PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 - Λάστιχα για 206cc

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελαστικά και Τροχοί Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Dimitris_thess (Δημήτρης)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης




Ένταξη: 29 Απρ 2009
Δημοσιεύσεις: 80

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 14 Ιούλ 2009, 00:33:32    Θέμα δημοσίευσης: 206 - Λάστιχα για 206cc Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μου την εχει βαρεσει τον τελευταιο καιρο και μου εχει καρφωθει να παω να βαλω καινουρια λαστιχα. Αυτα που εχω πανω εχουν σαπισει κάτι 15αρια bridgestone.
Αξίζει να παω σε 16αρα η 15αρα; Θα βλέπω διαφορά στο δρόμο και γενικά στην εικόνα του αμαξομαtoς oταν κινουμε στον δρομο;
Τι λετε;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
abaleo (stathis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Pug 206 1.6 (16V) GTi (2005)

Ένταξη: 04 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 890
Τόπος: Καλλιθέα - Πάτρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 14 Ιούλ 2009, 01:14:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν ειναι σε καλή κατάσταση δεν τα κρατας 1-1,5 μηνα ακομα να βγάλουν το καυτό καλοκαίρι και φοράς τα καινούρια με χαμηλότερες θερμοκρασίες. Αν είναι σε κακή κατάσταση και σκοπεύεις να κανεις χλμ μεσα στο καλοκαίρι, προέχει η ασφάλεια.

Τώρα για περασμα σε 16άρα ζάντα, στα συν το λουκ, καλύτερα "κρατήματα" (γενικός ο όρος) αλλά χανουν σε ανεση ιδιαίτερα στους ελληνικους καρόδρομους. Αν σε ενδιαφέριε πάντως πουλάει ο sinanai τις δικές του 16άρες που ταιριάζουν στο cc
http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?t=16726


---
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Dimitris_thess (Δημήτρης)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης




Ένταξη: 29 Απρ 2009
Δημοσιεύσεις: 80

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 14 Ιούλ 2009, 02:07:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Nai tha perimenw na perasei o aygoustos... Me 16ares omws re file mipws tha einai kalytera se lakouves kai se taxythta?
diladi les na paw se 15ares?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
sps (Spyros)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

206 XS Ε10

Ένταξη: 22 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 3013

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 14 Ιούλ 2009, 17:48:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Απο αναρτηση εισαι μαμα?


Messinian Houses
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Dimitris_thess (Δημήτρης)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης




Ένταξη: 29 Απρ 2009
Δημοσιεύσεις: 80

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 14 Ιούλ 2009, 18:06:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

sps έγραψε:
Απο αναρτηση εισαι μαμα?


Nai.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Blue Cub (Δημοσθενης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206CC 1.6 (16V) 2002

Ένταξη: 27 Νοέ 2015
Δημοσιεύσεις: 460
Τόπος: Αθηνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 07 Απρ 2016, 13:43:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εφερα το ποστ μου εδω μιας και ειναι επι του CC αυτη η συζητηση.

Blue Cub έγραψε:
Σημερα θυμηθηκα να βγαλω το πετραδακι που εχει σφηνωσει στο λαστιχο και το ακουω μερες. Ψαχνω...τιποτα. Σπρωχνω το αμαξι να γυρισουν λιγο ακομα οι τροχοι, ξανακοιταω...καλησπερα! Ποσον καιρο παω με καρφι στο ελαστικο δεν ξερω. Παλι καλα που ειμαι στις μερες που σκεφτομουν να αγορασω καινουρια.
Για να ειμαι καλυμμενος ομως μη μου τυχει αλλη φορα, επειδη οι φιαλες αφρου μου ειναι αχρησιμοποιητες αλλα ληγμενες. Που μπορω να προμηθευτω και ποσο κανουν;
Οσο για το καρφι, θα παω για ενεση μεχρι να κανονισω με τον λαστιχα για τα καινουρια.



