγάζαμε κάρτες και φεσώνουμε τράπεζες, γίνεται η κρατικοποίηση των τραπεζών, περνάνε τα βάρη στο φορολογούμενο (αυτόν που πληρώνει κιόλας, όχι στο μπαταχτσή).

Οι συγκεκριμένοι πχ είμαι βέβαιος θα έδωσαν κανά τριχίλιαρο πες μόνο για ραδιοενισχυτές, ηχεία κτλ, αλλά θα γκρινιάζαν ότι δεν έχουν ούτε 100 ευρώ σε άλλες πάγιες υποχρεώσεις.


My main problem with the Porsche 992 Turbo S is that I cannot afford it.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
sps (Spyros)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

206 XS Ε10

Ένταξη: 22 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 3013

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 22 Απρ 2016, 19:52:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ειναι ενας που περνα καθε πρωι γυρω στις 10 κατω απο το γραφειο μου και βαζει τερμα Παντελιδη.
Ωραια ιδεα αυτη με το αυγο! Laughing


Messinian Houses
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kostas205 (Κωνσταντίνος)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 205 1.1 ---> 1.3

Ένταξη: 21 Αύγ 2013
Δημοσιεύσεις: 179

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 22 Απρ 2016, 20:48:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

γλάστρα να φανει σαν ατυχημα απο το πολυ το μπασο.


"If in doubt, flat out"
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
TopGear (Χρήστος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 8V (2000) no more

Ένταξη: 03 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 993
Τόπος: Pole Position

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 22 Απρ 2016, 23:17:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

TopGear έγραψε:
Mono AEK έγραψε:
TopGear έγραψε:


Καλά ναι, προφανώς. Αλλά είναι τόσο ηλίθιοι, που πετάνε τόσα χρήματα και όταν έρθει η ώρα να πληρώσουν κανά ΕΝΦΙΑ, καμιά ασφάλεια ή την ετήσια φορολογία, κλαίγονται και λένε δεν έχω και δεν έχω, φεσώνουν το κράτος και πληρώνουμε οι άλλοι οι μαλ%@$!%@...



Πραγματικά εντελώς άκυρο - αυθαίρετο - ανυπόστατο δε ξέρω και γω τι το συμπέρασμα σου.



Φυσικά και είναι αυθαίρετο σχόλιο, αλλά γενικά στην Ελλάδα ξέρω ότι είμαστε ψιλοδέσμιοι των καταχρήσεων και μετά σε πράγματα που πρέπει να γίνουν, ψάχνουμε το φραγκοδίφραγκο ή κλαιγόμαστε ότι δεν έχουμε. Πχ ποτό, τσιγάρο, διασκέδαση, υλικά αγαθά κτλ, πετάμε λεφτά εκεί και μετά μπλα μπλα μπλα.

Κι άμα δεν έχουμε λεφτά, βγάζουμε (ή μάλλον) βγάζαμε κάρτες και φεσώνουμε τράπεζες, γίνεται η κρατικοποίηση των τραπεζών, περνάνε τα βάρη στο φορολογούμενο (αυτόν που πληρώνει κιόλας, όχι στο μπαταχτσή).

Οι συγκεκριμένοι πχ είμαι βέβαιος θα έδωσαν κανά τριχίλιαρο πες μόνο για ραδιοενισχυτές, ηχεία κτλ, αλλά θα γκρινιάζαν ότι δεν έχουν ούτε 100 ευρώ σε άλλες πάγιες υποχρεώσεις.


Παράδειγμα που είδα μόλις.

Τυπάς φτιαγμένος με 106, σε φανάρι και καλά να γκαζώσει να φανεί κάποιος, εξάτμιση που δεν πέρναγε κτεο, μόνη του έννοια να φύγει να κάνει το κομμάτι του, αλλά πίσω φώτα καμμένα όλα και των φρένων επίσης.

Αν δεν τον νοιάζει αυτό που είναι και για ασφάλεια δική του και των άλλων, θα τον νοιάζει να πληρώσει φόρο μετά...Ή να τακτοποιήσει υποχρεώσεις...Αλλά λεφτά για καγκουριά υπάρχουν.


My main problem with the Porsche 992 Turbo S is that I cannot afford it.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2
Σελίδα 2 από 2

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2146s (PHP: 68% - SQL: 32%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on