Τελικα για ενεση δεν προλαβα να παω, ειναι και σε δυσκολο σημειο.
Θα παω αμεσως μετα τη δουλεια για καινουρια. Παρηγγειλα τα PremiumContact5 195/55/15 85H για να μην αλλαξω τιποτα μιας και ηδη εχω τα Premium2.
Βαλε και μια ζυγοσταθμιση-ευθυγραμμιση...καλη τετρακοσαρα. Neutral


4 οι μεγάλες αγάπες μου. 2 κοπέλες. 2 αμάξια.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Manos206 
Moderator
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 02 Ιούν 2010
Δημοσιεύσεις: 860
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 07 Απρ 2016, 13:56:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γιατι οχι εσωτερικο μπαλωμα που ειναι και καλυτερο;;


http://www.facebook.com/sarakinikorooms
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Blue Cub (Δημοσθενης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206CC 1.6 (16V) 2002

Ένταξη: 27 Νοέ 2015
Δημοσιεύσεις: 460
Τόπος: Αθηνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 07 Απρ 2016, 14:07:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τα λαστιχα ειναι φορεμενα απο τον προηγουμενο ιδιοκτητη και ηδη πενταετιας.
Ημουν ηδη στην αποφαση να αγορασω. Ηταν θεμα ημερων. Πανω στην ωρα εκατσε.
Θελω να βρω καινουριες φιαλες αφρου ομως για παν ενδεχομενο. Ξαναγεμισμα παιρνουν οι δικες μου (αχρησιμοποιητες αλλα ληγμενες), ή μονο αγορα νεων;


4 οι μεγάλες αγάπες μου. 2 κοπέλες. 2 αμάξια.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Bill207 (Bill)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 1.4 95ps (16V) ΠΙΣΤΟΛΑΡΑ

Ένταξη: 05 Νοέ 2008
Δημοσιεύσεις: 494
Τόπος: ΓΗΠΕΔΟ ΣΤΗ ΝΕΑ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 07 Απρ 2016, 15:04:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Βασικά στο σημείο που έχει μπει το καρφί, και επειδή μου έχει τύχει ακριβώς το ίδιο πράγμα, γίνεται μπάλωμα αλλά με ρίσκο να πετάξει "βυζί" αργότερα γιατί είναι σε περίεργο σημείο..



Μ.
Γ.
Δ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Blue Cub (Δημοσθενης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206CC 1.6 (16V) 2002

Ένταξη: 27 Νοέ 2015
Δημοσιεύσεις: 460
Τόπος: Αθηνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 09 Απρ 2016, 14:29:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Την Πεμπτη λοιπον, πηγα κατευθειαν μετα απο τη δουλεια στον λαστιχα για τα καινουρια παπουτσια. Κρατησα τη σκηνη με το τελευταιο γλιστρημα των προηγουμενων ελαστικων που ειχε γινει πλεον καθημερινο.
Κριμα που οταν η καμερα ειναι μεσα στο αυτοκινητο δεν φαινεται καθαρα η κλιση που παιρνεις σε μια στροφη.
https://youtu.be/YqoeubEsK2w


Και μια φωτο με τα νεα παπα


Very happy


4 οι μεγάλες αγάπες μου. 2 κοπέλες. 2 αμάξια.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
TopGear (Χρήστος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 8V (2000) no more

Ένταξη: 03 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 993
Τόπος: Pole Position

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 09 Απρ 2016, 15:15:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Blue Cub έγραψε:
Την Πεμπτη λοιπον, πηγα κατευθειαν μετα απο τη δουλεια στον λαστιχα για τα καινουρια παπουτσια. Κρατησα τη σκηνη με το τελευταιο γλιστρημα των προηγουμενων ελαστικων που ειχε γινει πλεον καθημερινο.
Κριμα που οταν η καμερα ειναι μεσα στο αυτοκινητο δεν φαινεται καθαρα η κλιση που παιρνεις σε μια στροφη.
https://youtu.be/YqoeubEsK2w


Και μια φωτο με τα νεα παπα


Very happy


PremiumContact 5 καλά λάστιχα. Πολύ αποτελεσματικά, επιφυλάσσομαι για τη φθορά τους. Έχω 28.000+ χλμ που τα φοράω και έχω ίσως 1,5 πόντο από τους δείκτες φθοράς. Κατά μέσο όρο οι περισσότεροι λένε πώς κρατάνε 40.000-45.000 χλμ απ'όσο έχω διαβάσει. Λένε είναι μαλακά και δεν ξεραίνονται όπως τα άλλα ελαστικά, οπότε αρκεί μια "σβέλτη" βόλτα για να "διώξεις" τα πάνω στρώματα γόμας που έχουν μείνει καιρό στο λάστιχο.

//Αν είναι κινητό αυτό που βλέπω αριστερά στην ποτηροθήκη, άνετα στο βουτάει κάποιος σε φανάρι.


My main problem with the Porsche 992 Turbo S is that I cannot afford it.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Blue Cub (Δημοσθενης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206CC 1.6 (16V) 2002

Ένταξη: 27 Νοέ 2015
Δημοσιεύσεις: 460
Τόπος: Αθηνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 09 Απρ 2016, 16:23:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το ακουσα και γω οτι φθειρονται ευκολα. Εγω βεβαια μενω μεσα στις λακουβες του κεντρου και ενίοτε καβαλαω και κανα πεζοδρόμιο σε περίπτωση ανάγκης. Αν ηταν ρισκο η αγορα θα δειξει. Ελπιζω να μη δω να πετανε βυζι (που και να δω δεν ξερω πως μοιαζει, αν εχετε φώτο με ελαστικο που θελει σουτιεν βαλτε μια να δω).
Ρωτησα στο λαστιχαδικο ποσα χιλιόμετρα θελουν στρώσιμο και γελαγαν. Μου λενε οτι εδω και χρόνια τα λάστιχα παραδίδονται στρωμενα και ετοιμα για καθε χρηση. Εγω παλι για ενα γεμισμα (500χλμ) θα το παω σαν κυρια και μετα βλεπουμε απο κανιβαλισμους.

//Αν κάποιος ειναι τοσο ασυγκρατητος πια και θελει να αρπαξει ενα σκετο κινητο Nokia του '09 εν μεσω εποχης smartphones τι να πω. Ψαχνω σημειο να κανω και γω την πατεντα με το velcro.


4 οι μεγάλες αγάπες μου. 2 κοπέλες. 2 αμάξια.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
TopGear (Χρήστος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 8V (2000) no more

Ένταξη: 03 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 993
Τόπος: Pole Position

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 10 Απρ 2016, 09:39:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Blue Cub έγραψε:
Το ακουσα και γω οτι φθειρονται ευκολα. Εγω βεβαια μενω μεσα στις λακουβες του κεντρου και ενίοτε καβαλαω και κανα πεζοδρόμιο σε περίπτωση ανάγκης. Αν ηταν ρισκο η αγορα θα δειξει. Ελπιζω να μη δω να πετανε βυζι (που και να δω δεν ξερω πως μοιαζει, αν εχετε φώτο με ελαστικο που θελει σουτιεν βαλτε μια να δω).
Ρωτησα στο λαστιχαδικο ποσα χιλιόμετρα θελουν στρώσιμο και γελαγαν. Μου λενε οτι εδω και χρόνια τα λάστιχα παραδίδονται στρωμενα και ετοιμα για καθε χρηση. Εγω παλι για ενα γεμισμα (500χλμ) θα το παω σαν κυρια και μετα βλεπουμε απο κανιβαλισμους.

//Αν κάποιος ειναι τοσο ασυγκρατητος πια και θελει να αρπαξει ενα σκετο κινητο Nokia του '09 εν μεσω εποχης smartphones τι να πω. Ψαχνω σημειο να κανω και γω την πατεντα με το velcro.


Γενικά μην καβαλάς και πεζοδρόμια, κάνεις περίεργα παρκαρκίσματα κτλ γιατί δεν είναι μόνο θέμα ελαστικών, αλλά και ψαλιδιών σου, άξονα κτλ. Εμένα δε μου έχουν πετάξει κάτι, αλλά δεν κάνω τα παραπάνω. Όσον αφορά το "στρώσιμο", να σου πω την αλήθεια, ούτε εγώ έπεφτα με τα μούτρα να το πατάω το αμάξι στην αρχή. Ίσως ήταν επειδή τα σκεφτόμουν ότι ήταν και καινούρια και δεν ήθελα να τα "φθείρω" (πχ σαν να παίρνεις ένα ζευγάρι παπούτσια). Rolling eyes Rolling eyes Rolling eyes


My main problem with the Porsche 992 Turbo S is that I cannot afford it.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελαστικά και Τροχοί Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1358s (PHP: 68% - SQL: 32%) - SQL queries: 14 - GZIP enabled - Debug on